Muke po Mikiju

Razgovor ugodni, divan natenane
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

25 Apr 2017, 19:40

Za pocetak, ne znam uopce gdje smjestit ovu temu. Ako neko ima ideju, nek je prebaci di zeli.

Dakle, ja vozim 6 srednjovjecnih gospodja iz Svicarske muslimanske vjeroispovjesti porijeklom iz Singapura i Malezije od Splita do Sarajeva pa do Dubrovnika i nazad za Split preko Mostara u 3 dana turneje.

Sve su bile zamotanih glava, ali nisu bile kao nindje da se razumimo. Inace su otvorene i izrazito komunikativne i simpaticne, a cak su i pivale Abbine pisme poprilican dio puta.

Sve je bilo super osim jednog glupog i tuznog dogadjaja iz prvog dana. Malo prije Trebinja u Bosni ugledam psa kako lezi na cesti u suprotnoj traci od moje i shvatim kako ga je 100% udario automobil. Nakon 100 m stanem i krenem prema psu (tkz vucjaku, nj.ovcar) i iza mene krene jedna od njih 6 s vodom pa da pomognemo psu a i izbjegnemo mozebitnu tragediju. Maknemo psa sa ceste damo mu pit jer je dehidrirao i on shvati da mu zelimo pomoc. Dogovorim se ja s njom da cemo uzet psa u automobil i u Trebinju pronac veterinarsku stanicu, no u medjuvremenu naidje policijsko vozilo kojeg zaustavim, i na upit gdje se nalazi veterinarska stanica, priglupi pandur mi govori da bacim psa sa strane i da nastavim put...Dodjemo do auta i jedna od ovih 6 se usprotivi da pas ni slucajno ne smije uc u auto. Ok, na svu moju zalost psa ostavim na milost i nemilost sudbini...

Krenemo, i nakon pola minute voznje meni ta gospodja koja je zabranila psa u automobil kaze:

Miky, ovo si napravio sada i vise nikada, gdje ti je pamet da riskiram njihov zivot u tudjoj drzavi!?...

Nabroji ona meni svasta, a ja se uopce nisam zelio pravdat, samo sam joj rekao da je moja duznost osigurat prometnicu da se ne dogodi kakva tragedija, uz isprike i poniznost.

Imam osjecaj da se nisam kvalitetno opravdao a s druge strane sam dobio potporu od ostalih 5.

Sto bi vi ucinili?


User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

25 Apr 2017, 19:54

Muslimani psa smatraju nečistom životinjom. Očekivala sam da će ti se putnice suprotstaviti iz toga razloga. Ovo što ti je rekla jedna od njih nije mi jasno.

Ne znam ti odgovoriti na pitanje što bih učinila jer nikad nisam bila u takvoj situaciji.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

25 Apr 2017, 20:50

Mislim da to nema veze s muslimanskom vjerom, nego je glavni podatak da su iz Singapura.
Singapur ima masu glupavih zakona, tako da vjerojatno i nesto o psima na cesti.
Recimo - kaznjivo je ako na javnom wc za sobom ne pustis vodu.
A za spajanje na tudji wifi - do 3 godine zatvora.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

25 Apr 2017, 21:02

Pa nisu samo iz Singapura, nego i iz Malezije, a ja sam razumjela i da su švicarske građanke. Kad bi bar Miki malo jasnije pisao...
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

26 Apr 2017, 12:42

Malo sam išao istražiti Singapurske zakone, recimo ima 2 zakona o koja bi se Miky mogao ogriješiti, odn. bi trebao dokazivati da on to nije učinio.

Nuisances
11.—(1) Any person who commits any of the following offences shall be liable on conviction to a fine not exceeding $1,000:

(d) being the owner or person in charge of any animal does not, if the animal dies, dispose of its carcase in such a way as not to be a common nuisance;
(e) places any dead animal on or near any public road;
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

26 Apr 2017, 14:00

MmeTipfeler wrote:
25 Apr 2017, 21:02
Pa nisu samo iz Singapura, nego i iz Malezije, a ja sam razumjela i da su švicarske građanke. Kad bi bar Miki malo jasnije pisao...
Ali nisam jasno napisao da su Svicarske gradjanke ali da su porijeklom (rodjene) Singapurke i Malezijke :misli:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

26 Apr 2017, 14:17

Nukac wrote:
26 Apr 2017, 12:42
Malo sam išao istražiti Singapurske zakone, recimo ima 2 zakona o koja bi se Miky mogao ogriješiti, odn. bi trebao dokazivati da on to nije učinio.

