Napali mi frendicu, opljačkana je...

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Nov 2018, 11:18

Frendicu mi s Fejsa opljačkali, piše tako maloprije:
Dakle... dozivjela sam prvu pljacku i jebemmu mater tko god je da je,dobrano me ispripada, ali opet imam srice jer je ispostovao onu recenicu: "Necu Vama nista!". Imao je crni combat noz i jebenu crnu podkapu ( samo otvor za oci ) na glavi...
Iz posta se ne razabire mnogo, ni gdje je bila ni kako se to dogodilo, no nagađam da je dobro i da nije bez velikog iznosa ostala. :o

Je li se to vama kad dogodilo? Ako jest, gdje i kako? Prijavili ste prepad policiji? :rolleyes:


Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

13 Nov 2018, 19:48

Pa to nije napad -to je razbojstvo uz prijetnju hladnim oružjem :o
:eek: Čekaj... rekao joj je "Neću VAM ništa"? Mogla mu je reć "Neću ni ja Vama" :lol:
Tako je jedan policajac vikao zamnom "StaniTE, pucaću"... a ja si mislim ku*** bi ti mene persirao da misliš pucati" :rofl:.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Nov 2018, 20:02

haram wrote:
13 Nov 2018, 19:48
Pa to nije napad -to je razbojstvo uz prijetnju hladnim oružjem :o
A kako bi ti, "razbojstvili mi frendicu, uz prijetnju hladnim oružjem"?! :E

Nije bitan termin. Pljačka je bitna, pljačka mu materina. :cool2:
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

13 Nov 2018, 20:20

Pa nismo na sudu da detalji nisu bitni :cerek:
Frendica je iz Splita? A ježiga, kakva je socijalna situacija, pravo čudo da toga nema i puno više. I sreća da je kod nas uspješno provedena pacifizacija stanovništva nakon rata, tj. one akcije "vrati oružje" su urodile plodom, inače bi i mi bili ko Šikego, Sv. Lujo i slični američki velegradovi. Na Quori ima jako interesantnih priča gdje je odlično oslikana američka realnost. A faking debili čak nisu niti imali neki rat kod kuće u zadnjih 160 godina... ma sve je to od droga, kažem ja :kava:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Nov 2018, 21:35

haram wrote:
13 Nov 2018, 20:20
Pa nismo na sudu da detalji nisu bitni :cerek:
Frendica je iz Splita?
Jok, iz Zadra. Opljačkana je na radnome mjestu, izgleda. Kladionica ili kockarnica, pitanje je sad!? :misli:
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

14 Nov 2018, 19:23

Komentar s Fejsa: "Bolje to nego da ti je došla inspekcija, tek bi tada najebala!" :rofl:
Potpisi su za budale.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

15 Nov 2018, 19:30

Tijekom jednog posla, najveći mi je strah bila pljačka. Ne suosjećam s pljačkašima ma što bilo u pitanju. Jer znam kako je biti s druge strane i kakve traume ljudi zadobiju od pljački. Neki se nikad ne oporave. Jednu su curu opljačkali i s nepunih je 30 ostala trajno nesposobna za rad. PTSP. Netko ga prevlada, netko ne. Kao promatrač ne znaš, ali kad se nađeš u situaciji da je vrlo vjerojatno da će te opljačkati, brzo shvatiš razmjere. Nikad više ne bih radila s novcem.

Btw, pljačkaju te i kolege. Ne u visoko kontroliranim uvjetima, ali frendica koja je radila u maloprodaji deset godina mi je pričala divote rada s kradljivicama. I tako ti i onaj todorićev minimalac smanje svaki mjesec jer sve platiš iz svog džepa.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Nov 2018, 20:24

Eks wrote:
15 Nov 2018, 19:30
Tijekom jednog posla, najveći mi je strah bila pljačka. Ne suosjećam s pljačkašima ma što bilo u pitanju. Jer znam kako je biti s druge strane i kakve traume ljudi zadobiju od pljački. Neki se nikad ne oporave.
Istina, znam i ja jednu takvu. Razbojstvo uz prijetnju vatrenim oružjem. :p

Išla je godinama psihoterapeutu, ne bih rekao da joj je previše pomogao. :angeleye:
Potpisi su za budale.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

15 Nov 2018, 20:47

Stitch wrote:
15 Nov 2018, 20:24
Istina, znam i ja jednu takvu. Razbojstvo uz prijetnju vatrenim oružjem. :p

Išla je godinama psihoterapeutu, ne bih rekao da joj je previše pomogao. :angeleye:
I od moje cimerice tetka se nikad nije oporavila od pljačke.
Tako da popizdim kad vidim rulju kad likuje u komentarima. Jebote, ne pljačkaju direktore, pljačkaju jadne službenice/prodavačice.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

16 Nov 2018, 10:32

Znam da ću sad opet izazvati lavinu, ali... ljudi nisu takve mimozice da dobiju cjeloživotne traume od jednog kratkog šokantnog događaja, prije će biti da ganjaju pogodnosti koje im zakon omogućuje.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Nov 2018, 11:06

Mah, glupost. :bicedobro:
Potpisi su za budale.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

16 Nov 2018, 11:13

Nikad se nisam suočila s takvim prepadom tešta tešta ali jesam s raznim provalama .

