Vraćeni pokloni

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Mar 2016, 20:46

miky0 » wrote:
Ne razumim. Zasto bi se tribala kaznit mama od male koja je poklon kupila :ne zna:
Zato što je nepismena tuka koja i svoje djete krivo uči i trkelja po fejzbugu... mislim.
Al dobro, svi mi imamo neki križ... :ne zna:
Last edited by haram on 06 Mar 2016, 20:50, edited 1 time in total.


what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

06 Mar 2016, 20:49

miky0 » wrote:
Ne razumim. Zasto bi se tribala kaznit mama od male koja je poklon kupila :ne zna:
Jer se kurči kako je samozatajna i moralna. Za razliku od mame koja je poklon odbila, a koja je snob i nemoralna.

Na stranu Karamarako i njegov reltivizam, ali znaš i sam da najveći lopov najglasnije viče "Dršte lopova!" Ako si dobar, pametan, lijep, nećeš ići okolo i busati se u prsa. Vidi me, ja sam dobar, pametan i lijep. Te će se osobine same po sebi pokazati. Tek ako si zapravo loš, glup i ružan, potrudit ćeš se prikazati dobrim, prepisati pamet s interneta i na lice nanijeti tri sloja šminke.

Ja ih možda ne bih kaznila, ali bih ih obje, zapravo, sve tri, sa zadovoljstvom ispljuskala.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Mar 2016, 20:51

E, jesam li spomenuo kako sam lijep, pametan i dobar? :D
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Mar 2016, 20:54

haram » wrote:
Zato što je nepismena tuka koja i svoje djete krivo uči i trkelja po fejzbugu... mislim.
Al dobro, svi mi imamo neki križ... :ne zna:
A po kojem zakonu se nepismenost kaznjava :misli: A ako je to do njezina trkeljanja, zasto onda i mene/nas ne kaznit jer i mi trkeljamo, da ne kazem pizdimo :ne zna:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Mar 2016, 20:59

miky0 » wrote: A po kojem zakonu se nepismenost kaznjava :misli:
Pa po MOJEM! zakonu. :p
A ako je to do njezina trkeljanja, zasto onda i mene/nas ne kaznit jer i mi trkeljamo, da ne kazem pizdimo :ne zna:
A nama se to može oprostit. :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Mar 2016, 21:03

MmeTipfeler » wrote: Jer se kurči kako je samozatajna i moralna. Za razliku od mame koja je poklon odbila, a koja je snob i nemoralna.

Na stranu Karamarako i njegov reltivizam, ali znaš i sam da najveći lopov najglasnije viče "Dršte lopova!" Ako si dobar, pametan, lijep, nećeš ići okolo i busati se u prsa. Vidi me, ja sam dobar, pametan i lijep. Te će se osobine same po sebi pokazati. Tek ako si zapravo loš, glup i ružan, potrudit ćeš se prikazati dobrim, prepisati pamet s interneta i na lice nanijeti tri sloja šminke.

Ja ih možda ne bih kaznila, ali bih ih obje, zapravo, sve tri, sa zadovoljstvom ispljuskala.
Ako se moralnost mjeri tako sto kupis poklon na poziv slavljenika slavljeniku, onda je moralna. Ako je ona moralna a po nekom nahodjenju iz prilizenog je, a ova glupaca je ponizila nacinom na koji ju je ponizila, onda moralna mama ima potpuno pravo prokazat nemoralnu mamu drustvu, pogotovo u drzavi gdje postoji stup srama zbog duga prema drzavi uzrokovanog propalog obrta.

Steta sto mediji na svojim udarnim terminima nisu identificirali nenormalnu mamu imenom i prezimenom te adresom stanovanja :tuzni:

Bravo za moralnu mamu :top:
Last edited by miky0 on 06 Mar 2016, 21:05, edited 1 time in total.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Mar 2016, 21:04

haram » wrote:
Pa po MOJEM! zakonu. :p



A nama se to može oprostit. :cerek:
Ti si pravi lik za moju stranku :top:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Mar 2016, 21:07

miky0 » wrote:
Ti si pravi lik za moju stranku :top:
E a jel se plaća članarina? Mislim, ko kome kolko plaća... :mig:
Last edited by haram on 06 Mar 2016, 21:10, edited 2 times in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Mar 2016, 21:09

miky0 » wrote:
Ako se moralnost mjeri tako sto kupis poklon na poziv slavljenika slavljeniku, onda je moralna. Ako je ona moralna a po nekom nahodjenju iz prilizenog je, a ova glupaca je ponizila nacinom na koji ju je ponizila, onda moralna mama ima potpuno pravo prokazat nemoralnu mamu drustvu, pogotovo u drzavi gdje postoji stup srama zbog duga prema drzavi uzrokovanog propalog obrta.

