Vraćeni pokloni

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

08 Mar 2016, 15:01

haram » wrote:
Nije, zato bi trebalo pojednostavniti. Humanost i etika bi trebali biti utkani u konstituciju država, a ne prepušteni individualnoj volji i tržišnoj privredi. Zato i imamo svijet kakav imamo.


Da mi je znati kako..
Kako?kako postaviti problem i dobit jednostavno rješenje? Ja sam se izgubila.


kurvanjski avatar, a
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

08 Mar 2016, 15:02

Chilimama » wrote: Hvala ,miki, hvala..





nema s mamom ništa nego s ovim trejdom, miki, jebogati


pričamo

jebo glupe mame
Aha, a ja nikako da svatim sta je tema trejda :facepalm:

Onda se govri o tome zasto ne kupovat dostupne proizvode jer su radnici tih tvornica potlaceni :ne zna:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 Mar 2016, 15:30

Chilimama » wrote:


Da mi je znati kako..
Kako?kako postaviti problem i dobit jednostavno rješenje? Ja sam se izgubila.
Švedska ima zapisano u ustavu da na njenom teritoriju niti jedan čovjek ne smije biti gladan, ne smije mu biti hladno, i ne smije biti bez krova nad glavom i bez zdravstvene zaštite. Dalje je na državnim zakonodavnim i izvršnim institucijama da to i sprovode, zakonima, propisima i represivnim aparatom. I to tamo očito funkcionira.

A što kaže naš ustav?

Ustav RH - Zaštita ljudskih prava i temeljnih sloboda
Članak 14.
Svatko u Republici Hrvatskoj ima prava i slobode, neovisno o njegovoj rasi, boji kože, spolu, jeziku, vjeri, političkom ili drugom uvjerenju, nacionalnom ili socijalnom podrijetlu, imovini, rođenju, naobrazbi, društvenom položaju ili drugim osobinama.
Svi su pred zakonom jednaki.

http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=1841

- drugim rječima; imaš pravo da izrabljuješ ili budeš izrabljivan, i slobodan si da krepaš ako se tu ne uklopiš -bez razlike. Ono mislim; zakon džungle na asfaltu, a ne nekog civiliziranog društva. :rolleyes:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

08 Mar 2016, 15:49

haram » wrote:
Nije, zato bi trebalo pojednostavniti. Humanost i etika bi trebali biti utkani u konstituciju država, a ne prepušteni individualnoj volji i tržišnoj privredi. Zato i imamo svijet kakav imamo.
Pa sad.. država to sam ja :zubo: U apsolutističkoj monarhiji je lako uperiti prstom u krivca, u demokraciji, nema toliko kažiprsteva :zubo:

Humanost i etika se mogu istrenirati samo u društvima s viškom kapitala, i to u onima kojima je egzistencija zagarantirana bezbrižno na svim razinama, a sljedeća razina je relativno dohvatljiva ili su kriteriji za nju dobro definirani i ajmo reć, percipirani kao fer.

Većina svijeta nije kao gornji odlomak i zato imamo svijet kakav imamo.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 Mar 2016, 15:58

blue » wrote: ...
Humanost i etika se mogu istrenirati samo u društvima s viškom kapitala, i to u onima kojima je egzistencija zagarantirana bezbrižno na svim razinama, a sljedeća razina je relativno dohvatljiva ili su kriteriji za nju dobro definirani i ajmo reć, percipirani kao fer.
...
Rekao bih da su Kuba i SAD upravo suprotni primjeri ovome što si rekla.
Jesi gledala "Sicko" od M.Moorea, scena kad ukrca vatrogasce i spasioce od 9-11 pa ih otpelja na Kubu na lječenje?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

08 Mar 2016, 16:04

Joj, kak mi idete na kurac s tim izjednačavanjem, zato su se i nakotili fašisti jer su kao svi krvavi ispod kože, pa zato ne bismo smjeli biti previše grubi prema onima koji su trpali ljude u plinske komore.

Tak i vi serete kad izjednačavate ove dvije kokoši. Ova kaj nije primila bon je totalna krava i amen. I neka je ju ova druga spljuvala, zaslužila je.

Kad mi netko kaže da je za svađu potrebne dvoje, odmah bih ga nokautirao šakom među rogove pa nek poslije malo promisli o svojim riječima, kad se osvijesti.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

08 Mar 2016, 16:06

haram » wrote:
Rekao bih da su Kuba i SAD upravo suprotni primjeri ovome što si rekla.
Jesi gledala "Sicko" od M.Moorea, scena kad ukrca vatrogasce i spasioce od 9-11 pa ih otpelja na Kubu na lječenje?
Aha, gledala. Pa da, u stvari, Kuba i SAD bi bile iznimke od moje teorije. I to samo u segmentu zdravstva i možda nekih ljudskih prava.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

08 Mar 2016, 16:07

haram » wrote:
Rekao bih da su Kuba i SAD upravo suprotni primjeri ovome što si rekla.
Jesi gledala "Sicko" od M.Moorea, scena kad ukrca vatrogasce i spasioce od 9-11 pa ih otpelja na Kubu na lječenje?
Ili, da se nadovežem, kako je onda moguće da su humanost i etika bili daleko više cijenjeni u Jugoslaviji nego danas?
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

