Patite li dovoljno?

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

01 Nov 2011, 17:46

ne patim.


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

01 Nov 2011, 17:46

Gle, ja kad sam tako tužna, ko u ovom slučaju, krstim ko duševnu patnju. Nemoj ti tu meni sad neke kerefeke izvodit. :mad:

:zubo:
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

01 Nov 2011, 17:51

ex_anais » wrote: Baš si odabrao dan za vedriti i oblačiti. :rofl:
Ja nijedan dan ne biram za oblačiti :zubo:.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

01 Nov 2011, 19:03

ex_anais » wrote:
Pa ne patiš ti. Pati taj nesretnik. :ne zna: Empatija je jedno, a surove životne prilike drugo. Ne može se mjeriti.
Kakav uvid. Da nisi diplomirani psiholog?

Nina, ti si predivna osoba.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

01 Nov 2011, 19:42

To i ja htjedoh reći. Nina, mislila sam da takvi ljudi ne postoje (više). Zbilja, ovo što si napisala je divno. A ja sam, očito, ogavna osoba. Dala bih mu i sto kuna samo da ga ne moram zvati na ručak i udijelit pokoju riječ.

Što se teme i patnje tiče, oduvijek mislim da ne znam dovoljno patit kao drugi ljudi. Da drugi mnogo dublje proživljavaju patnju i tugu od mene. Ili su me tuđe patnje prevarile. Ili stvarno imam manjak osjećaja. Što bi me pak začudilo jer druge osjećaje jako intenzivno proživljavam. A ima mi nešto privlačno u toj patnji...
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

01 Nov 2011, 20:05

Sad mi je neugodno.
A jebeš mene.


BoDerek » wrote: Što se teme i patnje tiče, oduvijek mislim da ne znam dovoljno patit kao drugi ljudi. Da drugi mnogo dublje proživljavaju patnju i tugu od mene. Ili su me tuđe patnje prevarile. Ili stvarno imam manjak osjećaja. Što bi me pak začudilo jer druge osjećaje jako intenzivno proživljavam. A ima mi nešto privlačno u toj patnji...
Čini mi se da svako ima neke svoje, recimo to tako, okidače i stvari na koje se "prazni". Ja sad izgledam ko samaritanka, al kod nekih drugih stvari, na koje bi se ti možda raznježila i sažalila, bi mogla izgledat hladno.
Htjedoh reć, mislim da nema univerzalne "dovljne patnje", kao što nema ni premale ili prevelike. Patiš subjektivno, u skladu sa svojom boli/tugom, a nema tu metrike koja će utvrdit da li je baš to dovoljno i u skladu s etalonom. Jer nema ni etalona.
User avatar
Tyden
Posts: 95
Joined: 25 Oct 2011, 09:31
Location: Zagreb

01 Nov 2011, 20:12

schmokljan » wrote:Dakle, režu se bolesnici i konceptualni umjetnici.
A ima razlike? :kava:

Možda je off topic, no eto, to mi je dobar primjer patnje, konceptualna "umjetnost". Jako patim kada vidim kako se neki preseravaju i prodaju govna pod umjetnost. Nemaju talenta pa pokušavaju uvjeriti sve oko sebe da su kretenarije koje izvode umjetnosti i pokušavaju isfurati priču da to što rade predstavlja nešto produhovljeno i duboko, lakše je nego nešto i poduzeti po pitanju za kojega se "zalažu". A realno, bolesni ljudi koji žele biti u centru pažnje pod bilo koju cijenu. Recimo kao i "naš jet set", poznati zato što su poznati.
I takvi ljudi privlače više pažnje nego stvarni problemi, kao npr. ovo što je nina napisala. Tako da da, patim, jel' dobar razlog?
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

01 Nov 2011, 20:20

Tyden » wrote:
A ima razlike? :kava:

