Trolanje

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

14 Nov 2011, 00:19

Beta ženka » wrote:
Nisam čitala originalnu temu, ali - jeste li upalile radare za trolove? :ne zna:
Ne znam, meni smrdi na trola prema svemu što ste napisale.
Čitam temu o abortusu i naiđem na ovaj post. Nije mi jasan poriv koji stoji iza takvog trolanja. Provodim jako puno vremena na internetu, ali opet nikad mi nije bilo dosadno da idem izmišljati probleme i situacije, iliti trolati.

Tko to radi? Zašto? Jeste kad trolali s tako nekom ozbiljnijom temom, smislili cijeli scenarij i odglumili priču? Zašto?


Happy Easter!
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

14 Nov 2011, 00:24

Nisam. Pun kurac ljudi shvaća forum ozbiljno, a meni se baš ne igra s tuđim emocijama. Za ono što stvarno mislim, snosim odgovornost, ali da idem lagat iz bilo kojeg motiva...ne.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

14 Nov 2011, 00:26

Pa takvi to rade i inače, ne samo online.

Tu i tamo bih naišla na takve ljude. Ne često, ali zna se desiti.

Bolest, valjda. :misli:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

14 Nov 2011, 00:29

Ne trolam ja, to se samo tako čini. :durica:
Ko? Đe? Linak? :kokice:
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

14 Nov 2011, 00:31

aisling » wrote:
Čitam temu o abortusu i naiđem na ovaj post. Nije mi jasan poriv koji stoji iza takvog trolanja.
Vjeruj mi, ni meni.
Vjerojatno da se smiju naivnim budalama.
Ili (mnogo manje vjerojatno) testiraju ljude/provode istraživanje. :ne zna:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

14 Nov 2011, 00:32

Sjećam se da je bila neka tema gdje je cura prevarila ljude da je umrla. Tj. javio se valjda tip i rekao da je preminula. Mislim da sam to naknadno čitala. Cijela drama bješe. Ne kužim takve ljude.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

14 Nov 2011, 00:32

Ne bih rekla da je bolest. Zabavno je kao što je nekad bilo zabavno zajebavati ljude na telefon. To što ja ne kužim trolanje je drugi par postola. :zubo:
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

14 Nov 2011, 00:32

Inače, ja sam uletjela na forum u postsoraja fazi, ali sam pročitala cijeli topik (za one koji ne znaju, žena je lagala da je trudna, onda je umrla malo nakon poroda, onda se javljao "muž", onda su neki forumaši tražili po bolnicama mrtvu ženu i pokušavali pomoć...). Dugo poslije se javila s objašnjenjem da je pisala diplomski na temu internet solidarnosti ili tako nešto. E pa, mislim da nakon toga puno ljudi puše i na hladno.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

14 Nov 2011, 00:37

Da, sjetila se i ja Soraje kao primjera rijetko "kvalitetnog" trolla, ostale se nanjuši na kilometre.
I mislim da nije bila trudnoća, nego samo neki problem s jajnicima? Ma nebitno...
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

14 Nov 2011, 00:39

Beta ženka » wrote:Da, sjetila se i ja Soraje kao primjera rijetko "kvalitetnog" trolla, ostale se nanjuši na kilometre.
Nije ona bila toliko kvalitetna (PBE ju je skužila, na primjer, griješila je u datumima), nego ljudi još tada nisu mogli vjerovati da bi se netko išao zajebavati na taj način.

I da, bila je trudna, rodila, dobila sepsu, umrla, a onda je muž tražio forumaše da mu kažu kako da nahrani bebe. Jeza me ulovi i sad kad se sjetim koliko je ljudi ludovalo tih dana.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

14 Nov 2011, 00:41

Da, pola sata nakon što je umrla se muž javio na topik napisat da je umrla :rofl:
Čitala sam ga prije koji mjesec, nema šanse da bi to danas više itko popušio onakvim pristupom i načinom pisanja, zanimljivo je to :D
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

14 Nov 2011, 00:43

Mislim da ona čak i nije bila toliko kvalitetna koliko je dobru podršku imala. Mislim da imala dosta velikih grešaka u stilu - imala je spontani pobačaj da bi za 4 mjeseca rodila blizance ili nešto takvo. Znam da joj priča nije bila baš vremenski usklađena, ali čim bi netko spomenuo mogućnost trolanja, ostatak ekipe bi ga napao. Pa i prvih par osoba koje su posumnjale u vjerodostojnost priče je maltene spaljeno na lomači. Ljudi jednostavno ne žele povjerovati da su bili naivni.
Desire makes slaves out of kings.
bliss
Posts: 1121
Joined: 18 Sep 2011, 15:26

14 Nov 2011, 00:45

Eowyn dobro kaže, Soraja nije pripazila na vremenski period pa joj je trudnoća trajala nevjerojatno kratko. :D Nema šanse da bi joj ta priča danas prošla.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

14 Nov 2011, 00:45

Više sam ciljala na to kako se trolež odonda rapidno proširio internetima, sad više nitko nikom ne vjeruje :zubo:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

14 Nov 2011, 00:47

Ja se bojim da bi. Ima stvarno svakakvih ljudi na forumu i pretpostavljam da bi prevladale one koje bi slale vibrice i ušutkale rijetke kojima ide matematika.
Kad je uopće bila čitava ta priča sa Sorajom?
Desire makes slaves out of kings.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

