Posao

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

21 Mar 2016, 17:50

MmeTipfeler » wrote: O čemu ti to, Harame? Nisam u branši, ali znam da neke stvari ne uslovljava poslodavac, nego zakon. Ako zakon zahtijeva da takav radnik ima potvrdu o ispitu za voditelja, onda je mora imati, a pretpostavljam a je to ovdje slučaj.

To ti je isto kao da, recimo, otvoriš kafić u kojem radiš ti, žena i djeca. Ti znaš da ste svi zdravi - nemate SPB, nemate TBC, nemate ovo, nemate ono. No zakon zahtijeva da imate potvrdu o tome.
Daj malo pročitaj ovu ponudu od Mikija, pa razmisli tko ju može realno ispuniti.

Ustcvari, odgovori mi što misliš tko ju može realno ispuniti.


what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

21 Mar 2016, 18:32

Wadafaking "pronalazak tržišta" u zemlji sa stotinama tisuća nezaposlenih plus stotinama tisuća na rubu egzistencije - uz tržišni marketing globalnih kompanija koje ulažu milijarde u isto?? Ajmo se spustit na planet Zemlju, il bar doć u Sunčev sustav.

Ou jes, cimer-fraj-autoban-marketing djeluje, samo u zabitima bez turističke infrastrukture i sa siromašnom ponudom koja se nekako može prodavat pod "eko", što je već i kod nas sve rjeđi slučaj -zato se i nude ovakva "zaposlenja" u kojima moraš iz ničega stvorit mušterije.

Ajd mi dokažite da griješim, i bit ću sretniji od svih vas koji ne mislite kao ja.
what we've got here is failure to communicate
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

21 Mar 2016, 20:25

MmeTipfeler » wrote: O čemu ti to, Harame? Nisam u branši, ali znam da neke stvari ne uslovljava poslodavac, nego zakon. Ako zakon zahtijeva da takav radnik ima potvrdu o ispitu za voditelja, onda je mora imati, a pretpostavljam a je to ovdje slučaj.

To ti je isto kao da, recimo, otvoriš kafić u kojem radiš ti, žena i djeca. Ti znaš da ste svi zdravi - nemate SPB, nemate TBC, nemate ovo, nemate ono. No zakon zahtijeva da imate potvrdu o tome.
Je. Ne mogu to raditi, a i zasad ništa od toga.
No lijepo je od mikija što se ponudio s idejom. :)
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

21 Mar 2016, 20:29

S tim da nemam problem radit svašta dok to nije prostitucija ili nešto takvo, nemam problem ni da me se iskorištava za početak, nažalost, jer ionako me se iskorištavalo psihički na razne načine pa bar da zaradim i za kruh time što sam nekom otirač. Bilo je praznih obećanja i tlapnji o ljudima koji samo što me nisu zaposlili, ali to je valjda čisto prezentacija moći i poigravanje s nekim, no to je sad prošlost i nadam se da ću naći nešto prikladno, naravno da poslodavcima ne mogu govorit da sam očajna, ali eto, vama govorim, jesam, šta je tu je. Znam da ljudi s diplomom traže i po godinu, dvije, tri posao, ali oni imaju roditelje koji im mogu pomoći, ja nemam nikoga, ni strica ni tetke. Ali da ova država nudi ikakvu mogućnost zaposlenja s društvenim zanimanjem bez da usput znam plesat na žici i gutati vatru, bilo bi super jer ne žudim za vezama i poznanstvima i takvim zapošljavanjima. No znam da sve funkcionira preko preporuke pa makar eto da imam nekakvu preporuku.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

21 Mar 2016, 20:49

haram » wrote:Eto, danas trebaš bit jebeni supermen da zaradiš za kruh, mleko i toplu vodu, i pri tome se ne prostituiraš (@Ogi :five:)... Miki, a kolku plaću taj vlasnik-OSS šofer plaća za takvo turboprofitno radno mjesto koje od jednog uposlenika zahtijeva da je čopor multidisciplinarno obrazovanih bilociranih dopelgangera? Jel bar 20 000kn? Ili je bliže 2 000kn?
Cemu tako primitivno plitak komentar? Ja joj nikakvu ponudu nisam ponudio, a da znas citat s razumjevanjem, to bi i shvatio.

