Predstavnik suvlasnika (stanara)

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

22 May 2017, 18:23

Zaključak: da živim u stambenoj zgradi, samo bi me velika lova navela na to da budem predstavnik suvlasnika.


User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

22 May 2017, 18:27

MmeTipfeler wrote:
22 May 2017, 18:23
Zaključak: da živim u stambenoj zgradi, samo bi me velika lova navela na to da budem predstavnik suvlasnika.
Pretpostavljam da misliš na nešto sa mnogo znamenki... u eurima recimo. :zubo:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

22 May 2017, 18:35

Riona wrote:
22 May 2017, 18:27
Pretpostavljam da misliš na nešto sa mnogo znamenki... u eurima recimo. :zubo:
Valuta nije bitna. Mogla bih nekako previdjeti razliku. :D
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

22 May 2017, 21:07

Nemoj, nemoj, nemoj.... ti bi mnogo znamenki u pezosima? Čisto, primjera radi. Mislim da ne bi.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

22 May 2017, 21:33

Riona wrote:
22 May 2017, 21:07
Nemoj, nemoj, nemoj.... ti bi mnogo znamenki u pezosima? Čisto, primjera radi. Mislim da ne bi.
Broj znamenki usklađuje se s valutom. To se zove konverzija. :D
User avatar
X-Plosiv
Posts: 59
Joined: 06 Mar 2017, 07:25
Location: Pula

22 May 2017, 21:38

Riona wrote:
22 May 2017, 17:57
Ma koji ti je dio preuveličan? nu, reci. :durica:
Well ----->
Riona wrote:
22 May 2017, 15:02
Kujicu u dobre ruke, odvaliti susjeda, možda bi netko rekao.

Susjedi mu plješću... ali kad dobije 5000 za javni red i mir ili tri dana zatvora, nitko ne ulijeće sa kojom tisućicom, da sudjeluje u trošku poduke. Ogorčen, odvaljivač se odlučuje na tri dana zatvora, iz protesta. Nakon 12 sati, čim ga se domogao, šalje ženi goluba pismonošu da uplati 5 somova kako zna, jer je, jbg. shvatio da se zločin nikako ne isplati i da živ u zatvor više nikad ne ide.
Odvaljeni susjed sad ima rotvajlera, invalida iz ilegalnih borbi, koji je zle volje skoro stalno. Osim kad se popiša u haustoru.

..,.
Slijedi sastanak.

<--------

:zubo:
MmeTipfeler wrote:
22 May 2017, 18:23
Zaključak: da živim u stambenoj zgradi, samo bi me velika lova navela na to da budem predstavnik suvlasnika.
Yeah, čini se da će tako i biti. Primjer zgrade mojih roditelja, ima 3 velika ulaza i 3 mala (po 2 stana u prizemlju). Prvi ulaz je njih par vuklo ostale, pa je uvijek sve ofarbano, mirišljavo, čisto...druga dva ulaza ljude boli briga, samo čistačice opere suđe, PVC je tek nedavno stavljeno, valjda kako dolaze sve mlađi i mlađi pa se malo mijenja stanje.
Brainstorm so much that my head is filled with rainbows.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

22 May 2017, 21:55

X-Plosiv wrote:
22 May 2017, 21:38
Well ----->




<--------

:zubo:
To ti samo misliš da pretjerujem.

X-Plosiv wrote:
22 May 2017, 21:38
Yeah, čini se da će tako i biti. Primjer zgrade mojih roditelja, ima 3 velika ulaza i 3 mala (po 2 stana u prizemlju). Prvi ulaz je njih par vuklo ostale, pa je uvijek sve ofarbano, mirišljavo, čisto...druga dva ulaza ljude boli briga, samo čistačice opere suđe, PVC je tek nedavno stavljeno, valjda kako dolaze sve mlađi i mlađi pa se malo mijenja stanje.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 May 2017, 11:46

