Zašto LJES više nije prpošan pdf?

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 Jul 2019, 23:49

Stitch wrote:
27 Jul 2019, 22:52
Louise Hay dala mu je parcijalu na LJES-u i US-u zbog chata.
Sad smo obojica u banu. :rofl:

Wiki, koji je tvoj grijeh? Problematičan mi je post u kojem sam napisao da dođete k meni. Bez linka, bez ikakvih podataka. Pazio sam da se ne reklamiram. :rolleyes:

No dobro, izdržat ću tih mjesec dana. Nije baš da redovito posjećujem Forum.hr. Napišem štogod na Zdravlju, i to je tô. :raspa:


Potpisi su za budale.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

28 Jul 2019, 00:23

Stitch wrote:
27 Jul 2019, 21:35
Ekipe ima, ne znam kad je LJES bio neaktivan ili prazan. No ekipu čine klinci, i to priglupi. Uopće mi nije gušt pisati tamo.
Na to sam mislio, ekipa za zafrkanciju :)
Mislim, zna se skupiti i dobro društvo na nekoj temi, ali se onda dijele kartoni, pa :zubo:

Kvaliteta tema je nažalost dosta niska.
S druge strane društvo na chatovima zna biti dobro.
Lagana zafrkancija :angel:
MmeTipfeler wrote:
27 Jul 2019, 22:34
Aha. Kako ono? Možeš forumaša izvući iz Fhr-a, ali ne možeš Fhr iz forumaša. :D Prvo od čega nam je novi član krenuo, to su teme o Fhr-u. :raspa:
P. S. Zašto opet brkam zvučne i bezvučne glasove, a nisu ni blizu na tastaturi? Mrtvo hladno napisala sam od čeka. :misli:
:angel:
A gle, tračanje o poznatim stvarima, očekivan početak :zubo:
Stitch wrote:
27 Jul 2019, 22:52
Louise Hay dala mu je parcijalu na LJES-u i US-u zbog chata. Razumijem ga, tamo se ne može izraziti. Razumijem i nju, doduše, ondje se teme strože moderiraju. Zato sam skribomanima i rekao da se prebace ovamo. Ako smo mogli izdržati kraj Adisa, možemo sve. :rofl:
Ne znam, ja se još uvijek nadam obećanom povratku na ta dva pdf-a :zubo:

Po tračevima koje sam čuo nakon parcijale, povod i uzrok nisu identični.
No to su mračne teme, nadam se da će drugi početak tamo biti u nekom light modu :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Jul 2019, 00:32

Wikiceha wrote:
28 Jul 2019, 00:23
Po tračevima koje sam čuo nakon parcijale, povod i uzrok nisu identični.
No to su mračne teme, nadam se da će drugi početak tamo biti u nekom light modu :)
Znam samo ono što sam pročitao, a sjećam se i onih jednodnevnih banova zbog chata. Nije da nisi mogao naslutiti što ti se sprema. ;)

Ali dobro, namjeravam profitirati od takve situacije - piši kad hoćeš i koliko hoćeš, nitko te neće dirati. To jest, ja te neću dirati, a Didi možda i hoće. :rofl:
Potpisi su za budale.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

28 Jul 2019, 00:53

Tko je Didi? :rofl:

Oni chatovi su prestali. Na Ljesu sam pisao samo po chatu i temi s mjuzom prije neg kaj sam dobio parcijalu.
Može proći samo pod "stare zasluge" i to je to :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Jul 2019, 00:59

Ah, oprosti, MmeTipfeler - Didi je na Kućnim ljubimcima samo, na Društvenim znanostima ima novi "nick". No kad sam 2003. došao na IMF, na DZ-u bili smo samo ona i ja. Znam je kao Didi, isto kao što ona mene zna kao Stitcha. Stare navike, što ćeš. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

28 Jul 2019, 01:07

Dobro, ona je dobra :D
Trpila je i dosta mog neznanja na lingvistici :angel:

Sa starim nickovima je prirodna pojava, navikneš se na neke stvari :Pivo:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Jul 2019, 01:23

Didi je kraljica, beskrajno je strpljiva i doista mnogo zna. Jedino nju pitam za savjet, što da ti drugo kažem. :cerek:
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

28 Jul 2019, 01:30

MmeTipfeler wrote:
27 Jul 2019, 22:34
Aha. Kako ono? Možeš forumaša izvući iz Fhr-a, ali ne možeš Fhr iz forumaša. :D Prvo od čega nam je novi član krenuo, to su teme o Fhr-u. :raspa:
Zašto ne možeš shvatiti da smo duboko traumatizirani nepravednim moderiranjem tamo? :gaah: A o tome iz očitih razloga ne možemo tamo. Ako i moderatori od tamo dođu ovamo, ovdje bar nemaju moderatorske ovlasti kao tamo.

