Posao

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Apr 2016, 09:35

Kako stvari sada stoje, i ja ću uskoro moć ponudit spavanje na otvorenom. :zubo:

Evo i Miki bi ponudio pomoć da ima para na bacanje.


what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Apr 2016, 10:38

miky0 » wrote:Tvoja kritika poduzetnicima kako su su glavni krivci ne stoji u potpunosti. Redoslijed odgovornosti je:

1. Politicari
2. Radnici koji ih biraju
3. Poduzetnici sto uopce pokusavaju ista poduzet dok ovi pod brojem dva biraju ove pod brojem jedan ;)

:bicedobro:

Aj da jos jednom odrzim sat nastave iz poslovanja u RH ;)

95% poduzetnika je ta koja zaposljava/hrani ove radnike koji svojim glasom biraju one s politicke scene a zbog kojih ti poduzetnici moraju radit u crnosivoj ekonomiji kako bi ti radnici uopce imali za kruh do novih izbora i nanovo dalo glas toj politickoj kasti.

Onih 5% je politicka elita koja glumi poduzetnika, a prvi na listi je todorko :)
No, uz tako detaljnu, domišljatu i argumentiranu ekonomskopolitičku analizu sad si nam objasnio i zašto u hr ima toliko pretilih ljudi -utoviše ih silni uspješni privatni poduzetnici.
Jedino si zaboravio spomenuti i podizanje ekološke svijesti, otkad se za ambalažu plaća naknada 0.5 kn po komadu -i za to su zaslužni poduzetnici. Stvarno zaslužuju medalje, nek ih ponosno nosaju po skijalištima i kruzerima i mondenim špicama.

A za tebe imam jedno nagradno pitanje vezano uz naslov ovog teksta:
Zašto Vlada ne štiti radnike privatnog sektora?
https://kapitalac.wordpress.com/2014/04 ... g-sektora/

Dakle, pitanje glasi: od koga bi vlada trebala štititi radnike u privatnom sektoru?

Obzirom da je odgovor na pitanje vrlo težak, evo ti malo stručne literature kao pomoć:
http://www.eizg.hr/hr-HR/Analiza-placa- ... -1353.aspx

A nagrada je vrlo vrijedna: ispražnjena plastična boca mlijeka zapremine 1,75 l, kupljena na Konzumovoj aukciji najkvalitetnije robe sa crvenim markicama. Možeš ju izložiti u vitrini iznad kreveta svoje poduzetničke radne sobe, nek se sve one sirotice kojima pomažeš dive koliki si altruist. Samo pazi da ne udariš glavom dok ustaješ -ne treba ti još duševnih boli zbog sirotinje.
Ne sumnjam kako neces shvatit. Ma koga ionako boli kurac :misli:
Ali, ja jako dobro shvaćam taj use/nase/podase mentalitet sa nezdravo nabildanim egom. Što ti u svojoj boli ne shvaćaš.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Apr 2016, 11:07

miky0 » wrote:
Vidi se kako ne kopcas poslovanje po nekoliko osnova. Prva je zakon trzista, a druga je ta da ocekujes od mene kao vozaca da vrsi voditeljske obaveze :facepalm: jedino sta ne znam, ocekujes li od voditelja poslovnice da vozi :misli: pa da neznanje bude potpuno :)
A što ti zapravo znaš o zakonima poslovanja i tržišta -proučavao si ih na nekom fakultetu, pratiš stručnu literaturu, obrazuješ se, ideš na seminare...? Ili misliš da si ih otkrio samo oglašavanjem svojih apartmana i pukom željom da postaneš gazda turističke firme? Misliš da je bez razloga da se ekonomija i menadžment godinama studiraju na veleučilištima?

