Dame i damsko ponašanje

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

13 Jul 2017, 09:19

Donna Sole wrote:
11 Jul 2017, 11:34
Bojim se da ćemo se udaljiti od teme, ali riskirat ću čisto da znamo nastaviti . Guglam bone structure, fantastic bone structure i slične pojmove i na slikama mi izlaze savršeno našminkani modeli u dvadesetim godinama te Kim Kardashian nakon svih poznatih i nepoznatih korekcija estetskog kirurga i podužih tretmana vizažista.
Ne nalazim informaciju o konkretnim ličnim kostima i koja su pravila ličnih kostiju osim što Bara veli visoke jagodice, uža brada, nekakvo čelo i nekakav nos.
Nije mi jasno jer nas bombardiraju raznim ljepotama a čini se da nemaju sve baš taj oblik pa se pitam ko je odredio da baš tajitaj oblik jagodica brade čela nosa odgovara savršenom izgledu?
Ma ima i onaj zlatni rez koji se smatra nekim mjerilom ljepote.
Kosti se takodje mijenjaju kako starimo, nije samo do koze. Ocne duplje se povecaju, celjust nekako sasusi i tako.

Image

To je sa ove stanice pa vidi ako imas volje.
http://dermasphere.blogspot.co.at/2014/12/

Jasno je da je ljepota u oku promatrača i da je suvišno raspravljati oko toga , no ne bi bilo zgorega da se i vi izjasnite o svojim tipovima ljepote, a onda nastavljamo s damama i damskim ponašanjem.
Nemam neki poseban tip ljepote.
Lijepa zena mi je lijepa bez da se pitam zasto. Nego onako, odoka.
Nesto ko vodoriga oduha. :D

Npr ovo, dis sad rec koja je ljepsa od koje.:zvrko:
Ja volim Evangelistu ali mi nisu ni druge mrske.
Image

Sto se tice damskog ponasanja, ima tu puno u ucenju.
Netko ima srece pa se rodi u okruzenju gdje se takav nacin ponasanja usvaja od malih nogu, neki se nauce kroz zivot gledajuci i pamteci, a nekima nema pomoci bez obzira na okolinu. :D

Promjene su dobre, pogotovo kad idu na bolje.
To ce rec da nacin ponasanja kad imas 15, 35 ili 55 ne moze biti isti. Kao ni stil oblacenja.
Mislim, moze, ali meni to nije djir. :D


User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

13 Jul 2017, 10:19

MmeTipfeler wrote:
12 Jul 2017, 20:26
Razbudila sam se. Već odavno. A tema je zamrla, da ne kažemo umrla. Kao i obično kad ja negdje počnem pisati. :D
Mozda je zbog straha koji uljevas drugima. :ne zna:
Zapravo, gledam iz svoje glave. Kad vec nemam drugu, jel. :misli:

Pametna si i pismena a takve volim vise citati nego kad i ja sudjelujem.
Jebem se s gramatikom, pa konstrukcijom, kako ce to zvucati, hoce li biti pravilno shvaceno, dovoljno intrigantno a opet leprsavo, dubokoumno ali ne i zatupljujuce, pitko ali ne neki kiselis od vina i dok ja to sve uskladim, prodje me i volja.
Ali ostavljas dojam dobrocudne i blagonaklone osobe pa ipak pisem. :D

Pa da je dokrajčimo. Evo što je otprilike napisala ona moja FB frendica.



O, da, svi bismo rado bili mladi, lijepi i bogati. Sve što odstupa od toga podsjeća nas na činjenicu da, kao prvo, starimo i imamo onoliko godina koliko imamo, a nismo za to ni krivi ni zaslužni, kao drugo, da nismo svi rođeni lijepi i privlačni, da se tinejdžerke još mogu nekako provući, ali da poslije dvadesete čovjek postaje odgovoran za svoje lice, a kao treće, svi bismo voljeli biti bogati, ali nekima to jednostavno ne ide. :D

Meni na primjer. Lova me nikako neće. :crying:

Što zamjeram ovome komentaru? Odijevanje u gradu jedna je priča - tu mi se čini, pa makar zvučala i staromodno, da guzicama, sisama i pičkama nema mjesta, osim ako nije u pitanju performans ili hepening, a to je već dalo svoje. No na plažu odlazimo zato da bismo uživali u suncu, vjetru i moru. Ne zato da bismo se producirali. Zašto 60-godišnjakinja ne bi smjela na sebe staviti bikini, isključivo zato što joj to omogućuje veći tjelesni kontakt sa suncem, zrakom i vodom?

