Čitanje i čitanost Trkelja

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

14 May 2014, 18:49

Evo nas natrag iz oftopica. :lux:

Ma ima još ljudi iz dojčlanda šta svraćaju ovamo, siguran sam. :o


User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

14 May 2014, 18:51

ima. u par dana ni eksača ne bi natukla 1% :zubo:
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

14 May 2014, 18:55

Tih 1% je 60ak MB prometa, nije to puno. :o
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

14 May 2014, 19:04

Zmaj021 » wrote:
ja sam ovaj tirkizni... i žuti. al visim :o
koja ti je boja tirkizna :misli:

ja sam ljubicasti trokut :zubo:
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

14 May 2014, 19:08

to je ona kao svijetlo plava, a što može biti i zelenkasta.. ponekad :misli: :D

m i boje.. :facepalm:
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

14 May 2014, 21:07

Samo ću podsjetiti, sad kad smo doznali sve podatke kao i da se redovito brišu referers koji su jučer bili dostupni, ako može zaključavanje ove teme, da barem jedna ne bude zasrana do temelja. :)
.
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

14 May 2014, 21:25

Zmaj021 » wrote:to je ona kao svijetlo plava, a što može biti i zelenkasta.. ponekad :misli: :D

m i boje.. :facepalm:
pa sto odmah ne kazes svijetlo plava :zubo:
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

14 May 2014, 23:26

Whereabout » wrote:Nemam pojma di da ovo stavim. Možete prebaciti i na Tehnička pitanja, iako me zapravo zanima meso.

Uočih nešto pa da brzinski pitam. Osobno me zanima nešto sadržajno i suštinsko - naime, kakav profil ljudi čita Trkeljanja (osim ljudi koji pišu), odakle dolaze (njihovi whereabouts) u smislu Guugla i drugih pretraživača, društvenih mreža ili registriranih stranica? Ne u smislu odakle privatno dolaze, nego odakle strukturirano dolaze (da ne kažem kolektivno). :o

Kako postoje neke teme koje me zanimaju, tu i tamo popratim micanje broja čitanja teme, tako sam za jednu svoju temu (onu o kartoniranju kao antiuređivačkoj i lošoj praksi) uočila nagli pomak (ili sam ga sanjala). Neću reći koliki je bio, jer nije ni bitno, ali bio je. Kako se neke teme pišu iz entuzijazma, živo me zanima kako itko naiđe na temu tog profila kao i, tome se intimno nadam pa zato, radi li se o mojim potencijalnim sumišljenicima. :o

Imate li neko mišljenje ili saznanja koja bi bila, možda i marketinški, zanimljiva? Zanima li i vas tko čita i zašto? Podijelite.
Procitala uvodni post pa bih pitala sljedece.

Sto je to 'strukturalni dolazak'?
Sa kojeg foruma dolaze ti gledaoci/citatelji ili sto? :ne zna:
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

15 May 2014, 13:44

Bara huda » wrote:
Procitala uvodni post pa bih pitala sljedece.

Sto je to 'strukturalni dolazak'?
Sa kojeg foruma dolaze ti gledaoci/citatelji ili sto? :ne zna:
Tebi sam zaboravila odgovoriti. Evo primjera "strukturiranog" dolaska (izmišljen termin), odnosi se na recimo ovakve dostupne statistike (boldano):
MightyMe » wrote:Men nije jasno kakve informacije se traže. Malo mi je zbunjujuć prvi post. :zubo:
Prvo, guglo nije čouk. Niko ga ne zove, sam provjeri ima li šta novo. :D
Ne znam jel misliš na provjere IP ova jer teško da se nešto detaljnije može saznat samo iz IP-a o konkretnom gostu.

Iako, postoje statistike koje bilježe još raznorazne podatke kao što su refereri i slično.
Na ovoj temi ćeš vidjeti postotke dolaženja iz pojedinih zemalja - to je neki primjer "kategorija" posjetitelja (strukture). Nećeš vidjeti s kojih stranica dolaze korisnici (gdje je linkan forum ili pojedine teme) jer tu statistiku, iako postoji (piše gore) nisam uspjela dobiti - ni na razini cijelog foruma.

O tome je trebala biti ova tema, o takvim statistikama. Statistike su inače neutralna metoda za rad s podacima. Inače. Ali ovo je privatni medij i nitko nije dužan davati na uvid i jedan podatak o funkcioniranju ili posjetama. Pozdrav i hvala što si pokazala interes za ovu temu.

p.s. žao mi je samo što sam otvorila ovu temu i iole ozbiljno shvatila raspravljanje
.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

15 May 2014, 14:33

Verice, ti dobro znas da sve oko sebe preozbiljno shvacas i dozivljavas.
Nemoj da i trkeljanje bude jedna od tih stavki...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

15 May 2014, 14:38

Euklid » wrote:Verice, ti dobro znas da sve oko sebe preozbiljno shvacas i dozivljavas.
Nemoj da i trkeljanje bude jedna od tih stavki...

Hmm, da..njoj je važno, zašto ne..ja priznajem da meni nije ali da ne znam ni što bi s tim podacima...
Nego, kad smo kod čitanja i ozbiljnosti, nije on topik ali, je o čitanju , jelte pa da upitam tj da s epožalim zašto se nastavak plakanja babi u špajzi naziva šimmleša napravi mi sina...
Oću reć, radije bi dane provodila kod babe u špajzi nego dozivala dotičnog...dakle, zato tamo i ne pišem jer se osjećam ko da ga stvarno dozivljem...Mislim, ne znam čovjeka, ali ne bi ga ni dozivala..stvarno s ećutim lejm... :o
kurvanjski avatar, a
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

15 May 2014, 15:09

Sad sam se sjetio da je ifranko došla na naš forum kad je vidjela da na njezin blog stiže dosta ljudi s Trkeljanja.

