Page 1 of 1

Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 23 Sep 2016, 13:07
by Nenia Salonitana
lovi me tjeskoba na mahove. iako se sada realno osjećam puno bolje u životu i vidim svijetlo na kraju tunela. :D

jel to nekakva zakašnjela reakcija? dok sam realno trebala bit tjeskobna uglavnom sam bila debelo previše smirena. ono, prijetnje što eksplicitnim što implicitnim nasiljem su bile pičkin dim za mene. :rofl:


ili je to možda zato što sam izmučena od zadnjih 6 mjeseci ljeta? 23.09 išla do dućana, još uvijek je jebeno vruće.

doduše i pms je polagano.

ili strah od promijena? moguće da je i to. apsurda, znaš da ti ne može biti gore nego što ti je bilo, ali svejedno te strah. :bonk:

ili sve pomalo.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 23 Sep 2016, 13:21
by judolino
Najgore je kad sve štima - znaš da će se prije ili kasnije dogodit neko sranje, samo ne znaš kad...

Mene isto vata neki pesimizam.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 23 Sep 2016, 15:31
by Nenia Salonitana
druže judolino, znam da ću te naljutiti jer to smatraš praznovjerjem, ali možda onda ipak nije do nas nego do zvijezda. :durica:

saturn više nije retrogradan ali je retrogradna sva ostala sila planeta, u ovom mjesecu smo imali pomračenje sunca i mjeseca, a na psihičko stanje nam utječe merkur i pluton koji su vukli unazad, što mentalno razmišljanjem merkur što kroz podsvijest pluton. imala sam užasne noćne more, sanjala preko 20 godina mrtvu rođakinju koje se jedva sjećam. uran daje nemir, neptun je sklon zabrijati neki svoj film u glavi. a još sve to retrogradno.

unda fališ, ti znaš više o tome od mene. :tuzni:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 23 Sep 2016, 15:52
by Šabović Adis
judolino » wrote:Najgore je kad sve štima - znaš da će se prije ili kasnije dogodit neko sranje, samo ne znaš kad...

Mene isto vata neki pesimizam.
Šta mu dođe ovaj mizam? :confused:
druže judolino, znam da ću te naljutiti jer to smatraš praznovjerjem, ali možda onda ipak nije do nas nego do zvijezda. :durica:
Jel' crvenih? :zubo:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 23 Sep 2016, 16:50
by Nenia Salonitana
Šabović Adis » wrote:
Šta mu dođe ovaj mizam? :confused:



Jel' crvenih? :zubo:
ma sve. crvenih zvezda, žutih zelenih vragova. : povijesni govor dr franje:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 23 Sep 2016, 17:03
by Nenia Salonitana
prošli sam tjedan zaobilazeći neku sirovinu koja se sparkirala gdje ne bi smjela(očito je audi na kredit) da ne plati parkiranje i izbjegavajući da hodam po cesti izvrnula gležanj. sjetila sam se druga lastana i retrovizora. :tuzni: samo što je ovo bio desni gležanj a ja sam dešnjak, a i da nije desni gležanj, ako hoćeš napraviti kakav dobar kick nogom trebaš imati obje neozlijeđene. :cerekava:

nije za doktora, samo blago bolno na dodir. ne mogu iz klečećeg položaja sjesti na noge jer me boli.

par dana nakon idem šumom. strma stazica od jezera do staze. neki genijalci su odlučili da je pametno nasipati nizbrdicu sitnim šljunkom. :serek: :top: zavidna inteligencijo hrvata i bogu si teška.

tu sam si opet razjebala taj isti gležanj :cerek: psujući pritom ne znam točno što, ali vjerujem da je bilo boga, pred punim maksimirom.

neki dan opet na ravnom, bez ikakvih supstanci u krvi spotaknem se na ne znam što. išla sam prema doma. moguće da svemir poručuje samo što ja ne želim čuti. odtud i mrtve rođakinje u snovima.

osim ovozemaljskih, i nebeski otac i majčica me vole maltretirati. :zecokiss: sjetila sam se ne znam točno čega biblijskog, ali da tako otprilike izgleda testiranje vjere. ubijali su se za 1/10 mojih sranja naizgled što bismo rekli i snažniji od mene, muškarci.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 23 Sep 2016, 22:28
by dexter
ja sam cesce tjeskoban i depresivan nego sto nisam. prije par dana sam nekoliko puta mislio da napisem nesto ovdje i odustajao jer mi se nije dalo pisati.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 24 Sep 2016, 10:54
by judolino
Dosta sranja, ajmo delat... :visi:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 24 Sep 2016, 13:40
by Nenia Salonitana
dexter » wrote:ja sam cesce tjeskoban i depresivan nego sto nisam. prije par dana sam nekoliko puta mislio da napisem nesto ovdje i odustajao jer mi se nije dalo pisati.
s obzirom da smo bili u kontaktu tamo dok nismo ovdje....pokrenulo ti se, ali uslijedila je faza čekanja, što je gore nego da se nije pokrenulo :D. stavi ti u ruku pa ti oduzme. ne do bog da kad ti krene krene ti odmah na bolje, bogec te hoće još malo mrvcariti. :cerek:

ja sad nadišla fazu depresije, nestat će u potpunosti oni sitni presotali simptomi kad nestanu sve okolnosti i sve osobice. recimo faks, da s voljom idem na zsem gdje se iživljavaju nada mnom i sa s voljom učim, zabrinula bi se jako. zabrinula bi se jako i da se s voljom ustajem iz kreveta i radosna pozdravljam spodobe koje me tretiraju gore od psa. # ono kad ti na božić pored par kila mesa na stolu iz tanjura uzme komad mesa jer mu je dupe zinulo baš na taj, a ti si ga krava uzela prije njega.


nedavno je bio u novinama intervju s nataschom kampusch. 10 godina nakon. ova pjesma i stihovi mi se vrte u glavi od tad.