X-Plosiv wrote:
22 May 2017, 07:33
Autore teme, razmišljao sam i ja da li da se prijavim za predstavnika suvlasnika, ali ne znam koliko je to pametno, i za tebe, a i za mene. :E Dobra stvar je što si između čekića i nakovnja kako je Riona rekla, pa ako imaš viziju (koja se - slaže - sa ostalim stanarima, jel) puno toga se može napraviti. Sve ovisi kakva si osoba, ja znam da bih odmah stjerao sve ljude koji pizde bez razloga i uveo osnove logora :zubo: Stavi na papir što se sve treba napraviti u zgradi, napravi sastanak i vidi sa ljudima. Ako ljudi nisu za to, onda tko ih jebe.
Nemam viziju, nikad se nisam gurao da budem predstavnik, dapače - ali ovo nije prvi put da mi predlažu takvo što. Valjda zato što pitam za te dugove i sporove. Misle ljudi da me zanima, a mene je samo briga tko će ih platiti, jer ja ne namjeravam. :zubo:
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

23 May 2017, 13:52

Didi :five:

Izgleda da smo im utjerale pamet u glavu. :zubo:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

23 May 2017, 15:20

Riona wrote:
23 May 2017, 13:52
Didi :five:

Izgleda da smo im utjerale pamet u glavu. :zubo:
:top:

Iako mi je žao. Baš smo lijepo počele pisati sagu u nastavcima. :cerek:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

23 May 2017, 15:23

Sve bi nam obrisao mrgodni.

sent from T

User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

23 May 2017, 15:50

Riona wrote:
23 May 2017, 15:23
Sve bi nam obrisao mrgodni. Image
Nije se valjda usudio! :eek: Nisam provjeravala. Samo neka proba! Obrisat ćemo mi njemu nos. :E

Nego, zbilja, mogle bismo ti i ja sastaviti Kratki priručnik za suvlasničke predstavnike i sve koji se tako osjećaju. :D Ono, da ne kažu kako ih nismo na vrijeme upozorile. :cerek:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

23 May 2017, 16:41

Rekoh "bi". A možda se još i baci u to, misleći, kao i explozivni, da su to bajke i gluposti. Preuveličavanja... :oh:
Ideja ima potencijala... :D
Meni je zapravo fenomenalno kako 19 godina nakon početka primjene Zakona ljudi još uvijek pojma nemaju.
User avatar
X-Plosiv
Posts: 59
Joined: 06 Mar 2017, 07:25
Location: Pula

24 May 2017, 08:03

Možda sam ja zdravo seljački nastrojen, ali dosta često ono što je najednostavnije je i najbolje. Primjer u zgradi gdje su mi roditelji. Bila je jedna prostorija (vešeraj) koja se nije koristila za ništa, osim što je neki susjed pobacao unutra sve papire i gluposti od firme, a svoj podrum je iznajmljivao nekome za određenu cifru. Kako se nikada nije mijenjao ključ od podruma, tako je ekipa posuđivala/iznajmljivala svoje podrumske prostorije svakome, pa se desilo više puta da bicikle nestaju. Lijepo objasnio ekipi da pošto se vešeraj ne koristi ničemu, da ćemo staviti tamo bicikle, pod jednim uvjetom:

Ide novi lokot. Ključeve će imati samo oni koji imaju bicikle i predstavnica suvlasnika. Ako nekome nestane bicikla, svi plaćamo novu. To je funkcioniralo perfektno.

Jedina 2 problema su bila da je trebalo to objasniti predstavnici jer je tulava (doslovce), ali sam joj rekao neka inače sazove sastanak jer barem jednom mjesečno bi netko naletio na nekoga u podrumu,a da nije iz naše zgrade. Drugi je bio problem lika koji je držao papire unutra, jer sam mu rekao da si to sortira jer je sve bilo pobacano. Kako je bio bahat, lijepo sam mu objasnio da iznajmljuje svoju podrumsku prostoriju, a sve stvari drži u zajedničkoj prostoriji. Kako je sve pobacano, neka si sortira u narednih tjedan dana ili će mu sve to završiti vani, pa neka se žali. Bilo je sortirano u par dana :zubo:

Najednostavniji način je obično i najbolji. Samo što mi nije jasno zašto bi se uvažalo sve ljude u odlukama. Nećeš da se ofarba zgrada jer živiš u prizemlju? Tko te jebe, hoćeš da zapamtimo to kada budeš žicao da se promijene ulazna vrata jer ti čuješ kada se preglasno zatvore?
Brainstorm so much that my head is filled with rainbows.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 May 2017, 11:41