Jel to to? Da vidimo s kojih se stranica ljudi logiraju na trkelj?
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

16 May 2014, 22:19

Whereabout » wrote:
Tebi sam zaboravila odgovoriti. Evo primjera "strukturiranog" dolaska (izmišljen termin), odnosi se na recimo ovakve dostupne statistike (boldano):



Na ovoj temi ćeš vidjeti postotke dolaženja iz pojedinih zemalja - to je neki primjer "kategorija" posjetitelja (strukture). Nećeš vidjeti s kojih stranica dolaze korisnici (gdje je linkan forum ili pojedine teme) jer tu statistiku, iako postoji (piše gore) nisam uspjela dobiti - ni na razini cijelog foruma.
Aha, hvala na objasnjenju.
Za ovo ....iz koje zemlje dolaze posjete mi je logicno, hocu rec....to sam pretpostavljaja da se vidi na toj ip adresi ( za koju sam zaboravila sto je (iako mi je receno), jel to mjesto sa kojeg se ukljucujem ili stroj sa kojeg se ukljucujem,( mislim da je mjesto).
Ali nisam znala da mozes vidjeti i na koji nacin su dosli do tvoje teme.
Ja obicno guglam rijec pa kud me odvede.
O tome je trebala biti ova tema, o takvim statistikama. Statistike su inače neutralna metoda za rad s podacima. Inače. Ali ovo je privatni medij i nitko nije dužan davati na uvid i jedan podatak o funkcioniranju ili posjetama. Pozdrav i hvala što si pokazala interes za ovu temu.

p.s. žao mi je samo što sam otvorila ovu temu i iole ozbiljno shvatila raspravljanje
Dobro je da si je otvorila, tako sam ja nesto naucila ( sto ne znaci puno jer jos vise zaboravljam ali eto, veseli me :D ) ali mi nije drago da si se nasla tako povrijedjenom zezatorskim reakcijama. Pa znas da ovdje obitava cudna ekipa, da ne kazem nastrana :D ali nema zle krvi.
Meni bi bilo zao da odustanes od pisanja na trkelju jer te je lijepo citati. Iako moram vise puta procitati sto napises, ne skontam ja to od prve. :facepalm:

Inace, ja sam paraonik sto se tice neta, uvijek se bojim prevara i da ce mene sad tu neko, nesto, radi neceg.....a zapravo si tako samo podizem vrijednost zamisljajuci da me se vidi :D
Ali vidjela sam na fhr temu gdje je netko poslao linkove nika muzu i to mi se ni malo ne svidja. Iako oni koji me znaju bi me lako prepoznali.


I ja bih ti rekla da se malo tolerantnije postavis prema ekipi ovdje, nije da smo zlocesti po naravi, prije je to šege radi. :)
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

23 May 2014, 16:06

Whereabout » wrote:Nemam pojma di da ovo stavim. Možete prebaciti i na Tehnička pitanja, iako me zapravo zanima meso.

Uočih nešto pa da brzinski pitam. Osobno me zanima nešto sadržajno i suštinsko - naime, kakav profil ljudi čita Trkeljanja (osim ljudi koji pišu), odakle dolaze (njihovi whereabouts) u smislu Guugla i drugih pretraživača, društvenih mreža ili registriranih stranica? Ne u smislu odakle privatno dolaze, nego odakle strukturirano dolaze (da ne kažem kolektivno). :o

Kako postoje neke teme koje me zanimaju, tu i tamo popratim micanje broja čitanja teme, tako sam za jednu svoju temu (onu o kartoniranju kao antiuređivačkoj i lošoj praksi) uočila nagli pomak (ili sam ga sanjala). Neću reći koliki je bio, jer nije ni bitno, ali bio je. Kako se neke teme pišu iz entuzijazma, živo me zanima kako itko naiđe na temu tog profila kao i, tome se intimno nadam pa zato, radi li se o mojim potencijalnim sumišljenicima. :o
Tvoji potencijalni sumišljenici obitavaju u Popovači, Vrapču i ostalim poljima jagoda zauvijek... :B
Imate li neko mišljenje ili saznanja koja bi bila, možda i marketinški, zanimljiva? Zanima li i vas tko čita i zašto? Podijelite.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

23 May 2014, 16:15

Whereabout » wrote:
Tebi sam zaboravila odgovoriti. Evo primjera "strukturiranog" dolaska (izmišljen termin), odnosi se na recimo ovakve dostupne statistike (boldano):



Na ovoj temi ćeš vidjeti postotke dolaženja iz pojedinih zemalja - to je neki primjer "kategorija" posjetitelja (strukture). Nećeš vidjeti s kojih stranica dolaze korisnici (gdje je linkan forum ili pojedine teme) jer tu statistiku, iako postoji (piše gore) nisam uspjela dobiti - ni na razini cijelog foruma.

O tome je trebala biti ova tema, o takvim statistikama. Statistike su inače neutralna metoda za rad s podacima. Inače. Ali ovo je privatni medij i nitko nije dužan davati na uvid i jedan podatak o funkcioniranju ili posjetama. Pozdrav i hvala što si pokazala interes za ovu temu.

p.s. žao mi je samo što sam otvorila ovu temu i iole ozbiljno shvatila raspravljanje
A meni je žao kaj nisi popila kaustičnu sodu i hitila se s dvanaestog kata na nekakvog državnog službenika pa da netko tko te eventualno poznaje barem zapamti po koliko-toliko pozitivnom završnom činu.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

23 May 2014, 16:25

:facepalm:
'if you fall, i'll be there' (floor)
Post Reply