Traži se Milka Kolanović!

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
Locked
Stitch
Experiment 626

Traži se Milka Kolanović!

Post by Stitch » 29 Aug 2017, 15:25

Drago djevojče iz Rijeke već deset dana traži majku. Organizirano je nekoliko potraga, područje su nadlijetali i dronovi, no ženu nitko nije vidio. Policija i HGSS odbili su angažirati sve snage jer teren nije toliko nepristupačan - što je ako mene pitate bezvezarija, a danas čitam da se pomoć traži i od gradonačelnika.

Evo što mala piše na Facebooku. Znam je otprije, ozbiljna je, nije posrijedi zafrkancija: "Molim Vas da se sa svim raspolozivim sredstvima ukljucite u pricu i bilo kako pomognete u potrazi moje mame Milke Kolanovic koja je nestala prije 10 dana s obzirom da su policija i HGSS odbili aktivirati sva raspoloziva sredstva u potrazi zbog urbanog podrucja iz kojeg se udaljila.

U subotu 19/08/2017 na podrucju Srdoca u Rijeci iz ulice A.B. Simica oko 6 sati poslijepodne udaljila se nasa mama – Milka Kolanovic. Od tada joj se gubi svaki trag i glas. Visoka je oko 167 centimetara i ima plave oči te tamno smeđu kosu. Ne znamo kakvu odjecu je nosila u trenutku nestanka. Mobitel je ostavila kod kuce i udaljila se pjeske.

HGSS je dosad pretrazio samo uze sumsko podrucje oko Srdoca. Mi - dobrovoljci, prijatelji i obitelj smo kroz cijelih ovih deset dana koliko god smo detaljno mogli pretrazili sire sumsko i urbano podrucje. Snimali smo sire podrucje dronom bez rezultata i tragova. Pretrazeno je veliko rijecko podrucje i na zalost ni traga ni glasa mami.

Policija nazalost UOPCE, niti s JEDNIM sluzbenikom, ne sudjeluje u nasim potragama, i kako smo danas saznali, nas zahtjev da se odobri slanje helikoptera je od strane HGSS-a ODBIJEN.

Mi samo zelimo da se nasa mama pronadje i zelimo da se upotrijebe sva sredstva rasploziva od strane nadleznih institucija. Frustrirani smo stavom i raspolozenjem nadleznih tijela i ne vidimo drugi nacin da dodjemo do rezultata osim da iznesemo sve u medije.

Apeliramo na sve odgovorne institucije i sluzbe da se aktiviraju ODMAH, ne sutra ili iduci tjedan, jer vrijeme tece, a nijedan trag nije pronadjen."

Stavljam i plakat, dijelite ga i pomozite. :)

Image

Potpisi su za budale.

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 29 Aug 2017, 17:50

Forum.hr bio bi bolje mjesto za ovakvo nešto. Zapravo, trebalo bi zamoliti Nicu da to stavi kao opću objavu. Ako već ti nisi ništa učinio, poslat ću joj poruku čim mi odgovoriš.

Međutim, bez obzira na već poslovičnu inerciju naših institucija koje redovito ne rade svoj posao, bojim se da i obitelj, pa tako i ovo drago djevojče, ne postupaju baš najpametnije.

Prvo. Izuzmemo li NLO-e, nitko ne nestaje samo tako, bez razloga. Ili nastrada (otmica, ubojstvo), ili ode svojom voljom, ili pak odluta jer nije mentalno zdrav. U vezi s prvim obitelj doista ne može ništa učiniti, osim u filmovima gdje se napeto čeka otmičarov poziv i zahtjev za otkupninom, ali o druge dvije situacije moralo bi se nešto znati. Ako je, pretpostavimo, nestala osoba govorila kako joj svi oko nje idu na živce i da bi joj bilo bolje negdje drugdje, onda to treba uzeti u obzir. Ako je pak mentalno bolesna i ima nekakvu povijest bolesti, to je razlog više za policiju i treba joj ga priopćiti. Sve objave koje sam pročitala na Fejsu, a doznala sam za priču zahvaljujući Persefoni koja je podijelila prvi kćerkin poziv, prikazuju nestanak kao čudo nebesko. Ni u jednoj nema, primjerice, podatka je li mama živjela sama ili s obitelji, što nije nevažno. Ako je imala mentalnih problema, i to je trebalo navesti - pobogu, pa bolest nije sramota, a važno bi bilo i kao uputa za ljude koji ženu eventualno sretnu. Je li plašljiva, kako bi reagirala da je netko upita je li ona nestala osoba ili je pokuša na neku foru zadržati dok se na dojavi obitelji?

Drugo. Vidjela sam da je nestanak prijavljen MUP-u i nalazi se na njihovoj stranici, ali sam isto tako pročitala i kćerkinu tužbalicu upućenu Lidlu zbog ponašanja njihove službenice u prodavaonici na čijem je parkiralištu majka navodno viđena. Službenica, mislim da je u pitanju poslovotkinja, ponijela se, recimo, nekorektno, ali ni pitanje koje joj je kćerka uputila nije bilo baš najpametnije sročeno. Mislim, postaviti pitanje o "informacijama i proceduri vezanoj uz pristup snimkama nadzornih kamera", a zna se da to može tražiti samo policija. Zašto, jebemu, nije otišla na policiju?

