Ne znam zanimljivo pričati tj. dosadna sam

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

05 Jan 2012, 16:02

Maleficent » wrote:
Što ja mrzim ovakve ljude! Imam istu takvu frendicu. Prepričava mi najnebitnije pizdarije s golemim entuzijazmom, a ja samo razmišljam kako bih ju prekinula. Koga boli kurac za njen toplomjer!

Dakle, nije ona zanimljiva. Baš suprotno. Zamara.

A baš sam nedavno bila na jednom tulumu i promatrala curu koja je cijelu noć trkeljala sa svima o svemu nebitnom. Puna tog entuzijazma. Ispijala sam svoje vino u tišini i mislila pa kak ti se jebote da?

Ja sam koncizna. Ne volim ni sebe ni druge opterećivati nebitnostima.
No, nitko mi još nikad nije rekao da sam dosadna. :D Vjerojatno zato što se obožavam zajebavat. :zubo:
Isto i kod mene.

Kad slušam i gledam kolko netko može lajat, uvijek pomislim: jebote, kako se ne onesvijestiš od toliko pričanja!


User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

05 Jan 2012, 16:04

Nikolajevna » wrote:Dobro, ovo s dobrim dekolteom, utegnutom guzom i vragolastim osmijehom sam mogla do sredine tridesetih, sad toga više nema ali ne žalim, iskoristila sam sve što se iskoristiti dalo, molit ću, neke tamo debele s one teme na modi i kozmetici nisu mogle ni to.

I nije bio Rim, bili su Okučani al’ opet… šta se sve u Okučanima može doživjeti ni Tarantino ne bi znao ufilmit.

Dakle, konkretni savjeti tipa: početi priču od početka ili sredine, otkriti odmah kraj pa ispričati kako je do njega došlo ili držati u neizvjesnosti prepričavajući kronološki, kratke ili duge rečenice, intonacija…

Ovako ćemo, ja ću vama dati jedan primjer ne baš spektakularnog događaja, a vi mi napišite kako bi to što zanimljivije prepričali (s didaskalijama po mogućnosti):

Vlak. U Novskoj debela baba sjeda do mene. Baba simpatična, priča o sinu. Nudi mi sendvič s pohanom piletinom, neću, opet nudi, uzimam. Pojedem dio, spremam ostatak u džep na naprtnjači. Vlak stiže u Okučane. Pozdravljam babu, izlazim, ona ostaje u vlaku. Dočekuje me kolega s prijateljem. Upoznavanje. Pričam s kolegom, prijatelj na mobitelu ljutito gestikulira. Odlazak u lokalni kafić. Prijatelj vani na mobitelu. Kolega pita jesam li gladna. Nisam. Navaljuje. Spominjem babu, vadim sendvič za dokaz. Vraća se prijatelj. Pita jesam li gladna. Ponavljam o babi i sendviču. Prijatelj sumnjičavo gleda sendvič, pita jel’ piletina. Je. Pita da opišem babu. Opisujem. Hvata se za mobitel, daje mig kolegi, istrčava iz kafića. Kolega objašnjava da mu je baba mama koja zaboravlja gdje stanuje.

Da vas vidim. :zubo:
..sta je ovo? stilske vjezbe? neko oce da mu prodje sinopsis na nekom natjecaju? jednostavno..ubaci jos dvije recenice opisa seksa i ubaci neko bizarno stradanje ili odrastanje i imas sve sta ti treba za zanimljivost. pricu zavrsi nedovrseno, nekim turbofilozofskim pitanjem koje visi golemo u zraku nad nagim grudima, mozda se dobije i oskar koji, ako je oskar mjerilo necega, neke zanimljivosti i tako to..
Last edited by ..a unda on 05 Jan 2012, 16:08, edited 1 time in total.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

05 Jan 2012, 16:06

BoDerek » wrote:Ako unda riješi ovaj zadatak, napisat će knjigu :)
..koja knjiga? vec je i ono previse. ono treba svest na haiku neki. pa, ja odavno jednu pjesmu recitiram ovako..

huk
cuk
noc
vlak
lavez
netopir
kasan
noturno
matos

:ne zna:
User avatar
Polina Belilowsky
Posts: 304
Joined: 07 Dec 2011, 22:46

05 Jan 2012, 16:25

Nikolajevna » wrote:
Ovako ćemo, ja ću vama dati jedan primjer ne baš spektakularnog događaja, a vi mi napišite kako bi to što zanimljivije prepričali (s didaskalijama po mogućnosti):