These wounds won't seem to heal
This pain is just too real
There's just too much that time cannot erase


https://www.youtube.com/results?search_ ... y+immortal

vrijeme i ljubav, rekla mi je jedna iskusna osoba također iz familije nakota. znači, jebeno će mi trebati godine sretnog života da bi eventualno došla na nulu kad se povuče crta jer ovo dosad je bilo kao da sam na boga bacala kamenje.

osjećam se debelo iznad depresije. prerasla sam je, nadišla, nadrasla.


ne mogu se više ljutiti ni na nebeskog skota božjeg, jer da ne mislim da je sve imalo smisla i da postoji razlog odavno bih klala po ulici.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 24 Sep 2016, 13:52
by Donna Sole
Evo, Nenia, ako će te usrećit vikend u Zadru, nudim ti ležaj. Ok, i poist nešto. Šetat i vozat te neću, to buš sama.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 24 Sep 2016, 14:01
by Nenia Salonitana
judolino » wrote:Dosta sranja, ajmo delat... :visi:
znaš da mi je i to prošlo kroz glavu. :D

ali želim posao u kome vidim smisao. raditi kao hranitelj životinja u azilu je smisleno jer ako se ne dovučeš na posao bit će gladnih usta. čak i politika ima smisla, borit se protiv onih za one koji nisu u stanju borit se za sebe, ako možeš dovoljno objektivno sagledati sam sebe jasno ti je da tu ima i osobni razlog borbe. :D

neki sam dan krenula popu po duhovni savjet. toliko mi se zamračilo. :facepalm:
u uredovno vrijeme ga nije bilo, blagajnik mi je dao do znanja da on dolazi u pol 6 ali da me ne može primiti jer ima misu u pol 7. sve se bojim da meditira svaki dan sat vremena prije mise. :kava:
nije ovo prvi put da sam našla na zatvorena vrata u crkvi.

osjećam kao svoj poziv da se borim protiv te najogavnije zločinačke organizacije u povijesti, samo trebam pronaći način kako i gdje. mislim da to bog od mene očekuje jer mu se gadi u što mu opus dei i kaptol pretvaraju crkvu. svećenici bi rekli, to nije božji to je vražji poziv. :zubo:


drkat u excelu u nekom uredu nije smislen posao. radila bi ga samo da sam kruha gladna, i to pitanje jel bi ga dobila jer u ovoj državi se inteligencija poistovjećuje sa obrazovanjem. ni priliku ne možeš dobiti.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 24 Sep 2016, 14:14
by Nenia Salonitana
Chilimama » wrote:Evo, Nenia, ako će te usrećit vikend u Zadru, nudim ti ležaj. Ok, i poist nešto. Šetat i vozat te neću, to buš sama.
hvala, baš lijepo od tebe. :zecokiss:

nisam još na slobodi, previše su me sjebali da se pokrenem. najsretnija bi bila da udari onaj potres i da me potjera van. ili da ima kod nas kao u americi onih iritantnih life coacheva, motivatora koji će biti toliko iritantni da ćeš se pokrenuti. nije u redu očekivati od drugih osoba da te izvlače van, mislim da bi me to unazadilo jer bi se osjećala slabo iako to nisam. ne znam, ili sam preponosna za to. :ne zna:

Image

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 25 Sep 2016, 03:26
by Eks
Bit će bolje. Imaš želju maknuti se, a to je već puno više nego što većina ljudi ima. Tavore u svojim čudnim životima jer ih roditelji nisu dovoljno vidljivo ujebali da se maknu i onda ostaju sjebani s njima do penzije bez ikakve želje da probaju živjeti solo.
Znaš i sama koliko sam govana prošla otkad sam odselila i nije lako, ali vrijedi.

Malo sam i ja u zadnje vrijeme tjeskobna, boležljiva, imunitet pao, čekam da se pokrenu neke nove stvari, a neke ću i sama pokrenuti i eto, gura se, bitno da se ide negdje, kad se osjećaš u kavezu, da imaš neke korake kako iz njega izaći.

Tu i tamo me opere prošlost pa i to. Kere varošanke i te stvari. Netko te ugrize zlobno pa se pitaš otkud to. A otkud, otkud, znaš otkud, ali ti nije najjasnije što to ima u ljudima tužno da ulaze u tuđe odnose, živote... dok su u svojima navodno jako sretni. :facepalm:

Ali prođe sve. Ovako ili onako. :zubo:
Zezam se.
Nekima sreća dođe lakše. Neki se rode kraj vode. Jebiga. Sad, znaju li to cijeniti, nemam pojma, i kako prežive neke kasnije teže krahove ako ih zadese. Dobra je stvar kad si naviknut na sranje, da si zapravo vješt u proživljavanju kriza. I onda taj osjećaj nevjerice kad ti je dobro krene pratiti tjeskoba, naravno. Tj. ne baš dobro, ali ono, kad se kreće nekud prema boljem.

Ja eto nastojim sredit stvari do kraja da nađem dom. Podstanarski, ali dom. Negdje gdje će biti ok. To puno znači. Kad se vraćaš u mir. Makar bio dva sata u kući. Nije da sad imam nemir, ali nije to to. Iako je ovo, da kucnem, dosad najpristojniji suživot koji sam imala. Svi ostali su bili za uzet štrik i objesit se momentalno. No preferiram biti solo. Ako nije partner u pitanju, naravno.