Da čujem protuargumente? :E
Prem danasnjoj sveprisutnoj korektnosti, frendica je u pravu jer se svako misljenje smatra jednako vrijednim i ima se pravo na njega i ostale novodobne pizdarije.

Sto se mene tice, ne smetaju me razni ljudi razno obuceni na ulici.
Dapace, sto su vise odmaknuti od mojih poimanja 'pristojnog' (to je ono kako bih ja :zubo: ), to su mi zanimljiviji.
Rado bih da mogu nekad biti nevidljiva pa gledati druge ljude bez da ispadne nepristojno napadno.
I reakcije drugih na takve. Nesto kao voajer samo bez seksa.

Recimo, moj maltene prvi susret s New Yorkom je bio 'kroz' jednu zenu koja je hodala u trapericama i s taskom na ramenu.
Prvo sam mislila da ima onu majcu koja ima nacrtane sise i tijelo pa izgleda kao da nemas nista na sebi (bilo oko 5-6 popodne, jat lag na najjace, mi isli gledati Empire state building) ali ona je stvarno bila gola do pupka.
Istina, bilo je vruce ali njezino drzanje i kako se smjeskala svjesna da privlaci paznju je vise vuklo na stranu 'nu me, vid me' nego vrucine.
Jos neki crncic od onih sto nude fol povoljne karte vice "That is New York!".
Ko ono, sve moze kod njih.
Meni to bilo super, jos onako mutne glave, kao da me netko stavio u film.
Usput, sise nisu bile nis posebno, neoperirane, normalno visece, srednje velicine. Rekla bih dobra muska saka i po. :ne zna:

Tako da, sto neobicnije, meni srcu draze za gledat. Ko neki freak show.

Ono sto ne volim vidjeti jesu beskucnici na cesti ili sirotinja u Indiji ili nesto tog tipa. Ali ne zato jer bi mi se gadili nego mi je nekako neugodno sto ja imam a oni nemaju.

Plaze su ok za sve koji su tamo. Pogotovo jer imam suncane pa mogu lakse gledat naokolo.
Vise me smeta neprikladno ponasanje na nekom mjestu nego sto bi to bilo oblacenje.
Bucno, nametljivo, neobzirno prema drugima, tako nesto.

Na odredjenim mjestima volim vidjeti prikladan dress code, iako necu biti zgrozena i nepostovanjem istog.

Da skratim, volim neobicnost i neprikladnost u izgledu.
Ja se oblacim obicno i prikladno. :raspa:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

13 Jul 2017, 10:48

Dress code, fora. Ja prije svakog odlaska na obligatorni domjenak ili neki sličan event priupitam za dresscode. Važan mi je. I volim biti usklađena s partnerom. Sviđa mi se to. Ne smeta mi ako se netko ne pridržava. No, ipak postoj institucije u kojima bi trebao postojati dress code a nema ga. Danas viđamo učiteljice u školi u trapericam,a nije mi to baš ono...
Ja bi uvela u državnim službama to. Da mi službenica u gradskoj upravi, sudu, socijalnom ili županii, ma di bilo , sjedi u brendiranoj majicci ili štiklama.Čak ne bi ni hlače dopustila ostimić pa ti nosi službenu odjeću. Nekad su drugarice bile veće dame od današnjih gospođa.
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

13 Jul 2017, 11:01

I sad bih opet imala svašta reći, a ne usuđujem se da vas sve ne poplašim. :D
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

