Odbiti poziv na svadbu?

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

24 Jun 2018, 16:32

Mislim ne kao da te neka ženka pita oš' se ženit nego nečiju tuđu. :zubo:

Uglavnom, jeste li nekad odbili poziv na svadbu, a da nije ono neka random osoba u pitanju kao npr. tetkine tetke kćeri sina babine nećakinje od šogora mala ili prijatelj/ca s koje ste se vidjeli zadnji puta '91 u parku ili ste imali bitan razlog zašto ne idete nego ono netko s kim ste kroz srednju faks pa i poslije bili ok dapače poprilično dobri, a poslije nekako sve to zamrlo i sad nekako vam se ne ide među štajaznam 100 potpuno nepoznatih ljudi, prijatelju kojeg eventualno jednom godišnje na pola sata vidite, mislim i to prijateljstvo je nekako na silu... pa čak i da se ta druga strana trudi, ali vi ste nekako blah nije vam to to. Ok vam je da se nekad vidite s tom osobom, ali ako se baš više i ne vidite nije katastrofa.

U načelu idem na svadbe kad me netko pozove, uvijek sam išao na svadbe uže obitelji i tako, neke rodbine koju i ne vidim često ali su uvijek tu i štajaznam tako to ide, ako ništa vidim se s xy druge rodbine. Od drugih prijatelja, jednom sam odbio iz skroz desetih razloga zbog nekakve paralelne priče koju sam htio izbjeć ali sam to nekako dobro upakirao da smo si danas (valjda) ok viđali smo se, pričali smo itd. žao mi je kriv sam. Drugima sam išao jer eto znao sam nekoga, vidio neke ljude i to je bilo fora.

Mislim, postoji neki neformalni social pressure da bi trebao ići jer ako ne idem bit će 100 pitanja zašto ne idem, zašto nisam tamo... ako idem znam da ću se osjećat bezveze ako ne idem on će se možda osjećati bezveze...

I tak... Uglavnom, jeste li nekad odbili ići na svadbu kad nije bilo nekih posebnih prepreka, a nije vam se išlo jer nekako nije vam se išlo, nije vam imalo smisla i... štajaznam... ? Mislim jel' treba ići na svadbu ako se uopće ne veselite tome da idete i sasvim vam je svejedno da li ja ta osoba oženjena ili ne...

:gaah:

Ma mislim, samo kukam, kao da ćete išta riješiti... :brukica:


User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

24 Jun 2018, 16:53

I mene to ceka. Kolegica s posla me pozvala na svadbu. A meni se uopce ne da ici, izgubit cijelu subotu na to. Jer znam da ce mi biti dosadno.
Ne znam kako odbiti jer idu ostali kolege koje je pozvala.
Za planske svadbe obicno to rijesim kupovinom neke karte i putovanjem, pa ispadne kulturna odbijenica.
Ovaj put to ne mogu, sfalio sam datum i na putovanju tjedan ranije. :rolleyes:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 Jun 2018, 17:36

Dramite obadvojica.
Hoćete reći da ste traženi u društvu? fino. Bravo.

Karlinjo, ti si lijen. Ako te je čovjek zvao, nešto mu to znači. Da malo pretjerujemo u smislu američkih filmeka, možda si ti jedan od trojice koji dolaze s njegove strane (dobro, puno pretjerujem), i dobro će se vidjeti ako ne dođeš.

Nukac, ti si zločest. Inače izbjegneš, ovaj put nećeš, koncentriraj se i izdrži. Znam, imaš samo toliko subota u životu i jedna će otploviti nizvodno, ali to je tako. Ponekad treba neku subotu ispustiti iz ruku.

A šta znate, možda vrijeme neće biti posve izgubljeno i trošak za poklon neće biti tako strašan. Možda provedete vrijeme s nekim zanimljivim i koga ste baš htjeli sresti.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

24 Jun 2018, 18:25

Rekoh da se zahvaljujem... :o Sad malo drame, pa što pa kako pa znamo se xy godina pa najbolji... Nadam se da neće dalje pitat i ispitivati. :o

Ja i nisam nešto tražen, dapače obrnuto, a lijen priznajem da sam lijen :o ali nije samo to. Mislim. Opravdavam se al dan poslije sam trebao ić u drugi grad na svadbu i rekao sam ok i bilo je ok iako mi se nije išlo zbog ljenosti, ali to je netko koga vidim s vremena na vrijeme itd. znam makar dvoje troje iz njegovog drustva, makar sam 10 minuta pricao s njegovom curom itd. Srecom odlucio je ne radit svadbu nego dat te novce za stan :zubo: Ovdje deset ili koliko sati stajati sam forme radi... meni to nije to. I nije radi novaca. A on, mozda mu nes znacim al drustven je on i ima xyz prijatelja, poznanika...