I tako. Prođe sve i brže nego mislimo.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 25 Sep 2016, 03:34
by Eks
A vjera... nisam više kategorična kao nekad pa da kažem da je najbolja i jedina vjera u sebe samog i da je sve ostalo nedostatak te vjere jer čak i ako jest tako, nebitno je jer nije nam uvijek dohvatljiva ta doza i razina vjere u sebe da ne trebamo pomoć pa makar u vidu famozne više sile ma što ona bila.

Jednom, prije par godina, sam ja tako imala moment da uđem u crkvu. Nisam. Jer su kočnice i stavovi jači. I jer ne želim da me savjetuje netko tko možda misli da gejeve treba u logore. Nisu svi takvi, ali otkud znam...
Znam curu koja je nakon prekida postala vjernica jer ju je seronja izvozao psihički toliko da se u vrlo nježnim godinama odala vjeri. :zubo: Ako pomaže, super. Sve što pomaže, neka.
Ja nemam taj gen. Čudno mi to. Jer kao, nisam ja baš od onih ateista koji su totalno ufurani u to i slijepo vjeruju znanstvenim dostignućima ovog trenutka. Nisam tako rigidna. Ali opet, nemam taj vjernički gen. Ne ide. Ne mogu ja to osjetiti. Nikad nisam mogla.

Najbliže što mogu zamisliti je nekakav new age. :ne zna:
Mislim, mora da se lijepo moliti. Ali, meni osobno, još kao djetetu, je to donosilo samo neku tjeskobu i mrak.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 25 Sep 2016, 11:32
by judolino
Moliti, moliti, lepo je moliti
pucati, pucati... lepo je pucati! :usama:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 25 Sep 2016, 12:15
by Donna Sole
Ja sam uvijek tjeskobna pa ne znam jel to spada u of ili on topik .
Jerbo ne mogu o tjeskobi ovijeh dana kad su mi i drugi dani tjeskobni, pa da se ovi drugi dani ne bi osjetili zakinuti što o njima ne pišem.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 25 Sep 2016, 15:36
by Šabović Adis
Ko se meni pomoli i ja ću se njemu, šta me briga. Ergo, ne pomaljaj mi se da ti se ne pomolim!
Trt! :nogica:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 25 Sep 2016, 18:05
by Nenia Salonitana
Eks » wrote:Bit će bolje. Imaš želju maknuti se, a to je već puno više nego što većina ljudi ima. Tavore u svojim čudnim životima jer ih roditelji nisu dovoljno vidljivo ujebali da se maknu i onda ostaju sjebani s njima do penzije bez ikakve želje da probaju živjeti solo.
.
sličnu formulaciju koristi moja mater kao jednu od svojih manipulativnih taktika. nisi ni svjesna koliko ti je dobro u životu.

kurac imam biti zahvalna što mi je toliko loše da mi ne preostaje ništa drugo nego maknuti se.

tima kojima ostaju živjeti sa roditeljima i kojima mamica na pragu četrdesete ili pedesete pere gaće, kuha, pegla, čisti je dobro. nemaju se želju maknuti jer im je dobro, bez obzira što ljudima izvana to izgleda kao bolestan odnos. i bdsm seks nekima izvana izgleda bolesno, a ljudi koji prakticiraju uživaju u tome i dobro im je. :D

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 25 Sep 2016, 18:07
by Nenia Salonitana
Šabović Adis » wrote:Ko se meni pomoli i ja ću se njemu, šta me briga. Ergo, ne pomaljaj mi se da ti se ne pomolim!
Trt! :nogica:
evo budem ja. koja molitvena nakana ili općenito?

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 25 Sep 2016, 18:10
by Nenia Salonitana
Chilimama » wrote:Ja sam uvijek tjeskobna pa ne znam jel to spada u of ili on topik .
Jerbo ne mogu o tjeskobi ovijeh dana kad su mi i drugi dani tjeskobni, pa da se ovi drugi dani ne bi osjetili zakinuti što o njima ne pišem.
:zecohug:

slobodno piši.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 25 Sep 2016, 18:21
by Nenia Salonitana
judolino » wrote:Moliti, moliti, lepo je moliti
pucati, pucati... lepo je pucati! :usama:

šteta, šteta....šteta je metka!
:mudri:


jučer sam opet otišla do crkve. krenula na ispovijed nakon valjda dvoznamenkastog broja godina, koja se uvijek održava prije mise ili za vrijeme.
kad sam časnu pitala kad danas počne ispovijed rekla je da danas iznimno nema ispovijedi. drug isus poručuje da nisam ja ta koja treba moliti oprost. :raspa:
a za popa mi je rečeno da ga mogu dočekati nakon mise, pa se onda ispravila da ipak ne danas jer je u gužvi, nek dođem drugi dan. :D

hitni posjeti bolesnicima su u svako doba dana i noći, dođe mi da ga malo nazovem u 4 ujutro da dođe do moje familije pa da mu očitam koju. ovo je već treći put da sam odbijena. :kava:

osjećam neki mir od tada. :ne zna:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 25 Sep 2016, 22:11
by Šabović Adis
Nenia Salonitana » wrote:
evo budem ja. koja molitvena nakana ili općenito?
Deset Adisnaša, za početak. Onda ćemo viđet...jel pošteno? :ne zna:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 26 Sep 2016, 08:02
by Donna Sole
Nenia Salonitana » wrote:
:zecohug:

slobodno piši.
S tvojim dopuštenjem. Da poslije ne bude koji quratz.


