Debili s dva prezimena

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

20 Jul 2014, 16:36

rospijetine i bedevije, bože mi prosti. :facepalm:

Image

Image

Image


User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

20 Jul 2014, 16:49

Karlito » wrote:Mislim da im je to kompromis između toga da budu emancipirane i tradicionalne...
emancipirana žena bi trebala imati moždane vijuge za spoznati da tradicija nije nužno i uvijek nešto loše.
i da nije sve što je tradicionalno napad na ravnopravnost.

u suprotnom je to samo wannabe emancipirana kokoš. :o
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

20 Jul 2014, 16:53

Nenia, a sta ti je to tolko odvratno? :misli:
Evo, meni uopce nije mrska ideja s dva prezimena. Stovise, mila mi je :o
Poznajuci sebe, da se kojim slucajem udajem, vjerovatno bi iz komocije uzela samo jedno. Al uslo bi u debelo razmatranje dva prezimena.
Da me sad pitas zasto, ne znam ti rec. Zato jer mogu, jer imam izbor.
A odluka sigurno ne bi ovisila o kolicini ljubavi prema buducem ili kurcenju bracnim statusom :rofl:

Evo bas razmisljam. Imam na poslu dvije zenske s dva prezimena. Jedna se stvarno prema svom muzu, bar na telefonu, ponasa ko da je njen potrcko. A na ovoj drugoj se bas kuzi da joj je njen hazbndic ono vau :ckzubo:

Ne znam, vise na to gledam kao na modu koja nakom odgovara, a nekom ne. Ne vidim tu neko dublje znacenje. Sto ne znaci da ga nema :o
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

20 Jul 2014, 17:58

Beau » wrote:Exaco, a od mame djevojacko da uzmes? :ne zna:
Ne, imam razloge zašto ne, duga priča. Prezime je ljepše, ali nakon svega od njene rodbine spram mene i spram nje, ne bih baš. Clean start. :o
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

20 Jul 2014, 18:21

Beau » wrote:Nenia, a sta ti je to tolko odvratno? :misli:
Evo, meni uopce nije mrska ideja s dva prezimena. Stovise, mila mi je :o
Poznajuci sebe, da se kojim slucajem udajem, vjerovatno bi iz komocije uzela samo jedno. Al uslo bi u debelo razmatranje dva prezimena.
Da me sad pitas zasto, ne znam ti rec. Zato jer mogu, jer imam izbor.
A odluka sigurno ne bi ovisila o kolicini ljubavi prema buducem ili kurcenju bracnim statusom :rofl:

Evo bas razmisljam. Imam na poslu dvije zenske s dva prezimena. Jedna se stvarno prema svom muzu, bar na telefonu, ponasa ko da je njen potrcko. A na ovoj drugoj se bas kuzi da joj je njen hazbndic ono vau :ckzubo:

Ne znam, vise na to gledam kao na modu koja nakom odgovara, a nekom ne. Ne vidim tu neko dublje znacenje. Sto ne znaci da ga nema :o
dobro si rekla. dijelom samo trend.
a da znaš samo kako tek ne volim pomodarke. :gaah: :ckzubo: :rofl:
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

20 Jul 2014, 18:45

Karlito » wrote:Inčrsting tema. :zubo: :kava:

Ja ću isto od mame djevojačko uzet. :zubo: :o
Tek sad sam ubrala ovaj kvot. :S :rofl: :rofl: :rofl: Tamo sam te prvi put srela, mislim, na ovakvoj temi. :love:
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

20 Jul 2014, 18:47

Evo baš nešto razmišljam, ako me netko u ovih par godina obori s nogu i udam se, a to je ravno meteoru na moju kuću, uzela bih njegovo. Ako bih prije promijenila prezime, zadržala bih ga jer bih to smatrala ipak nemalom osobnom odlukom i bilo bi mi bezveze opet ga mijenjati. Dva prezimena nikad ne bih stavila, to mi je uvijek bilo bezveze.

p.s. ako se preziva Guzić, ne bih uzela njegovo. Svaka njemu čast, ali....
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Jul 2014, 18:56

