Treba li kazniti "lovce" na tunu?

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

17 May 2018, 20:56

U Bibinju ulovili tunu, snimka se u utorak proširila webom, pogotovo društvenim mrežama, a na njoj se vidi ribetina koja je zalutala u zaljev pa su je da ne "ugine i usmrdi se" odlučili nabosti na osti i spriječiti ekološku katastrofu. :rofl:

Ali stigla ih je karma - Bibinjci Ante Sikirić, Ante Kunce, Frane Šimunić Gančo i Marin Šimunić, koji su izvukli 230 kilograma tešku tunu iz plićaka uvale Jaz, mogli bi prekršajno odgovarati zbog krivolova i državi platiti kaznu veću od 200 tisuća kuna. (link)

Što na to velite? Miki, to je u vas dolje normalna pojava? :D


Potpisi su za budale.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

17 May 2018, 22:35

Stiče, nije to do našeg kraja nego do kretenskih birokrata. Ali mogu im se napušit bibinjskih quratza.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

17 May 2018, 23:05

Osim toga, ako budu optuženi, Bibinjci bi morali nadoknaditi štetu "počinjenu ribama i drugim morskim organizmima"
:facepalm:

A ako to ne učine ribe će pravdu tražiti na višim pravnim instancama, poput one u Štrazburgu... :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 May 2018, 00:09

Stitch wrote:
17 May 2018, 20:56
U Bibinju ulovili tunu, snimka se u utorak proširila webom, pogotovo društvenim mrežama, a na njoj se vidi ribetina koja je zalutala u zaljev pa su je da ne "ugine i usmrdi se" odlučili nabosti na osti i spriječiti ekološku katastrofu. :rofl:

Ali stigla ih je karma - Bibinjci Ante Sikirić, Ante Kunce, Frane Šimunić Gančo i Marin Šimunić, koji su izvukli 230 kilograma tešku tunu iz plićaka uvale Jaz, mogli bi prekršajno odgovarati zbog krivolova i državi platiti kaznu veću od 200 tisuća kuna. (link)

Što na to velite? Miki, to je u vas dolje normalna pojava? :D
Zao mi tune. Vidio sam snimku i nimalo mi nije sila. Ako im je vec utekla trebali su je pustit, jer je zasluzila svojom borbenoscu.

S druge strane, ko ne voli ribu, pogotovo s gradela :misli: :klopa: :klopa:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 May 2018, 07:25

Mah, volim i ja ribu, ali ne sviđa mi se ideja da je prije večere moram masakrirati, i to u vrijeme lovostaja. Izgovor da svi čine takve stvari nije mi nešto, radije bih da su je izvukli mrežom. Po mogućnosti, ne pred kamerama. Ako već kršiš zakon, potrudi se barem da ne ostaviš traga. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

20 May 2018, 17:25

Da.
Ako ih ne kazne onda je onaj Crnogorac koji je namjerno ubio glavatu želvu "koja je plašila turiste" primjer kako se prosječan Hrvat smije i triba ponašat pri susretu s ikakvom divljom životinjom.

Al onda opet, tko zna koliko je raznoraznih zaštićenih životinja stradalo bez da je to dospjelo u medije, apsolutno nikog u ovoj državi nije briga za ekologiju i zakone...
Živjela cenzura i siroti Bibinjci.

:kava:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

20 May 2018, 19:23

Herbicidna wrote:
20 May 2018, 17:25
Ako ih ne kazne onda je onaj Crnogorac koji je namjerno ubio glavatu želvu "koja je plašila turiste" primjer kako se prosječan Hrvat smije i triba ponašat pri susretu s ikakvom divljom životinjom.
Upravo tako. :kava:
Potpisi su za budale.
Post Reply