Vlak. U Novskoj debela baba sjeda do mene. Baba simpatična, priča o sinu. Nudi mi sendvič s pohanom piletinom, neću, opet nudi, uzimam. Pojedem dio, spremam ostatak u džep na naprtnjači. Vlak stiže u Okučane. Pozdravljam babu, izlazim, ona ostaje u vlaku. Dočekuje me kolega s prijateljem. Upoznavanje. Pričam s kolegom, prijatelj na mobitelu ljutito gestikulira. Odlazak u lokalni kafić. Prijatelj vani na mobitelu. Kolega pita jesam li gladna. Nisam. Navaljuje. Spominjem babu, vadim sendvič za dokaz. Vraća se prijatelj. Pita jesam li gladna. Ponavljam o babi i sendviču. Prijatelj sumnjičavo gleda sendvič, pita jel’ piletina. Je. Pita da opišem babu. Opisujem. Hvata se za mobitel, daje mig kolegi, istrčava iz kafića. Kolega objašnjava da mu je baba mama koja zaboravlja gdje stanuje.

Da vas vidim. :zubo:
Kad bi od tog radila scenarij ubacila bih tajne službe, nevladine organizacije, smotanu plavušu lomnu u struku, velikih, a prkosnih grudi, obiteljsko zlostavljanje, incest, pederastiju, pedofiliju te prstohvat sexa sa životinjama i bio bi to filmčić od kojih sat i 20.

U vezi tvojeg pitanja iz prvog posta: nitko, pa ni ti, nije dosadan a priori, sam po sebi. Sve ovisi o slušatelju/sugovorniku.
Kad ugledah tu reč crnu u smeh tuga se obrnu zarad sviju starih dana što taj nick obeležiše. Mada dugo piso nisi dobrodošo ovde ti si na svaki topic Trkeljanja da ti opet nama svraćaš mani ovaj chat i kaži kada se na forum vraćaš. Reče Elvis - nikad više.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

05 Jan 2012, 20:57

Meni ti ne djelujes dosadna.
Meni su uglavnom dosadni oni koji si umisljaju da su zabavni ( a bez pokrica), oni koji se gube u dosadnim digresijama i oni s amnezijom, koji su u stanju 684 puta pricati istu pricu.

Poznajem svega nekoliko istinski duhovitih ljudi, koji i pricom i mimikom i stavom nasmijavaju ljude oko sebe.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

05 Jan 2012, 22:11

Ne mislim da si dosadna, štoviše, duhovita si u postovima i pogađaš u sridu, zamijetila sam tvoj nick još na Fhr-u, jer mi se jako svidjelo kako ti radi mozak :D
Doduše ako je jezebel šutljiva u društvu (to me iznenadilo, zbog dugačkih postova), možda si i ti dosadna uživo, tko će ga znat :zubo:
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

06 Jan 2012, 00:10

OK, Nikolajevna, tebe nikad neću zvat na kavu. :zubo:

Ni ja ne znam pričat o putovanjima i događajima. Al volim slušat druge, iako draže mi je kad imaju što i za reć, a ne da samo pričaju pizdarije. No, činjenica je da bi netko drugi neke moje dane prepričavao još godinama dok ih ja svedem ko i ti na tri riječi, ako i toliko.

Ne brine me to u situacijama kad se samo treba popunit tišina i zabavit nekoga jer tko to od mene očekuje mora da je negdje gadno pogriješio. Društvo je naviklo da ne pričam puno. Dok god kažem ono što imam i dok god imam s kim pričat o onom što me zanima ne mislim da je to neki problem. Bar ne moj.
Happy Easter!
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

06 Jan 2012, 10:09

Morticia » wrote:Meni ti ne djelujes dosadna.
Ma kako ne? Oćeš reć da ni Beta ženka nema problema s debljinom? :kava:
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

06 Jan 2012, 12:08

Nikolajevna » wrote:Beznadna sam.

Kako da naučim zanimljivo pričati, prepričavati događaje, biti interesantna? Ne mogu se vječno oslanjati na ono moje lijevo oko.
Priznajem, nije mi jasno je li ovo tvoj obol topicima poput "zašto je ovaj forum dosadan?", je li to nekakav fishing for compliments, ili te fakat muči ono o čemu pišeš. Ako i jest nešto od prve dvije opcije, past ću na foru i napisati plahtu.

Kvaka 22 koja djeluje preseravajuće, a zapravo je odgovor na tvoje pitanje: svi smo mi zanimljivi onima kojima smo zanimljivi :D. Pitanje je samo koliko ćemo onih kojima smo zanimljivi susresti u životu.