Ja sam se valjda rodila s depresijom i tjeskobom. Taj grč stalno radi li ga radi. S vremena na vrijeme se učim osloboditi se , ali ona se vraća i tako smo si stalno u simbiozi. Poštujem ju i mislim da mi sugerira koješta i drži na oprezu. Ne znam kako je bez toga . Stvarno ne znam.Ne mogu ni zamisliti dan bez tjeskobe kako izgleda i kakav je osjećaj.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 26 Sep 2016, 14:13
by Nenia Salonitana
Chilimama » wrote: S tvojim dopuštenjem. Da poslije ne bude koji quratz.


Ja sam se valjda rodila s depresijom i tjeskobom. Taj grč stalno radi li ga radi. S vremena na vrijeme se učim osloboditi se , ali ona se vraća i tako smo si stalno u simbiozi. Poštujem ju i mislim da mi sugerira koješta i drži na oprezu. Ne znam kako je bez toga . Stvarno ne znam.Ne mogu ni zamisliti dan bez tjeskobe kako izgleda i kakav je osjećaj.
imaš li po svojoj slobodnoj procjeni u obitelji depresivaca i anksioznih? ili alkosa, narkića, kurviša ili bilo koje druge patologije kojima ljudi obično krpaju simptome neke psih. bolesti?
službeno ne sumnjam da su svi oni zdravi, bolesnici su oni koji priznaju da imaju problem i rade na sebi. :zubo: :D
ako je genetika onda se malo teže toga riješiti, ali nije nemoguće.

kod mene je egzogeno,izvana uvjetovano, ne možeš biti nedepresivan uz par zlostavljača i kompletan arsenal svih vrsta zlostavljanja. kad odstranim nakot nestat će samo od sebe.
jesi sigurna da su ljudi oko tebe ok? ako sumnjaš dobro je, ako si uvjerena da su ok, pali mi se lampica za uzbunu.

ono karakterno ostaje, jer kad imaš višestoljetnu liniju psihopata u rodoslovnom stablu tu su obično i srodnici, narcisi. :D imam ih u široj obitelji. na neki način sam zahvalna na sranju koje sam prošla jer da bi mogao prepoznati zdrave ljude i zdrave odnose jako pomaže kad imaš debelog iskustva s nezdravim. ispraznila sam glavu od dresure gdje me se uvjeravalo da sam ja luda, a moji zlostavljači normalni, pa me više ne privlače osobe koje se prema meni odnose kao moja familija, a ako slučajno ja njih privučem jer jednom žrtva uvijek magnet nemaju pristup, srežem to u korijenu.

ima depra i svojih pozitivnih strana.
https://en.wikipedia.org/wiki/Depressive_realism

nastavit ću o ovome koji drugi put. pišite vi ostali sad malo. :o

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 28 Sep 2016, 23:56
by elma
dobra večer, dragi ljudi :zubo:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 29 Sep 2016, 02:03
by dexter
elma » wrote:dobra večer, dragi ljudi :zubo:
:S :S

nadam se da neces opet praviti ovoliku pauzu da se javis na trkelj

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 29 Sep 2016, 14:40
by Nenia Salonitana
živa je! :ex: :ex:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 29 Sep 2016, 15:07
by Nenia Salonitana
za elmu :D

Image

i jedna od meni dražih.
jučer mi je tek sjelo na emotivnom nivou da me ljudi zajebavaju jer se dam zajebavati. na kognitivnom nivou sam to spoznala prije godinu dana, a dok ne osjetiš da jednako vrijediš kao i svi drugi i da zaslužuješ poštovanje, nećeš se zaderati DOSTA JE BILO. NAĐITE SI DRUGU BUDALU KOJU ĆETE ZAJEBAVATI.


Image

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 29 Sep 2016, 15:10
by Nenia Salonitana
faks me neće više karati u dupe, to im jamčim. a uskoro ni ostali.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 29 Sep 2016, 15:14
by Nenia Salonitana
smireno i u rukavicama.

Image

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 29 Sep 2016, 16:18
by judolino
Nenia Salonitana » wrote:faks me neće više karati u dupe, to im jamčim. a uskoro ni ostali.
Jel te mogu ja krknut u bulju, ono, čisto prije isteka roka? :Sex:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 29 Sep 2016, 18:00
by Šabović Adis
+1? :nogica:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 29 Sep 2016, 18:37
by judolino
Dabl anal prije barikade na prkno?
:rofl:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 29 Sep 2016, 19:26
by Šabović Adis
A ljudi smo, dogovorićemo se. :nogica:

:rofl: :rofl: :rofl:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 29 Sep 2016, 19:49
by miky0
Momci, stanite u red, jer preko reda nema nikome :amen:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 29 Sep 2016, 19:53
by Šabović Adis
Pokvario se onaj aparat sa slipićima za redne brojeve. :nogica:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 29 Sep 2016, 19:54
by miky0
Šabović Adis » wrote:Pokvario se onaj aparat sa slipićima za redne brojeve. :nogica:
Zato sam ja tu da uredujem :zubo:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 29 Sep 2016, 19:56
by Šabović Adis
miky0 » wrote:
Zato sam ja tu da uredujem :zubo:
Đubre administratorsko, kradeš na olovku! :rofl:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 29 Sep 2016, 21:39
by MightyMe
Nenia Salonitana » wrote:faks me neće više karati u dupe, to im jamčim. a uskoro ni ostali.
Diplomirat ćeš? :kokice:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 30 Sep 2016, 10:03
by judolino
MightyMe » wrote:
Diplomirat ćeš? :kokice:
I zatim si zataknut diplomu u dupe... :rofl:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 03 Oct 2016, 16:08
by Nenia Salonitana
judolino » wrote: I zatim si zataknut diplomu u dupe... :rofl:
imam za nju planove, :puke: pa im odnijeti nazad , zar si zaboravio? :zubo:

a možda uspijem nagovoriti i kojeg muškog da se izdrka nad njom. :kava:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 04 Oct 2016, 14:23
by judolino
Nenia Salonitana » wrote:
imam za nju planove, :puke: pa im odnijeti nazad , zar si zaboravio? :zubo:

a možda uspijem nagovoriti i kojeg muškog da se izdrka nad njom. :kava:
Ako ćeš pomoć, neće ti bit problem nać kandidate...
Evo Haramija već svršava pri pomisli na to... :rofl:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 08 Oct 2016, 00:07
by haram
Ha?