Nedavvno je lik mene i prijateljicu prevario. Doveo nas obje u zabludu. Ja mislila da je neke njen poznanik, ona mislila da je moj. U njenom kafiću popio par piva i ponudio se da mi ode kupiti cigarete jer je čuo da bi ja trebala do dućana. Ja misila da njen stalni gost, ona mislila da je moj poznanik i dale mu lovu a on se više nije vratio. :lol:


Znam da nije ni slično ovoj priči i doživljaju tvoje frendice, ali eto...
kurvanjski avatar, a
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

16 Nov 2018, 12:15

Stitch wrote:
16 Nov 2018, 11:06
Mah, glupost. :bicedobro:
Izit? :kava:

"Symptoms must last more than a month and be severe enough to interfere with relationships or work to be considered PTSD.
...
A doctor who has experience helping people with mental illnesses, such as a psychiatrist or psychologist, can diagnose PTSD.
To be diagnosed with PTSD, an adult must have all of the following for at least 1 month:
- At least one re-experiencing symptom
- At least one avoidance symptom
- At least two arousal and reactivity symptoms
- At least two cognition and mood symptoms"

https://www.nimh.nih.gov/health/topics/ ... ndex.shtml


Da su ljudi zbilja takve mimoze, svijet bi ličio na najcvjetniju hipi-komunu, umjesto na ćimpanza-hororšou Zoo s MAD doktrinom.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Nov 2018, 18:26

Pff, klasična zamjena teza. Kako si od idiotske tvrdnje da ljudi nisu mimozice nego lašci došao do kriterija za dijagnosticiranje PTSP-a, koji dotad riječju spomenuo nisi? :kava:
Potpisi su za budale.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

16 Nov 2018, 21:57

Uglavnom i većina neće dobit trajne posljedice od jedne pljačke. Međutim, neki hoće. Neki, harame, ne svi i ne većina.

Sjetih se, krivo sam rekla, cura je imala ponovljenu pljačku, dakle dvije pljačke u kratko vrijeme.

Tetka od cimerice samo jednu.

Znam ženu koju je to jako pogodilo, ostala je radno sposobna, ali jako joj je teško pričati o tome iako je inače zmaj, a znam i neke koji kako kažu nisu osjetili ništa pa ni jedva strah. Svi smo različiti.
Većinu pogodi, ne do mjere da se pogube skroz, ali postoji i postotak kojeg će to uništiti. Jedna žena koja je nadzirala zaposlenike i samo što ih je našla polegnute na podu je dobila teški šok.

Ti ne možeš znati koristi li netko traumatski događaj i vrlo je nezahvalno nagađati o tome. Ja recimo naginjem mišljenju da ne koriste i da je zaista moguće da ih ozbiljno ošteti. Znam da mene bi.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Nov 2018, 22:18

Eks wrote:
16 Nov 2018, 21:57
Uglavnom i većina neće dobit trajne posljedice od jedne pljačke. Međutim, neki hoće. Neki, harame, ne svi i ne većina.
To vrijedi i za manipuliranje bolovanjem i odštetama zbog pljačke. Neki će iskoristiti mogućnost, da. Neki, ne svi i ne većina. :kava:
Potpisi su za budale.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

16 Nov 2018, 22:32

Stitch wrote:
16 Nov 2018, 22:18
To vrijedi i za manipuliranje bolovanjem i odštetama zbog pljačke. Neki će iskoristiti mogućnost, da. Neki, ne svi i ne većina. :kava:
Istina. Mada odštete nije tako lako ni dobiti u privatnom sektoru čak i ako si uistinu bio pogođen, neki su bili i pod prijetnjom otkaza zbog toga. I puno su manje nego u državnom.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Nov 2018, 23:34

Znaš li tu moju frendicu? ;)
Potpisi su za budale.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

17 Nov 2018, 01:11

Ne. :misli:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Nov 2018, 12:17

Šteta, ponadao sam se da Zadar ipak nije toliko velik. :D

Elem, što se oružanih pljački tiče, sve žrtve pate od stresnog poremećaja. Dokazuju to istraživanja koja se na internetu mogu naći nakon ravno dvije sekunde traženja, iz prvog pokušaja. :bruce:

Rasprava se ne otvara u pregledniku nego odmah ide na hard-disk, u direktorij Downloads. Nije zaražena, nema razloga za strah. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

20 Nov 2018, 15:06

Da, ljudi su kod nas postali ekstremno tankoćutni od uvođenja zakonske mogućnosti odštete zbog duševne boli (koja je po mom mišljenju uvedena iz jedinog razloga da što više zaštiti najdeblju klijentelu ovog trulog sustava; bezskrupulozne tajkune i korumpirane političare, od razobličavanja amoralnosti i ilegalnosti njihovih nedjela)... pa onda i "mali čovjek" kroz tu zakonsku klauzulu preko socijalnih beneficija pokušava ušićariti za sebe što više može - što i nije za zamjeriti s obzirom da je država propustila obvezati svoje omiljene klijente za mužnju (poslodavce), od svih rizika kojima ovi izlažu svoju stoku sitnog zuba (uposlenike).