Možda je off topic, no eto, to mi je dobar primjer patnje, konceptualna "umjetnost". Jako patim kada vidim kako se neki preseravaju i prodaju govna pod umjetnost. Nemaju talenta pa pokušavaju uvjeriti sve oko sebe da su kretenarije koje izvode umjetnosti i pokušavaju isfurati priču da to što rade predstavlja nešto produhovljeno i duboko, lakše je nego nešto i poduzeti po pitanju za kojega se "zalažu". A realno, bolesni ljudi koji žele biti u centru pažnje pod bilo koju cijenu. Recimo kao i "naš jet set", poznati zato što su poznati.
I takvi ljudi privlače više pažnje nego stvarni problemi, kao npr. ovo što je nina napisala. Tako da da, patim, jel' dobar razlog?
Kad si zadnji put napisao više od dvije rečenice o pravoj umjetnosti? :)
Happy Easter!
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

01 Nov 2011, 20:27

Patnja je zakurac. Biliv ju mi. Nemojte ići iskusiti, nego mi vjerujte. Odmah!

Sad kad mi neko dođe reć' da je život bez patnje napola proživljen, ima da ga mlatnem svojim kompletno proživljenim životom po nosu.
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

01 Nov 2011, 20:30

Melody » wrote:Patnja je zakurac. Biliv ju mi. Nemojte ići iskusiti, nego mi vjerujte. Odmah!

Sad kad mi neko dođe reć' da je život bez patnje napola proživljen, ima da ga mlatnem svojim kompletno proživljenim životom po nosu.
Život bez patnje nije život. Život bez patnje, štoviše, ne postoji.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

01 Nov 2011, 20:34

Melody » wrote:Patnja je zakurac. Biliv ju mi. Nemojte ići iskusiti, nego mi vjerujte. Odmah!

Sad kad mi neko dođe reć' da je život bez patnje napola proživljen, ima da ga mlatnem svojim kompletno proživljenim životom po nosu.
Vjerujem ti odmah. Ima patnji i ima patnji.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

01 Nov 2011, 20:44

Ne patim i ne želim patit, dapače, nek patnja odjebe od mene i slobodno pređe na ove koji su je željni e ne bi li život ljepše i bolje proživjeli.
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

01 Nov 2011, 20:45

schmokljan wrote:
Život bez patnje nije život. Život bez patnje, štoviše, ne postoji.
S boldanim bih se složila. Samo da neko objasni konačno ljudima kako to ne mora tako biti.

BoDerek wrote:
Ima patnji i ima patnji.
:five:
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

01 Nov 2011, 21:06

nina williams » wrote:Ma patim ko luda.
Evo danas sam išla bacit smeće i vidjela starca kako kopa po kontejneru i traži boce. Pa sam bila sva sretna što imam 10kn u džepu da mu ih dam. Pa sam mu ponudila da dođe gore na ručak, ali nije htio, mislim da ga je bilo sram. Pa je mene bilo sram i bila sam jebeno ljuta na svijet i sebe što sam mu rekla "gospodine uzmite ovo" dok sam mu davala usranih 10 kn. Jer se on ziher ne osjeća nimalo gospodski. Pa sam s njim prekopala preostala 3 kontejnera tražeći boce.
Pa sad malo plakim dok ovo pišem. Pa sam sad ljuta na tebe (schmokljan) što sam koji klinac to i pisala.
A jeboteled i teme, a i mene.
Jesu li to oni dani u mjesecu kad žene obično dovlače izgubljene mačiće s ceste i plaču na reklame za dječju hranu, ili ti je to normalno? :D
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Tyden
Posts: 95
Joined: 25 Oct 2011, 09:31
Location: Zagreb

01 Nov 2011, 21:23

aisling » wrote:A ima razlike? :kava:

