Registracija za apartmane

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Nov 2014, 10:17

Kako se vama otvara ova stranica?

http://www.homelidays.uk.com/


User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Nov 2014, 10:20

Kakvi ste s francuskim jezikom?

http://www.homelidays.com/

Ako ga ko zna, molio bi pomoc, kako se registrirat na ovu stranicu a da mogu oglasavat svoje partmane?
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

06 Nov 2014, 12:05

ž sui zmaž.. :djecoljub:

:D
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Nov 2014, 12:19

Zmaj021 » wrote:ž sui zmaž.. :djecoljub:

:D
:misli:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

06 Nov 2014, 13:10

miky0 wrote:Kako se vama otvara ova stranica?

http://www.homelidays.uk.com/
Na kineskom.
miky0 » wrote:Kakvi ste s francuskim jezikom?

http://www.homelidays.com/

Ako ga ko zna, molio bi pomoc, kako se registrirat na ovu stranicu a da mogu oglasavat svoje partmane?
Evo ti pomoć...
...klikneš na toj stranici na francusku zastavicu...a onda odabereš talijansku zastavicu...a onda pitaš Zekoslawu il Undu kako dalje... :zubo:
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

06 Nov 2014, 13:25

miky0 » wrote:Kako se vama otvara ova stranica?

http://www.homelidays.uk.com/
Jesi probao preko airbnb?


https://www.airbnb.com/s/Split--Croatia ... rue&zoom=9


Vidi ako tu sta vidis, ako ne, guglaj pa ces nac.

Super stranica za iznajmljivanje i nalazenje smjestaja stvarno svugdje.
Malo treba truda dok skuzis ali mi smo 2/3 naseg boravka u Am odradili tako.

Puno ti se Splicana oglasava tako, pitaj koga, vjerojatno ce znat.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Nov 2014, 14:13

nina williams » wrote:
Na kineskom.
Stvarno :misli: meni nije ni to, meni prazna stranica s nekim praznim prozorima od reklama :tuzni:
nina williams » wrote:


Evo ti pomoć...
...klikneš na toj stranici na francusku zastavicu...a onda odabereš talijansku zastavicu...a onda pitaš Zekoslawu il Undu kako dalje... :zubo:
E, to je vec pomoc :top:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Nov 2014, 14:18

Bara huda » wrote: Jesi probao preko airbnb?


https://www.airbnb.com/s/Split--Croatia ... rue&zoom=9


Vidi ako tu sta vidis, ako ne, guglaj pa ces nac.

Super stranica za iznajmljivanje i nalazenje smjestaja stvarno svugdje.
Malo treba truda dok skuzis ali mi smo 2/3 naseg boravka u Am odradili tako.

Puno ti se Splicana oglasava tako, pitaj koga, vjerojatno ce znat.
Hvala ti za airbnb, znam za njih, ali ne bi s njiima radio posto ionako radim s booking.com koja me i najvise bukira, ali trazim alternativna rjesenja s drugcijim nacinom poslovanja. Naime, i booking kao i airbnb rade tako da od mog prometa uzimaju proviziju, dok sada imam zelju s drugim kompanijama radit da ja placam mjesecnu reklamu, a sav promet ostaje meni.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

06 Nov 2014, 16:25

miky0 » wrote:Kakvi ste s francuskim jezikom?
znam jedino reć

voulez-vous coucher avec moi ce soir



dakako, i

j'neux c'est le pennard parreux comous venair le paque :rofl:
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

06 Nov 2014, 17:47

miky0 » wrote:
Hvala ti za airbnb, znam za njih, ali ne bi s njiima radio posto ionako radim s booking.com koja me i najvise bukira, ali trazim alternativna rjesenja s drugcijim nacinom poslovanja. Naime, i booking kao i airbnb rade tako da od mog prometa uzimaju proviziju, dok sada imam zelju s drugim kompanijama radit da ja placam mjesecnu reklamu, a sav promet ostaje meni.
Cekaj, ti sad imas one koji uzmu proviziju po obavljenom poslu (nadju ti goste ili gosti nadju tebe preko njih), zaradis i njima das pinku ali ti bi radije one kojima bi unaprijed platio da te reklamiraju a pojma nemas hoces li ista preko njih zaradit? Ili ja to krivo berem.:confused: :misli:

Mislis da ce ti reklama bit jeftinija od provizije koju sad placas? :ne zna:

Probaj onda platit reklamu u novinama ili nekim casopisima koji izlaze u Njemackoj ili odakle vec hoces goste. :ne zna:

Evo, ja sam nedavno vidjela reklamu za neku super vilu bas blizu Splita, bazen, privatna plaza, slika milina. Nije pisala cijena iznajmljivanja ali reklama je bila u onom casopisu sta Austrian Airlines imaju na svakom sicu u avionu.
Reklamiralo se nesto ka....samo sat i pol leta do cistog uzitka. :D