Ono sto sam ja rekao meni inace dragoj Ex je izmedju nas, i tebe se ni najmanje ne tice, ali cu samo napomenit kako mi nije bed da u svojoj firmi imam sefa koji ce kvalitetno obnasat posao. Meni je osobno zao sto svoju zelju ne mogu konkretizirati ovog trenutka, ali inace i na znanje svima, nisam sovinist i ako se prica o poslu, onda na poslovnoj razini i ostaje.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

21 Mar 2016, 20:57

haram » wrote:
Daj malo pročitaj ovu ponudu od Mikija, pa razmisli tko ju može realno ispuniti.

Ustcvari, odgovori mi što misliš tko ju može realno ispuniti.
Sto je to nerealno od mene za ocekivat od voditelja turisticke agencije? Sto?

Jesi li ti u zivotu uopce bio u kojoj turistickoj agenciji pa makar kao zalutali posjetioc?
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

21 Mar 2016, 22:14

miky0 » wrote:
Sto je to nerealno od mene za ocekivat od voditelja turisticke agencije? Sto?

Jesi li ti u zivotu uopce bio u kojoj turistickoj agenciji pa makar kao zalutali posjetioc?
Nisam bio, prijatelju... jel znaš zašto?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

21 Mar 2016, 22:40

moram da se slozim sa haramom da mi se cini malo puno zaduzanja i obaveza za jednu osobu u svemu ovome sto je miky napisao.
Eks wrote:S tim da nemam problem radit svašta dok to nije prostitucija ili nešto takvo, nemam problem ni da me se iskorištava za početak, nažalost, jer ionako me se iskorištavalo psihički na razne načine pa bar da zaradim i za kruh time što sam nekom otirač. Bilo je praznih obećanja i tlapnji o ljudima koji samo što me nisu zaposlili, ali to je valjda čisto prezentacija moći i poigravanje s nekim, no to je sad prošlost i nadam se da ću naći nešto prikladno, naravno da poslodavcima ne mogu govorit da sam očajna, ali eto, vama govorim, jesam, šta je tu je. Znam da ljudi s diplomom traže i po godinu, dvije, tri posao, ali oni imaju roditelje koji im mogu pomoći, ja nemam nikoga, ni strica ni tetke. Ali da ova država nudi ikakvu mogućnost zaposlenja s društvenim zanimanjem bez da usput znam plesat na žici i gutati vatru, bilo bi super jer ne žudim za vezama i poznanstvima i takvim zapošljavanjima. No znam da sve funkcionira preko preporuke pa makar eto da imam nekakvu preporuku.
nekad mi bude zao sto ne izgledam bolje pa bih razmisljao o tome da postanem prostitutak :zubo:
kad citam tvoje probleme sa pronalaskom posla, portuno te razumijem jer imam isti problem samo sto je moje zanimanje kao trazeno ali niko nece da ima posla sa pocetnikom. kako nemam nikakvih veza da me neko negdje ubaci zato i ne mogu nigdje nista da pocnem a isto bih bio spreman da radim i da volontiram samo da barem neko iskustvo steknem. u svemu tome jedino sto sticem je depresija.
valjda i nama nesto se pojavi da krene na bolje.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

21 Mar 2016, 22:42

haram » wrote:
Nisam bio, prijatelju... jel znaš zašto?
Zbog zbunjenosti :misli:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

21 Mar 2016, 23:51

dexter » wrote:moram da se slozim sa haramom da mi se cini malo puno zaduzanja i obaveza za jednu osobu u svemu ovome sto je miky napisao.
Da, nazalost to je tako. Voditelj poslovnice obicno ima najvise posla, ali bi s vremenom te poslove trebali preuzimat novi djelatnici koji bi rasterecivali voditelja, uz uvjet da agencija ostvaruje poslovni rast.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

22 Mar 2016, 23:46

haram » wrote:
Daj malo pročitaj ovu ponudu od Mikija, pa razmisli tko ju može realno ispuniti.

Ustcvari, odgovori mi što misliš tko ju može realno ispuniti.
Svatko tko ima odgovarajuće društvene vještine i umije se služiti kompjuterom. Sad ne govorimo o formalnoj kvalifikaciji pa prva dva pitanja preskačem, ali ako dobro razumijem, a Miky neka me ispravi ako griješim, u nastavku nije riječ o pronalasku klijenata, iako se ni to ne isključuje, nego o pronalaženju načina da se udovolji prohtjevima i potrebama postojećih klijenata. Drugim riječima, da im se malo titraju jaca ne bi li dogodine opet došli, a svojim frendovima kod kuće rekli: "Jooooj, što nam je kod onoga Mikyja bilo dobro!"

