Imena i sve ostalo vezano za njih

Za antropologiju, ekonomiju, filozofiju, povijest, sociologiju...
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

21 Feb 2012, 13:14

http://www.poslovni-savjetnik.com/karij ... im-imenima

Evo, ako vam je plaća mala te ako ne napredujete na poslu koliko bi željeli, probajte promijeniti ime u neko kraće. Predugačko ime može štetiti vašoj karijeri. Kažu znanstvenici. :D


User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

21 Feb 2012, 13:17

BoDerek » wrote:http://www.poslovni-savjetnik.com/karij ... im-imenima

Evo, ako vam je plaća mala te ako ne napredujete na poslu koliko bi željeli, probajte promijeniti ime u neko kraće. Predugačko ime može štetiti vašoj karijeri. Kažu znanstvenici. :D
Ima nešto u tome, znaš. Nekako sam oduvijek bila uvjerena da sa svojih osam slova u imenu nikad neću imati kakvu pločicu na vratima. Jednostavno... Nije to za doktora, advokata ili ovako štogod pametno. A onda još i prezime ne sjeda... :D
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

21 Feb 2012, 13:22

Zekoslawa » wrote: Ima nešto u tome, znaš. Nekako sam oduvijek bila uvjerena da sa svojih osam slova u imenu nikad neću imati kakvu pločicu na vratima. Jednostavno... Nije to za doktora, advokata ili ovako štogod pametno. A onda još i prezime ne sjeda... :D
Tako i ja sa svojih sedam. Al zato sam sa forumskim imenom pogodila. Jednog ću dana pomest pod s judolinom :D :rofl:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

21 Feb 2012, 13:28

Ja ni ovdje nemam sreće. :tuzni:

To ne znači da neću pomesti pod s judolinom. :cerek:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

21 Feb 2012, 13:32

Zekoslawa » wrote:Ja ni ovdje nemam sreće. :tuzni:

To ne znači da neću pomesti pod s judolinom. :cerek:
:rofl:

:five:
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

22 Feb 2012, 17:29

BoDerek » wrote:http://www.poslovni-savjetnik.com/karij ... im-imenima

Evo, ako vam je plaća mala te ako ne napredujete na poslu koliko bi željeli, probajte promijeniti ime u neko kraće. Predugačko ime može štetiti vašoj karijeri. Kažu znanstvenici. :D
Stvarno je zanimljivo.


Dakle, kratko... :misli:
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

23 Feb 2012, 15:35

Evo nova studija.


http://www.omaha.com/article/20120221/L ... ss-likable


Doduše u Americi, ali vjerojtano nekoga zanima.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

08 Mar 2012, 15:22

Inače Aurora Veronika je bila kćer od Petra Zrinskog i Katarine. Na wikipediji piše da se zvala Zora Veronika, ali više vjerujem mom udžbeniku iz povjesti koji na 255. str. donosi oproštajno pismo Petra Zrinskog. Osim toga, autor te internetske stranice je vjerojatno prevodio imena, bespotrebno, jer je Petar sigurno nazvao kčer Aurora, budući da je u pismu zove Aurora



Ako netko želi provjeriti, to je Povjest 2, od autora Damira Bulata, Šime Labora i Miroslava Šašića, od naklade Profil.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

11 Mar 2012, 09:20

Možete li mi preporučiti forum na kojem mogu raspravljati o imenima?
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

22 Mar 2012, 13:48

Možda bi bilo bolje da se ova tema preseli na dječji kutak.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
blackcoffee
Posts: 189
Joined: 24 Feb 2012, 16:22

22 Mar 2012, 17:14

Aurora » wrote:Možda bi bilo bolje da se ova tema preseli na dječji kutak.
Imena nisu vezana isključivo za decu, ime nas prati kroz ceo život i nije mali broj ljudi koji tokom života požele da promene ime ili prezime.

PS. e-beba.com/forum ima teme o imenima.
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

22 Mar 2012, 18:11

blackcoffee » wrote: Imena nisu vezana isključivo za decu, ime nas prati kroz ceo život i nije mali broj ljudi koji tokom života požele da promene ime ili prezime.

PS. e-beba.com/forum ima teme o imenima.
Hvala na informaciji. Idem je obići.

Samo bi dodala.


Slažem se da je ime poput Njegovan Šupak (i slično) ime koje je teško podnjeti. Ali se ne slažem da je ime poput Aurora ili Zoe ili Charlotte ili Isidora takvo ime.

Mislim, kakve probleme može imati netko s imenom Charlotte? :ne zna:
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

22 Mar 2012, 18:31

blackcoffee » wrote:

PS. e-beba.com/forum ima teme o imenima.
Valja li sve s tom stranicom?
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

22 Mar 2012, 18:52

Ja ne razumijem zašto si ti toliko opsjednuta time da ti internet populacija svako toliko potvrđuje da je ime Charlotte super ime za malog hrvata s prezimenom na ić. Zašto je to bitno? Ako ti se sviđa, daj, ako ne ne. Ukus ionako nemoš objasnit racionalnim odvagivanjem plusa i minusa, prema tome nećeš preobratiti nikog.
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

22 Mar 2012, 18:58

A.P. » wrote:Ja ne razumijem zašto si ti toliko opsjednuta time da ti internet populacija svako toliko potvrđuje da je ime Charlotte super ime za malog hrvata s prezimenom na ić. Zašto je to bitno? Ako ti se sviđa, daj, ako ne ne. Ukus ionako nemoš objasnit racionalnim odvagivanjem plusa i minusa, prema tome nećeš preobratiti nikog.
Opsjenuta sam jer me zanimaju imena.