A kada u RL počnem pričati o baniranju, kartonima, moderatorima i slično, onda me ili blijedo gledaju ili rolajzaju.

Te ne valja ako netko piše, te ne valja ako netko ne piše... :rolleyes:
Last edited by Marsovac7 on 28 Jul 2019, 01:39, edited 1 time in total.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

28 Jul 2019, 01:34

Didi je super, da :top:

Za moderatore, ima tamo svega :rofl:
Ako ništa drugo pokušavam biti zen :zubo:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Jul 2019, 01:39

Marsovac7 wrote:
28 Jul 2019, 01:30
Zašto ne možeš shvatiti da smo duboko traumatizirani nepravednim moderiranjem tamo? A o tome iz očitih razloga ne možemo tamo. Ako i moderatori od tamo dođu ovamo, ovdje bar nemaju moderatorske ovlasti kao tamo.
Shvaća ona to, bez brige. Problem je što Forum.hr nikome ne silazi s tipkovnice od 2011., kada smo osnovali Trkeljanje. Dojadi to. Nismo toliko vrijeme, energiju i novac utrošili da budemo forum za žalopojke. Želimo biti svoji, specifični i jedinstveni. Motiv za pokretanje foruma doista jest bila borba protiv nepravde, no s tim smo završili, treba okrenuti novi list.
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

28 Jul 2019, 01:59

Pa nije da pišem(o) samo o tome. Ali se s vremena na vrijeme požalimo jer nemamo gdje drugdje. Za ovo danas mi uopće nije jasno. Jednodnevni ban jer sam spomenula da sam i na ovom forumu (bez spominjanja imena foruma) i da mi se sviđa?
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Jul 2019, 02:05

Marsovac7 wrote:
28 Jul 2019, 01:59
Jednodnevni ban jer sam spomenula da sam i na ovom forumu (bez spominjanja imena foruma) i da mi se sviđa?
Nisam to vidio, čitava mi je tema iznimno nepregledna zbog velikog broja postova. Zato i rekoh da neću tamo pisati. Bolje je bilo na US-u, drag mi je taj podforum. Ne samo zbog Wikija, volim se svađati s budalama. :rofl:
Potpisi su za budale.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

28 Jul 2019, 02:14

Ona tema na USu je bila super dok nisu došli neki ljudi.
Full dobro društvo :D
Trač ti je bio da su me neke cure (Anida i kompanija) stalkale par mjeseci i prijavljivale svaki moj post.
Daleko sam i ja od nevinog, zeznuo sam gomilu stvari, no opet takve priče :rofl:
A i da su se prebacile na druge ljude nakon kaj sam ja završio u egzilu :facepalm:

Onaj chat nije loš, manje-više je ekipa s USa, svi su dobrodušni, onak baš dobro društvo :)
Jedino kaj puno klaframo, da :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Jul 2019, 02:33

I meni je drago to društvo - Ivy, Tika, Narančica, RobCat... Reci im da navrate kad te puste iz pržuna. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

28 Jul 2019, 02:43

Budem sutra, imaju klonovi svojih dobrih strana :angel:

A možda i žalba upali, pa ću moći poslati poruke prek originala :)

Ionak super gataš, cure su željne čitanja :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Jul 2019, 02:50

Wikiceha wrote:
28 Jul 2019, 02:43
Ionak super gataš, cure su željne čitanja :D
O tom potom, meni je to ponajprije zabava. Ako komu pomognem da osvijesti vlastite slabosti i prevlada ih, još bolje. Ključan je u biti razgovor, rekao bih da ljudima najviše komunikacija fali. Jer ionako sve znaju, rijetko ćeš kad otkriti komu štogod novo, nepoznato. Treba im netko tko će ih saslušati i istaknuti pozitivno u njima. I to je tô, ostalo će napraviti sami. :)
Potpisi su za budale.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

28 Jul 2019, 02:53

Ma znam, samo je pitanje stila :)
A to su uvijek ugodni razgovori :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Jul 2019, 02:59

Odoh pojesti palačinke pa provjeriti servere. Radim uglavnom noću, to je takav posao. U tri počinje bekapiranje, ali ne vjerujem da će ti se išta usporiti, nije to Forum.hr.

