Reci mi što mrziš, pa ću ti reći što si

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

24 Feb 2016, 13:15

Pa ja sam skoro postovao video sa Pinkerom dje on priča o tim razlikama, ono genetski smo predodredjeni da budemo odredjeni tip čovjeka, i tu bogami mi ne možemo puno da učinimo, kako nam je zapisano u genu takvi ispadnemo i tačka. Izmedju ostalog, onako kežuel je naveo i ovo da objektivno postoje razlike u karakteru izmedju žena i muškaraca i to kako je on to rekao, valjda bi to trebalo svima da bude jasno kao dva i dva. Meni nije to jasno, i ustvari je kontra, dosadašnje životno iskustvo mi ne govori baš ništa kad su u pitanju te generalizacije pa muškarci su po prirodi ovakvi a žene su onakve. S druge strane načitao sam se i naslušao priča o tim razlikama izmedju polova koje idu od bezazlenog sujevjerja do potpuno ludih teorija, i to naravno nikad nije zasnovano na nečemu racionalnom nego su to neki poznati odrti stereotipi koje ljudi vrlo prosto primijene na životnu situaciju koja je aktuelna, i ta situacija je dokaz onda, evo ovakve su žene ili muškarci, za koje se već taj dokaz izvodi.
I ako postoje neke uočljive razlike u ponašanju muškaraca i žena, pa objašnjavali to genetikom ili socijalnim statusom ili čime, to kad ljudi upru pa drve po tome to mi je isto tako banalno kao ono u jeziku kod nas što se radi, pa upru stručnjaci sa teorijama, oni vele grah, a mi velimo pasulj ili kurac s paštom, i eto sad vidiš kako mi ne govorimo isti jezik. Uglavnom, ovo Chilimama što veliš pa neki su muškarci su pičke i to, pa pao mi je na pamet onaj slučaj u Londonu, kad su oni crnci zaklali onog vojnika. Četiri žene su zaista pokazale hrabrost da se naježiš, nekome potpuno ludom da pridješ, sa krvavim nožem i da pokušaš da pomogneš čovjeku, za to treba velika hrabrost, i ispalo je tada da nijedan muškarac nije imao tu hrabrost, a ove četiri žene jesu. I šta bi sad trebalo da zaključimo na osnovu toga, možda da mi je ova ženstvena strana naklonjena feminizmu možda bih rekao da su žene hrabriji pol, ali onda bih našao neki drugi primjer dje bi bili muškarci u sličnoj situaciji i onda bi moja čupava muška strana rekla, pa mi muškarci smo hrabri i plemeniti kao sport Bili, kad bi ovako žena itd.
Uglavnom, ja ne znam, to mogu samo da kažem, ne znam kako da izvučem karakterne razlike iz razlika u gaćama, samo znam da ovo što postoje razlike u gaćama to je zaista fascinantno kako je to priroda složila lijepo, to da smo kompatibilni u tom pogledu, nebi nikako valjalo da smo isti.


User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

24 Feb 2016, 14:00

... Uglavnom, ja ne znam, to mogu samo da kažem, ne znam kako da izvučem karakterne razlike iz razlika u gaćama, samo znam da ovo što postoje razlike u gaćama to je zaista fascinantno kako je to priroda složila lijepo, to da smo kompatibilni u tom pogledu, nebi nikako valjalo da smo isti.
E ovo si jako lijepo rekao: ljudi često brkaju te karakterne razlike s razlikama u gaćama. :top:
Istina je da se muški i ženski mozak razlikuju (ništa bez linkova :zubo:)
http://www.webmd.com/balance/features/h ... ins-differ
http://www.mastersofhealthcare.com/blog ... ns-brains/
ali ja bih rekao da su te razlike među spolovima mnogo manje nego što mogu biti razlike među karakterima bez obzira na spol.

Uh, nisam znao za to u Londonu... jel to bilo nešto nedavno?
what we've got here is failure to communicate
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

24 Feb 2016, 14:41

A to sa ocjenjivanjem karaktera na bazi genitalija haram, to je više nego očigledna zabava svuda na svijetu i to umirati neće dok je ljudske vrste, previše smo fascinirani genitalijama da bi se to ikad promijenilo.
Pročitao sam tone ovoga sedam tipova, osam vrsta, deset razlika itd. na različite teme, najviše baš ove seksualne naravno, i pesimista sam da će mi išta to jasnije biti sad ako pročitam ovih deset razlika izmedju muškog i ženskog mozga. Ne velim sad imaju razlike ili nemaju, najbolje bih rekao da ne razmišljam na tu temu ni u tom smjeru, i pogotovo ne jer to kako se to izloži to nikad nije ubjedljivo, ne možeš da kažeš e sigurno sad nešto znaš, nego možeš da vjeruješ ili ne, pa izaberi.

Ovo sa ovim vojnikom je bilo prije nekoliko godina, a ove žene su nazvali Angels of Woolwich, po dijelu Londona dje se ovo desilo. Nevjerovatna hrabrost zaista i to je za poštovanje. Interesantno je posle bilo što je Kameron hvalio jednu od žena, koja je posle rekla da je desničarka, i tako, a dvije crnkinje koje su prve prišle da pomognu koliko znam nije pominjao, iako su možda i više rizikovale od ove drugarice koja je bila ponosna što je Kameron hvali. Kad sam kod Kamerona, sad baš čitam, u toku je premijerski sat sad i veli jednom iz opozicije da nadje ljepše odijelo, da popravi kravatu i da pjeva himnu a pričaju o zdravstvenoj zaštiti. Da ne povjeruješ kakav je to bizon zaista.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Mar 2016, 21:28

ostruznicagornja » wrote:Ovo sa ovim vojnikom je bilo prije nekoliko godina, a ove žene su nazvali Angels of Woolwich, po dijelu Londona dje se ovo desilo. Nevjerovatna hrabrost zaista i to je za poštovanje.
Jest, samo bih rekao da je ne za poštovanje, nego za obožavanje. Da većina ljudi ima takav stav ili barem razmišljanja, ne bi bilo ni takvih ratova iz kojih dolaze ti manijaci što kolju slučajne prolaznike.
Žalosno je što okupljena masa nije imala petlje da nešto poduzme.
Interesantno je posle bilo što je Kameron hvalio jednu od žena, koja je posle rekla da je desničarka, i tako, a dvije crnkinje koje su prve prišle da pomognu koliko znam nije pominjao, iako su možda i više rizikovale od ove drugarice koja je bila ponosna što je Kameron hvali. Kad sam kod Kamerona, sad baš čitam, u toku je premijerski sat sad i veli jednom iz opozicije da nadje ljepše odijelo, da popravi kravatu i da pjeva himnu a pričaju o zdravstvenoj zaštiti. Da ne povjeruješ kakav je to bizon zaista.
Nisam vidio njegove reakcije na taj slučaj, al vjerujem ti da je bizon.
what we've got here is failure to communicate
Post Reply