Dakle, ono što Miky navodi počneš tražiti na Gugletu. Apartmanija - nećeš naći sve, morat ćeš pitati Mikyja za dodatne odrednice, suziti ili proširiti izbor, slati mejlove, zvati telefonom. A ovo je samo prvi link. Prijevozno sredstvo kojim se ide na izlet ovisi o destinaciji i broju sudionika. Osmero ćeš strpati u kombi, a 20-ero u autobus. I opet šalješ mejlove i zoveš telefonom. Kod treće stavke pitaš Mikyja je li mislio na unajmljivanje ili iznajmljivanje. Ako je ovo drugo, znači da već ima negdje flotilu auta, skutera i bicikla, što vjerojatno nema, nego je mislio na unajmljivanje. Objasniš mu razliku, kažeš mu kako bez tebe ne bi mogao ni mrdnuti i tražiš plaću i udio u profitu.

That simple. Bar bih tako ja učinila.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

23 Mar 2016, 00:57

Bravo tipfelerko :top: znao sam da ces ti shvatit napisano (majke mi, ne znam kad si sta krivo shvatila :misli: iako sam uvjeren da je i haram shvatio napisano, ali vajda zbog osobnog kompleksa ima potrebu omalovazavat druge, u konkretnom primjeru mene :tuzni: )

No da pojasnim dio za koji nisi bila sigurna. Radi se i o pronalasku novih klijenata, i to apartmana koji vec postoje na trzistu, i gostiju za te apartmane. Kako je to inace danas najtezi zadatak za male agencije pored svjetskih agencija poput booking coma, nije iskljuceno da se i to pored njih moze izvest, jer mi je to dokazala jedna mala turisticka agencija iz zagreba koja mi je napunila par slobodnih termina u svibnju s 12 cura iz engleske, i jos su im uvalili posjet plitvicama i mnoge dr destinacije, a prevozit ce ih neka prijevoznicka tvrtka s 2 kombija.

No da se ne buni, taj oblik posla se vrsi zimi a ne ljeti, ljeti se iznajmljuje kako si rekla, rentiranjem od vec postojecih tvrtki ili iz vlastitih redova ako se ima bicikle, skuteri, auti ili se obnasaju vec ranije ugovorene eskurzije do nacionalnih parkova, ili se pak vrse izleti jednodnevnim izletima brodom i sl.

Imam potrebu jos jednom naglasit kako haramova opaska nema ni jedno logicko uporiste u ono sto je rekao. Ni jedno.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

23 Mar 2016, 14:05

miky0 » wrote: No da pojasnim dio za koji nisi bila sigurna. Radi se i o pronalasku novih klijenata, i to apartmana koji vec postoje na trzistu, i gostiju za te apartmane. Kako je to inace danas najtezi zadatak za male agencije pored svjetskih agencija poput booking coma, nije iskljuceno da se i to pored njih moze izvest, jer mi je to dokazala jedna mala turisticka agencija iz zagreba koja mi je napunila par slobodnih termina u svibnju s 12 cura iz engleske, i jos su im uvalili posjet plitvicama i mnoge dr destinacije, a prevozit ce ih neka prijevoznicka tvrtka s 2 kombija.

No da se ne buni, taj oblik posla se vrsi zimi a ne ljeti, ljeti se iznajmljuje kako si rekla, rentiranjem od vec postojecih tvrtki ili iz vlastitih redova ako se ima bicikle, skuteri, auti ili se obnasaju vec ranije ugovorene eskurzije do nacionalnih parkova, ili se pak vrse izleti jednodnevnim izletima brodom i sl.
Dakle, najteži zadatak za jednu malu turističku agenciju... a taj tvoj šofer bi to sve natovatio na leđa jedne očajne osobe koju bi našao preko foruma -za koju plaću i s kolikim fondom na raspolaganju?
Imam potrebu jos jednom naglasit kako haramova opaska nema ni jedno logicko uporiste u ono sto je rekao. Ni jedno.
Ajd Miki ne budali. "Cimer fraj" tabla pored puta nije isto što i globalni marketing. Bolje naglasi kolka bi plaća bila za takav posao.
iako sam uvjeren da je i haram shvatio napisano, ali vajda zbog osobnog kompleksa ima potrebu omalovazavat druge, u konkretnom primjeru mene :tuzni:
A ja sam uvjeren da ti je mama iskompleksirana otkad je shvatila šta je rodila.
Jebote :facepalm: , zato iz svih medija i frcaju afere sa takvim samoukim poduzetnicima novog kova koji su mislili da će s tri nacrtane, zaklane i oderane ovce preko noći stvoriti financijske imperije, pa kad su propali država ne zna više šta bi s njima, fondovi zjape prazni, dok vjerovnici stoje u redovima, a bivši uposlenici po burzama.