13 Jul 2017, 11:18

Donna Sole wrote:
12 Jul 2017, 21:29
Slažem se s tobom, madam didi
Plaža je za uživanje u suncu i nije pošteno kritizirati tjelesa ljudi koji su tu samo za to. Ja sam slobodna reći da mi ne smeta ni kad se tako te manje mlade žene skinu hrabro i objave sise . Neka žena uživa, kome se ne sviđa neka ne gleda.
Ja dapače uživam i u golim tijelima pa se rado prepustim. Obzirna sam pa to skidam na usamljenim mjestima. Ali da nije zabranjeno zakonom, skinila bi se ne da se pokažem nego da toniram sve dijelove. Moj muž voli kad je sve jednako, kad nema bijelih dijjelova od kostima.
Glede odijevanja u gradu, nisam ni tu stroga. Nije zabranjeno imati celulit. Ako vlasnici celulita ne smeta, ne bi trebalo smetati ni drugima.
I još ću pitati zašto smo dopustili da nam mediji serviraju pravila i da nam ukazuju na naše nedostatke samo u ime mode ii farmacije?
Zašto je sad podizanje sisa kod kirurga must have? Kome smetaju prirodne grudi koje su svoj danak platile i predale se gravitaciji? Otkad je to sramota a nije sramota biti zapuštenih zuba ili prljave i masne kose? I takvi hodaju ulicom .Neka i njih, njihova stvar.
Dermatoloska je mantra "Koza pamti!" :mudri:
Ja sam prije mogla bit na suncu, vise ne. Sad se cudim irvasu kako sam mogla. :D

Sto se tice serviranja pravila, nije to nova izmisljotina.
Torture, pogotovo zenske strane, je bilo oduvijek. Drugaciji nacini ali bolniji.
Japansko povezivanje stopala do sakacenja, izduzavanje vratova, usnih resica, usana, korzeti stisnuti do gusenja, ima toga.
Tako da mi se ove muke pod anestezijama ne cine strasnijima od prijasnjih mogucnosti. :D

Golotinja mi je ok gdje je prikladna. Skinem se kad prilika to trazi, npr. sauna, masaza i tu mi je neobicno vidjeti badice. Kao npr. U Poljskoj, u jednom welnessu gdje su sve bile u sauni u badicima iako je bila samo zenska, cak ne mjesovita.

Ako gledam na golotinju u sluzbi funkcije, onda ovisi o tome kakva joj je funkcija.
Ako joj je svrha erotizacija, tu mi je ipak ljepse vidjeti mladje i cvrsce.
Vrijedi i ona - manje je vise.
Ne sad da preferiram burkini pred badicem, ali dobar jednodjelni badic zna reci puno vise od tangi i niceg. :D
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

13 Jul 2017, 11:39

Donna Sole wrote:
13 Jul 2017, 10:48
Dress code, fora. Ja prije svakog odlaska na obligatorni domjenak ili neki sličan event priupitam za dresscode. Važan mi je. I volim biti usklađena s partnerom. Sviđa mi se to. Ne smeta mi ako se netko ne pridržava. No, ipak postoj institucije u kojima bi trebao postojati dress code a nema ga. Danas viđamo učiteljice u školi u trapericam,a nije mi to baš ono...
Ja bi uvela u državnim službama to. Da mi službenica u gradskoj upravi, sudu, socijalnom ili županii, ma di bilo , sjedi u brendiranoj majicci ili štiklama.Čak ne bi ni hlače dopustila ostimić pa ti nosi službenu odjeću. Nekad su drugarice bile veće dame od današnjih gospođa.
Da, nekad zna na pozivnici pisati dress code. Muski su tu u laksoj situaciji.
Njima napisu black tie i nemas se sta puno mislit.
Ajde budi ti pametna kod evening dresses.:rolleyes:


Ali vise sam mislila na nepisana pravila, kao kazaliste ili bolji restorani.
Tu volim vidjeti ljude obucene prikladno prilici, sto ne znaci da me smetaju drugaciji. Ali kako rijetko idem na takva mjesta, ja volim i odjecom koju obicno ne nosim pridonjeti svom 'drugacijem' osjecanju.

