Dame i damsko ponašanje

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

18 Jul 2017, 13:36

MmeTipfeler wrote:
17 Jul 2017, 19:03
Da, to je to. Samo što je 'prikladnost', nekada bi se reklo 'doličnost', pojam koji se mijenja s vremenom. I ovisi o razdobljima.

Da ne idemo predaleko u povijest, evo spomenutoga primjera Mary Quant. Odnosno minisuknje i vrućih hlačica. Ne, ne mislim time reći da bi trebalo ili da je trebalo uvesti hot pants u garderobu koja se nosi u operu, ali sjetit ćemo se svi, a ako ne, uvijek je tu Gugleša, kako se rub ženske suknje malo-pomalo podizao. Recimo, svojevremeno se haljina kakvu nosi Brigitte Macron - do polovice koljena - smatrala iznimno smionom.

Imam više nego dovoljno godina da znam što vrijeme radi ženi, a imala sam i imam dovoljno primjera oko sebe. Osobno se osjećam dobro u svojoj koži jer sam odavno raskrstila s time da me jebe mišljenje okoline. Dakako da ću poštovati dress code ako to situacija zahtijeva, ali ni mrvicu više od toga.

Jedino za čime žalim, ali zaista žalim, to su visoke potpetice. Ne zbog okoline, nego zato što sam ih voljela nositi i u njima sam se nekako elegantno osjećala.

Puno mi se toga još vrzmalo po glavi, ali sam zaboravila. Je li damski zaboravljati? :D
Naravno da je damski zaboravljati, dapace, previse pamtiti je nekad vrlo ne-damski. Pogotovo ako je pamcenje zlopamcenje.

Meni potpetice nisu bolna tocka jer sam vecinu zivota provela na ravnom.
Nije mi bilo dano da se u stiklama osjecam slobodno. :ne zna:
Nosila sam ih ponekad, osjecala se, bas kako kazes, elegantnijom, ali nije to bio moj prirodni habitus. :D
Danas kad su mi stopala deformirana godinama i genetikom, koliko-toliko udobna cipela mi je vrh koji mogu doseci.

Svidja mi se 'dolicnost', pase uz damstvo.
I zato jer se mijenja s vremenom.
Mozda malo kaska za promjenama, ali ne bilo veceg zla.
Inace ne bi danas Makronica mogla pokazivati dobre noge u sezdesetikojoj.

Nisu danas damska ogranicenja stroga kako su bila, no osnove su manje-vise iste.
Biti dobra osoba, ljubazna, spremna pomoci, neizvjestacena, voli i sebe i oko sebe.


Kako mogu obrisati post koji sam poslala u prazno? :facepalm:


User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1770
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 2 times
Gender:

19 Jul 2017, 08:56

Tema je očišćena. Opet. :raspa:
Stitch
Post Reply