Mislim, nije da nisam spreman pomoći, nego neznam gdje/kome...?

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 13 Oct 2016, 23:24
by elma
novi izgled foruma mi stvara tjeskobu. ne volim promjene.

u vezi faksa se osjećam optimistično prvi put u životu.

[spoiler]not :mama: :lol: :crying:[/spoiler]

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 14 Oct 2016, 23:21
by Nenia Salonitana
elma wrote:novi izgled foruma mi stvara tjeskobu. ne volim promjene.

u vezi faksa se osjećam optimistično prvi put u životu.

[spoiler]not :mama: :lol: :crying:[/spoiler]
zamisli da ti je život za 5 godina u dlaku isti kao i sada. za skočiti s mosta, zar ne? :D
imaš li sada malo manje tjeskobe pri pomisli na promjene? :D

razumijem te. ne volim ni ja promjene, strahujem čak i kada su to promjene na bolje. :facepalm:

btw, isto mi se ne sviđa novi izgled foruma. :durica:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 14 Oct 2016, 23:32
by elma
Image

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 15 Oct 2016, 00:52
by haram
Tjeskoba je znak defetizma i dekadencije... ne, nisam tjeskoban, naprotiv... :mad:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 15 Oct 2016, 01:33
by dexter
Nenia Salonitana wrote:zamisli da ti je život za 5 godina u dlaku isti kao i sada. za skočiti s mosta, zar ne? :D
imaš li sada malo manje tjeskobe pri pomisli na promjene? :D
od same pomisli na to zelja za okoncanjem istog raste :E

ja volim promjene kakve god, samo sto sam trenutno zaglavio :zubo:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 15 Oct 2016, 16:09
by Nenia Salonitana
dexteru, a jesmo jadni. :facepalm: :rofl:

nemojte se smijati. napisat ću što mi izaziva najveću tjeskobu, gotovo promrznem na samu pomisao.

imam u familji genetske predispozicije za dugovječnost. :D

sama pomisao da bi možda mogla poživjeti još kojih 50-60 godina. :horor:
20-30 mi je pun kurac previše.

od ideje samoubojstva zazirem u zadnje vrijeme, ne zbog onog katoličkog kako je to karta u jednom smjeru za pakao, već zbog mogućnosti postojanja reinkarnacije. to vjerovanje mi je postalo najbliže.
a kada bi se čovjek ubio bez da je dovršio posao na zemlji, u idućoj reinkarnaciji bio bi kažnjen.
iako me nimalo ne veseli pomisao da se napola trula vučem po ovom svijetu sa 85+, sama ili gotovo sama. te godine su grozne i dok čovjek ima svog vršnjaka pored sebe, da se razumijemo. iz moje perspektive, ima i onih koji su toliko munjeni da su im i 90e zakon. dobe sve servirano i zajebavaju okolo, šta čovjeku više treba u životu. :facepalm: :rofl:

bazično, strah me ubiti se jer bi ubrzo mogla biti ponovno rođena. :durica:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 15 Oct 2016, 20:49
by Šabović Adis
:vidiga:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 15 Oct 2016, 23:51
by dexter
Nenia Salonitana wrote:dexteru, a jesmo jadni. :facepalm: :rofl:

nemojte se smijati. napisat ću što mi izaziva najveću tjeskobu, gotovo promrznem na samu pomisao.

imam u familji genetske predispozicije za dugovječnost. :D

sama pomisao da bi možda mogla poživjeti još kojih 50-60 godina. :horor:
20-30 mi je pun kurac previše.

od ideje samoubojstva zazirem u zadnje vrijeme, ne zbog onog katoličkog kako je to karta u jednom smjeru za pakao, već zbog mogućnosti postojanja reinkarnacije. to vjerovanje mi je postalo najbliže.
a kada bi se čovjek ubio bez da je dovršio posao na zemlji, u idućoj reinkarnaciji bio bi kažnjen.
iako me nimalo ne veseli pomisao da se napola trula vučem po ovom svijetu sa 85+, sama ili gotovo sama. te godine su grozne i dok čovjek ima svog vršnjaka pored sebe, da se razumijemo. iz moje perspektive, ima i onih koji su toliko munjeni da su im i 90e zakon. dobe sve servirano i zajebavaju okolo, šta čovjeku više treba u životu. :facepalm: :rofl:

bazično, strah me ubiti se jer bi ubrzo mogla biti ponovno rođena. :durica:
razumijem taj strah, ja imam strah od starenja.
jebi ga, izgleda da sam ja vec izvrsio samoubistvo u proslom zivotu :zubo:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 16 Oct 2016, 01:34
by judolino
Tak vam i treba svima vama kaj niste učili matematiku, nek vas ta besmislica od reinkarnacije plaši... :vidiga:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 16 Oct 2016, 23:18
by Nenia Salonitana
dexter wrote:razumijem taj strah, ja imam strah od starenja.
jebi ga, izgleda da sam ja vec izvrsio samoubistvo u proslom zivotu :zubo:
ja sam u prošlom ljubovala sa ss oficirem a u pretprošlom bacala na boga kamenje. :o

jedna glazbena za nas, izbacilo mi kao preporuku na jubitu. :zubo:

kaže ovako:

this life ain't worth living


:rofl:
https://www.youtube.com/watch?v=1V4AscLidWg

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 16 Oct 2016, 23:19
by Nenia Salonitana
We are so young
our lives have just begun
but already we're considering
escape from this world



: vrišt:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 16 Oct 2016, 23:39
by Nenia Salonitana
u osnovnoj se slušao HIM. dobro mi je ovo i dan danas.