Trapke za skolu su mi ok ako je skola slobodnog tipa. Recimo, Ameri, oni su prilicno lezerni.
Gdje su obavezne uniforme, tu bi i profaci mogli biti uskladjeni.

U ducanu tipa Spar, Konzum je uniforma ok. Bolnice, banke, prevozna sredstva isto.
Sto se tice sluzbenica, ne znam sto bih rekla.
Bice da nisam jos dovoljno izdresirana navikom pa da bih rekla trebaju ovako ili onako. :D
Nekako mi je vaznije kako se ponasa, kakv dojam ostavlja svojim pristupom, spremnosti pomoci rijesiti to po sto si dosao, ne bahatiti se i biti ljubazna i pristojna.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

13 Jul 2017, 11:43

MmeTipfeler wrote:
13 Jul 2017, 11:01
I sad bih opet imala svašta reći, a ne usuđujem se da vas sve ne poplašim. :D
Samo daj, zanemari strah od straha. :lux:
Vis kako mene krenulo, da mi baterija nije pri kraju, ko zna do kad bih tipkala.
Doduse i da mi se ne odgadja poso koji me ceka. :D
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

13 Jul 2017, 12:27

MmeTipfeler wrote:
13 Jul 2017, 11:01
I sad bih opet imala svašta reći, a ne usuđujem se da vas sve ne poplašim. :D
Pucaj, ja se ne bojim. :)
kurvanjski avatar, a
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

13 Jul 2017, 13:35

Jel' i odijevanje spada u ponašanje? :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

13 Jul 2017, 13:50

Spada, kako ne. Kao i razodijevanje.
Neko se zna odjenuti a neko i ne zna. A neki se ne znaju ni razodijenuti kako spada. :)
kurvanjski avatar, a
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

13 Jul 2017, 15:38

Aha.
A kad me mama prestane odijevat'&razodijevat' jesam onda dama? :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

13 Jul 2017, 17:23

Šabović Adis wrote:
13 Jul 2017, 15:38
Aha.
A kad me mama prestane odijevat'&razodijevat' jesam onda dama? :o
Nikad nisi bio nit ćeš bit dama. ti si Adis.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

13 Jul 2017, 18:12

Donna Sole wrote:
13 Jul 2017, 17:23
Nikad nisi bio nit ćeš bit dama. ti si Adis.
Pa šta, i Adisi su ljudi. :o
Il' je nešto na spolnoj osnovi, jebemti seksizam... :rofl:

Aj neću više. :kiss:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

13 Jul 2017, 18:23

Drž se ti adisovanja, ne damiraj.Nego,što bi ti s damom? Bil ju šet'o? Ono,čito i to?
kurvanjski avatar, a
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

14 Jul 2017, 00:20

Donna Sole wrote:
13 Jul 2017, 18:23
Drž se ti adisovanja, ne damiraj.Nego,što bi ti s damom? Bil ju šet'o? Ono,čito i to?
Zavisi.
Ono, baš me interesuje očeg se pravi, na šta ide tj. šta troši, šta proizvodi, kako se ispravno koristi, imal' lampice il' tač skrin... :ne zna:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

14 Jul 2017, 08:33

Pa to se i mi pitamo. Vidiš da ne znamo.


Protokol veli jedno. Mimo protokola svašta se prošverca.
Mi bi to riješili i uveli u ustav. Sad je pitanje, trebaju li nam dame ili udarnice pa da značke dijelimo.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

14 Jul 2017, 12:27

Obeshrabrujuće. :tuzni:

Ovo za Ustav, ako si nekome dao pravo uvevši ga u Ustav automatski si mu dao i dužnost. Ustavnu, jel'. E sad, pitanje je kako dama stoji s dužnošću - ako je podnosi onda i nije neka dama, više je udarnica. Stoga sam protiv legalizacije damizacije, nek dama slobodno ostane dama.
Dami pare i prezir, udarnici divljenje i značku! :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

14 Jul 2017, 16:46

Šabović Adis wrote:
14 Jul 2017, 12:27
Dami pare i prezir, udarnici divljenje i značku! :D
Komunjaro jedna, zaostala iz srednjega vijeka. :raspa:

Nego, neću kvariti ovaj post pa pišem sljedeći. :mig:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

14 Jul 2017, 17:14

Dakle, ovo što ću napisati ima veze s damama samo indirektno, a potaknula me jedna fotka s Fejsa. Zapravo, ne fotka, nego komentari.