Nije m problem ukus. Ljudi mogu imati ukus koji se meni ne sviđa. Zapravao, meni se sviđaju neka tradicionalna imena (Cecilija, Zora), pa nije problem u trad. vs moderno.

Meni je problem što ljudi izmišljaju da ime poput Charlotte, Zoe, Aurora, Rebecca, Ivan-Marko izaziva traume. To nije istina, i ja to želim pokazati ljudima.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

22 Mar 2012, 19:03

Kako ćeš im to pokazati?
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

22 Mar 2012, 19:05

A.P. » wrote:Kako ćeš im to pokazati?

Imaš pravo. Krivi odabir riječi. Dakle, pokušavam im objasniti da to nije istina.


Na primjeru moje prijateljice Rebecce i Estere.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
blackcoffee
Posts: 189
Joined: 24 Feb 2012, 16:22

22 Mar 2012, 19:12

Aurora » wrote:
Hvala na informaciji. Idem je obići.

Samo bi dodala.


Slažem se da je ime poput Njegovan Šupak (i slično) ime koje je teško podnjeti. Ali se ne slažem da je ime poput Aurora ili Zoe ili Charlotte ili Isidora takvo ime.

Mislim, kakve probleme može imati netko s imenom Charlotte? :ne zna:
Problem je u prezimenu Šupak (kao i u Napica, Guzonja, Turina).
Pošto kod nas Njegovan egzistira isključivo kao prezime, mogu zamisliti ženu rođenu kao Njegovan koja se udaje za Šupka i želi zadržati oba prezimena. Vrrrletovski transparentno - Sandra Njegovan-Šupak :rofl:

Sve je u redu sa stranicom, upravo sam na njoj. Dobar, informativan portal i forum.
Last edited by blackcoffee on 22 Mar 2012, 19:14, edited 2 times in total.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

22 Mar 2012, 19:12

BoDerek » wrote:http://www.poslovni-savjetnik.com/karij ... im-imenima

Evo, ako vam je plaća mala te ako ne napredujete na poslu koliko bi željeli, probajte promijeniti ime u neko kraće. Predugačko ime može štetiti vašoj karijeri. Kažu znanstvenici. :D
Znači mogu se nadati blistavoj karijeri :cerek:

Moja majka je bila vrlo škrta na slovima jer je tvrdila da je vrlo pedagoški dati djetetu ime koje može što prije naučiti izgovoriti.
Ja sam se mučila i sa svojim troslovnim jer nisam mogla izgovoriti pola abecede.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

22 Mar 2012, 19:14

blackcoffee » wrote:
Problem je u prezimenu Šupak (kao i u Napica, Guzonja, Turina).
Pošto kod nas Njegovan egzistira isključivo kao prezime, mogu zamisliti ženu rođenu kao Njegovan koja se udaje za Šupka i želi zadržati oba prezimena. Vrrrletovski transparentno - Sandra Njegovan-Šupak :rofl:

Sve je u redu sa stranicom, upravo sam na njoj. Dobar, informtivan portal i forum.
Znam što nije u redu s imenom Njegovan Šupak. To nisi trebala objašnjavati.

A što nije u redu sa imenom Charlotte. Prezime je normalno na -ić.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

22 Mar 2012, 19:14

Aurora » wrote:

Imaš pravo. Krivi odabir riječi. Dakle, pokušavam im objasniti da to nije istina.


Na primjeru moje prijateljice Rebecce i Estere.
Nije li prijateljica Rebecca (s dva c) već bila jednom istraumatizirana i uvrijeđena nečijim postom? :zubo:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

22 Mar 2012, 19:17

Éowyn » wrote:
Nije li prijateljica Rebecca (s dva c) već bila jednom istraumatizirana i uvrijeđena nečijim postom? :zubo:
Nije. Nije ona ni vidila post, nego sam rekla da je taj članak vrijeđa, kao i ostale ljude koji imaju neobično ime, ali koje je normalno.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

22 Mar 2012, 19:18

Aurora » wrote:
Nije. Nije ona ni vidila post, nego sam rekla da je taj članak vrijeđa, kao i ostale ljude koji imaju neobično ime, ali koje je normalno.
Kakvo je pobogu neobično ime koje je normalno?
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
blackcoffee
Posts: 189
Joined: 24 Feb 2012, 16:22

22 Mar 2012, 19:19

Aurora » wrote:
Znam što nije u redu s imenom Njegovan Šupak. To nisi trebala objašnjavati.

A što nije u redu sa imenom Charlotte. Prezime je normalno na -ić.
Ovo je stara tema, a ja sam novi član, ne znam kako su se odvijali događaji.
Ko ti je rekao da Charlotte nije zgodno ime, kakvo god bilo prezime?
Ili si mislila na način pisanja (Charlotte - Šarlota)? Ali ta razlika se u izgovoru ne oseća... :ne zna:
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

22 Mar 2012, 19:23

Éowyn » wrote:
Kakvo je pobogu neobično ime koje je normalno?
Nenormalno ime je npr. Njegovan Šupak.

Neobično, ali normalno je npr. Luna ili Emili.

Obično je npr. Ivan ili Marko.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
Post Reply