08 Mar 2016, 16:11

judolino » wrote: Ili, da se nadovežem, kako je onda moguće da su humanost i etika bili daleko više cijenjeni u Jugoslaviji nego danas?
Jugoslavija je imala više viška nego što ga Hrvatska ima danas, ili se barem ponašala tako :p

I zašto to misliš?
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

08 Mar 2016, 16:19

Molim lijepo blue :)
Ja opet da kažem da mi nije problem što je žena postovala ovo na internet sa ovom obrazovanom što nikad ne kupuje na tom mjestu, tu ni ovi što su OJ Simpsona spasili robije ne mogu odbraniti. Jasan mi je i bijes, samo ispada ova je leprozna a svi ostali u društvu imaju perfektan ten. Ovo ponašanje po meni nebi bilo strano velikom broju ljudi, samo ljudi imaju suptilnije načine da posade druge ljude u saksije, i svoj kvalitet da istaknu naravno, i to se sve svodi na isto kao sa ovom drugaricom, kupuješ u HM ili dje već, sa sela si, iz grada si, star si mlad si, obrazovan si, glup si, direktor si i nosiš kravatu, fizikališeš da bi preživio, imaš gadno masno tkivo na sljepoočnici, lijepo izgledaš ne izgledaš lijepo, mršav si debeo si, visok nizak, ovog si vjerozakona ili onog i tako, predrasuda ima, ima predrasuda i mogao bih sad forum da zatrpam sa primjerima da to sve odlično ilustrujem, i nebih uopšte morao da idem daleko, ni fizički ni vremenski, i bilo bi tu dosta primjera koji su zona sumraka zaista.
I ovo sa selekcijom ljudi se radi rutinski, nije da je to lična stvar, nego ljudi imaju nacrtanu neku sliku realnosti u glavi, žive u nekom svom balonu, i posade druge na tu sliku dje se njima čini da im je mjesto.
Ima tu dosta histerije, nerealnosti, i naravno hipokrizije a i nikakav problem u društvu se neće riješiti sad sve da se drugarica linčuje. Ona s tim pristupom sebi pravi probleme i napraviće od sebe strašilo, umjesto ovog efekta koji je mislila da će postići, a to je da sebe predstavi kao superioran primjerak ljudske vrste.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

08 Mar 2016, 16:26

:zubo:

Ja nisam predetaljno pratila slučaj povrata poklona, pa sam se više nadovezala na ovu temu proizašlu iz/usporedno postavljenu uz povrat poklona. I ne kužim kog bi se trebalo linčovati? :zubo:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

08 Mar 2016, 16:34

blue » wrote: Jugoslavija je imala više viška nego što ga Hrvatska ima danas, ili se barem ponašala tako :p

I zašto to misliš?
Zašto to mislim? Kakvo je to pitanje, ne kužim?
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

08 Mar 2016, 16:38

Zašto misliš da su humanost i etika bili daleko više cijenjeni u Jugoslaviji nego danas?

Ja jesam živjela u Jugoslaviji, al ne dovoljno dugo da bi tada pericpirala te stvari i mogla realno uspoređivati s danas.
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

08 Mar 2016, 16:39

Pa nisam ni ja istraživao u detalje koliku je to pažnju privuklo na internetu, ali rekao bih da se prilična drama oko toga napravila. A drugaricu obrazovanu što je vratila bon bi valjda trebalo linčovati, tako sam stekao utisak posle čitanja kako je to gradska cura iznijela u članku. I velim da bi bilo super kad bi mogli sad na obrazovanu koja ne kupuje u HM da upremo prstom, ona će biti Leoncio Almeida, i svi ćemo se osjećati dobro što smo to ustanovili jer je to znači problem koji nam svima kvari živote. U principu, taj žanr zli vuk i crvenkapa, užasno je izraubovan odje kod nas, ima takve pisanije, ne da ima, nego u pičku materinu ima. Ja sam pisao dosta baš na tu temu u poslednje vrijeme, i na primjerima koji me više svrbe nego ovaj.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 Mar 2016, 16:47

blue » wrote:
Aha, gledala. Pa da, u stvari, Kuba i SAD bi bile iznimke od moje teorije. I to samo u segmentu zdravstva i možda nekih ljudskih prava.
Ekskuzemua, al jebeš ti prava i slobode dok ti krulji u želucu i imaš temperaturu. :zubo:
Kubi su slične i druge latinoameričke zemlje u kojima je ljevica nadvladala fašističke diktature, pa i neke afričke i azijske, samo ih je sve manje zbog pritisaka globalizacije. Sa druge strane, kvazilibertarijanski kapitalizam, gdje god cvate, nije donio puno dobra masama.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

08 Mar 2016, 16:48

judolino » wrote: Tak i vi serete kad izjednačavate ove dvije kokoši. Ova kaj nije primila bon je totalna krava i amen. I neka je ju ova druga spljuvala, zaslužila je.
Konacno neko razuman i normalan :lux: :lux: :lux:
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

08 Mar 2016, 16:48

I samo da dodam, nije previše off topic ChiliMama nadam se, izašle su drugarice na ulicu danas kod nas da protestuju, i sad bih rekao da je protest ideološki, pa neka je kombinacija feminizma i komunizma. http://www.vijesti.me/vijesti/osmomarto ... lja-878316
Žene su tokom šetnje poručile da žele socijalnu pravdu, da su protiv svake vrste nasilja, kao i da je feminizam njihov izbor.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 Mar 2016, 16:56

blue » wrote:Zašto misliš da su humanost i etika bili daleko više cijenjeni u Jugoslaviji nego danas?