Možda je off topic, no eto, to mi je dobar primjer patnje, konceptualna "umjetnost". Jako patim kada vidim kako se neki preseravaju i prodaju govna pod umjetnost. Nemaju talenta pa pokušavaju uvjeriti sve oko sebe da su kretenarije koje izvode umjetnosti i pokušavaju isfurati priču da to što rade predstavlja nešto produhovljeno i duboko, lakše je nego nešto i poduzeti po pitanju za kojega se "zalažu". A realno, bolesni ljudi koji žele biti u centru pažnje pod bilo koju cijenu. Recimo kao i "naš jet set", poznati zato što su poznati.
I takvi ljudi privlače više pažnje nego stvarni problemi, kao npr. ovo što je nina napisala. Tako da da, patim, jel' dobar razlog?
Kad si zadnji put napisao više od dvije rečenice o pravoj umjetnosti? :)[/quote]

Nije moj fah, ne bavim se tim. No isto tako svoje pizdarije ne proglašavam umjetnošću :).

No evo, umjetnicima smatram stvaraoce, npr. Pablo Picaso (da ne idem u dalju prošlost), Frank Lloyd Wright, Edgar Allan Poe... Ne one koji uriniranje po publici, klanje pilića na pozornici ili bacanje dreka po publici proglašavaju umjetnošću. But hey, it's just me...
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

01 Nov 2011, 21:27

schmokljan » wrote:
Život bez patnje nije život. Život bez patnje, štoviše, ne postoji.
Ja ovo ne razumijem.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

01 Nov 2011, 21:29

izbjegavam patnju. patnja je zlo.
patnja je tracenje zivota.
uz nju zivot ne postoji.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

01 Nov 2011, 21:31

Tyden » wrote: Nije moj fah, ne bavim se tim. No isto tako svoje pizdarije ne proglašavam umjetnošću :).

No evo, umjetnicima smatram stvaraoce, npr. Pablo Picaso (da ne idem u dalju prošlost), Frank Lloyd Wright, Edgar Allan Poe... Ne one koji uriniranje po publici, klanje pilića na pozornici ili bacanje dreka po publici proglašavaju umjetnošću. But hey, it's just me...
Totalno sam offtopic, al samo ti hoću ukazati na to da se i ti sam baviš više tom drugom umjetnosti nego onom koju navodno cijeniš. Čisto da ti objasnim zašto ona postoji, koja im je publika i tako to.

Ne baviš se onom 'pravom' umjetnosti i nemaš nešto posebno za reći na tu temu, ali si ipak uspio stvoriti mišljenje i baviti se onom drugom. :D
Happy Easter!
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

01 Nov 2011, 21:36

dimnjak » wrote:izbjegavam patnju.
Bilo bi to lako da je patnja k'o pseći drek na cesti, pa malo koncentracije i riješen problem izbjegavanja :).

Ali, slože se nekad životne kockice da ti nema spasa, pazio - ne pazio.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

01 Nov 2011, 21:49

Lord Byron » wrote: Bilo bi to lako da je patnja k'o pseći drek na cesti, pa malo koncentracije i riješen problem izbjegavanja :).

Ali, slože se nekad životne kockice da ti nema spasa, pazio - ne pazio.
naravno.
zato sam rekla da ju izbjegavam, a ne da ne patim. jer ponekad patim.
ne vjerujem da postoji osoba koja nikad ne pati.
patim i kad se nabijem laktom u kvaku vrata. al ne stanem na sred hodnika i vicem: tesko mi je zato patim.
vec protrljam lakat i nastavim dalje. otkrila sam da to trljanje ublazava i unistava patnju.

tako je sa svime u zivotu. ako naletim na patnju, patim dok ne rijesim situaciju. trazim izlaz od sekunde kad shvatim da patim. ne njegujem patnju, ne tezim patnji niti ju smatram nekom odlikom ili nagradom.

ljude koji pate da bi patili smatram slabicima koji se boje zivjeti i lakse im je izvlacit se od zivota izlikom: ne mogu, tesko mi je, patim...uz dodatak onih ekstremnih koji bi na to sve rekli: pomozite mi. umjesto da si sami pomognu.*

*naravno, postoje situacije kada ti jedino treba i moze pomoci pomoc drugih. no ne govorim o njima, jer da bi shvatio da ti samo moze pomoci netko drugi, moras si probati sam pomoci. oni o kojima pisem to i ne pokusavaju.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Tyden
Posts: 95
Joined: 25 Oct 2011, 09:31
Location: Zagreb

01 Nov 2011, 22:12

aisling » wrote:Totalno sam offtopic, al samo ti hoću ukazati na to da se i ti sam baviš više tom drugom umjetnosti nego onom koju navodno cijeniš. Čisto da ti objasnim zašto ona postoji, koja im je publika i tako to.