In joy and sorrow my home's in your arms
In world so hollow
It is breaking my heart
In joy and sorrow my home's in your amrs
In world so hollow
It is breaking my heart


:cerek:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 16 Oct 2016, 23:47
by Nenia Salonitana
https://www.youtube.com/watch?v=PMD1k16baVE

She was the wind, carrying in
All the troubles and fears you've for years tried to forget
He was the fire, restless and wild
And you were like a moth to that flame

The heretic seal beyond divine
A prayer to a god who's deaf and blind
The last rites for souls on fire
Three little words and a question why


:cerekava:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 17 Oct 2016, 00:48
by Šabović Adis
Nenia Salonitana wrote:u osnovnoj se slušao HIM. dobro mi je ovo i dan danas.


In joy and sorrow my home's in your arms
In world so hollow
It is breaking my heart
In joy and sorrow my home's in your amrs
In world so hollow
It is breaking my heart


:cerek:
Ja u obdaništu. :nogica:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 17 Oct 2016, 01:06
by Nenia Salonitana
Šabović Adis wrote:Ja u obdaništu. :nogica:
ti si znači rođen melankoličan i mračan, nije te život ujebao. :zubo:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 17 Oct 2016, 01:23
by Šabović Adis
Nenia Salonitana wrote:ti si znači rođen melankoličan i mračan, nije te život ujebao. :zubo:
Jok, to znači da sam sad tek šesti osnovne. :rofl:

A ujeb'o je mene život...skoro koliko i ja njega. :D

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 18 Oct 2016, 00:44
by Nenia Salonitana
i elma je spominjala strah.

malo materijala. kliknite i pogledajte slobodno i vi netraumatizirani. :D korisnijih stvari sam vidjela kod američkih duhovnih učitelja ili kako god to nazvali, nego u struĆnoj literaturi i preko one pseudoznanosti.

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=58951A51

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=58A23B1F

i način na koji se samosabotiramo. unutarnji glas koji ne radi u tvom najboljem interesu i spriječava te da poslušaš intuiciju.

http://beatingtrauma.com/2016/03/02/my- ... -defenses/

konačno kad sam odlučila napraviti promijene dogodilo se da su mi klipovi bacani pred noge. metaforički, evo pričice.
odlučila sam otići frizeru. i zovem frizerski salon, nitko se ne javlja. krenula zvati drugi frizerski salon, uklonjen broj sa fejs stranice. odem fizički do trećeg, zatvoren u radno vrijeme. jebeno ne možeš vjerovati da se to događa. zapita se čovjek poručuje li nešto svemir/bog/horoskop, možda nije pravo vrijeme da odem na tu jebenu frizuru? i odustane.




3) External manifestations. No. I’m not God or anything. But energy attracts things. And when she would get on a roll, all hell could break loose in her daily life. Suddenly, the car would break down and the dog would get sick in the same day.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 18 Oct 2016, 02:59
by Šabović Adis
Dinamizam odbrane, to je korisnije izučavati, pogotovu što je na našem jeziku i što je sasvim normalna i nimalo nepoznata stvar, nego hvatati se ovih slamčica & krilatica. :mig:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 18 Oct 2016, 13:05
by Leteća
Misliš mehanizam?

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 18 Oct 2016, 14:42
by Nenia Salonitana
šaboviću, poznato je meni štošta. tu elmi i ekipi pišem što je ekšli djelovalo. :zubo:

:ckzubo:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 18 Oct 2016, 22:28
by Šabović Adis
Leteća wrote:Misliš mehanizam?
C, dinamizam. Mehanizam je dugo. :brukica:

Nenia, ok, đast sejin'...:zubo:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 18 Oct 2016, 23:56
by Nenia Salonitana
još jedan moćan citat.

Image

:zubo: :o

samo treba dočekati. mom starom se vratilo nakon više od dvajst godina. :D
a zašto tako kasno? da bi mu se vratilo istom mjerom. :D

završio je u bolnici, njegova sestra ne živi u istom gradu, jadan nije imao nikoga da mu donese stvari. morao je zvati kolege s posla. :D i tužan je što ga nisam nazvala i pitala za zdravlje nakon što mi je poslušnica prenijela poruku.

ostavio me samu, u godinama kad se nisam bila sposobna brinuti za sebe, bez da ga je bilo briga za moju dobrobit a znao je s čime me ostavlja.
vratilo mu se sad kad je već polako s jednom nogom u grobu i nije se sposoban brinuti sam za sebe, ostao je sam i nevoljen. bumerang. jebeni bumerang. :D