Nadam se da ce bit pravi prijatelj i jednostavno se naljutit. :zubo:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

24 Jun 2018, 19:05

Mrzim svadbe :mad:, više nego sahrane čak.
Reci da si slomio nogu.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

24 Jun 2018, 19:12

Rekao sam ništa, jednostavno ne odgovaram dodatno osim te pristojne zahvale na pozivu i lijepih želja. Zaš ne može jednostavno napisat ok i stavit psiho smajlić ko sav pošten svijet...

Sviđa mi se kad me netko podupire u mom destruktivnom ponašanju. :o :zubo: :five:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Jun 2018, 20:19

Ako ti se ne ide, nemoj ići. Reci im da ih previše voliš pa ne možeš gledati kako srljaju u nesreću. Dođeš li, pokvarit ćeš obred psovkama. :D

Pravi frend ne bi ti zamjerio što si iskren. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 Jun 2018, 23:32

Stitch wrote:Ako ti se ne ide, nemoj ići. Reci im da ih previše voliš pa ne možeš gledati kako srljaju u nesreću. Dođeš li, pokvarit ćeš obred psovkama. :D

Pravi frend ne bi ti zamjerio što si iskren. :raspa:
Da, zauvijek ce ga pamtiti kao zlogukog frenda, koji ih je ukleo :zubo:

Sent from my SM-T355Y using Tapatalk

User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

25 Jun 2018, 11:38

Ja sam u životu bila ukupno na dvije svadbe i jednom vjenčanju. Vlastitom. Jednu sam svadbu odradila još kao maloljetna i u obiteljskom krugu, a drugu kao prijateljsku podršku. Inače, stav mi je otprilike kao i Haramov - čak sam u prvoj rečenici najprije umjesto 'ukupno' naPISALA 'ukopno'. :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Jun 2018, 18:46

Ni ja im nisam fan. Više volim sprovode. :rofl:
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

25 Jun 2018, 19:10

kaj, bar znaš da je konačno?
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

25 Jun 2018, 19:34

A možda je na vidiku i kakvo nasljedstvo... :raspa:
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

25 Jun 2018, 20:37

Karlinjo wrote:
24 Jun 2018, 19:12
Rekao sam ništa, jednostavno ne odgovaram dodatno osim te pristojne zahvale na pozivu i lijepih želja. Zaš ne može jednostavno napisat ok i stavit psiho smajlić ko sav pošten svijet...

Sviđa mi se kad me netko podupire u mom destruktivnom ponašanju. :o :zubo: :five:
Nema potpora dok traje obnova! :usama:

Steta sto ne ides. Ili je vec bilo pa nisi otisao? :ne zna:
Nije bitno.
Hocu rec, nije te covjek zvao jer si mu drag i mio nego da mu das pinku povise cijene mjesta koje bi za tebe platio.
I sta ces mu sad dat, mikser ili mesorezalnik? :D

Znam se nac u situacijama kad mi se ne ide na ono na sto se od mene ocekuje da idem pa uvijek to odradim. Ok, skoro uvijek. :D
Taj put kad sam eskivirala, muz me “ispricao” upalom uha a nije mi to rekao. Pa sam se drugi put nasla u cudu kad su me doticni pitali kako je proslo s uhom.

S druge strane, ako ti covjek nije bitan i ako ti nis ne znaci imao ti njega negdje u zivotu ili ne imao, onda te ne mora ni biti briga jesi li povrijedio njegove osjecaje.

I na stranu nastranu svadba i bakraci, drago mi je vidjet te, makar i kroz slova. :)
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

26 Jun 2018, 15:35

Nije još bilo ali dan teme je bio zadnji dan kad je trebalo javiti što je već trebalo javiti. Sad je već javljeno. :nogica:

Dragost je obostrana. :D :o
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Jun 2018, 17:10

Karlinjo wrote:
26 Jun 2018, 15:35
Sad je već javljeno. :nogica:
Ne drži nas u napetosti - ideš ili ne ideš? :D
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

26 Jun 2018, 17:42

MmeTipfeler wrote:
26 Jun 2018, 17:10
Ne drži nas u napetosti - ideš ili ne ideš? :D
Aha to, ček da malo doprinesem i logiranju na forum. Dakle...
Hidden Content
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Post Reply