Debili s dva prezimena

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

18 Jul 2014, 23:51

bez uvrede, ali čemu vam to? :cerekava:

toliko sam velika faca da kad se udam nitko me neće prepoznati po novom ako promijenim prezime. guess what, fama volat - ako moraš zadržati staro, onda ipak nisi. :vidiga: :zubo:

u redu je zadržati staro prezime ako se osoba preudala, da dijete ne bude imalo problema u školi i da ga ne nazivaju kopiletom. i da očuh tada uzme i ženino.

koji bi bio drugi valjan razlog? :ne zna:

znam neke ljude gdje je ona srala kako joj je bezveze da uvijek žena uzima muževljevo prezime , glupa tradicija, ku'iš ono. (prkosiš tradiciji neuzimanjem prezimena a stupaš u nešto iza čega stoji višestoljetna tradicija. :ckzubo: :bicedobro: )pa je imala namjeru da i on uzme njeno. a oboje će zadržati i svoje staro. vidiš kako su oni cool. koje face. kao i oni mladenci što na odijelo i krinolinu obuku starke. face ko dr franjo među povjesničarima sa svojim bespućima.

što su napravili, ne znam. nit me briga.


ima i ok ljudi s dva prezimena, ti su valjda počeli piti debelo prije ceremonije pa se zalomilo. bolje i prezime nego da se nešto drugo zalomilo.


User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

19 Jul 2014, 07:59

Za prezimena me nije briga, al ne diraj u vjencane starke :clint:
Pristala bih obuc vjencanicu jedino pod uvjetom da mogu ostat u starkama il tako nekim patikicama :o
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

19 Jul 2014, 08:04

A sta se tice prezimena, nije mi nebitno kakvo je moje prezime, ter kolko sam vezana uz njega, nit kakvo je muzevo : povrsna:

Uz svoje sam vezana samo iz razloga sto me apsolutno svi zovu po prezimenu. Manje bi mi neobicno bilo promijenit ime nego prezime :zubo:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

19 Jul 2014, 08:58

Nego bas razmisljam.. :zubo:

Sve svoje udane prijateljice i dalje zovem po djevojackom prezimenu, iako ga nijedna nije ostavila :o

Mislite li da bi to njihovim muzevima moglo smetat? :misli:
Mislim, ne bi se reklo po njima, al nikad ne znas... :zubo:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Jul 2014, 09:19

Ne da ih zovem po djevojackom prezimenu nego za vecinu niti ne znam koje im je novo prezime...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

19 Jul 2014, 09:36

Krasno od tebe.
Ja sam, naime, prijateljica i njihovim muzevima. Dvjema sam cak i vjencana kuma.

Mislim da im moram smislit nove nadimke, neovisno o prezimenu :o
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

19 Jul 2014, 09:51

A kaj z nama muškima nositeljima dva prezimena? Pritom ne mislim na likove poput Hajdaša Dončića koji si je uzel ženino prezime već na nas plemenita roda? :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

19 Jul 2014, 09:58

karambol wrote:A kaj z nama muškima nositeljima dva prezimena? Pritom ne mislim na likove poput Hajdaša Dončića koji si je uzel ženino prezime već na nas plemenita roda? :zubo:
To je super za vase zene. Mogu izabrati koje im bolje pristaje :zubo:
Jel gdja uzela oba?
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Jul 2014, 10:16

Beau wrote:Krasno od tebe.
Ja sam, naime, prijateljica i njihovim muzevima. Dvjema sam cak i vjencana kuma.