Ako do sada nisam bio jasan, reći ću to ovako: vidla žaba da se konji potkivaju, pa digla nogu. :kava:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

23 Mar 2016, 14:10

miky0 » wrote:
Da, nazalost to je tako. Voditelj poslovnice obicno ima najvise posla, ali bi s vremenom te poslove trebali preuzimat novi djelatnici koji bi rasterecivali voditelja, uz uvjet da agencija ostvaruje poslovni rast.
Koje poslovnice? "One man band"?
I rasterećenje poslovima zbog financijske dobiti? :lol:
Ajde, to bi zbilja bilo nešto novo kod nas.

Ljepo vreme u Diznilendu danas, izgleda...
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

23 Mar 2016, 14:29

MmeTipfeler » wrote:... Objasniš mu razliku, kažeš mu kako bez tebe ne bi mogao ni mrdnuti i tražiš plaću i udio u profitu.

That simple. Bar bih tako ja učinila.
Aha. Zato gazde kojima ide i upošljavaju one na rubu očaja i egzistencije -kako bi im povećavali plaće i davali udio u profitu. Mislim da ne bi, u toj koži, kao što kaže i Eks.
Couldn't be simpler.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

23 Mar 2016, 14:42

haram » wrote:
Dakle, najteži zadatak za jednu malu turističku agenciju... a taj tvoj šofer bi to sve natovatio na leđa jedne očajne osobe koju bi našao preko foruma -za koju plaću i s kolikim fondom na raspolaganju?



Ajd Miki ne budali. "Cimer fraj" tabla pored puta nije isto što i globalni marketing. Bolje naglasi kolka bi plaća bila za takav posao.



A ja sam uvjeren da ti je mama iskompleksirana otkad je shvatila šta je rodila.
Jebote :facepalm: , zato iz svih medija i frcaju afere sa takvim samoukim poduzetnicima novog kova koji su mislili da će s tri nacrtane, zaklane i oderane ovce preko noći stvoriti financijske imperije, pa kad su propali država ne zna više šta bi s njima, fondovi zjape prazni, dok vjerovnici stoje u redovima, a bivši uposlenici po burzama.

Ako do sada nisam bio jasan, reći ću to ovako: vidla žaba da se konji potkivaju, pa digla nogu. :kava:
Ma o cemu ti trkeljas, jesi ti drogiran? A mi reci s cime se konkretno ne slazes? Sto je krivo postavljeno s moje strane prema Eks?

Ja je s nicim nisam isao uverijedit niti omalovazit. Ja sam joj cak i ponudio da budemo partneri.

Samo mi jedno nije jasno, pitas kolika bi bila primanja? Jesi li ti spreman radit, preselitI u split? Ako jesi, posalji mi ponudu za koliko bi radio na PM, uz uvjet da mozes biti voditelj poslovnice, odnosno da imas tu diplomu.
Last edited by miky0 on 23 Mar 2016, 14:45, edited 1 time in total.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

23 Mar 2016, 14:44

haram » wrote:
Koje poslovnice? "One man band"?
I rasterećenje poslovima zbog financijske dobiti? :lol:
Ajde, to bi zbilja bilo nešto novo kod nas.

Ljepo vreme u Diznilendu danas, izgleda...
A da ti tocno navedes sto te mori, pa da vidim jeli ti mogu ja pomoc, ili cu te uputit k svojoj zeni koja je ravnateljica medicinske ustanove :ne zna:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