I, Miki, Luka Raić ti je kao Hajlender: može biti samo jedan. :D
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Apr 2016, 11:23

haram » wrote:... nek se sve one sirotice kojima pomažeš...
Ili sam možda trebao reći; "kojima bi rado pomogao"? :kava:
what we've got here is failure to communicate
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

05 Apr 2016, 13:49

Hvala Chilli :grli:
samo sam ja sad u ZG, nemam pojma više zašto, čekam Godota i nadam se. :zubo: Za čišćenje traže iskustvo, za fast food veli čovjek da sam prekvalificirana, ali kao, videjt ćemo. A ja ako ne nađem bilo kakav posao u roku dva tjedna, mogu ić na Trg prosit za kruh. :facepalm: Kucam di god stignem za te vražje poslove, ali nema, ne-ma.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

05 Apr 2016, 18:45

haram » wrote: No, uz tako detaljnu, domišljatu i argumentiranu ekonomskopolitičku analizu sad si nam objasnio i zašto u hr ima toliko pretilih ljudi -utoviše ih silni uspješni privatni poduzetnici.
Ne bi rekao. Mislim da se ipak deblja od neaktivnosti, a ne od rada ;)
haram » wrote: Jedino si zaboravio spomenuti i podizanje ekološke svijesti, otkad se za ambalažu plaća naknada 0.5 kn po komadu -i za to su zaslužni poduzetnici. Stvarno zaslužuju medalje, nek ih ponosno nosaju po skijalištima i kruzerima i mondenim špicama.
Poduzetnici donili zakon o povratu ambalaze :misli: a ja cilo vrime mislija kako nam zakone kroje politicari :facepalm:
haram » wrote: A za tebe imam jedno nagradno pitanje vezano uz naslov ovog teksta:
Zašto Vlada ne štiti radnike privatnog sektora?
https://kapitalac.wordpress.com/2014/04 ... g-sektora/

Dakle, pitanje glasi: od koga bi vlada trebala štititi radnike u privatnom sektoru?
Ovaj link uopce nisam otvorija jer ne vidim svrhu zasto bi :ne zna:
haram » wrote: Obzirom da je odgovor na pitanje vrlo težak, evo ti malo stručne literature kao pomoć:
http://www.eizg.hr/hr-HR/Analiza-placa- ... -1353.aspx
Ni ovo nisam otvorio ;)
haram » wrote: A nagrada je vrlo vrijedna: ispražnjena plastična boca mlijeka zapremine 1,75 l, kupljena na Konzumovoj aukciji najkvalitetnije robe sa crvenim markicama. Možeš ju izložiti u vitrini iznad kreveta svoje poduzetničke radne sobe, nek se sve one sirotice kojima pomažeš dive koliki si altruist. Samo pazi da ne udariš glavom dok ustaješ -ne treba ti još duševnih boli zbog sirotinje.
Ni kurca mi nije jasan ovakav komentar. Jeli ga stvarno zasluzujem :ne zna:
haram » wrote: Ali, ja jako dobro shvaćam taj use/nase/podase mentalitet sa nezdravo nabildanim egom. Što ti u svojoj boli ne shvaćaš.
Ni ovaj upis ne kontam. Zasto me prcas s necim sto jedino ti vidis :misli:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

05 Apr 2016, 18:59

Nisi mi odgovorio:

Ocekujes li od vozaca da vrsi voditeljske duznosti, i ocekujes li od voditelja da vozi???
haram » wrote: A što ti zapravo znaš o zakonima poslovanja i tržišta -proučavao si ih na nekom fakultetu, pratiš stručnu literaturu, obrazuješ se, ideš na seminare...? Ili misliš da si ih otkrio samo oglašavanjem svojih apartmana i pukom željom da postaneš gazda turističke firme?
Zar mi treba neka posebna nauka da znam kako voditelj poslovnice vodi voditeljske poslove, a vozac vozaceve obaveze :misli:
haram » wrote: Misliš da je bez razloga da se ekonomija i menadžment godinama studiraju na veleučilištima?
A da to pitanje nisi postavio na krivu adresu? Vajda si ti taj koji tvrdi suprotno ;)
haram » wrote: I, Miki, Luka Raić ti je kao Hajlender: može biti samo jedan. :D
Mislis da ja ne mogu bit vlasnik firme svojim vlastitim ulozenim novcanim sredstvima? A gdje to a da nije sjeverna koreja?
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