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 22 Oct 2016, 23:13
by Nenia Salonitana
elma, dexter, druže judo ... kako se osjećate danas? :zubo:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 22 Oct 2016, 23:39
by Euklid
ne osjećaju se :kava:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 22 Oct 2016, 23:42
by miky0
Euklid wrote:ne osjećaju se :kava:
:rofl: :rofl: :rofl:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 22 Oct 2016, 23:50
by Donna Sole
Mene nekidan napala tjeskoba. Onako od rane zore. Iz čista mira. DRmala me cijeli dan dok se nisam urokala .
Što ću, slaba sam. Popila tri rakije. To me opustilo , smirilo i dan je lijepo prošao.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 22 Oct 2016, 23:50
by Nenia Salonitana
Euklid wrote:ne osjećaju se :kava:
ahahaaahahhaah. :S :rofl:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 23 Oct 2016, 00:01
by Nenia Salonitana
Chilimama wrote:Mene nekidan napala tjeskoba. Onako od rane zore. Iz čista mira. DRmala me cijeli dan dok se nisam urokala .
Što ću, slaba sam. Popila tri rakije. To me opustilo , smirilo i dan je lijepo prošao.
nisi slaba, slab ne bi ovo priznao. :D

dobro je što djeluje i obrnuto.
cuga je meni bolji podizač od kave. kava mi uopće ne djeluje koliko sam u kurcu, mogu popiti i leći spavati. :ne zna:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 23 Oct 2016, 00:47
by dexter
Nenia Salonitana wrote:elma, dexter, druže judo ... kako se osjećate danas? :zubo:
juce sam, ako se dobro sjecam, bio relativno dobro :misli:
ima li neki razlog zasto pitas za juce kako se osjecamo :zubo:
Euklid wrote:ne osjećaju se :kava:
:S
Nenia Salonitana wrote:još jedan moćan citat.

samo treba dočekati. mom starom se vratilo nakon više od dvajst godina. :D
a zašto tako kasno? da bi mu se vratilo istom mjerom. :D
nadam se da si pojuila u bolnicu da ga posjetis, jer ti se ipak vratila religioznost :zubo: a i bez toga si ipak ti je otac i treba da brines o bolesnom roditelju :E

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 23 Oct 2016, 13:33
by judolino
Jučer sam se napio pa mi je bilo dobro, a danas moram šljakat fizički, al ima sunca pa bi moglo bit dobro, a možda se opet napijem pa će bit još bolje.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 23 Oct 2016, 22:48
by Nenia Salonitana
dexter wrote:juce sam, ako se dobro sjecam, bio relativno dobro :misli:
ima li neki razlog zasto pitas za juce kako se osjecamo :zubo:


:S



nadam se da si pojuila u bolnicu da ga posjetis, jer ti se ipak vratila religioznost :zubo: a i bez toga si ipak ti je otac i treba da brines o bolesnom roditelju :E
brinula sam se o njemu brižno kao i on o meni. :ckzubo:
taj čovjek je za mene mrtav, da mi je njegova sestra rekla da je osvojio 10mil eura na lotu i da je na bahamima ne bi osjećala ništa kao što nisam ni za ovo da je bolestan.
razveselilo me to što je ovo dokaz da karma postoji. :cerek: to, zaštopani šekreti na faksu i ima toga još.. :cerek:

više me ne drži ni ono da ću na ostavinsku poslat svog odvjetnika da ih sjebem i da dižu kredite da me isplate. :ne zna:
poslat ću im po odvjetniku da se odričem svega. :kava: i svih. :zubo:
postala sam gadno produhovljena, spoznala boga bez boga. dok god se nadaš da ćeš svjedočiti da im crkne krava nisi slobodan.



kako tvoj čovjek koji te napravio? javlja li se? :D

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 23 Oct 2016, 22:53
by Stitch
Nenia Salonitana wrote:kako tvoj čovjek koji te napravio? javlja li se? :D
Bog? :D

Rekao je čovjek da je tjeskoban, ne i da je šizofreničan. ;)

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 23 Oct 2016, 23:01
by Nenia Salonitana
Stitch wrote:Bog? :D

Rekao je čovjek da je tjeskoban, ne i da je šizofreničan. ;)
dexter isto nije sa svojim starim u najboljim odnosima. ;)
ništa neobično da se o takvima govori u trećem licu ili da se distancira u govoru. zato ga i upitah na taj način.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 23 Oct 2016, 23:04
by Stitch
Skužio sam, samo se zafrkavam. Dosadno mi, čekam da počne 'Umri muški'. Koji ću gledati valjda 112. put. A onda ću, kad nikoga ne bude bilo, malo prčkati po bazi.

To će biti daleko zanimljivije. :zubo:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 23 Oct 2016, 23:12
by Nenia Salonitana
umri muški je klasik. :cerek:

meni bi bilo vrijeme da počnem prčkati po skripti, da diplomiram i emigriram dok još nisu zatvorili granice. :rofl:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 24 Oct 2016, 03:20
by dexter
Nenia Salonitana wrote:brinula sam se o njemu brižno kao i on o meni. :ckzubo:
taj čovjek je za mene mrtav, da mi je njegova sestra rekla da je osvojio 10mil eura na lotu i da je na bahamima ne bi osjećala ništa kao što nisam ni za ovo da je bolestan.
razveselilo me to što je ovo dokaz da karma postoji. :cerek: to, zaštopani šekreti na faksu i ima toga još.. :cerek:

više me ne drži ni ono da ću na ostavinsku poslat svog odvjetnika da ih sjebem i da dižu kredite da me isplate. :ne zna:
poslat ću im po odvjetniku da se odričem svega. :kava: i svih. :zubo:
postala sam gadno produhovljena, spoznala boga bez boga. dok god se nadaš da ćeš svjedočiti da im crkne krava nisi slobodan.