Ja sam imao profesora koji ima prezime koje je verzija tog prezimena. :D To je bio dilbrejker za to da mi bude mentor. :zubo:
visekratni klon wrote: Tek sad sam ubrala ovaj kvot. :S :rofl: :rofl: :rofl: Tamo sam te prvi put srela, mislim, na ovakvoj temi. :love:
:zubo:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Jul 2014, 19:06

Susjed moje pokojne bake prezivao se Diebalo. Ima tog prezimena u HR, ne prečesto, ali ima. I nakon nekog vremena čovac se odjednom preziva Dibalo. Zašto? Pitam ja, još balavander, al ne dobih odmah odgovor.
Tek sam kasnije čuo da je sve bilo zbog jednog poštara. Barabe i zajebanta koji je noseći poštu vikao svaki put (kakva zvona, ajte, molim vas) - JEBALO! Evo ti pošteee!
Onda opet - JEBALO, šta ima? Danas ti niko ne piše,jebga...
Čuli to, naravno, susjedi i putnicu dobronamjenici te se pronio glad da tamo i tamo živi tip koji se preziva Jebalo...s dugim e i a i o... :zubo:
Ondak mu je dopizdilo pa je postao Dibalo, a kasnije se i poštar promijenio. Ova baraba i zajebant premješten je iz ljubavnih razloga... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

20 Jul 2014, 19:12

Karlito » wrote:Inčrsting tema. :zubo: :kava:

Ja ću isto od mame djevojačko uzet. :zubo: :o
stvarno ili se samo zezas sa nama koji imamo probleme sa prezimenima :zubo:
to je i moja ideja kad bi mjenjao prezime.
Nenia Salonitana wrote:
zbog čega se tebi tatek zamjerio? :zubo:
klasika, stvorenje koje nikad nije trebalo da ima potomstvo, jer je neodgovoran, egocentrican i sebicnjak koji samo za svoju guzicu brine da je njemu dobro a za ostale mu se jebe. samo cu reci da se naljutio kad je dobio tuzbu za alimentaciju :zubo: , jer odakle nam pravo da ga tuzimo. :rofl:
nismo u kontaktu nekih 10 godina :raspa:

sta je sa tvojim :o
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

20 Jul 2014, 19:14

Karlito » wrote:Ja sam imao profesora koji ima prezime koje je verzija tog prezimena. :D To je bio dilbrejker za to da mi bude mentor. :zubo:


:zubo:
Ti imaš lijepo prezime, zapravo. Na stranu sad neke druge začkoljice oko njega. :zubo: Ako se ne udamo do četrdesete, možeš me ženiti. :raspa: Imat ćemo otvoreni brak i to i ja naravno neću kuhati. :o
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Jul 2014, 19:17

Ajde dobro. :zubo: Iako moje prezime nije lijepo. :o Dapače, dosta je Guzić type prezime. :D

@moe -- moja mater se djevojački preziva kao i moj tata momački. :zubo:
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

20 Jul 2014, 19:18

visekratni klon » wrote:Evo baš nešto razmišljam, ako me netko u ovih par godina obori s nogu i udam se, a to je ravno meteoru na moju kuću, uzela bih njegovo. Ako bih prije promijenila prezime, zadržala bih ga jer bih to smatrala ipak nemalom osobnom odlukom i bilo bi mi bezveze opet ga mijenjati. Dva prezimena nikad ne bih stavila, to mi je uvijek bilo bezveze.

p.s. ako se preziva Guzić, ne bih uzela njegovo. Svaka njemu čast, ali....

:rofl: :rofl:
ako nadjes nekoga sa takvim prezimenom onda neka on uzme to tvoje koje odaberes,
visekratni klon wrote:
Ti imaš lijepo prezime, zapravo. Na stranu sad neke druge začkoljice oko njega. :zubo: Ako se ne udamo do četrdesete, možeš me ženiti. :raspa: Imat ćemo otvoreni brak i to i ja naravno neću kuhati. :o

eto karlito, samo sto si diplomirao ona ti nudi da je zenis :rofl:
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

20 Jul 2014, 19:21

Karlito » wrote:Ajde dobro. :zubo: Iako moje prezime nije lijepo. :o Dapače, dosta je Guzić type prezime. :D