23 Mar 2016, 15:08

miky0 » wrote:
Cemu tako primitivno plitak komentar? Ja joj nikakvu ponudu nisam ponudio, a da znas citat s razumjevanjem, to bi i shvatio.
miky0 » wrote: Ja je s nicim nisam isao uverijedit niti omalovazit. Ja sam joj cak i ponudio da budemo partneri.
Daj se odluči jesi li ili nisi ti taj šofer-poduzetnik.
miky0 » wrote:Ono sto sam ja rekao meni inace dragoj Ex je izmedju nas, i tebe se ni najmanje ne tice, ali cu samo napomenit kako mi nije bed da u svojoj firmi imam sefa koji ce kvalitetno obnasat posao. Meni je osobno zao sto svoju zelju ne mogu konkretizirati ovog trenutka, ali inace i na znanje svima, nisam sovinist i ako se prica o poslu, onda na poslovnoj razini i ostaje.
Ne znam ja šta si ti rekao tebi inače dragoj Eks između vas niti me se tiče, ali zašto se sad ograđuješ od vrijeđanja, omalovažavanja, šovinizma (muškog, valjda) i ističeš ostanak na poslovnoj razini sa Eks?
miky0 » wrote:
A da ti tocno navedes sto te mori, pa da vidim jeli ti mogu ja pomoc, ili cu te uputit k svojoj zeni koja je ravnateljica medicinske ustanove :ne zna:
Što, ponudila bi mi posao? Pa nek ponudi Eks, ja već radim za trojicu...
Hej, a zašto tvoja žena ne radi taj bajni posao sa tobom, nego se bakće za siću u državnoj službi?
Last edited by haram on 23 Mar 2016, 15:16, edited 1 time in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

23 Mar 2016, 15:14

haram » wrote:
Daj se odluči jesi li ili nisi ti taj šofer-poduzetnik.
Sto je tebi taj podatak bitan :misli:
haram » wrote: I zašto se stalno ograđuješ od vrijeđanja, omalovažavanja, šovinizma (muškog, valjda) i ističeš ostanak na poslovnoj razini sa Eks? Jesam li ja to negdje u vezi tebe tako sugerirao?
Jesi, rekavsi da mi je ponuda uvredljiva za Ex iako ti nikakvu moju ponudu njoj nisi vidio.
haram » wrote:
Što, ponudila bi mi posao? Pa nek ponudi Eks, ja već radim za trojicu...
Hej, a zašto tvoja žena ne radi taj bajni posao sa tobom, nego se bakće za siću u državnoj službi?
Ne radi u drzavnoj sluzbi, vec u privatnoj ustanovi, i budalama koji ne razumiju procitano ne nude posao, vec samo medicinsku pomoc ;)
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

23 Mar 2016, 15:28

miky0 » wrote: Sto je tebi taj podatak bitan :misli:
Meni nije, ne znam je li tebi, obzirom da se teško izražavaš o tome. Ali bitno mi je jel se i iz budžeta koji i ja punim financiraju propali projekti nekakvih dilkana sa iluzijama vlastite veličine.
Jesi, rekavsi da mi je ponuda uvredljiva za Ex iako ti nikakvu moju ponudu njoj nisi vidio.
Gdje sam to rekao, kvotaj?
Ne radi u drzavnoj sluzbi, vec u privatnoj ustanovi, i budalama koji ne razumiju procitano ne nude posao, vec samo medicinsku pomoc ;)
Zašto onda tebi ne pomogne?
Dakle, isplativije je biti ravnatelj privatne medicinske ustanove nego voditelj i partner u perspektivnoj internacionalnoj turističkoj agenciji?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

23 Mar 2016, 15:45

Slažem se s MmeTipfeler :top:
A još je i pokazala kako se traži povišica :D :top:

Nisam u turizmu, ni blizu toga, al meni Mikijevi uvjeti djeluju potpuno razumno
i bili bi mi izazov. Čak me brainstorming, o tako meni dalekoj stvarci, pomalo veseli :lux: :rofl:

Koliko sam skužila, jedino što je 100% je da imaš dostupne te apartmane, a sve ostalo je naknadni dogovor i želje?

Prvo bi vidjela gdje su lokacijski smješteni apartmani (u centru grada, po selima, blizu mora, u šumi), kome bi takvi odgovarali (mlađim ekipama, familijama, penzićima), pokušala naći statistike koji profil turista najčešće boravi u okolici i kakva je turistička ponuda (priroda, eko turizam, Velebit, sunce i more, festivali).
Zatim, kakva je prometna infrastruktura i mogućnosti povezivanja s nečim - znamenitošću ili nekim događanjem.

Onda bi pokušala, temeljem ovog gore, izdvojiti ciljanu skupinu, koju želim da mi dolazi i koja ima smisla - npr. ako mi je apartman na izoliran na Zavižanu neću ciljat penziće ili invalide.