Ajmo pretpostaviti da su tvoja izlaganja uživo slična tvojim forumskim izlaganjima - u protivnom, ne može se komentirati nešto o čemu nemamo ni približnu predodžbu. Ako je to tako, onda je tvoj problem razmjerno jednostavan - stanovita "ekskluzivnost" tvog humora. Naime, tvoje forumske rečenice nisu za svakoga; vjerujem da su na fhr-u proizvele mnogokoji upitnik nad bezjačkim glavama koje nisu shvaćale ni o čemu ti to, niti uviđale suptilni humor "na drugu loptu" koji se nerijetko u tim rečenicama može naći.

Prema tome, za početak moraš odlučiti želiš li pokušati biti zanimljiva i onima koji, sasvim izvjesno, nisu bogznakako zanimljivi tebi (u tom slučaju ima smisla izučavati metode što i kako), ili ćeš se pomiriti s time da si zanimljiva samo nekima (i shvatiti da si tim nekima onda jakojako zanimljiva).

Lako je vidjeti da su i ovdje ljudi iskazali, takoreći, različite preferencije i različito definirali "zanimljivost". Netko se zgrozio nad digresijama - velika je razlika između "digresije" tipa "...e, a ta Marica, ona ti je sestra od onoga Pere koji je radio u T-comu pa su mu dali otkaz jer je poševio šefovu ženu, a i ta žena ti je posebna priča, zamisli, ima 4 banke a oblači se kao curetak, evo baš jučer kad smo bili u Areni sretnem ju s onim Markom pa gledam...", i "digresije" koja je verbalna minijatura u kojoj iz detalja zbivanja u vlaku za Okučane razviješ cijelu priču o ljudima, smislu, bitku i nebitku, ili pak u tom detalju uočiš nešto groteskno, a skriveno. Za ove druge digresije imaš jako puno dâra i jako ih je zanimljivo čitati - ali, ne svakome.

Prepričavanje viceva je vještina, ali puno manja no što je vještina trenutne "proizvodnje smijeha" reakcijom na trenutni događaj ili trenutno izgovorenu rečenicu. Meni je ovo drugo i veći izazov i veći gušt - a čini mi se i da izaziva snažnije reakcije slušateljstva.

Glupo mi je pisati o tome kakav sam ja u tim situacijama, jer sam po tom pitanju poprilično neskroman, a nekako mi se ne da isprovocirati novu pošiljku podjebavanja.

Eto. Kao što rekoh, ako je topic osmišljen kao zajebancija, naletio sam. :D
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

11 Feb 2012, 10:56

A šta s onim digresijama u digresiji u digresiji u digresiji od kojih je svaka komadić razgovora samo asocijacijom povezan s prethodnim? :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
faktotum
Posts: 148
Joined: 22 Jan 2012, 23:20

17 Feb 2012, 14:41

A.P. » wrote:Možda dobar dekolte. Kad kreneš pričati s dobrim dekolteom, to je super opravdanje ljudima oko tebe da ti bulje u sise pod izlikom da gledaju u tebe.
Zar ti imaš sise? :D Sudeći po tvom avataru čini mi se da ne. Jer ono što ima ta dama na tvom avataru je šaka jada - dva kokošja jajeta, mogu u pol šake stat. Brijem da i ti nemaš veće. Zaključak: jebeno ste dosadni kada glumite, preuveličavate, ili podešavate diskurz kako bi se svidjeli ostalim članovima foruma. Pouka: izvadite štap iz guzice.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

17 Feb 2012, 15:14

faktotum » wrote:
Zar ti imaš sise? :D Sudeći po tvom avataru čini mi se da ne. Jer ono što ima ta dama na tvom avataru je šaka jada - dva kokošja jajeta, mogu u pol šake stat. Brijem da i ti nemaš veće. Zaključak: jebeno ste dosadni kada glumite, preuveličavate, ili podešavate diskurz kako bi se svidjeli ostalim članovima foruma. Pouka: izvadite štap iz guzice.
Preporučam ti da izvore svojih frustracija rješavaš s tim samim izvorima, a ne jadnim pokušajima anonimnog izdrkavanja po ljudima koje ni ne poznaš, to ti samo diže još više živce, a ne rješava te baš one RL napetosti zbog koje i dolaziš ovdje izazivati nekakve svađe ili provocirati ljude koje tvoje pičkaranje na neviđeno ne može baš uvrijediti, ma koliko ti to strašno želio.
Sad ti očekuješ da će svatko na neki tvoj ovakav post reagirati i krenuti se opravdavati ili svađati, a zapravo si samo poprilično žalosna pojava za vidjet. Ne znam zašto to radiš. Zašto to radiš? Jel ti pomaže da se riješiš frustracija u nevirtualnom životu? Jel ti zaista lakše kad napišeš nekoj anonimnoj osobi da je jadna, ne jebe i ima veliku guzicu ako te šef naljutio jer ti je rekao da moraš doć na posao u 8?
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