Steta sto mediji na svojim udarnim terminima nisu identificirali nenormalnu mamu imenom i prezimenom te adresom stanovanja :tuzni:

Bravo za moralnu mamu :top:
Da, stoji sve šta kažete, al nije to čak ni vršak ledenog brijega moralnosti kakva bi trebala postojat u civiliziranom društvu.
Evo ovo je po meni još bolji primjer progovaranja o moralnosti:
http://www.jutarnji.hr/papa-franjo-ne-z ... -/1532106/
Last edited by haram on 06 Mar 2016, 21:14, edited 1 time in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Mar 2016, 21:13

haram » wrote:
E a jel se plaća članarina? Mislim, ko kome kolko plaća... :mig:
Nama veleizdajnici :amen:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Mar 2016, 21:17

miky0 » wrote:
Nama veleizdajnici :amen:
A pa nemaju oni tih para :D
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Mar 2016, 21:31

haram » wrote:
A pa nemaju oni tih para :D
Pif, imaju imaju. Posto bi im bio onemogucen povratak vamo, jedina ulaznica da se ponovo suaretnu s vlastitim obiteljima u tamnicama je ta da vrate uduplanu cifru koju su ukrali. Ne sumnjam da bi ocekivano ispunili u najkracem mogucem roku :zubo:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Mar 2016, 21:35

Neznam, ja bi njima naplatio u naturi, a to bi ohoho trajalo... :cerek:


ali trolamo temu :mig:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Mar 2016, 21:39

haram » wrote:Neznam, ja bi njima naplatio u naturi, a to bi ohoho trajalo... :cerek:
Za to im ipak postoje zene ;)
haram » wrote: ali trolamo temu :mig:
U skladu sa cilim forumom :)
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

07 Mar 2016, 02:08

haram » wrote:
Da, stoji sve šta kažete, al nije to čak ni vršak ledenog brijega moralnosti kakva bi trebala postojat u civiliziranom društvu.
Evo ovo je po meni još bolji primjer progovaranja o moralnosti:
http://www.jutarnji.hr/papa-franjo-ne-z ... -/1532106/
Pametan čova.
Ni mene ne bi interesovao novac jeftine radne snage (a ni pokloni) - traži se besplatna radna snaga.
Ovi jeftini kad-tad skontaju da su izrabljeni i za tili čas se prometnu u proletere...i et'i belaja. :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

07 Mar 2016, 08:00

haram » wrote:Neznam, ja bi njima naplatio u naturi, a to bi ohoho trajalo... :cerek:


ali trolamo temu :mig:
Trolajući ste lagano usmjerili na cilj.
Ovo što kaže papa je atak na proizvođače robe široke potrošnje . Nije tajna da se velike firme raznorazne sportske opreme, cipela i odjeće bogate na račun siromašnih i zapošljavaju jeftinu ili superjeftinu radnu snagu čak i djecu.
Pitam se zašto to ostaje nevažan podatak (iako je jako bitan, dakle srž problema) a u isto vrijeme je važnije da je odjeću skrojila ( !!) neka bekamica ili kardašijanka. Koliko smo glupi?
Ima ovdje još materijala, samo vi trolajte... :tuzni:
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

07 Mar 2016, 08:31

Rekao je papa Franjo i koješta drugo, a dirty money samo je izvučen iz cijele priče kao najupečatljiviji. Link. Kome se gugla, neka potraži kompletan govor - ovo su samo komadići. No, zaključak je uvijek isti, a papa k'o papa: vjeruj, vjeruj, spasit će te vjera. Ako se mene pita, ipak glasam za revoluciju. :mig:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

07 Mar 2016, 09:07

MmeTipfeler » wrote:Rekao je papa Franjo i koješta drugo, a dirty money samo je izvučen iz cijele priče kao najupečatljiviji. Link. Kome se gugla, neka potraži kompletan govor - ovo su samo komadići. No, zaključak je uvijek isti, a papa k'o papa: vjeruj, vjeruj, spasit će te vjera. Ako se mene pita, ipak glasam za revoluciju. :mig:

Neka pape Franje. Ipak je on neki autoritet pa vjerovali mi njegovom šefu il ne. Ovaj mi se čak sviđa jer ima uvjerenja pravog druga, čovjeka i komuniste.