Nuisances
11.—(1) Any person who commits any of the following offences shall be liable on conviction to a fine not exceeding $1,000:

(d) being the owner or person in charge of any animal does not, if the animal dies, dispose of its carcase in such a way as not to be a common nuisance;
(e) places any dead animal on or near any public road;
Ako sam dobro skonta ovo, sada mi pogotovo nije jasno zasto je ona reagirala tako kako je reagirala :misli:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

26 Apr 2017, 14:21

Pa, ako bi pas crka dok si ga spašavao. Mogli bi te optužit da si ga ti ostavio.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Apr 2017, 16:02

Nukac wrote:
26 Apr 2017, 14:21
Pa, ako bi pas crka dok si ga spašavao. Mogli bi te optužit da si ga ti ostavio.
Pretpostavlja se da su i Singapurci čuli za čipiranje ili neki adekvatan dokaz vlasništva. :misli:
User avatar
natha
Posts: 72
Joined: 22 Feb 2017, 11:32

27 Apr 2017, 09:53

Ma pusti...Sve si ok učinio... Ljudi različito reagiraju. Sve to ide u rok sluzbe. Zaboravi na to čim prije...za svoje dobro...učinio si što si najbolje u tom trenutku znao i mogao...

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

28 Apr 2017, 01:42

miky0 wrote:
25 Apr 2017, 19:40
... priglupi pandur mi govori da bacim psa sa strane i da nastavim put...Dodjemo do auta i jedna od ovih 6 se usprotivi da pas ni slucajno ne smije uc u auto. Ok, na svu moju zalost psa ostavim na milost i nemilost sudbini...

Krenemo, i nakon pola minute voznje meni ta gospodja koja je zabranila psa u automobil kaze:

Miky, ovo si napravio sada i vise nikada, gdje ti je pamet da riskiram njihov zivot u tudjoj drzavi!?...

Nabroji ona meni svasta, a ja se uopce nisam zelio pravdat, samo sam joj rekao da je moja duznost osigurat prometnicu da se ne dogodi kakva tragedija, uz isprike i poniznost.

Imam osjecaj da se nisam kvalitetno opravdao a s druge strane sam dobio potporu od ostalih 5.
Ček'ček' :misli: ... ko je ta babetina koja za tebe ima veći autoritet od milicajca i ostalih 5, i kako si riskiro njihove živote (ako sam dobro pohvato šta si htio reći)?
miky0 wrote:
25 Apr 2017, 19:40
Sto bi vi ucinili?
Gurnuo tu babetinu pod prvi tegljač, pa joj dao vode i pitao ima li šta protiv da ju strpam pored ćuke u auto i odvezem veterinaru.


jadni ćuko :(
what we've got here is failure to communicate
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

29 Apr 2017, 03:25

miky0 wrote:
25 Apr 2017, 19:40
Za pocetak, ne znam uopce gdje smjestit ovu temu. Ako neko ima ideju, nek je prebaci di zeli.

Dakle, ja vozim 6 srednjovjecnih gospodja iz Svicarske muslimanske vjeroispovjesti porijeklom iz Singapura i Malezije od Splita do Sarajeva pa do Dubrovnika i nazad za Split preko Mostara u 3 dana turneje.

Sve su bile zamotanih glava, ali nisu bile kao nindje da se razumimo. Inace su otvorene i izrazito komunikativne i simpaticne, a cak su i pivale Abbine pisme poprilican dio puta.

Sve je bilo super osim jednog glupog i tuznog dogadjaja iz prvog dana. Malo prije Trebinja u Bosni ugledam psa kako lezi na cesti u suprotnoj traci od moje i shvatim kako ga je 100% udario automobil. Nakon 100 m stanem i krenem prema psu (tkz vucjaku, nj.ovcar) i iza mene krene jedna od njih 6 s vodom pa da pomognemo psu a i izbjegnemo mozebitnu tragediju. Maknemo psa sa ceste damo mu pit jer je dehidrirao i on shvati da mu zelimo pomoc. Dogovorim se ja s njom da cemo uzet psa u automobil i u Trebinju pronac veterinarsku stanicu, no u medjuvremenu naidje policijsko vozilo kojeg zaustavim, i na upit gdje se nalazi veterinarska stanica, priglupi pandur mi govori da bacim psa sa strane i da nastavim put...Dodjemo do auta i jedna od ovih 6 se usprotivi da pas ni slucajno ne smije uc u auto. Ok, na svu moju zalost psa ostavim na milost i nemilost sudbini...

Krenemo, i nakon pola minute voznje meni ta gospodja koja je zabranila psa u automobil kaze:

Miky, ovo si napravio sada i vise nikada, gdje ti je pamet da riskiram njihov zivot u tudjoj drzavi!?...

Nabroji ona meni svasta, a ja se uopce nisam zelio pravdat, samo sam joj rekao da je moja duznost osigurat prometnicu da se ne dogodi kakva tragedija, uz isprike i poniznost.

Imam osjecaj da se nisam kvalitetno opravdao a s druge strane sam dobio potporu od ostalih 5.

Sto bi vi ucinili?
S obzirom na to da nisam šupak, povezao bih kera, a bandažiranim bi pičkama reko ak im smeta, nek trče za autom, jebo im pas mater... :kava:
Post Reply