Evo ti ovoaj link pa mozda oni nesto znaju. Bar mozes pitat one koji se bave time.


http://www.iznajmljivaci20.com/2011/08/ ... smjestaja/
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Nov 2014, 18:09

Bara huda » wrote: Cekaj, ti sad imas one koji uzmu proviziju po obavljenom poslu (nadju ti goste ili gosti nadju tebe preko njih), zaradis i njima das pinku ali ti bi radije one kojima bi unaprijed platio da te reklamiraju a pojma nemas hoces li ista preko njih zaradit? Ili ja to krivo berem.:confused: :misli:

Mislis da ce ti reklama bit jeftinija od provizije koju sad placas? :ne zna:

Probaj onda platit reklamu u novinama ili nekim casopisima koji izlaze u Njemackoj ili odakle vec hoces goste. :ne zna:

Evo, ja sam nedavno vidjela reklamu za neku super vilu bas blizu Splita, bazen, privatna plaza, slika milina. Nije pisala cijena iznajmljivanja ali reklama je bila u onom casopisu sta Austrian Airlines imaju na svakom sicu u avionu.
Reklamiralo se nesto ka....samo sat i pol leta do cistog uzitka. :D

Evo ti ovoaj link pa mozda oni nesto znaju. Bar mozes pitat one koji se bave time.


http://www.iznajmljivaci20.com/2011/08/ ... smjestaja/
Dobro si ubrala. Nije problem u proviziji kao takvoj. Problem je sto se na tu proviziju ako se naplacuje iz EU, a naplacuje, u drzavni proracun uplacuje jos 25% PDVa. E, al ako meni klijent dodje sam, ili preko portala, onda nisam duzan na uslugu provizije uplatit PDV drzavi, jer provizije nema. Kapis?
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

06 Nov 2014, 19:09

miky0 » wrote:
Dobro si ubrala. Nije problem u proviziji kao takvoj. Problem je sto se na tu proviziju ako se naplacuje iz EU, a naplacuje, u drzavni proracun uplacuje jos 25% PDVa. E, al ako meni klijent dodje sam, ili preko portala, onda nisam duzan na uslugu provizije uplatit PDV drzavi, jer provizije nema. Kapis?
A dobro Miki, radi kako mislis da je najbolje ali ovo sta si napisao mi ne zvuci realno.
Jesi ti siguran da uplacujes iz svog djepa 25% pdva na proviziju koju ubire airbnb? :misli:

Koliko ja kuzim poslovanje airbnb, mi smo platili koliko je pisalo a kako su se oni dogovorili sa iznajmljivacem i koliko ce mu oni dat....to ne znam. Ali ne mislim da je los deal za obje strane. Jer imas garancije da ces dobiti lovu natrag ako ono sto dobijes ne odgovara napisanom.
Imas recenzije i iznajmljivaca i gostiju, sve u svemu, stranica djeluje ozbiljno i odgovorno.
Zato i jesmo vecinu nocenja obavili na taj nacin. Imali unaprijed rezervirano i znali di cemo bit.

Uostalom, kako ti znas da ce ti gost platit ako rezervira termin u tebe i onda ili ne dodje ili digne sidro prije placanja?

Ili ocekujes da on tebi plati unaprijed a da pojma nema di i u sta ide? :ne zna:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

06 Nov 2014, 19:23

Bara huda » wrote: A dobro Miki, radi kako mislis da je najbolje ali ovo sta si napisao mi ne zvuci realno.
Jesi ti siguran da uplacujes iz svog djepa 25% pdva na proviziju koju ubire airbnb? :misli:

Koliko ja kuzim poslovanje airbnb, mi smo platili koliko je pisalo a kako su se oni dogovorili sa iznajmljivacem i koliko ce mu oni dat....to ne znam. Ali ne mislim da je los deal za obje strane. Jer imas garancije da ces dobiti lovu natrag ako ono sto dobijes ne odgovara napisanom.
Imas recenzije i iznajmljivaca i gostiju, sve u svemu, stranica djeluje ozbiljno i odgovorno.
Zato i jesmo vecinu nocenja obavili na taj nacin. Imali unaprijed rezervirano i znali di cemo bit.

Uostalom, kako ti znas da ce ti gost platit ako rezervira termin u tebe i onda ili ne dodje ili digne sidro prije placanja?