Image

Trump je seljačina i lakše mi je pri srcu kad vidim da se ne moramo samo mi stidjeti svojih političara. Ova je fotka rezultat njegovog medvjeđeg pozdrava s Brigitte Macron - jebala Amere njihova First Lady! :D


Macronica ima 64 godine i nije nikakvo čudo da joj je mišićni tonus popustio pa ovakvo natezanje ruke dovodi do izrazitog boranja kože. No "dame" u svojim komentarima nisu se propustile na to osvrnuti. Zlobno sam pogledala profil prve, za drugu znam tko je. Dakle, prva ima jednu fotku na kojoj pozira uz bicikl i tvrdi da tu izgleda "kao da je sad s faksa izišla". Moj komentar: bit će da je dugo studirala, no u svakom slučaju, mlađa je od Brigitte Macron. Kostimografkinju je valjda ponijela profesionalna deformacija ili iskustvo jer ni sama više nije u cvijetu mladosti.

Zanimljivo je kako su se svrake odmah obrušile na zgodnu postariju ženu koja, usput budi rečeno, ima prekrasne noge i može si dopustiti da nosi vrlo visoke potpetice, što malo koja mladica može a da joj odmah ne iskoče svi mogući mišići na listovima. :bicedobro: Ja sam malo zavidna zbog tih potpetica jer ih više ne mogu nositi, a voljela bih imati i liniju kao Brigitte.

Zavidne su i one: ni u snu ne mogu zamisliti da budu zgodne, bile mlade ili stare, a pametne nipošto, pa su navalile kljunovima i čaporcima trgati ženu koja se izdvojila iz kokošjeg jata. Ružni, stari prdonja nikome nije zapeo za oko. Istinabog, nema ni zašto.

Pokupio je samo jedan komentar, a meni je žao što se na Fejsu može samo jednom lajkati: Trump (bi trebao nositi) burku... Image
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

15 Jul 2017, 00:24

MmeTipfeler wrote:
14 Jul 2017, 16:46
Komunjaro jedna, preostala... :raspa:

(...)
Sad štima! :rofl:

A i ovaj Tramp, mekušac, sa svačim se rukuje. :raspa:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

17 Jul 2017, 12:36

Da se maknemo iz stvarnog svijeta oko nas koji danas ima mogucnosti komentiranja svega i svacega - a koje su pred samo koje desetljece bile nezamislive - i zaputimo u imaginarni svijet damstva. :bliss:

Makronica je dobrodrzeca zena usitinu zavidne linije.
Sto joj je Trump vise puta ponovio, cak i njenom muzu, a sto se - kolko sam citala komentare - ne smatra umjesnim u takvoj prilici.
No ‘prednost’ seljakluka kojim Trump obiluje jest da pucanstvo vise skoro nista ne moze iznenaditi.
Njemu to dodje ko prepoznatljivi brand.

Gdja Macron ( ok. Trogneux, ali mi je ovo lakse za pamtiti a da ne moram stalno gledati kako se pise :D ) je pod, ajmo rec, pojacanim javnim zanimanjem ne samo kao prva dama Francuske, nego i zbog razlike u godinama izmedju muza i nje.
I cijele ljubavne storije koja nije uobicajena.

Ona izvrsno izgleda ali tu dolazi i ono ’za svoje godine‘.
Jbg. biologija je neumoljiva i koliko se god trudili usporiti prirodu, ne moze se zaustaviti.
Nesto je u genima, dio u ’radu na sebi’ a dio i u prezentaciji na van.
Njezine mlohave ruke nisu samo posljedica godina nego i zavidne linije. Ona je vrlo mrsava i nema potkoznog masnog tkiva koje bi bar djelomicno nadomjestilo smanjivanje kolagena, elastina - ili sto vec cini kozu napetom u mladosti.