06 Apr 2016, 01:42

Eks » wrote:Hvala Chilli :grli:
samo sam ja sad u ZG, nemam pojma više zašto, čekam Godota i nadam se. :zubo: Za čišćenje traže iskustvo, za fast food veli čovjek da sam prekvalificirana, ali kao, videjt ćemo. A ja ako ne nađem bilo kakav posao u roku dva tjedna, mogu ić na Trg prosit za kruh. :facepalm: Kucam di god stignem za te vražje poslove, ali nema, ne-ma.
Laži, jebo tebog!
Ja sam lažima uvatio poso u visokom dizajnu, laži da pereš ko Končarica!

Bez jebe, muljaj, petljaj, seri bez srama.

Pa šta, jel živimo u kapitalizmu il ne? Cilj opravdava sredstvo!

P.S. Ak dođe do gadne frke, javi se.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

06 Apr 2016, 01:45

Ma, kurac.
Oš doć kod mene radit na raskrčivanju terena?
Nahranit ću te, napojit, a tiš bogami radit za pare. Čistit drač, palit vatre, čistiti teritorij.
Eto, štaš bolje, bolje neg čistiti zahode.
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

06 Apr 2016, 01:54

Eks » wrote:Hvala Chilli :grli:
samo sam ja sad u ZG, nemam pojma više zašto, čekam Godota i nadam se. :zubo: Za čišćenje traže iskustvo, za fast food veli čovjek da sam prekvalificirana, ali kao, videjt ćemo. A ja ako ne nađem bilo kakav posao u roku dva tjedna, mogu ić na Trg prosit za kruh. :facepalm: Kucam di god stignem za te vražje poslove, ali nema, ne-ma.
:gaah: :gaah:
povraca mi se od tog jebenog iskustva.
plan sa prosenjem nije los, tu se fina lova moze skupiti :serek:
bice nesto, mora.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

06 Apr 2016, 15:26

judolino » wrote: Laži, jebo tebog!
Ja sam lažima uvatio poso u visokom dizajnu, laži da pereš ko Končarica!

Bez jebe, muljaj, petljaj, seri bez srama.

Pa šta, jel živimo u kapitalizmu il ne? Cilj opravdava sredstvo!

P.S. Ak dođe do gadne frke, javi se.
Kako ću lagat kad će prvi dan vidit da nemam iskustva. Uljepšam koliko mogu, ali ne mogu baš lagat da znam konobarit pa onda da vide da nisam uvježbana.

Danima mi je zlo, na kraju ću u Vrapću završit. :visi:

Jutros me zove za konobaricu jedna i kad je čula da nemam iskustva, ode, ćaos.

Hvala ti na ponudi :grli: ako budem morala iz grada, javim se.
Last edited by Eks on 06 Apr 2016, 15:29, edited 1 time in total.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

06 Apr 2016, 15:28

dexter » wrote:
:gaah: :gaah:
povraca mi se od tog jebenog iskustva.
plan sa prosenjem nije los, tu se fina lova moze skupiti :serek:
bice nesto, mora.
Tako će i bit. Ima negdje sigurno sad na proljeće mjesta :rofl: na otvorenom jer u Zadar se ne vraćam bome. Radije ću ovdje bit beskućnik. Kad gledam onu ponudu poslova, zidar, kuhar, tesar, okopavač vrta, tu i tamo koji prodavač u nekoj selendri di te ne plate za smještaj, pa dođe mi d se propucam. I to svega par stranica oglasa. Jebote.
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

07 Apr 2016, 11:08

Eks » wrote:
Kako ću lagat kad će prvi dan vidit da nemam iskustva. Uljepšam koliko mogu, ali ne mogu baš lagat da znam konobarit pa onda da vide da nisam uvježbana.
to, i meni su cesto savjetovali neki da slazem a kako kad ce da vide da nesto ne znam da radim :gaah:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