A ja sam za mir. I revoluciju.
Prvo revoluciju pa onda mir. Oš ti povest?
kurvanjski avatar, a
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

07 Mar 2016, 18:13

Chilimama » wrote:
Trolajući ste lagano usmjerili na cilj.
Ovo što kaže papa je atak na proizvođače robe široke potrošnje . Nije tajna da se velike firme raznorazne sportske opreme, cipela i odjeće bogate na račun siromašnih i zapošljavaju jeftinu ili superjeftinu radnu snagu čak i djecu.
Pitam se zašto to ostaje nevažan podatak (iako je jako bitan, dakle srž problema) a u isto vrijeme je važnije da je odjeću skrojila ( !!) neka bekamica ili kardašijanka. Koliko smo glupi?
Ima ovdje još materijala, samo vi trolajte... :tuzni:
Ne vjerujem da je to u kapitalizmu danas moguće.

U kapitalizmu svi dobro zarađuju i dobro žive a kamoli da bi se djeca iskorištavala kao jeftina radna snaga... :kokice:
'if you fall, i'll be there' (floor)
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

07 Mar 2016, 19:00

Što se tiče gradske cure, u redu je, nije bio medjedov postupak okej, samo nisam uopšte siguran posle čitanja ovoga što je pisala da ima manji problem sa taštinom od medjeda. To nije jasno, može biti a ne mora da znači, a što se tiče medjeda jasno je kao što je jasno u seriji da je Leoncio Almeida zao, jasno je i da je medjed negativac. Samo ako bi to uzeli kao pokazatelj kuda ide društvo, to nebi puno reklo. Ustvari sasvim je jasno da bi najmanje 93,67% ljudi sad da ih pitaš osudilo medjeda i složilo bi se da to nije u redu kako je postupila. Samo to sigurno ne znači da isto toliki procenat ljudi nema potpuno iste poglede na svijet kao drugarica medjed, pa što god rekli, samo to ljudi rijetko ovako direktno, jer ispadne budalasto. To sa isticanjem svojih sopstvenih vrijednosti i svoje superiornosti je mnogo suptilnija forma umjetnosti, i tu sad zavisno od teme može da bude veliki broj varijacija, ljudi imaju različite stilove. Jezik se na primjer prilagodi uvijek, a naročito ako je ovo sa obrazovanjem motiv, a veoma često jeste, i onda se tu raspali ovo kao prije što sam uzeo za ilustraciju, naturalizacija i teatralizacija u dijagetičkom prostoru izmedju nečega, kako god to slože, važno je to da se ne razumije, jer realno je da ne razumiješ kad je autor intelektualac a ti nisi. Veoma je često isto da se piše pod jednom firmom, a o sebi u suštini pišeš, koja god je tema, to nije tema nego si ti tema, ono kao ovaj Vladimir što sam skoro pisao u onom članku dje je htio da kaže da bismo se davno svi podavili da on nije držao prst u brani, a pisao je tamo o nekim desetim likovima. Ili ne mora tekst uopšte, može folklor, pa brada ako oćeš da kažeš da si intelektualac, okrugle naočare su česte, a popularno je isto da se koristi govor tijela, to je često medju intelektualcima turbo injection kad pričaju o nekim teškim temama, pa da potenciraju breme koje kao sloj koji čini savjest društva moraju da nose, pa pognu se ono kao da im je pedeset kila cimenta na ledjima, ili pričaju polako i isprekidano kao da su astmatičari. Uglavnom to je sve ista dijagnoza kao sa ovom drugaricom sa rodjendana, samo su forme različite. To čovjek najbolje može da vidi kad osporiš ljudima nešto od toga, dovedeš u sumnju recimo čovjeku koji sebe vidi kao intelektualca opravdanost titule, vidjećeš kako će drug intelektualac pokušati da te posadi na tvoje mjesto, i to će staviti do znanja na vrlo neintelektualan način.

U principu zreo čovjek od ovakvih stvari neće praviti dramu, to u kakvu kutiju će ga neko drugi strpati, na to se navikneš, to na kraju krajeva rade svi, nećeš sad zbog malo povrijedjene sujete da praviš cirkus. Stvaran problem je što je kod dobrog broja ljudi to najveći dio toga o čemu se radi u njihovom životu, to dje su oni u odnosu na druge ljude, a pogotovo je problem što te individualne predstave o svojoj vrijednosti mogu biti bizarno nerealne. Zamorni su, i često moraš da ih trpiš, nije da imaš neki izbor. Ne velim da je imperativ da čovjek mora da se po svaku cijenu uklopi u društvo u kojem se nadje, ali bolje što vele da izabereš bitke, prilagodiš se kad moraš, i lakše je a i realno nešto mora da se plati i socijalizacija.