14 Nov 2011, 00:47

Ja vjerujem da je ova priča o "tatici" istinita. Cura djeluje ozbiljno, već je otvarala teme, ali pokazuje neke creepy naznake što priča ide dalje. Zašto smo tako skloni nevjerovati da ima svačega oko nas? I to je naivno. :D
bliss
Posts: 1121
Joined: 18 Sep 2011, 15:26

14 Nov 2011, 00:49

Éowyn » wrote:Ja se bojim da bi. Ima stvarno svakakvih ljudi na forumu i pretpostavljam da bi prevladale one koje bi slale vibrice i ušutkale rijetke kojima ide matematika.
Kad je uopće bila čitava ta priča sa Sorajom?
Sad sam išla pogledat. 2003.
Last edited by bliss on 14 Nov 2011, 00:49, edited 1 time in total.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

14 Nov 2011, 00:49

Kako se zove tema na ŽuD? Ne mogu nikako naći a ne da mi se prolaziti kroz sve njene postove o Bog Brotheru i srodnim temama.
Desire makes slaves out of kings.
bliss
Posts: 1121
Joined: 18 Sep 2011, 15:26

14 Nov 2011, 00:50

Tema je bila na Ženskom kutku.
http://www.forum.hr/showthread.php?t=13337
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

14 Nov 2011, 00:56

Da, oprostite, zaboravih cijelu priču. :brukica:

Inače, znala sam se smijati na neka trolanja još na prastarom iskonovom forumu, jer su očito bili tu tek toliko da isprovociraju NEKU reakciju, i očito su bili trolerski upisi.

Sve češće razmišljam o tome da na netu ljudi iznose navodno svoja iskustva, a drugi ih uzimaju zdravo za gotovo. Na forumima sam znala ubrati korisnih informacija, ali bih ih išla potvrđivati i iz drugih izvora jer znalo je biti onih uvjerenih da su u pravu (ili trolova) koji su tvrdili nešto što ne bi bilo točno. Uostalom, tko mi garantira da je bilo što što neka osoba napiše, a koju znam samo virtualno, a i možda sam naletjela na njezin upis sasvim slučajno guglajući za informacijama - istinito? A krećem nekako uvijek od pretpostavke da ljudi neće lagati kad se radi o iskustvima s nečim. Sklizak je to teren.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

14 Nov 2011, 03:23

bliss » wrote:Tema je bila na Ženskom kutku.
http://www.forum.hr/showthread.php?t=13337
Sve sam se nekako suzdržavala...dok nisam došla do undine sućuti. :rofl: Tada je cedevita umalo završila na monitoru. :D
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

14 Nov 2011, 08:08

Silajn » wrote:Inače, ja sam uletjela na forum u postsoraja fazi, ali sam pročitala cijeli topik (za one koji ne znaju, žena je lagala da je trudna, onda je umrla malo nakon poroda, onda se javljao "muž", onda su neki forumaši tražili po bolnicama mrtvu ženu i pokušavali pomoć...). Dugo poslije se javila s objašnjenjem da je pisala diplomski na temu internet solidarnosti ili tako nešto. E pa, mislim da nakon toga puno ljudi puše i na hladno.
Iz aviona se vidjelo da trola koliko je duga - i još malo. Prolazilo joj je toliko dugo zbog dežurnih moralista i škvadre koja se mora priključiti javnim deklaracijama sućuti i brige. Stvorili su kritičnu masu koja je daljnje postove i trolanje samo potpirivala svojom tobožnjom brigom.

Obrazac je isti - sve krene nekom "tragedijom" tipa beba koja ima osteoporozu, polio i alzheimera; štenad koju se baca u rijeku ili provaliju; "lijepa" autostoperica koja se ne vrati svojoj katoličkoj obitelji na vrijeme za večernju misu; nešto četvrto. Online attention-whores ovo prepoznaju kao priliku za istresanje svoje tobožnje žalosti i suosjećanja, a sve da bi dobili pažnju od ostalih koji će se cijelom cirkusu priključiti. To su ljudi koji forwardaju mailove kojima Microsoft i AOL uplaćuju dolar za bolesnu mongoloidnu bebu koja boluje od dwarfizma i ljute se kada im kažeš da rade gluposti.

Nakon toga kreće sablažnjavanje nad nekakvom imaginarnom nepravdom koja je počinjena i koja se prenapuhuje do trenutka usporedbe s Nacistima. Stvori li se zaista kritična masa - kreće akcija medija, nakon toga i države. Otvaraju se žiro-računi i scam-linije pozivom na koje donirate 6,99 kn + pdv za sve žrtve kamiona s plavom ceradom, poziva se na linč ne samo mogućih počinitelja već i neistomišljenika. Uglavnom, cirkus. :s

Prije par dana čitam da je opet nestala neka mala. Prva pomisao: "O fak, ode još jedno jezero". :ne zna:
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

14 Nov 2011, 10:42

Nisam nikad otvarala klonove niti trolala laži. :ne zna:
Ne vidim svrhu toga.

Al' se sjećam lignje... :rofl: :rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

14 Nov 2011, 10:54

aisling » wrote:Tko to radi? Zašto? Jeste kad trolali s tako nekom ozbiljnijom temom, smislili cijeli scenarij i odglumili priču? Zašto?
nisam
mislim da to rade oni kojima fali pažnje te da se ne suzdržavaju ni u RL od izmišljanja problema
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

14 Nov 2011, 11:15

Nitko nije. Onda mora da su oni koji se ne javljaju na temu :D
Happy Easter!
Post Reply