Ali, ruke su takve kakve jesu, one su tek tema za damsko raspravljanje.
I sad je pitanje - trebaju li dame uopce raspravljati o tome? Dobro, ne da pisu dizertacije, ali nesto u smislu ovih komentara.

Trebaju li se praviti da ne vide ono ne bas lijepo na drugima i komentirati samo pozitivu?
Biti Simlesa - osim kad je rijec o Lidiji.

Ako bi im Macronica bila best frendica i sad se one - ko i svako posteno zensko :raspa: - dogovaraju kaj ce Brizit obuc za docekat Trumpove, bi li bilo u redu da joj kaze „cuj, u ovoj bijeloj haljini su ti noge super, ali za nadlaktice ima i lukavijih rjesenja“ ili bi bilo bolje kad bi rekla „ ma ko kopulira (ipak je dama, jelte) druge, imas ruke kakve imas i kaj sad, tvoje su. Glavno da si Manu (tak one zovu Macrona :giggle: ) zgodna.“

Treba li dama voditi racuna o svom izgledu u smislu prikrivanja nedostataka koji se ne uklapaju u danasnju sliku pozeljnog, ili je bolje da bude pionirka i svojim primjerom pokusava rusiti upravo takve slike pozeljnog?
U smislu - svi cemo ostariti i nije to nesto za skrivanje. Nu, vidite mene.:mirko:

Sto se mene tice, negdje sam na po puta izmedju dviju strana.
Prestala sam nositi majice (opcenito, gornje djelove odjece) bez rukava. Ne volim ni one male, napustene rukavice, radije biram nesto sto mi pokrije nadlaktice.
Ne zato jer su mi rukice tanke i smezurane, nego iz suprotnog razloga koji mi se jednako ne svidja. :D
Dakle, osjecam se ugodnije kad mi nadlaktice nisu na izvolte.
Sto ne znaci da nikad i nigdje necu pokazati ruke, ali ovisi o prilici i mjestu.

S druge strane, ne farbam se i vise ne stavljam pramenove da bih kamuflirala sijede. Najvise zato jer mi se ne da gnjaviti s time.
Nisam lijepo sijeda, onako soli i papar jednoliko, nego vise na starackim mjestima.
Mislim da si mogu dozvoliti tu komociju koju donosi starost, ali da sam kojim slucajem udana za nekog pilica i jos k tome pod lupom javnosti, ne vjerujem da bih bila tako nonsalantna u vezi sijedih.

Recimo, kao jednu od karakteristika ’damstva’, smatram prikladnost.
To ce rec i situaciji i godinama i genima i okolini i ostalom cega se ne mogu sjetiti.
Uz neizostavno dobro osjecanje u svojoj kozi.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

17 Jul 2017, 12:58

Recimo, kao jednu od karakteristika ’damstva’, smatram prikladnost.
To ce rec i situaciji i godinama i genima i okolini i ostalom cega se ne mogu sjetiti.
Uz neizostavno dobro osjecanje u svojoj kozi.



Tako se nekako kose prikladnost i dobro osjećanje. Prikladnost neko određuje a dobro osjećanje mi same sebi. No , slažem s s tom konstatacijom. I onda tako katkad budem malo ljuta na sebe jer se ne usudim biti manje prikladna , jer nisam odvažna da se dobro osjećam u svojoj koži....





Inače, prve dame me nimalo ne zanimaju. Jedna jedina je uistinu bila Prva dama. Jacqueline Kennedy. Ništa poslije nje. Prije nje Eleanor Roosevelt , ali ne radi šminkanja pored muža nego samo po svojem aktivizmu. Mijenjala je svijet svojom inteligencijom i nisu joj trebale ni kulise ni kostimografija.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

17 Jul 2017, 13:44

Donna Sole wrote:
17 Jul 2017, 12:58
Recimo, kao jednu od karakteristika ’damstva’, smatram prikladnost.
To ce rec i situaciji i godinama i genima i okolini i ostalom cega se ne mogu sjetiti.
Uz neizostavno dobro osjecanje u svojoj kozi.