@moe -- moja mater se djevojački preziva kao i moj tata momački. :zubo:
onda bih ja da sam na tvome mjestu ipak samo dodao njeno djevojacko prezime :zubo:
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

20 Jul 2014, 19:22

Karlito » wrote:Ajde dobro. :zubo: Iako moje prezime nije lijepo. :o Dapače, dosta je Guzić type prezime. :D

@moe -- moja mater se djevojački preziva kao i moj tata momački. :zubo:
Zatrolala sam te četiri godine kasnije. :raspa: Znači, ako uzmem prezime, onda nema veze ni kuhanje ni otvoren brak. :giggle:

Kako Guzić type? :ne zna: Meni ne baca.
Znam to, rekao si jednom. :o
moeee wrote:

eto karlito, samo sto si diplomirao ona ti nudi da je zenis :rofl:
Vidiš, sve same lijepe stvari diploma donosi. Domino efekt.


















:rofl: :rofl: :rofl:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Jul 2014, 19:32

visekratni klon » wrote: Zatrolala sam te četiri godine kasnije. :raspa: Znači, ako uzmem prezime, onda nema veze ni kuhanje ni otvoren brak. :giggle:
Mislio sam da je otvorenost miraz samo za mene... :o Ti dobiš prezime. :D

A za kuvanje lako, naučit ćeš do 40e.
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

20 Jul 2014, 19:33

Karlito » wrote: Mislio sam da je otvorenost miraz samo za mene... :o Ti dobiš prezime. :D

A za kuvanje lako, naučit ćeš do 40e.
Pih, voc d fan in det? :misli: Nema miraza, šta ti je. :durica: Ni kuvanja. A prezime ja dobivam. Sve sam ja to osmislila. :raspa:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Jul 2014, 19:37

Onda ženi Šimlešu. :o Ili biskupa Nakića... :kava:
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

20 Jul 2014, 19:38

Karlito » wrote:Onda ženi Šimlešu. :o Ili biskupa Nakića... :kava:
Ne mogu, s njima sam već zgriješila. :tuzni:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Jul 2014, 19:40

Nadaj se da gospođa Šimleša ovo ne čita. :zubo:
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

20 Jul 2014, 19:43

Karlito » wrote:Nadaj se da gospođa Šimleša ovo ne čita. :zubo:
:zubo:

Sreća pa nema gđe Nakić. :zubo:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Jul 2014, 19:46

Izašla bi naslovnica na portalima: Hrvatska tuguje, ubila Šimleši optimizam. :rofl:
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

20 Jul 2014, 19:47

Karlito » wrote:Izašla bi naslovnica na portalima: Hrvatska tuguje, ubila Šimleši optimizam. :rofl:
:S :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Ne podsjećaj me na taj san, on je kao neko veliko dijete. :mama:
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

20 Jul 2014, 21:51

karambol » wrote:Susjed moje pokojne bake prezivao se Diebalo. Ima tog prezimena u HR, ne prečesto, ali ima. I nakon nekog vremena čovac se odjednom preziva Dibalo. Zašto? Pitam ja, još balavander, al ne dobih odmah odgovor.
Tek sam kasnije čuo da je sve bilo zbog jednog poštara. Barabe i zajebanta koji je noseći poštu vikao svaki put (kakva zvona, ajte, molim vas) - JEBALO! Evo ti pošteee!
Onda opet - JEBALO, šta ima? Danas ti niko ne piše,jebga...
Čuli to, naravno, susjedi i putnicu dobronamjenici te se pronio glad da tamo i tamo živi tip koji se preziva Jebalo...s dugim e i a i o... :zubo:
Ondak mu je dopizdilo pa je postao Dibalo, a kasnije se i poštar promijenio. Ova baraba i zajebant premješten je iz ljubavnih razloga... :zubo:
VRH. :lol: :lol: :lol:
ne znam jel mi je bolji poštar ili susjed koji se ponaša kao tankoćutna uvrijeđena frajla. :facepalm: :rofl: :rofl: :rofl:
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

20 Jul 2014, 21:59

još jedna dvoprezimenaška bedevija
[spoiler]Image[/spoiler]

Image
Post Reply