Znači u redu je što je ovoj drugarici taj postupak bio neprihvatljiv samo je previše buke napravila oko banalne stvari. To je nepotrebno kao što bi bilo nepotrebno da scenu napraviš od toga što je neko prdnuo u prostoriji, nećeš sad da čupaš kosu što se to desilo. Shvataš da su to stvari koje se dešavaju u životu, i čovjek će se u principu udaljiti od izvora i to je to, nećeš sad da rastegneš priču o tome kako je tebe majka vaspitala da nije pristojno da se prdi u društvu, nepotrebno je. Ako se drugarica baš naljutila zbog tog postupka, to je ljudski, i ljudski je i na internet da to stavi, može i malo zezanja na taj račun, ali sve više od toga je mnogo.

I na kraju ova gomila opštih mjesta na kraju članka gradske cure, o tome ne pišeš, zato što su to odrti klišei, nećeš naći nikoga ko to nije čuo i ko isto to nije ponovio milion puta u životu, ovo nisi uspio u životu kad imaš najke nego kad ti ih baba isplete i te stvari. A onda većina ljudi je veoma nedosledna kad to treba u praksi da provede, dosta ljudi ostanu djeca čitavog života, sve ponovi kako treba, jasno mu je šta nije u redu, ali u praksi primjena toga što je naučio to teško ide. Uvijek mi padne na pamet ona poema Radjarda Kiplinga, ako uradiš ovo i ono, i ima čitavi spisak onda i na kraju bićeš čovjek ako to sve uradiš. Nisam generalno nešto oduševljen sa formom ovo kad ljudi zaštekaju pa ponavljaju jednu riječ ili frazu do besvijesti, ali okej, u redu je to sve, samo mi je uvijek smiješna ta poema od kad sam čitao nedje da se Radjard čitavog života sudio sa rodbinom oko nekog imanja, o čemu se tačno radilo zaboravio sam ali ispalo je na kraju da se čupao s nekim čitavi život. I to velim, dobro je na papiru ovo, bolje da si skroman i prizeman nego neskroman i nadzeman, ali na kraju kako to u praksi gradska cura radi, to se broji.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

07 Mar 2016, 19:24

Euklid » wrote:
Ne vjerujem da je to u kapitalizmu danas moguće.

U kapitalizmu svi dobro zarađuju i dobro žive a kamoli da bi se djeca iskorištavala kao jeftina radna snaga... :kokice:


Znam, znam, sori...i ručaju u Didovom..nečem :giggle:
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

07 Mar 2016, 20:19

Priključila se i Jelena Veljača. Treba skupljati poene i raditi na vlastitoj popularnosti.

Najmanji su problem glupave mame i njihovo prepucavanje. Daleko je gore junačenje iza kompjutera, za tastaturom, osuđivanje i pametovanje. Baš me zanima koliko bi moralizatorskih pametnjakovića koji su se oglasili u vezi s jebenim H&M-ovim bonom mami negativki u lice reklo što misli o njezinom postupku. A ne, dakleko je lakše anonimno pizditi po anonimnoj osobi. Pa smo si svi jako važni.

Za pojedine sam ljude sigurna da se prže odnosno da će se pržiti u paklu. Prvi je Gutenberg koji je demokratizirao pismenost pa sad svaka budala umije čitati i pisati. Doduše, kako tko. Ni u samostanima se nije baš sve moglo kontrolirati, ali je bar broj sudionika bio manji. Drugi su pokretači interneta, World Wide Weba i društvenih mreža. U stara dobra vremena susjeda Štefica skoknula bi na kavu do susjede Kate i priupitala: "Joooj, ste čuli kaj je ona z drugog kata naredila?" Tjedan dana tračanja po susjedstvu i mir. :kava:
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

07 Mar 2016, 20:47

A ne diraj u internet gospo Tipfeler, nemoj sad te retrogradne i fatalističke ideje. Pa zar nije i zbog ovoga bolje da imamo internet pa svako može da se čuje. Slažem se s tobom da je nepotrebna masovna histerija oko gluposti, ali to što se to pretvara u masovnu histeriju pa i to govori dosta o dosta stvari, posebno o tome kako je ljude lako nadrukati. Samo smiješno je djetinjasto kako ljudi reaguju na ovu stvar, pa kao u osnovnoj skoli, izrecituju sta su lijepi maniri a sta nisu. Je li da nije lijepo da je čovjek snob, nije lijepo, a jesu li ljudi tašti generalno, pa jesu, samo je neko manje a neko više.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