Sljedeće pokušala bi srediti apartmane da vizualno privuku ciljane goste, oglašavala se na društvenim mrežama, stavila na Air b'n'b, Kolektive i slično.

Povezala se s lokalnom zajednicom, ovisno o dostupnosti sadržaja i gostima - pa dogovarala večere po konobama, vođene treking ture, mini tečaj tkanja na tkalačkim strojevima, prodaju eko paradajza i domaće rakije, druženje s domaćim životinjama, šta god bi bilo interesantno gostima.

Pokušala naći neku tradicijsku priču/legendu ili neki povijesni događaj, prodavala priču.
Kao turist, najviše sam zapamtila upravo priče koje su bile dobro ispričane. Ako mi netko maštovit i zanimljiv pokazuje zelenu livadu usred šume, koja je ista kao i njih 100, ali zna ispripovijedati u čemu je poanta te livade, otići ću s dojmom kao da sam baš ja isprašila zle Turke od tamo :mirko:

Uglavnom, sretno miky, baš mi se čini zanimljivo pokretati tako nešto :cheer:
I da, neš se obogatit :zubo:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

23 Mar 2016, 15:57

haram » wrote:
Meni nije, ne znam je li tebi, obzirom da se teško izražavaš o tome. Ali bitno mi je jel se i iz budžeta koji i ja punim financiraju propali projekti nekakvih dilkana sa iluzijama vlastite veličine.
Prvi put cujem da drzava iz drzavnog budzeta financira ideje gradjana koji zele pokrenit posao. Daj me uputi di je to i kome se mogu javiti :misli:
haram » wrote:
Gdje sam to rekao, kvotaj?
Rekao si ovo:
Miki, a kolku plaću taj vlasnik-OSS šofer plaća za takvo turboprofitno radno mjesto koje od jednog uposlenika zahtijeva da je čopor multidisciplinarno obrazovanih bilociranih dopelgangera?
Sto bi u naravi znacilo da ja kao neobrazovana budala i jos k tome kao vozac (iako nemas pojma kojeg sam obrazovanja) postavljam neke uvjete meni dragoj Ex.
haram » wrote:
Zašto onda tebi ne pomogne?
Pomogne, da nije, ne bi komunicirao s tobom, mobitel bi davno letio po stanu ;)
haram » wrote: Dakle, isplativije je biti ravnatelj privatne medicinske ustanove nego voditelj i partner u perspektivnoj internacionalnoj turističkoj agenciji?
Da, isplativije joj je biti ravnatelj ustanove od 50-60 ljudi nego tek pokretat posao sa svojim jebacem ;)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

23 Mar 2016, 15:59

blue » wrote:Slažem se s MmeTipfeler :top:
A još je i pokazala kako se traži povišica :D :top:

Nisam u turizmu, ni blizu toga, al meni Mikijevi uvjeti djeluju potpuno razumno
i bili bi mi izazov. Čak me brainstorming, o tako meni dalekoj stvarci, pomalo veseli :lux: :rofl:

Koliko sam skužila, jedino što je 100% je da imaš dostupne te apartmane, a sve ostalo je naknadni dogovor i želje?

Prvo bi vidjela gdje su lokacijski smješteni apartmani (u centru grada, po selima, blizu mora, u šumi), kome bi takvi odgovarali (mlađim ekipama, familijama, penzićima), pokušala naći statistike koji profil turista najčešće boravi u okolici i kakva je turistička ponuda (priroda, eko turizam, Velebit, sunce i more, festivali).
Zatim, kakva je prometna infrastruktura i mogućnosti povezivanja s nečim - znamenitošću ili nekim događanjem.

Onda bi pokušala, temeljem ovog gore, izdvojiti ciljanu skupinu, koju želim da mi dolazi i koja ima smisla - npr. ako mi je apartman na izoliran na Zavižanu neću ciljat penziće ili invalide.

Sljedeće pokušala bi srediti apartmane da vizualno privuku ciljane goste, oglašavala se na društvenim mrežama, stavila na Air b'n'b, Kolektive i slično.

Povezala se s lokalnom zajednicom, ovisno o dostupnosti sadržaja i gostima - pa dogovarala večere po konobama, vođene treking ture, mini tečaj tkanja na tkalačkim strojevima, prodaju eko paradajza i domaće rakije, druženje s domaćim životinjama, šta god bi bilo interesantno gostima.