kako tvoj čovjek koji te napravio? javlja li se? :D
mene u zadnje vrijeme drzi misao, ako pozivim dovoljno dugo da dozivim ostavinsku da cu traziti koliko mogu dobiti, prodati prvom kupcu i spickati pare u sto brzem vremenu :E
naravno da se ne javlja, samo neka tako ostane(mogu da garantujem da po njegovom misljenju ja bih trebao da se njemu javim i izvinim za sve :serek: ). nasao bi se neko "dobronamjeran" ko bi mi javio da mu se nesto desi, a dobio bi reakciju kao tvoju :zubo:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 24 Oct 2016, 18:11
by Nenia Salonitana
dexter wrote:mene u zadnje vrijeme drzi misao, ako pozivim dovoljno dugo da dozivim ostavinsku da cu traziti koliko mogu dobiti, prodati prvom kupcu i spickati pare u sto brzem vremenu :E
naravno da se ne javlja, samo neka tako ostane(mogu da garantujem da po njegovom misljenju ja bih trebao da se njemu javim i izvinim za sve :serek: ). nasao bi se neko "dobronamjeran" ko bi mi javio da mu se nesto desi, a dobio bi reakciju kao tvoju :zubo:
doći će i taj dan. :D

sjetih se neki dan kako je bog sve svoje svece prvo namučio ko kretene pa ih onda uzvisio. :kava:
sve svoje miljenike je proveo kroz sito i rešeto, čak i vlastitog sina. :zubo:

sveti dexteru, vječno će svijetliti naše lampice na forumu. :ckzubo:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 25 Oct 2016, 14:58
by dexter
:rofl: :rofl:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 25 Oct 2016, 15:25
by haram
Fiju, neriješene išjus sa roditeljima... kako to riješiti, osim praštanjem, jer preodgajati mi njih nemožemo? Homo sum, humani nihil a me alienum puto - ljudi smo, svi griješimo, a put u pakao je često popločan najboljim namjerama.
Najgore je kada smrt na sve udari pečat. Onda ostaje samo žaljenje.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 25 Oct 2016, 16:44
by judolino
haram wrote:Fiju, neriješene išjus sa roditeljima... kako to riješiti, osim praštanjem, jer preodgajati mi njih nemožemo? Homo sum, humani nihil a me alienum puto - ljudi smo, svi griješimo, a put u pakao je često popločan najboljim namjerama.
Najgore je kada smrt na sve udari pečat. Onda ostaje samo žaljenje.
Na ovom ćeš forumu odsad psovat samo na hrvatskom jer ćeš u suprotnom dobit vritnjak ko Hedervari u saboru...
Jasno?! :samar:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 25 Oct 2016, 17:55
by haram
judolino wrote:Na ovom ćeš forumu odsad psovat samo na hrvatskom jer ćeš u suprotnom dobit vritnjak ko Hedervari u saboru...
Jasno?! :samar:
Jasno, jebo mater... a u kurac, neće se više ponoviti :nogica:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 25 Oct 2016, 21:11
by Nenia Salonitana
jebena menga. kako mrzim te dane. :zecdurica:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 26 Oct 2016, 15:37
by Nenia Salonitana
lani na posveti kuće pop je onako prigodno rekao zdravlja svima i da i iduće godine budemo svi na okupu.
sve stanice u mom tijelu su zavrištale iznutra, iako mi se tada još nije do kraja iskristaliziralo zašto.

lovi me tjeskoba da sam prokleta da će tako i biti, jer su riječi bile zapečaćene svetom vodicom. :facepalm:
sva moja nastojanja nailaze na zid. svemir mi odmaže i otežava na koje god se načine uspije domisliti.

tih dana oko božića sam lagano suicidalna, svi glumataju a ove moje spodobe ni na pola dana ne mogu zaglumiti da su ljudi.

dabog ako mi netko opet uzeo nešto iz tanjura da se udavio u tom komadu prije nego došla hitna. :kava:

26.10. je,ima vremena, od svih zala u kutijici je ostala jedino nada.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 26 Oct 2016, 19:13
by Euklid
Nenia Salonitana wrote:
26.10. je,ima vremena, od svih zala u kutijici je ostala jedino nada.

..najperfidnije od svih zala...

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 26 Oct 2016, 20:28
by Donna Sole
Jebem vam tjeskobu i dane u tjeskobi. Ja ću napisat vodič za tjeskobne, kako meni ide mogla bi proširit i na holibajbl of čili d tjeskoba and co

Sama sebi userem svaku i malu nadu i šansicu da se dobro osjećam.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 27 Oct 2016, 15:45
by Nenia Salonitana
Chilimama wrote:Jebem vam tjeskobu i dane u tjeskobi. Ja ću napisat vodič za tjeskobne, kako meni ide mogla bi proširit i na holibajbl of čili d tjeskoba and co

Sama sebi userem svaku i malu nadu i šansicu da se dobro osjećam.
Image



:zubo:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 27 Oct 2016, 16:39
by Donna Sole
lajkam

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 12 Nov 2016, 16:32
by Nenia Salonitana
dan za spavanje. :zzz: :zzzec:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 12 Nov 2016, 18:50
by Euklid
"Prije nego što kod sebe dijagnosticirate depresiju ili nedostatak samopouzdanja, obavezno se prethodno uvjerite da niste okruženi idiotima".

Sigmund Freud, "otac psihonalize"

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 12 Nov 2016, 22:09
by Nenia Salonitana
euklide, ne negiram ja tu neospornu činjenicu. :D
nije još pravo vrijeme za finalnu promijenu.

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 17 Nov 2016, 13:45
by Nenia Salonitana
vani je 15C. :puke:

jebena južina. :puke:

Re: Jel još netko tjeskoban ovih dana?

Posted: 17 Nov 2016, 14:09
by haram
Ajd-ajd¸ nek je sano zatoplilo¸ da se lakše nekaj bani delat˛˛˛ nakar ćeno sbi u konačnitsi potsrkat zbog zatopljenja