Imena i sve ostalo vezano za njih

Za antropologiju, ekonomiju, filozofiju, povijest, sociologiju...
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

30 Dec 2011, 23:49

Pješčana, ne jebi nas, znamo da znaš da je Ištvan ustvari Štef. :o


It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

30 Dec 2011, 23:54

želim reći da Ištvan u našim regijama ne bi postao Štef.
zato je Ištvan super. jer ga ne bi ponadimčili
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

31 Dec 2011, 00:03

Pješčana » wrote:želim reći da Ištvan u našim regijama ne bi postao Štef.
zato je Ištvan super. jer ga ne bi ponadimčili
ne bi bio štef, ali bi zato bio pišta :xzubo:
znam preko nekoliko ištvana, i svi su pišta ili, još gore, pištika (tj. mali pišta)
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

31 Dec 2011, 00:06

MadnessInMethod » wrote:
ne bi bio štef, ali bi zato bio pišta :xzubo:
znam preko nekoliko ištvana, i svi su pišta ili, još gore, pištika (tj. mali pišta)
Ajme, supika :xzubo:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

31 Dec 2011, 00:11

Moj lutak, neki klaun iz Budimpešte, bio je Pišta Bači (ne znam je li bači ili baći, moja mama mu je dala ime a kod nje je to svejedno). Baš sam ga voljela. Bratić je dobio sličnog i nazvali su ga Šandor Bači.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

31 Dec 2011, 00:24

bači. to na mađarskom dođe nešto kao kod nas čiko/barba/striček
a za teta kažu neni.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

31 Dec 2011, 17:32

Pioška je mađarsko ime.

Koliko bi vas dalo dijetetu takvo ime?



Iako sam ja vrlo otvorena što se tiče imena.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

31 Dec 2011, 23:37

blue » wrote:Andrej, je baš lijepo ime :) I ne dopušta varijacije, to je dobro.
Ja sam se trebao zvati Andrej.

Onda su moji roditelji zaključili da će mi glupi Hrvati :zubo: čitav život pogrešno naglašavati ime na prvom slogu ter odustali od te ideje.

Zato se ne zovem Andrej.

A onda sam upoznao jednog Andreja koji je bio oduševljen što netko razumije njegove tegobe i pričao mi kako, ako ga netko oslovi s naglaskom na prvom slogu, on ne čuje i ne postoji. To ime nije njegovo i bok. :D
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

31 Dec 2011, 23:39

robot jura » wrote:Mislim da "neuobičajena" imena određuju buduću posebnost djeteta. E sad, hoće li to biti u pozitivnom ili negativnom smislu ovisi o karakteru djeteta i roditelja.
Statistike kažu da, barem u Americi, sinovi s neobičnijim imenima češće ispadaju delinkventi, narkomani i kriminalci. Pa ti vidi.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

31 Dec 2011, 23:43

Aurora » wrote:Pioška je mađarsko ime.

Koliko bi vas dalo dijetetu takvo ime?



Iako sam ja vrlo otvorena što se tiče imena.
pioška? misliš valjda piRoška.
da, mađarsko ime. u prijevodu znači "crvena"
znam jednu pirošku. njenom sinu je glavna fora reći da je za doručak pojeo mamu sa sirom :mig:

da živim u mađarskoj, možda i bih dijete nazvala piroška. ovako, nekako zazirem od prehrambenih imena.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

01 Jan 2012, 11:59

MadnessInMethod » wrote:da živim u mađarskoj, možda i bih dijete nazvala piroška. ovako, nekako zazirem od prehrambenih imena.
Dakle, ništa od Jagode, Višnje, Maline, Banane…? :tuzni:

Moja je draga uložila veto na imena Borovnica i Kesten. To znači da ću eventualnu buduću djecu morati nekako drugačije sjebati. :D
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

01 Jan 2012, 12:29

Lastan » wrote: Dakle, ništa od Jagode, Višnje, Maline, Banane…? :tuzni:

Moja je draga uložila veto na imena Borovnica i Kesten. To znači da ću eventualnu buduću djecu morati nekako drugačije sjebati. :D
Meni su Borovnica i Malina super imena. :o
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

01 Jan 2012, 13:11

Lastan » wrote: Statistike kažu da, barem u Americi, sinovi s neobičnijim imenima češće ispadaju delinkventi, narkomani i kriminalci. Pa ti vidi.
Čudne su mi metodologije takvih istraživanja, ali moramo imati na umu da su roditelji uglavnom kreativniji sa ženskim imenima (i to majke), te se postavalja zaključak da su ti roditelji (vjerojatno samohrane majke) željeli djevojčicu.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

01 Jan 2012, 13:15

Željeli su djevojčicu jer su joj dali žensko kreativno ime?
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

01 Jan 2012, 13:32

Margarita » wrote:Željeli su djevojčicu jer su joj dali žensko kreativno ime?
Govrimo o sinovima.


Roditelji su kreativni s ženskim imenima, a to zapravo budu vrlo uvjerljive ili tvrdoglave majke, dok očevi teže tradiciji/normali.

Sinovi samohranih majka su uglavnom skupina koja se rizičnije ponaša.