Pregledaj predloške, izaberi najbolji. Instalirao sam nove, ali nisam stigao logotip Trkeljanja na sve staviti. Danas ću, sutra ću, onda uleti posao za lovu, a ne za vlastito zadovoljstvo... Jebiga.

Čitamo se. :)
Potpisi su za budale.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

28 Jul 2019, 03:02

Da :Pivo:
Čujemo se :)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

28 Jul 2019, 08:15

Pišem općeniti odgovor, bez citiranja, jer me jutros boli desna ruka.

Osim ruke, kao i Wikicehu, i mene za Fhr boli ono što nemam. Finije rečeno, priklanjam se zen-pristupu. :D

Mene na Fhr-u nisu nijednom banirali, ali su me kartonirali, i to novopostavljeni moderatori koje sam sama predložila kad sam se ostavljala moderature na dva podforuma. Jedna moderatorica zato što je valjda zasvrbjela pička na slatko ulizivanje jednoga forumaša (daleko žive pa nije bilo pravo lizanje :cerek: ) - jebiga, muško je muško, a kad sam se ja u privatnoj poruci požalila da me lik prati i svaki moj post ponavlja, samo drugim riječima, čak i ne dodajući neku informaciju, te je zamolila da ga upozori, samo je prešla preko toga. Preko nekoliko PP-a. Onda sam se zarekla (što rekla, to i porekla) da Didi više neće pisati na DZ-u. Zapravo, nisam porekla jer tamo pišem pod istim nadimkom kao i ovdje. Samo sam se jednom tamo namjerno oglasila kao Didi, i to na temi o Lastanu.

Koliko mi taj čovjek fali! :(

Nekoliko godina nisam ni zavirila na DZ, a kad sam to učinila, bilo mi je da umrem od tuge i srama zbog onoga što su mi u međuvremenu učinili od podforuma - jebiga, još ga smatram svojim. Sad je to vašarište, sajmište na kojem svaka budala izvikuje svoju robu, a među temama vlada opći nered i podforum se praktično ne moderira.

Onda sam prešla na KLj, pa nekoliko godina i tamo moderirala, pokrenula, poticala i sredila teme za pomoć zaštitarskim udrugama i nezbrinutim životinjama, a onda mi je dojadilo da sve sama radim, uz još dvije moderatorice koje su tamo bile samo nominalno pa sam digla ruke. Nova metla bolje mete pa su novi modovi brže-bolje ukinuli sve što su mogli ukinuti tako da taj podforum danas jadno životari, a nekada se na njemu moglo dnevno pročitati nekoliko desetaka novih postova, i to suvislih. Pomoć i savjeti nisu im, dakako, trebali.

Fhr je masovka, a ja masovke ne volim. Osim u filmovima, i kada su dobro izrežirane. :p Po drugim podforumima, osim ova dva, praktično nisam pisala jer me nisu zanimali. Tu i tamo nešto bih pročitala - kad bi neka tema iskočila na naslovnici, ali pisala nisam.

Razlog što me nikad nisu banirali mislim da leži u mojem načinu komunikacije: ja se ne svađam, nikad nikome ne kažem da je nedotupavi kreten, nego da me nije najbolje shvatio, pa ću mu sad to isto nacrtati, a sam može izabrati hoće li akvarel ili ulje. Umijem fino zajebavati moderatore a da pritom ne uđem u izravan sukob pa formalno nemaju razloga ni za što.

Fhr zapravo funkcionira još samo po inerciji, kao kamen kad se zakotrlja s vrha planine. Masa ga nosi, kvalitetnih sadržaja tamo više nema. Sa sve većom informatizacijom medija, Anderlonov Monitor izgubio je nekadašnji prestiž i više ne donosi lovu, a koliki je prihod od reklama, ne znam, jer reklame ionako svi blokiramo. Njegovo zanimanje za Fhr već godinama slabi pa je reorganizaciju i vodstvo preuzela Nica, a moderatori su, čini se, svugdje božemesačuvaj.