Ja jesam živjela u Jugoslaviji, al ne dovoljno dugo da bi tada pericpirala te stvari i mogla realno uspoređivati s danas.
Nesumnjiv rezultat i uspjeh kojeg su ostvarili Zakon o udruženom radu i samoupravna ideja u cjelini ogledao se u visokom radničkom standardu, neusiljenom radu i visokom ekonomskom i kulturnom proizvodu cjelokupnog jugoslovenskog društva.
https://sh.wikipedia.org/wiki/Zakon_o_u ... akon_1990e

Primarna zdravstvena zaštita nekoć je bila shvaćena kao širi društveni servis koji je osim neposrednog liječenja vodio brigu i o prevenciji i edukaciji. Nizom reformi posljednjih dvadesetak godina u smjeru komercijalizacije i parcelizacije njena funkcija i domet su se promijenili. Umjesto institucija koje skrbe o zajednici, domovi zdravlja postupno postaju mreže individualiziranih ordinacija sa sve nižom razinom dostupnosti zdravstvenih usluga.
http://www.bilten.org/?p=5613
Last edited by haram on 08 Mar 2016, 17:00, edited 1 time in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 Mar 2016, 16:58

ostruznicagornja » wrote:I samo da dodam, nije previše off topic ChiliMama nadam se, izašle su drugarice na ulicu danas kod nas da protestuju, i sad bih rekao da je protest ideološki, pa neka je kombinacija feminizma i komunizma. http://www.vijesti.me/vijesti/osmomarto ... lja-878316
Amerika i Engleska biće zemlja proleterska! :usama:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

08 Mar 2016, 17:02

kad već spominjete Kubu... Kuba je defakto jedina latinoamerička zemlja gdje možete slobodno šetati i po najopskurnijim zabitima a da niste u strahu za vlastiti život i egzistenciju

u ostalim zemljama ti je glava u torbi čim se makneš iz glavne ulice (na kojoj ima nešto policije) ili odeš negdje mimo turističkog resorta u kojem si siguran

kad bolje razmislim ne znam zašto sam napisao ''jedina latinoamerička zemlja'', mogao sam slobodno napisati jedina američka zemlja...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

08 Mar 2016, 17:08

blue » wrote:Zašto misliš da su humanost i etika bili daleko više cijenjeni u Jugoslaviji nego danas?

Ja jesam živjela u Jugoslaviji, al ne dovoljno dugo da bi tada pericpirala te stvari i mogla realno uspoređivati s danas.
E pa ja sam živio dovoljno dugo.

Kaj ste vi iz mlađih generacija fakat ful retardirani ?
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

08 Mar 2016, 17:37

Amerika i Engleska biće zemlja proleterska!
Olrajt haram, samo drugarice će to da izguraju samo za ženski svijet, biće proleterska i biće feministička, o čemu se god tu precizno radilo.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

08 Mar 2016, 17:51

Onaj forum crka pa se sad svi parkirali vamo :misli:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

09 Mar 2016, 22:07

Nije onaj crka neg je ovaj malo živnuo :D
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

12 Mar 2016, 00:26

haram » wrote:
Švedska ima zapisano u ustavu da na njenom teritoriju niti jedan čovjek ne smije biti gladan, ne smije mu biti hladno, i ne smije biti bez krova nad glavom i bez zdravstvene zaštite. Dalje je na državnim zakonodavnim i izvršnim institucijama da to i sprovode, zakonima, propisima i represivnim aparatom. I to tamo očito funkcionira.

A što kaže naš ustav?

Ustav RH - Zaštita ljudskih prava i temeljnih sloboda
Članak 14.
Svatko u Republici Hrvatskoj ima prava i slobode, neovisno o njegovoj rasi, boji kože, spolu, jeziku, vjeri, političkom ili drugom uvjerenju, nacionalnom ili socijalnom podrijetlu, imovini, rođenju, naobrazbi, društvenom položaju ili drugim osobinama.
Svi su pred zakonom jednaki.

http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=1841

- drugim rječima; imaš pravo da izrabljuješ ili budeš izrabljivan, i slobodan si da krepaš ako se tu ne uklopiš -bez razlike. Ono mislim; zakon džungle na asfaltu, a ne nekog civiliziranog društva. :rolleyes:
A šta Švedi rade s onima koji se ogluše o Ustav, mislim s beskućnicima, gladeži & smržeži?
Kažnjavaju il' su tolerantni?! :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Post Reply