Iz toga proizlazi zaključak da je samohrana majka (vrlo vjerojatno) željela djevojčicu.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

01 Jan 2012, 13:43

Aurora » wrote:
Govrimo o sinovima.


Roditelji su kreativni s ženskim imenima, a to zapravo budu vrlo uvjerljive ili tvrdoglave majke, dok očevi teže tradiciji/normali.

Sinovi samohranih majka su uglavnom skupina koja se rizičnije ponaša.


Iz toga proizlazi zaključak da je samohrana majka (vrlo vjerojatno) željela djevojčicu.
Uopće ne kužim o čemu ti govoriš. Valjda trolaš. Svi postovi su ti potpuno besmisleni.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

01 Jan 2012, 14:02

Margarita » wrote: Uopće ne kužim o čemu ti govoriš. Valjda trolaš. Svi postovi su ti potpuno besmisleni.
+1
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

01 Jan 2012, 16:51

Lastan » wrote: Ja sam se trebao zvati Andrej.

Onda su moji roditelji zaključili da će mi glupi Hrvati :zubo: čitav život pogrešno naglašavati ime na prvom slogu ter odustali od te ideje.

Zato se ne zovem Andrej.

A onda sam upoznao jednog Andreja koji je bio oduševljen što netko razumije njegove tegobe i pričao mi kako, ako ga netko oslovi s naglaskom na prvom slogu, on ne čuje i ne postoji. To ime nije njegovo i bok. :D
Jedan poznanik tog imena [sunarodnjak ti] vjerojatno nema takvijeh muka jer se preziva Stroj, pa mislim da ga nitko ni ne zove imenom. :xzubo:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

01 Jan 2012, 17:12

Lastan » wrote: Ja sam se trebao zvati Andrej.

Onda su moji roditelji zaključili da će mi glupi Hrvati :zubo: čitav život pogrešno naglašavati ime na prvom slogu ter odustali od te ideje.

Zato se ne zovem Andrej.

A onda sam upoznao jednog Andreja koji je bio oduševljen što netko razumije njegove tegobe i pričao mi kako, ako ga netko oslovi s naglaskom na prvom slogu, on ne čuje i ne postoji. To ime nije njegovo i bok. :D
Moja prijateljica Petra ima takvih problema sa profesorom iz biologije.

Naglašava prvi slog, pa zvući Peeetra umjesto PetrA.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

01 Jan 2012, 17:28

A zašto njeno ime ima pofrancuzežni naglasak?
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
Alvaro Primitivo
Posts: 34
Joined: 28 Sep 2011, 23:09

01 Jan 2012, 17:41

Herp » wrote:
Jedan poznanik tog imena [sunarodnjak ti] vjerojatno nema takvijeh muka jer se preziva Stroj, pa mislim da ga nitko ni ne zove imenom. :xzubo:
želio bih biti dijete obitelji stroj. :o
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

01 Jan 2012, 18:10

ElliQuinn » wrote:A zašto njeno ime ima pofrancuzežni naglasak?
Baš :confused:

Znam, doduše, jednu ivAnu [ne znam simbole za naglaske niti se znam služiti njima :( nadam se da se kuži što želim reći]** i jednu malu marIu. Ivana i Mariina* mama se jako uvrijede kad im se obrati onako kako smo navikli.

*Maria = Mariina ili ipak Marijina?
**a neka dobra duša mi može napisati naglaske i simbole za njih ako joj se da, tj. reći mi kako da dobijem simbole na tipkovnici.
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

01 Jan 2012, 18:10

Aurora » wrote:Čudne su mi metodologije takvih istraživanja, ali moramo imati na umu da su roditelji uglavnom kreativniji sa ženskim imenima (i to majke), te se postavalja zaključak da su ti roditelji (vjerojatno samohrane majke) željeli djevojčicu.
U ime zakona, uhićujem te zbog zločina protiv logičnosti. :kava:

Kad netko sina nazove Ryan umjesto John, raste mogućnost da će ovaj postati… problematičan. Tako kažu; ne znam da li lažu.
Ali iz toga zaključiti da su željeli djevojčicu… ahem. Mrvicu je pretjerano.

A bila je i pjesma A Boy Named Sue, kao jedan od primjera logike “dat ću ti pičkasto ime, pa ćeš do petnaeste biti ili mrtav ili najveći štemer u gradu”.

Ukratko, briješ.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

01 Jan 2012, 18:11

Herp » wrote:Jedan poznanik tog imena [sunarodnjak ti] vjerojatno nema takvijeh muka jer se preziva Stroj, pa mislim da ga nitko ni ne zove imenom. :xzubo:
I kako ga zovu? Robocop ili Terminator? :kokice:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

01 Jan 2012, 18:11

Aurora » wrote:
Moja prijateljica Petra ima takvih problema sa profesorom iz biologije.

Naglašava prvi slog, pa zvući Peeetra umjesto PetrA.
Nije ni Peeeeeeetra, a nije ni PetrA nego jednostavno kratko Petra. Idu mi na živce ljudi koji rastežu to ime.
Post Reply