07 Apr 2016, 11:21

O jebo vas bog...
Ja sam sjeo za šank i gledo kaj konobari delaju. Onda sam slago da sam delal na moru i dobil poso.
Dođem radit sutra ujutro, a prve mi dođu dve pičke i traže makijato.
Sva sreća da sam imal stražnja vrata, za terasu. Izašal sam van i zaustavljal ljude dok nisam doznal da je makijato jebena kava s mlijekom, glupe pičketine! :gaah:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

07 Apr 2016, 13:33

judolino » wrote:O jebo vas bog...
Ja sam sjeo za šank i gledo kaj konobari delaju. Onda sam slago da sam delal na moru i dobil poso.
Dođem radit sutra ujutro, a prve mi dođu dve pičke i traže makijato.
Sva sreća da sam imal stražnja vrata, za terasu. Izašal sam van i zaustavljal ljude dok nisam doznal da je makijato jebena kava s mlijekom, glupe pičketine! :gaah:
:rofl:
Tako sam ja mislila slagat tj. slagala sam jučer u molbi da sam radila na moru u kafiću, a danas imam razgovor i ne znam, mislila sam reć da se taj kafić davno zatvorio i reć ime kafića (postojao je) al da nisam više u kontaktu s vlasnikom. Znam što je makijato, dakle u prednosti sam. :raspa:

Sad me mater zove jesam šta riješila, počela sam tulit samo (pms) jebote, šta imam riješit, jučre poslala 30 molbi ujutro, popodne sam histerična i tako u krug. Idem i sutra na razgovor za call centar.
Danas se švercam, ako me uhvate zetovci, jebt ću im mater. :gaah: Nek mi napišu kaznu, neće se oparit od toga.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

07 Apr 2016, 13:39

Zvali su me u call centar i za pakiranje ampula u pogonu u isto vrijeme. :gaah:
Moram ovo prebacit drugo. Još je u Sesvetama. :gaah: Krasno, ovo je mojposao slao, ne mogu odgovorit, ovo za ampule.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

08 Apr 2016, 13:25

Zvali su me, dobila sam posao. :bliss:
Počinjem idući tjedan.
Neću javno što je, ali nije ni konobarenje ni čišćenje ni išta takvo. :lux:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

08 Apr 2016, 14:01

Eks » wrote:Zvali su me, dobila sam posao. :bliss:
Počinjem idući tjedan.
Neću javno što je, ali nije ni konobarenje ni čišćenje ni išta takvo. :lux:
Čestitam I sretno ti bilo. :cerek:

Image

Image
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

08 Apr 2016, 14:05

karambol » wrote:
Čestitam I sretno ti bilo. :cerek:

Image

Image
Hvala. :cerek:
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

08 Apr 2016, 14:53

Bravo Eks doktore :)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

08 Apr 2016, 15:54

Eks » wrote:Zvali su me, dobila sam posao. :bliss:
Počinjem idući tjedan.
Neću javno što je, ali nije ni konobarenje ni čišćenje ni išta takvo. :lux:
Bravo :lux: :lux: :lux:

Nadam se da je nesto u/oko turizma :cerek:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

09 Apr 2016, 09:13

Eks » wrote:Zvali su me u call centar i za pakiranje ampula u pogonu u isto vrijeme. :gaah:
Moram ovo prebacit drugo. Još je u Sesvetama. :gaah: Krasno, ovo je mojposao slao, ne mogu odgovorit, ovo za ampule.

aj neka, evala

vele da je i noga u gujcu korak naprid :S

drago mi je za tebe :love:
kurvanjski avatar, a
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

09 Apr 2016, 10:49

:lux:
cestitam eks, sigurno se lakse dise sada
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

09 Apr 2016, 12:34

Ex, kolko si morala lagat da dobiješ posel, priznaj?!
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

09 Apr 2016, 14:21

Čestitam, exačo... :lux:

Caffe bar Pater, blizu Velike Gorice, već neko vrijeme traži konobaricu pa ak neko želi mogu dat broj telefona.
'if you fall, i'll be there' (floor)
Post Reply