Treće. Odmah u početku spomenuti su potražni psi, ali to je zanemareno, nego se inzistiralo na dronovima. Nemam ništa protiv moderne tehnologije, ali ne može se samo tako dronom tražiti nestala osoba. Ovako je sve ispalo kao tužna i ružna šala.

Četvrto. Kakva smisla ima dijeliti ovaj plakatić pod drugim gradovima? Je li žena sa sobom ponijela dokumente, bankovnu karticu ili novac? O tome ništa ne kažu. Sve je tako tajnovito. Kad se izgubi pas, navede se u oglasima više informacija.

:crying:

P. S. Ako poznaješ curu, pokušaj joj sugerirati da bude malo transparentnija.

Kad piješ, ne piši po forumu; kad pišeš po forumu, ne pij!

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 29 Aug 2017, 17:56

MmeTipfeler wrote:
29 Aug 2017, 17:50
Forum.hr bio bi bolje mjesto za ovakvo nešto. Zapravo, trebalo bi zamoliti Nicu da to stavi kao opću objavu. Ako već ti nisi ništa učinio, poslat ću joj poruku čim mi odgovoriš.
Nisam, možeš to učiniti.
MmeTipfeler wrote:
29 Aug 2017, 17:50
Međutim, bez obzira na već poslovičnu inerciju naših institucija koje redovito ne rade svoj posao, bojim se da i obitelj, pa tako i ovo drago djevojče, ne postupaju baš najpametnije.
Palo mi je odmah na pamet da je gospođa dementna. Ili da je otišla nakon svađe. No glupo mi bilo pitati, računam da bi obitelj istaknula takvo što ako misli da je potrebno. Ali reći ću im da iznesu više pojedinosti.

Potpisi su za budale.

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 29 Aug 2017, 18:13

Poslala sam Nici poruku. Sad ćemo pričekati dok se pojavi na forumu.

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 29 Aug 2017, 18:24

Hvala ti. :)

Potpisi su za budale.

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 30 Aug 2017, 06:43

Nica je noćas stavila globalku. Kaže da joj javim ako ima još kakvih sugestija. Osim činjenice da akuzativ imenice kći glasi kćer, zapravo i nemam. Možda netko drugi ima kakvu ideju?

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 31 Aug 2017, 08:06

MmeTipfeler wrote:
30 Aug 2017, 06:43
Možda netko drugi ima kakvu ideju?
Ja ne, ali zasad dobro stojimo. Svi su glavni mediji pokriveni, Index.hr, Forum.hr, Trkeljanje... :D

Potpisi su za budale.

admin
Grand Master of the Jedi Order

Post by admin » 31 Aug 2017, 15:30

Obrisao sam Judolinov post. Autor je poslan na trodnevni odmor. I razmišljanje.

Budite dobronamjerni, optimistični i pristojni. :)

Stitch

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 31 Aug 2017, 19:39

Ne znam koliko će pomoći, ali na Fhr-u globalka već ima gotovo soma i pol otvaranja. Nemam boljega naziva.

P. S. Ovdje stalno dižemo temu, ovako ili onako, pa mislim da nema smisla išta drugo. :misli:

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 31 Aug 2017, 19:49

Hah, mogao bih temu staviti kao globalnu obavijest, to je čas posla. Vidjet ćemo hoće li čitanost biti veća. :)

Potpisi su za budale.

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 31 Aug 2017, 20:07

Na to sam i mislila. Nema smisla.

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 31 Aug 2017, 20:11

Znam da si na to mislila. Ali neće nam štetiti ako provjerimo. :D

Potpisi su za budale.

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 31 Aug 2017, 20:16

Probaj.

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 06 Sep 2017, 21:22

Nema novih vijesti, stanje je nepromijenjeno. Kći se vratila u Irsku, gdje živi i radi. I dalje traži mamu.

Tu i tamo, podijelite obavijest. Ne samo zbog tog slučaja nego i zbog drugih. Hvala unaprijed. :)

Potpisi su za budale.

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 06 Sep 2017, 21:38

A baš sam se obradovala da se nešto događa kad sam vidjela da si se javio. Bi li imalo smisla, onako kako je ona napisala pismo Ircima, da počnemo svi kolektivno slati mejlove na pojedine institucije? Nakon deset hiljada poruka možda bi netko i primijetio problem.

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 06 Sep 2017, 22:16

Nemam pojma. Ali sviđa mi se inicijativa. :top:

Potpisi su za budale.

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 07 Sep 2017, 17:54

Stitch wrote:
06 Sep 2017, 22:16
Nemam pojma. Ali sviđa mi se inicijativa. :top:
Javila sam se preko Fejsa Ivi Kolanović. Sviđa joj se ideja. Bismo li ovdje mogli smisliti kome da se takvo pismo sve uputi? Kada ga ona napiše, naravno.

Prva je na popisu KGK, naravno, Vlada RH sigurno ima mejl, ima ga i Plenković, no koje bi ministarstvo tu bilo najviše u igri?

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 07 Sep 2017, 20:51

Unutarnjih poslova, koje drugo? Samo se policija bavi nestalim osobama.

Potpisi su za budale.

admin
Grand Master of the Jedi Order

Post by admin » 09 Sep 2017, 15:42

Potraga je nažalost nesretno završila. Dok Iva ne napiše što se doista dogodilo, ostat ću na tome.

Nicu sam zamolio da ukloni obavijest, a temu zaključavam.

Stitch

Locked