X-Plosiv wrote:
24 May 2017, 08:03
Najednostavniji način je obično i najbolji. Samo što mi nije jasno zašto bi se uvažalo sve ljude u odlukama. Nećeš da se ofarba zgrada jer živiš u prizemlju? Tko te jebe, hoćeš da zapamtimo to kada budeš žicao da se promijene ulazna vrata jer ti čuješ kada se preglasno zatvore?
Sve ovisi. Da sam visoka dva metra i nabijena sa 120 kila mišića, vjerojatno bih i ja lupala šakom po stolu. Doslovce i u prenesenom značenju. S metar 65 i 65 kila, nisam imala nikakve šanse u "pregovorima". Okej, nikad se nisam dala zastrašiti, ali to ima učinka samo defanzivno.

I ne, naravno da se ne uvažavaju u obzir pojedinačne želje, nego se postupa prema većinskoj odluci. I sad treba prijeći put do provedbe, što se ne odvija preko noći. Suvlasnici koji se ili ne pojave na sastanku ili su glasali protiv odluke postavljaju zasjedu predstavniku, susreću se s njime na stubištu i diverzantski ga sprečavaju da donesenu odluku doista provede: pa dajte malo razmislite je li to baš pametno, možda bismo se svi trebali opet naći... Oni koji su glasali za odluku naivno misle kako je sve u redu, oni su svoje napravili i sve je u rukama predstavnika i upravitelja zgrade.

Uvijek ima načina da se zajebe i najbolje rješenje. :cerek:
User avatar
X-Plosiv
Posts: 59
Joined: 06 Mar 2017, 07:25
Location: Pula

24 May 2017, 12:15

MmeTipfeler wrote:
24 May 2017, 11:41
Sve ovisi. Da sam visoka dva metra i nabijena sa 120 kila mišića, vjerojatno bih i ja lupala šakom po stolu. Doslovce i u prenesenom značenju. S metar 65 i 65 kila, nisam imala nikakve šanse u "pregovorima". Okej, nikad se nisam dala zastrašiti, ali to ima učinka samo defanzivno.
Nisam ja te sreće, 175cm i muško :zubo: ...ali zato imam ženu koja kada drekne sve se postroji, i grašak u ladici :cerek:
MmeTipfeler wrote:
24 May 2017, 11:41
I ne, naravno da se ne uvažavaju u obzir pojedinačne želje, nego se postupa prema većinskoj odluci. I sad treba prijeći put do provedbe, što se ne odvija preko noći. Suvlasnici koji se ili ne pojave na sastanku ili su glasali protiv odluke postavljaju zasjedu predstavniku, susreću se s njime na stubištu i diverzantski ga sprečavaju da donesenu odluku doista provede: pa dajte malo razmislite je li to baš pametno, možda bismo se svi trebali opet naći... Oni koji su glasali za odluku naivno misle kako je sve u redu, oni su svoje napravili i sve je u rukama predstavnika i upravitelja zgrade.

Uvijek ima načina da se zajebe i najbolje rješenje. :cerek:
Znam to, ali takve treba otkantati. Imao si priliku, što nisi rekao/napravio nešto. Sljedeći put se pojavi na sastanku pa pričaj, ovako na stubištu rekla kazala. Doviđenja :giggle:
Brainstorm so much that my head is filled with rainbows.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 May 2017, 18:02

X-Plosiv wrote:
24 May 2017, 12:15
Znam to, ali takve treba otkantati. Imao si priliku, što nisi rekao/napravio nešto. Sljedeći put se pojavi na sastanku pa pričaj, ovako na stubištu rekla kazala. Doviđenja :giggle:
Aha. I onda on prijeđe s riječi na djela i prestane plaćati pričuvu. U koju je uračunata i naknada za čistačicu. V. gornji primjer. Za njim se povede još dvoje njih i to je gotovo polovica suvlasnika - zašto bih ja plaćao ako ne plaćaju drugi? Opet v. gornji primjer. Ili se pojavi na sastanku pa, kada dođe do glasanja, kaže: "Meni je sve pravo, ja ću kako odluče ostali." I onda se svi gledaju i prave blesavi. Predstavnik suvlasnika mora po službenoj dužnosti ostati do kraja sastanka, a tebi dopizdi, pokupiš se i odeš. :facepalm:
User avatar
X-Plosiv
Posts: 59
Joined: 06 Mar 2017, 07:25
Location: Pula