Ili ocekujes da on tebi plati unaprijed a da pojma nema di i u sta ide? :ne zna:
Za airbnb jos to nije uvedeno, al govore da ce i to doc na red. Za booking je uveden, i ja vec od 1.7. to uplacujem. Ali to ne uplacuje gost, vec iznajmljivac. A to sto se tice uplate, meni gost koji dodje preko bookinga uplacuje kad dodje, a ako ne dodje, skine booking s njihove kartice i onda meni uplati, ali jos nisam imao takav slucaj. A kad radis preko portala, gost uplati akontaciju 10,20% kako se vec dogovorite, i ostatak po dolasku/odlasku.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

07 Nov 2014, 07:20

Unda ili Zec, ocete li mi uspit pomoc oko one stranice sta pise na francuskom, na zastavici se klikne i izabere talijanska zastava/jezik, pliz :moli:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

07 Nov 2014, 20:14

:tuzni:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

07 Nov 2014, 20:15

Reci, šta ti točno treba?
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

07 Nov 2014, 20:24

Zekoslawa » wrote:Reci, šta ti točno treba?
Na ovom linku

http://www.homelidays.com/

otvorit/otkrit di se ja mogu logirat i vidit opcije koliko mi kosta mjesecno/godisnje reklamiranje na ovo portalu. Ovodna stranica je francuska, ali kad kliknes na zastavu, otvoriti se jos spanjolska i talijanska. A posto ti i Unda znate talijanski virujem da bi mi mogli pomoc :moli:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

07 Nov 2014, 20:38

Okej, to sam već skužila iz uvoda. Znači registracija...

Imaš gore desno veliki bili botun "Pubblica annuncio" (objavi oglas). Klik na to. E sad kad ti to otvori, kaže ovo "L'esperto nell'affitto di Case Vacanza..." Ispod piše "Da soli 20,75 € al mese". To će reći da košta od 20,75€ naviše mjesečno i pod zvjezdicom kaže da je u tu cijenu uključen IVA, ilitiga talijanski PDV i da se to odnosi na pretplatu klasične razine. A razine su Classico, Bronzo, Argento, Oro, Platino (klasična, brončana, srebrna, zlatna, platinasta). Znači, ova najjeftinija ti toliko košta. Par redaka ispod piše "Zero commissioni sulle prenotazioni: l'importo che ti verra' pagato dai viaggiatori sara tuo al 100 %". Nisam previše upućena kako cijela stvar funkcionira, ali doslovno prevedeno to bi značilo da nema nikakvih naknada za rezervaciju, iznos koji ti uplaćuju putnici tvoj je 100 %. To ti je ukratko ono što bi te moglo zanimati iz tog teksta.

A s desne strane tog teksta se možeš registrirati, traži ovim redom: ime, prezime, mail, državu, br. telefona i onda označiš dolje kućicu da prihvaćaš uvjete ("Accetto le Condizioni Generali..." i klikneš na "Registrati".

To ti piše tu, ako treba dalje ovo što piše pod "Servizi" i "Pubblicare l'Annuncio", onda ćemo i to.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

07 Nov 2014, 20:44

Zekoslawa » wrote:Okej, to sam već skužila iz uvoda. Znači registracija...

Imaš gore desno veliki bili botun "Pubblica annuncio" (objavi oglas). Klik na to. E sad kad ti to otvori, kaže ovo "L'esperto nell'affitto di Case Vacanza..." Ispod piše "Da soli 20,75 € al mese". To će reći da košta od 20,75€ naviše mjesečno i pod zvjezdicom kaže da je u tu cijenu uključen IVA, ilitiga talijanski PDV i da se to odnosi na pretplatu klasične razine. A razine su Classico, Bronzo, Argento, Oro, Platino (klasična, brončana, srebrna, zlatna, platinasta). Znači, ova najjeftinija ti toliko košta. Par redaka ispod piše "Zero commissioni sulle prenotazioni: l'importo che ti verra' pagato dai viaggiatori sara tuo al 100 %". Nisam previše upućena kako cijela stvar funkcionira, ali doslovno prevedeno to bi značilo da nema nikakvih naknada za rezervaciju, iznos koji ti uplaćuju putnici tvoj je 100 %. To ti je ukratko ono što bi te moglo zanimati iz tog teksta.

A s desne strane tog teksta se možeš registrirati, traži ovim redom: ime, prezime, mail, državu, br. telefona i onda označiš dolje kućicu da prihvaćaš uvjete ("Accetto le Condizioni Generali..." i klikneš na "Registrati".

To ti piše tu, ako treba dalje ovo što piše pod "Servizi" i "Pubblicare l'Annuncio", onda ćemo i to.
Super, puno ti hvala, to cu sutra ili u ponedjeljak na laptopu, pa ako zapnem, javim se. Jos jedanput, puno, PUNO fala :S
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

07 Nov 2014, 20:45

miky0 » wrote:
Super, puno ti hvala, to cu sutra ili u ponedjeljak na laptopu, pa ako zapnem, javim se. Jos jedanput, puno, PUNO fala :S
Nema na čemen, siti me se kad se obogatiš. :zecoD:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

07 Nov 2014, 20:47

Zekoslawa » wrote: Nema na čemen, siti me se kad se obogatiš. :zecoD:
Imas free apartman :S
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

07 Nov 2014, 20:52

Opa! :kokice: :zecoD:
Post Reply