17 Feb 2012, 15:19

faktotum » wrote:
Zar ti imaš sise? :D Sudeći po tvom avataru čini mi se da ne. Jer ono što ima ta dama na tvom avataru je šaka jada - dva kokošja jajeta, mogu u pol šake stat. Brijem da i ti nemaš veće. Zaključak: jebeno ste dosadni kada glumite, preuveličavate, ili podešavate diskurz kako bi se svidjeli ostalim članovima foruma. Pouka: izvadite štap iz guzice.

Nema šanse da izvadim štap iz guzice. Onda bih se pogrbila i sise bi mi izgledale manje.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

17 Feb 2012, 15:22

Opskurne li teme.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

17 Feb 2012, 15:26

Nikolajevna » wrote:

Nema šanse da izvadim štap iz guzice. Onda bih se pogrbila i sise bi mi izgledale manje.
Ne znam baš, kad se ispraviš i sise se razvuku, izgledaju puno manje nego kad se pogrbiš i nagneš naprijed pa imaš dekolte :tuzni:
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

17 Feb 2012, 15:26

Opšte je poznato da forumašice nemaju sise. :mudri:
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

17 Feb 2012, 15:29

schmokljan » wrote:Opskurne li teme.
Svejedno. Dobila sam komplimenata koliko ti nisi u dva forumska života.

A.P. wrote:
Ne znam baš, kad se ispraviš i sise se razvuku, izgledaju puno manje nego kad se pogrbiš i nagneš naprijed pa imaš dekolte :tuzni:
Nećeš ti izbora. Gorda i besisna ili pak sisati Quasimodo.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

17 Feb 2012, 15:31

Nikolajevna » wrote:
Svejedno. Dobila sam komplimenata koliko ti nisi u dva forumska života.
Forumaški komplimenti su stvar sažaljenja. :mudri:
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

17 Feb 2012, 15:31

Ne znam, ja sam gorda i sisna :durica:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Feb 2012, 15:36

schmokljan » wrote:Opšte je poznato da forumašice nemaju sise. :mudri:
Istina. :ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Feb 2012, 15:38

Morticia » wrote:
Istina. :ne zna:
to samo vi ljepe nemate sise. bog je pravedan. :raspa:
Nek(v)arljiva.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

17 Feb 2012, 15:39

kukuriku » wrote:
to samo vi ljepe nemate sise. bog je pravedan. :raspa:
Da bar. :tuzni:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Feb 2012, 15:40

kukuriku » wrote:
to samo vi ljepe nemate sise. bog je pravedan. :raspa:
schmokljan wrote:
Forumaški komplimenti su stvar sažaljenja. :mudri:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
faktotum
Posts: 148
Joined: 22 Jan 2012, 23:20

17 Feb 2012, 15:41

A.P. » wrote:
Preporučam ti da izvore svojih frustracija rješavaš s tim samim izvorima, a ne jadnim pokušajima anonimnog izdrkavanja po ljudima koje ni ne poznaš, to ti samo diže još više živce, a ne rješava te baš one RL napetosti zbog koje i dolaziš ovdje izazivati nekakve svađe ili provocirati ljude koje tvoje pičkaranje na neviđeno ne može baš uvrijediti, ma koliko ti to strašno želio.
Sad ti očekuješ da će svatko na neki tvoj ovakav post reagirati i krenuti se opravdavati ili svađati, a zapravo si samo poprilično žalosna pojava za vidjet. Ne znam zašto to radiš. Zašto to radiš? Jel ti pomaže da se riješiš frustracija u nevirtualnom životu? Jel ti zaista lakše kad napišeš nekoj anonimnoj osobi da je jadna, ne jebe i ima veliku guzicu ako te šef naljutio jer ti je rekao da moraš doć na posao u 8?

Okej, kad već nisam u pravu pokaži mi onda sise preko pp-a. da me razuvjeriš.
Last edited by faktotum on 17 Feb 2012, 15:44, edited 2 times in total.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Feb 2012, 15:43

faktotum » wrote:
Okej, kad već nisam u pravu pokaži mi onda sise preko pp-a. da me razuvjeriš.
znala sam daćmo doć i do ovog. :zubo:
Nek(v)arljiva.
Post Reply