Tako se nekako kose prikladnost i dobro osjećanje. Prikladnost neko određuje a dobro osjećanje mi same sebi. No , slažem s s tom konstatacijom. I onda tako katkad budem malo ljuta na sebe jer se ne usudim biti manje prikladna , jer nisam odvažna da se dobro osjećam u svojoj koži....
Pa kad je covjek jedinstvo suprotnosti. :D
Zena pogotovo.
Prirodno ponasanje je moralo biti obuzdano radi dobrobiti zivota u grupi.
Zene su tu u malo nepovoljnijem polozaju jer su i ogranicenja nekad bila veca, sto zbog biologije radjanja, sto zbog 'muske' organizacije drustva.

Kako bilo, dodje se do biranja izmedju dva zla.
To ce rec, ne mozes se kupati gol iako zelis ako je neugoda koju bi osjetio radi neprikladnosti mjesta veca od neugode nosenja badica.
Takvih je situacija puno, i ja se bakcem kako znam. :D
Mene ujebu drustvena okupljanja i druzenja koja prelaze moju granicu zelje.
Ne mogu si ni zamisliti da moram sve ovo sto moraju Melanija, Brizit i druge zene koje su u zizi interesa.

Inače, prve dame me nimalo ne zanimaju. Jedna jedina je uistinu bila Prva dama. Jacqueline Kennedy. Ništa poslije nje. Prije nje Eleanor Roosevelt , ali ne radi šminkanja pored muža nego samo po svojem aktivizmu. Mijenjala je svijet svojom inteligencijom i nisu joj trebale ni kulise ni kostimografija.
Aktivizam je dobar ali meni su drage i zene koje su mijenjale svijet i kroz - na prvi pogled - ne tako aktivisticke stvari.
Recimo Mary Quant.

"It is given to a fortunate few to be born at the right time, in the right place, with the right talents. In recent fashion there are three: Chanel, Dior, and Mary Quant."
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

17 Jul 2017, 13:44

Imal' dama sjenu?
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

17 Jul 2017, 19:03

Donna Sole wrote:
17 Jul 2017, 12:58
Recimo, kao jednu od karakteristika ’damstva’, smatram prikladnost.
To ce rec i situaciji i godinama i genima i okolini i ostalom cega se ne mogu sjetiti.
Uz neizostavno dobro osjecanje u svojoj kozi.
Da, to je to. Samo što je 'prikladnost', nekada bi se reklo 'doličnost', pojam koji se mijenja s vremenom. I ovisi o razdobljima.

Da ne idemo predaleko u povijest, evo spomenutoga primjera Mary Quant. Odnosno minisuknje i vrućih hlačica. Ne, ne mislim time reći da bi trebalo ili da je trebalo uvesti hot pants u garderobu koja se nosi u operu, ali sjetit ćemo se svi, a ako ne, uvijek je tu Gugleša, kako se rub ženske suknje malo-pomalo podizao. Recimo, svojevremeno se haljina kakvu nosi Brigitte Macron - do polovice koljena - smatrala iznimno smionom.

Imam više nego dovoljno godina da znam što vrijeme radi ženi, a imala sam i imam dovoljno primjera oko sebe. Osobno se osjećam dobro u svojoj koži jer sam odavno raskrstila s time da me jebe mišljenje okoline. Dakako da ću poštovati dress code ako to situacija zahtijeva, ali ni mrvicu više od toga.

Jedino za čime žalim, ali zaista žalim, to su visoke potpetice. Ne zbog okoline, nego zato što sam ih voljela nositi i u njima sam se nekako elegantno osjećala.

Puno mi se toga još vrzmalo po glavi, ali sam zaboravila. Je li damski zaboravljati? :D
Post Reply