Da Stič, vidimo da ti 'jatri prihvaćaju redefinicije i reklasifikacije psihičkih poremećaja jednakim tempom kojim se dešavaju i promjene zakona u RH, ali koliko prava medicina stoji iza njihovih proklamacija? Ima li nekakovih konkretnijih neuroloških studija, poput ovih koje su zabilježile organske promjene na mnogo dugotrajnije izloženim pojedincima?

PTSD may be physical and not only psychological, brain's emotional control center shown to be physically larger
https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 171704.htm

Neuroimaging in Posttraumatic Stress Disorder and Other Stress-related Disorders
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2729089/
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

20 Nov 2018, 15:21

haram wrote:
20 Nov 2018, 15:06
Da Stič, vidimo da ti 'jatri prihvaćaju redefinicije i reklasifikacije psihičkih poremećaja jednakim tempom kojim se dešavaju i promjene zakona u RH, ali koliko prava medicina stoji iza njihovih proklamacija? Ima li nekakovih konkretnijih neuroloških studija, poput ovih koje su zabilježile organske promjene na mnogo dugotrajnije izloženim pojedincima?
Čekaj, sad si me zbunio. :o

Tvrdiš dakle da "prava medicina" nema veze s tim što govore psiholozi i psihijatri? Nisi li sam sebi upravo zabio gol u rašlje? ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

21 Nov 2018, 22:32

Ulijećem iako nisam iskusila spomenutu traumu. No imam dovoljno mašte. Vjerujem da bih još dugo patila od straha da bi se ista situacija mogla ponoviti.

Čisto za ilustraciju... U mladoj dobi pretrčavala sam cestu. Pokupio me motor. Nije lik bio kriv, kriva sam bila ja. Svejedno, mjesecima nakon "udesa" svaki me put štrecnulo kad bi trebalo prijeći cestu.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

22 Nov 2018, 00:02

MmeTipfeler wrote:
21 Nov 2018, 22:32
Čisto za ilustraciju... U mladoj dobi pretrčavala sam cestu. Pokupio me motor. Nije lik bio kriv, kriva sam bila ja. Svejedno, mjesecima nakon "udesa" svaki me put štrecnulo kad bi trebalo prijeći cestu.
To je posve normalna reakcija. :)
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

22 Nov 2018, 19:03

Stitch wrote:
20 Nov 2018, 15:21
Čekaj, sad si me zbunio. :o

Tvrdiš dakle da "prava medicina" nema veze s tim što govore psiholozi i psihijatri? Nisi li sam sebi upravo zabio gol u rašlje? ;)
Nema veze dokle god trkeljaju napamet ili su podložni utjecajima interesnih skupina, tj. zaključci im nisu konzistentni s neurološkim opservacijama ili drugim područjima medicine - to je ono što sam oduvijek tvrdio. Dokle god kakvi god stručnjaci arbitriraju na način "aha, danas ćemo to-to-to-i-to proglasiti poremećajima, sutra to-i-to nisu" -to je pseudoznanost, a ne medicina. Bokteneće, tako su i u Ameriki dogovorili da ako imaš 6 godina i ne da ti se mirno sjedit u učionici i obraćat pažnju na tebi totalno apstraktne stvari nego bi radije vani jurcao po livadi onda imaš poremećaj... pogodi jesu li dogovorili možeš li razvit poremećaj i od prijetnje vatrenim oružjem? :cerek:

Ako si gurao ruku u kakvu rupu pa te nešto gadno ubolo ili ugrizlo, normalno da ćeš se bojati da to opet napraviš, to je kombinirana racionalno-emotivna reakcija na opasnu situaciju, a kad se radi i o mjestu za koje zdravorazumski i na druge načine empirijski znaš da je bezopasno - to je već fobija (etoti čovjeka kao aksiološkog bića, Madam :rolleyes: ). Ako te ta fobija ometa da funkcioniraš u inače svakodnevnom životu bez asocijacija na traumatičnu situaciju, to se tada može nazvati poremećaj. Imaju li žrtve pljački fobije od nalaženja u ponovljenim situacijama - ili općenito disfunkcijske socijalne poremećaje karakteristične za PTSP?
Last edited by haram on 22 Nov 2018, 19:11, edited 1 time in total.
what we've got here is failure to communicate
Post Reply