07 Mar 2016, 22:25

Chilimama » wrote:
Trolajući ste lagano usmjerili na cilj.
Ovo što kaže papa je atak na proizvođače robe široke potrošnje . Nije tajna da se velike firme raznorazne sportske opreme, cipela i odjeće bogate na račun siromašnih i zapošljavaju jeftinu ili superjeftinu radnu snagu čak i djecu.
Pitam se zašto to ostaje nevažan podatak (iako je jako bitan, dakle srž problema) a u isto vrijeme je važnije da je odjeću skrojila ( !!) neka bekamica ili kardašijanka. Koliko smo glupi?
Ima ovdje još materijala, samo vi trolajte... :tuzni:


A ne bi li to prije bio atak na potrosace robe siroke potrosnje?
Jer da nema potrosaca, ne bi trebalo ni robe.
E sad, koliko god to zvucalo neugodno za cut, to smo mi. Netko u vecoj, netko u manjoj mjeri, uglavnom onoliko koliko nam mogucnosti dopustaju.
Istina, neki i vise od toga ali ok, njima na budjet.

Sta bi falilo Papi i Crkvi da uzmu pare koje im se daju i da ih onda vrate onima na kojima su nefer zaradjene? A bome imaju i svoju pinku viska, ako su vec voljni pomagat sirotinji.
Neka grade skole, bolnice, javne kuhinje, sto god moze pomoc ljudima i pri tome neka budu samozatajni ne gledajuci radi li se o katolicima ili ne.
Evo im i super prilike sa masom imigranata u Evropi koji trebaju pomoc. Jest da nisu iste vjere ali ne bi li to trebalo biti nebitno?

Lijepo je bit moralan i ne primati Judine skude, ali onda budi moralan na svoj racun a ne na racun sirotinje koja em se iskoristava, em ne dobije bar dio onog sto bi mogla od iskoristavaca jer je posrednik - eto - moralan.

Svi imamo mogucnosti kupovati fair trade proizvode, da li su oni uistinu fer ili ne, na dusu onima koji ih takvima oglasavaju. Ili ne kupovati tenisice i televizore proizvedene u Bangladesu. Slobodni izbor. Platiti vise da bi netko drugi dobio vise. :ne zna:


Roba siroke potrosnje je postala lako dostupna upravo radi toga sto je jeftina. A zasto je jeftina ...pa upravo radi ovog protiv cega se bunimo. Jeftine radne snage. Koja ipak i uz svo nefer placanje ima vise nego bi imala da toga nema.


Sto se mama svadjalica tice - kako bi se s moralne strane gledalo na vracanje bona uz objasnjenje da je H&M firma koja iskoristava slabo placene radnike i da se nosenje te robe protivi moralnom uvjerenju mame koja kupuje samo proizvedeno u EU, SAD, Japanu i slicno. Bi li onda vracanje bilo ok? :misli:

Osim toga, cijeli svijet se vrti oko proizvodnje i potrosnje. Uvijek je bilo tako samo sto se od industijske revolucije kotac poceo vrtit sve brze.
Stati ne smije ali ga se treba usporavati. I kontrolirati.
Da se ne bi desilo sranje kao ova nedavna kriza.
Yep, gledala sam jucer The big short. :D
Dobro smo i prosli kako je moglo bit.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

07 Mar 2016, 22:38

Euklid » wrote:
Ne vjerujem da je to u kapitalizmu danas moguće.

U kapitalizmu svi dobro zarađuju i dobro žive a kamoli da bi se djeca iskorištavala kao jeftina radna snaga... :kokice:
Pa ono, ide na bolje. :D

Mog je djeda u dobi od 9 godina njegov otac poklonio u bolje stojecu familiju kao besplatnog radnika. Ok, imao je gdje spavati i jesti. I imao je srece pa mu se gazdarica smilovala i uzela ga jer je zapravo bio preslab za posao na polju. Ali je znao citat i pisat ( zavrsio je treci razred pucke skole do tada) pa je u pocetku pomagao sinu od gazde koji je krenuo u prvi razred.

I da sad ne ispadne kako su ti njegovi gazde bili ne znam kakvi kulaci i bogatuni, ne, malo boljestojeci seljaci koji su zivjeli od zemlje.
Post Reply