25 May 2017, 07:28

Ali zašto u takve krajnosti? Pa evo u par zgrada gdje sam živio do sada nije nikada bilo tako stravično. Uvijek imaš neke idiote, ali i sa njima se lako riješi ako ima još nekoga pametnog u zgradi. Ako nitko ne želi odlučivati, još bolje :zubo: kažeš kako će biti i GG.

Ja prihvaćam činjenicu da je većina ljudi idioti. Nažalost, dovoljno je pogledati grupu "pitaj što god te zanima" na fejsbuku da vidiš idiotizam at it's finest. Ali ljudi se i dogovaraju. Ja prođem dnevno i do 10-tak zgrada, i baš se vidi gdje se dogovaraju, a gdje ne. Neke zgrade sve ofarbano, čisto, mirišljavo. Onda drugi ulaz se zapitam da li je negdje truplo možda pušteno.
Brainstorm so much that my head is filled with rainbows.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

25 May 2017, 11:35

X-Plosiv wrote:
25 May 2017, 07:28
Ali zašto u takve krajnosti?
Imam samo jedno iskustvo, i to sa zgradom u kojoj sam prije stanovala. Sedam velikih stanova i četiri manje stambene jedinice - ne sjećam se točno, ali čini mi se da je vlasnik svake od njih imao po četvrtinu glasa ili nešto malo više. Ako među toliko malo ljudi jedan od vlasnika velikih stanova počne pizditi pa iz mjeseca u mjesec ne plaća pričuvu, ne plaća čistačicu, odbije ženi dopustiti da nalije u kantu tople vode (u veš-kuhinji se mogu samo držati kante, krpe, rukavice i vreće za smeće, ali nema nikakve vode, a pogotovo ne tople - you name it! - i za njime se povedu još druga dva, to je više od četvrtine pučanstva u zgradi. Dogodi li se isto u zgradi s 20-ak stanova, broj "buntovnika" neće se povećati, ali će postotak biti manji i buntovnici će lakše popustiti pod pritiskom većine.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 May 2017, 22:37

Utrka za novoga predstavnika suvlasnika službeno je počela danas. Nisam se javio. :raspa:

Jučer sam na stubištu sreo staroga - veli da godinu i pol nije nazvao odvjetnika. Bit će veselo njegovu nasljedniku. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

30 May 2017, 09:48

Stitch wrote:
29 May 2017, 22:37
Utrka za novoga predstavnika suvlasnika službeno je počela danas. Nisam se javio. :raspa:

Jučer sam na stubištu sreo staroga - veli da godinu i pol nije nazvao odvjetnika. Bit će veselo njegovu nasljedniku. :D
Koliko si ono rekao da ima stanova? Jer, što je više mogućnosti bit će i zabavnije - promatrati. Samo će biti dulji red za maltretiranje novog predstavnika :E
Odvjetnik bi (trebao) napisati neko ljubavno pismom kad bi se išta događalo s predmetom. A budući da je godina i pol - ništa... moglo bi i sve pasti u zastaru. :zubo: Vjerojatno će se u posljednji tren tužitelj probuditi iz dubokog sna.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

30 May 2017, 13:25

Riona wrote:
30 May 2017, 09:48
Koliko si ono rekao da ima stanova? Jer, što je više mogućnosti bit će i zabavnije - promatrati.
Mislim da ih je 25, nisam provjeravao. Mala je to zgrada, srećom. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

30 May 2017, 14:21

Baš i nije tako mala. Zapravo je baš po mjeri - dovoljno ljudi da se nešto može učiniti, a i dovoljno da se napravi mali rat. :zubo:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

30 May 2017, 15:22

Čekamo nastavke. Ipak će biti krimi serija. :top:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

30 May 2017, 16:01

Ako nas "naš čovjek na terenu" bude htio obavještavati.
Post Reply