Mislim da im moram smislit nove nadimke, neovisno o prezimenu :o
Muzevi me ne zanimaju bas... :ne zna:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

19 Jul 2014, 14:46

karambol » wrote:A kaj z nama muškima nositeljima dva prezimena? Pritom ne mislim na likove poput Hajdaša Dončića koji si je uzel ženino prezime već na nas plemenita roda? :zubo:
plemićka prezimena su seksi.

hajdaš dončić. Image
google kaže da taj čovjek postoji. mislila sam da se zajebavaš. :rofl:
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

19 Jul 2014, 15:03

Beau » wrote:Za prezimena me nije briga, al ne diraj u vjencane starke :clint:
Pristala bih obuc vjencanicu jedino pod uvjetom da mogu ostat u starkama il tako nekim patikicama :o
meni je prezime pri vrhu razloga zašto se ne bi bilo loše udati. :durica:
kreteni od djece su me namjerno zvali po prezimenu, iako mi ime nije teško za zapamtiti ili anamarija-katarina ili tako nekakva dugačka retardacija. :gaah:
prezime mi je nešto od starog, đubretarski podsjetnik da iako nema nikakvog kontakta sa mnom, prisiljena sam smatrati ga rodom i podsjećati se na to svako malo. to što zauvijek ostaje u meni pola njegovog geneCkog materijala je nebitno, prezime je zadnji vidiljiv trag tog smeća od čovjeka u mom životu.
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

19 Jul 2014, 15:22

Beau » wrote:Nego bas razmisljam.. :zubo:

Sve svoje udane prijateljice i dalje zovem po djevojackom prezimenu, iako ga nijedna nije ostavila :o

Mislite li da bi to njihovim muzevima moglo smetat? :misli:
Mislim, ne bi se reklo po njima, al nikad ne znas... :zubo:
i tvoje prijateljice su normalne ženske. :five:

ova zadnja što se udala čini mi se da je zadržala svoje prezime. :facepalm: koji kurac se onda ženiš?

nisu mi jasni takvi ljudi.
pasao ti je srpski kurac i daviš se u njemu, ali ne bi prezime koje završava na -vić jer su svi na -vić potencijalni srbi, pa šta će gradsko selo misliti :bonk:
ovoj muž više vuče na šiptara nego na srbina, ali priča ostaje ista. dobar ti je za udaju, ali se očito sramiš njegovog prezimena. :ne zna:
da sam muško ne bi ženila pičku koja neće uzeti moje prezime, na to samo papci pristaju.

ja bi u ime ljubavi pristala nositi i nakaradno prezime tuđman. :love:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

19 Jul 2014, 22:40

Beau » wrote: To je super za vase zene. Mogu izabrati koje im bolje pristaje :zubo:
Jel gdja uzela oba?
Ma jok. Uzeli smo si ovo kompliciranije za izgovor. Nisam ni ja uzeo oba. Pišem samo jedno. Ne želim imati osobnu na rasklapanje. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

19 Jul 2014, 22:45

Nenia Salonitana » wrote:
plemićka prezimena su seksi.

hajdaš dončić. Image
google kaže da taj čovjek postoji. mislila sam da se zajebavaš. :rofl:
Ti si meni baš draga takva spaljena. :cerek:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

20 Jul 2014, 01:58

Nenia Salonitana » wrote:
meni je prezime pri vrhu razloga zašto se ne bi bilo loše udati. :durica:
kreteni od djece su me namjerno zvali po prezimenu, iako mi ime nije teško za zapamtiti ili anamarija-katarina ili tako nekakva dugačka retardacija. :gaah:
prezime mi je nešto od starog, đubretarski podsjetnik da iako nema nikakvog kontakta sa mnom, prisiljena sam smatrati ga rodom i podsjećati se na to svako malo. to što zauvijek ostaje u meni pola njegovog geneCkog materijala je nebitno, prezime je zadnji vidiljiv trag tog smeća od čovjeka u mom životu.
Zašto ga ne promijeniš i bez udaje? Ja to planiram napraviti nakon faksa. Em je odurno i ružno, em me ništa nikad nije vezalo ni uz tu stranu rodbine, em očiti razlog- otac. A najviše volim one retardirane seljačke spike- a oklen si ti mala, a čija si pa onda nabrajanje ovih i onih rođaka kao da mi puca kurac tko još nosi to prezime, :ne zna: Zanimljivo je i da se gospodin najviše uvrijedio na to da bih promijenila prezime, tradicija ga boli. :rofl:

Jedino će mi biti teško odabrati drugo, nisam baš na ti s imenima i prezimenima što se odabira tiče.
A ne mislim da ću se tako skoro udati pa da ću ga promijeniti spontano. :rofl:
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

20 Jul 2014, 02:45

jel i to jedna od ulaznica za ovaj forum, problem na relaciji otac i prezime. meni se ta misao o promjeni prezimena vrti po glavi preko 10 godina, samo nemam snage da se malteretiram sa birokratijom, pa stoji kako je, ali nikad se ne zna :E .