Volim male forume, kao što je ovaj i onaj moj iako se bojim da nemaju budućnosti, ali se bar zabavljam. I Symp je osnovan zato što sam otišla s jednoga EzBoardova foruma gdje je vlasnica vladala željeznom rukom, a sve su se teme svodile na čat. Meni je to bilo glupo pa sam pokušala osmisliti nešto drugo, a EzBoard je pružao besplatnu ili bar relativno jeftinu platformu. Ovamo sam zabasala slučajno i baš mi je bilo fora otkriti stare znance s Fhr-a, a onda i proučiti historijat. Ne, nisam bila među prvim doseljenicima.

Malo sam se raspisala, ali sad sve znaš, Marsijanko. Kad sam tek počela forumašiti, od jednoga sam lika čula misao koje se i danas držim: Nema tog foruma koji bi bio vrijedan vaših živaca.

(Stitch, molim te, popravi tipfelere. :raspa:)
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

28 Jul 2019, 09:34

:Pivo:

Žalosno je vidjeti pad kvalitete na nekim temama na kojima je čovjek sudjelovao, a kamoli na pdf-u :flop:
S druge strane zanimljiva je situacija kada se u nedostatku kvalitete komunikacija svede na chat, a onda se formalno dobije ban radi tog istog chata, gdje ga ima i gdje ga nema :rofl:
Za moderaturu, vrijedi pravilo daj čovjeku vlast, pa ćeš vidjeti kakav je.
Zen pristup je obično najbolji.
Izbjegava negativan stres, a ostavlja mjesta za sasvim britke odgovore :cerek:
Nije ni on imun na lošu moderaturu, pogotovo dio gdje ne vrijede ista pravila za sve, ali je dobar za živce :D

Masovka ima svojih prednosti, ali nažalost i luđaka (u nedostatku boljih riječe :zubo:).
Npr. neki dan je bio primjer gdje se jedan forumaš išao žaliti na US chatu, zato što je došlo dvoje novih chatati, da su to mogli obaviti na pm-u, a što će chatati na chatu, tamo ima pravo samo on to raditi i eventualno ljudi koje pozna :rofl:
Ili lik koji je na tom chatu išao pisati random, giberish upise, sam je klon permabaniranog korisnika, ali to je bilo ok, za neke ljude nema kazne :zubo:
Ima svega. Od hejtera, stalkera, ljudi koji im se dive, pa nadalje.
Ima ljudi koji su manje inteligentni od nekih bootova :rofl:
No ima i kvalitetnih ljudi, s kojima je gušt popričati. I to je vjerojatno glavni razlog opstanka.
Idiote se najviše isplati ignorirati, no gušteva se teško odreći :zubo:
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

28 Jul 2019, 10:15

Ja ignoriram idiote, ali su nažalost neki od idiota moderatori na debel-forumu, pa ne žele ignorirati mene.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

28 Jul 2019, 10:25

Nažalost, vidim :flop:
Koma je kad te neki takav "genijalac" uzme na zub.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

28 Jul 2019, 11:26

Bravo, Wikiceha! Ovo "daj čovjeku vlast" zaboravila sam napisati, a cijelo mi je vrijeme bilo na pameti. :top:

Marsijanko, ja bih izbjegavala podforum gdje me netko maltretira, pogotovo ni krivu ni dužnu. Zato sam i bila otišla s DZ-a.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Jul 2019, 12:47

MmeTipfeler wrote:
28 Jul 2019, 08:15
(Stitch, molim te, popravi tipfelere. :raspa:)
Bio je jedan. S obzirom na količinu teksta (i emocija), iznenađujuće si precizna danas. ;)

Što se tvojih foruma tiče, i ovog i onog, ne beri brigu. Sve dok dišem, disat će i oni. Ne pada mi na pamet pustiti da se ugase. Ili da ih tkogod razvali, onako kako su ljudi nahvao razvalili DZ. Jednom sam se bio zajebao pa Trkeljanje prepustio Judolinu i Letećoj. To se neće ponoviti. Sjeti se, temeljit sam, tvrdoglav i uporan - živjet ću vječno. :cerek:
Potpisi su za budale.
Post Reply