Ne baviš se onom 'pravom' umjetnosti i nemaš nešto posebno za reći na tu temu, ali si ipak uspio stvoriti mišljenje i baviti se onom drugom. :D
Relativno offtopic, sve je to patnja :D.

Da li se moram baviti nečime da bih to cijenio ili ne cijenio? Mislim da nešto cijenimo ili ne cijenimo na temelju naših stavova i pogleda na svijet. Npr. ne cijenim nasilnike i kriminalce, ne moram to "isprobati" da bih vidio da li to cijenim ili ne.

Ne bavim se umjetnošću, no to ne znači da ne smijem imati svoj stav prema umjetnosti, bilo jednoj, bilo "drugoj". A moj stav prema tom, prvospomenutom, rezanju samog sebe da bi pokazao patnju ili "jeftinoću umjetnosti" je negativan i ne smatram to umjetnošću. To smatram privlačenjem pažnje, ništa više.
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

01 Nov 2011, 22:14

Tyden » wrote: To smatram privlačenjem pažnje, ništa više.
Uspješnim. To je sve što ja oću reć. To se prodaje. I ti si kupio, a da nisi ni znao da jesi.

E da, ipak još nešto. Ipak to nije bilo sve. Nažalost, stvorio si mišljenje na temelju vrlo malog uzorka i automatski govoriš za svaki imalo sličan projekt da je bezvrijedan i da nema veze s umjetnosti (bar ja to tako čitam). Ti naravno imaš pravo na to, isto kao što ja imam pravo reći ti da bi se nečim ipak morao barem malo baviti da bi to mogao razumjeti i određivati mu vrijednost i trpati to u pripadajuću ladicu. Neki projekti i koncepti stvarno jesu vrijedni, a ovako su popljuvani, a da se ni ne zna po čemu se pljuje. To mi je malo krivo, a ja si čak ni ne umišljam da razumijem umjetnost i da mogu reći što vrijedi, a što ne.

Oprosti schmokljane na offtopicu.
Last edited by aisling on 01 Nov 2011, 22:19, edited 1 time in total.
Happy Easter!
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

01 Nov 2011, 22:17

aisling » wrote: Uspješnim. To je sve što ja oću reć. To se prodaje. I ti si kupio, a da nisi ni znao da jesi.
Kao i reklame. :ne zna:
I Thompson. :rofl:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

01 Nov 2011, 22:54

JPK » wrote: Jesu li to oni dani u mjesecu kad žene obično dovlače izgubljene mačiće s ceste i plaču na reklame za dječju hranu, ili ti je to normalno? :D
A nisu oni dani. Tako sam trknuta bez obzira na Mjesec.
S druge strane, od cca 11-e godine nisam nikakvu životinju dovukla doma. (Kod mene je, izgleda, s dolaskom menge-otišla ljubaf prema lutalicama. :misli: Kao mlađa sam ih dovlačila redovito. Hm.)
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

01 Nov 2011, 23:11

Ne patim patnje radi, to mi je mazohizam... ili pozerstvo, jedno od toga :misli:

Nekad je sklop okolnosti takav da je patnju nemoguće izbjeći, ali trudim se staviti ju u neke realne okvire, vidjeti može li se što riješiti, ako vidim da ne može, čekam da prođe :ne zna:
Ne mislim da patnja oplemenjuje :horor: baš suprotno - troši mi sve/većinu resuresa da se dovedem iz minusa na nulu.

Znam da je nemoguće uvijek tako, ali želi da mi je život što lagodniji :cerek:
Post Reply