@visekratna, tebi ce bar biti lako u tom slucaju, sama sebi ces odabrati prezime koje ti se svidja
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

20 Jul 2014, 09:02

Exaco, a od mame djevojacko da uzmes? :ne zna:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Jul 2014, 14:07

Inčrsting tema. :zubo: :kava:

Ja ću isto od mame djevojačko uzet. :zubo: :o
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

20 Jul 2014, 14:26

Karlito wrote:Inčrsting tema. :zubo: :kava:

Ja ću isto od mame djevojačko uzet. :zubo: :o
A kad se ozenis dodaj i zenino :peshe: :zubo:

Jebote, stvarno, zamisli muke da moras izabrat sam sebi prezime :misli:
To je jos stoput teze od imena.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

20 Jul 2014, 14:34

Uvijek kad cujem za onu sapunjarsku glumicu, pomislim kako je kul prezivat se Vištica :o :rofl:
Bas mi se svidja rijec vistica. Ne samo radi znacenja.

Ornela Vistica, volila bi se tako zvat :zubo: :brukica:
A da sam sebi das takvo prezime - totalno nekul :tuzni:
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

20 Jul 2014, 15:33

karambol » wrote:
Ti si meni baš draga takva spaljena. :cerek:
hvala. :cerek:
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

20 Jul 2014, 15:58

visekratni klon » wrote:
Zašto ga ne promijeniš i bez udaje? Ja to planiram napraviti nakon faksa. Em je odurno i ružno, em me ništa nikad nije vezalo ni uz tu stranu rodbine, em očiti razlog- otac. A najviše volim one retardirane seljačke spike- a oklen si ti mala, a čija si pa onda nabrajanje ovih i onih rođaka kao da mi puca kurac tko još nosi to prezime, :ne zna: Zanimljivo je i da se gospodin najviše uvrijedio na to da bih promijenila prezime, tradicija ga boli. :rofl:

Jedino će mi biti teško odabrati drugo, nisam baš na ti s imenima i prezimenima što se odabira tiče.
A ne mislim da ću se tako skoro udati pa da ću ga promijeniti spontano. :rofl:
:rofl:
vjerujem da bi mom iskreno i dubinski pucao kurac, kao i uvijek za sve vezano uz mene. :rofl:

razmišljala sam uzeti majčino djevojačko, vjerojatno i budem...ako se ne udam. :durica:

na tvom bih mjestu razmislila da uzmem neko uobičajeno i učestalo prezime. prezime koga ima posvuda, tako da te nitko za očevinu ne krene ispitivati. :D

iako, priznajem, teško bih odoljela da si ne izaberem neko milozvučno ili ekscentrično. :cerek:
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

20 Jul 2014, 16:02

moeee » wrote:jel i to jedna od ulaznica za ovaj forum, problem na relaciji otac i prezime. meni se ta misao o promjeni prezimena vrti po glavi preko 10 godina, samo nemam snage da se malteretiram sa birokratijom, pa stoji kako je, ali nikad se ne zna :E .

@visekratna, tebi ce bar biti lako u tom slucaju, sama sebi ces odabrati prezime koje ti se svidja
zbog čega se tebi tatek zamjerio? :zubo:
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

20 Jul 2014, 16:20

da se vratimo na temu :o :rofl:

primijetila sam da dvostruka prezimena najčešće imaju rospijetine, koje udaju ( s punim pravom :zubo: ) smatraju uspjehom i postignućem, a ne igrom okolnosti i sudbinom pronalaska.
naime, s dvostrukim je prezimenom svima oko njih jasno ko dan da se (u 98% slučajeva) radi o udanoj gospođi, a ne samo o običnoj gospođi. :lux:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Jul 2014, 16:25

Mislim da im je to kompromis između toga da budu emancipirane i tradicionalne...
Post Reply