Pokušala naći neku tradicijsku priču/legendu ili neki povijesni događaj, prodavala priču.
Kao turist, najviše sam zapamtila upravo priče koje su bile dobro ispričane. Ako mi netko maštovit i zanimljiv pokazuje zelenu livadu usred šume, koja je ista kao i njih 100, ali zna ispripovijedati u čemu je poanta te livade, otići ću s dojmom kao da sam baš ja isprašila zle Turke od tamo :mirko:

Uglavnom, sretno miky, baš mi se čini zanimljivo pokretati tako nešto :cheer:
I da, neš se obogatit :zubo:
Bravo plavuso :S :S :S

Da, to bi bio posao gdje bi se uglavnom organizirali izleti po dalmaciji i iznamljivala prometna sredstva, i di koji put nesto od apartmana prodavalo/posredovalo, mada bi to tesko islo pored ovih svijestskih giganata :)
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

23 Mar 2016, 16:36

miky0 » wrote:
Prvi put cujem da drzava iz drzavnog budzeta financira ideje gradjana koji zele pokrenit posao. Daj me uputi di je to i kome se mogu javiti :misli:
Recimo u nekakav državni fond za razvoj turizma. I svakako je država ta kojoj na teret padaju nezaposleni iz propalih tvrtki, a ponekad i sanacija istih. A zna se tko puni državni budžet -evo, npr. ti plaćanjem poreza.
Rekao si ovo:

"Miki, a kolku plaću taj vlasnik-OSS šofer plaća za takvo turboprofitno radno mjesto koje od jednog uposlenika zahtijeva da je čopor multidisciplinarno obrazovanih bilociranih dopelgangera?"

Sto bi u naravi znacilo da ja kao neobrazovana budala i jos k tome kao vozac (iako nemas pojma kojeg sam obrazovanja) postavljam neke uvjete meni dragoj Ex.
Ne znam ja što si ti (sam se predstavljaš svojim pisanjem), ali si rekao da ju taj vlasnik zbog svog šofiranja ne stigne vodit, pa treba jednu osobu koja će radit ono što u biti radi čitava mala agencija.
Kad ti je Ex tako draga, što joj ne ponudiš badave stan i hranu dok ne nađe posao? Valjda si to kao takav poduzetnik koji ulaže u visokoperspektivnu firmu možeš priuštiti. Ako ti stane pored svih ostalih dragih žena, uključujući i vjenčanu.
Pomogne, da nije, ne bi komunicirao s tobom, mobitel bi davno letio po stanu ;)
No eto, ipak si se sretno oženio.
Da, isplativije joj je biti ravnatelj ustanove od 50-60 ljudi nego tek pokretat posao sa svojim jebacem ;)
Sve zavisi koliku plaću nudiš i kakav si jebač.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

23 Mar 2016, 16:52

haram » wrote:
Recimo u nekakav državni fond za razvoj turizma.
Aj molim te, uputi me k njima, i pitaj ih koliko mi para mogu dat, aj pliz :moli:
haram » wrote: I svakako je država ta kojoj na teret padaju nezaposleni iz propalih tvrtki, a ponekad i sanacija istih.
Dakle, problem je sto se zeli iz zavoda zaposliti pa ih je bolje ostaviti na zavodu :misli: Na dobrom si putu ta i najludje nadmasis svojim izjavama ;)
haram » wrote: A zna se tko puni državni budžet -evo, npr. ti plaćanjem poreza.
Prva tocna :)
haram » wrote: Ne znam ja što si ti (sam se predstavljaš svojim pisanjem), ali si rekao da ju taj vlasnik zbog svog šofiranja ne stigne vodit, pa treba jednu osobu koja će radit ono što u biti radi čitava mala agencija.
Nisam rekao da zbog sofiranja gazda (ja) e moze voditi firmu, nego zato jer nema adekvatn obrazovanje :bicedobro:
haram » wrote: Kad ti je Ex tako draga, što joj ne ponudiš badave stan i hranu dok ne nađe posao?
Zato jer zivimo u razlicitim gradovima kao prvo, a kao drugo nemas pojma sto sam joj ponudio i mogu ti samo reci da uzivas u svom ne znanju ;)
haram » wrote: No eto, ipak si se sretno oženio.
I?
haram » wrote: Sve zavisi koliku plaću nudiš i kakav si jebač.
Nudis se :misli:
Post Reply