Dame i damsko ponašanje

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

03 Apr 2014, 15:20

Danas sam se uvatila proljetnog čišćenja ormara i robe , pa sam se tako dovatila i krpanja i šivanja..i peglala sam čak, al to nije tema...
U dubokoj meditaciji pri radu pale su i napamet kojekave misli, pa tako jedna na drugu brzinom munje i ko zna kakvim tijekom misli dođe mi ideja kako bi ja postala neka dama..ono jelte , finjak, klasika , šanel odjelca, frizurice, šanel parfemi, šanel sve...
Nije da niam nikad pokušala pa odustala..nije da sam na svom terenu...
Ja sam više ono drvosječa, đipsi.. od francuske mode prije kloš nego šanel ...

Pa se , eto tako i priupitam , jel se s tim rodiš ili se naučiš?
Mislim, ja sam od onih koji će rađe janjetinu s kapulicom nego file od lista u umaku od mente, ako me berete...

Mislim , znam ja bit fina, pristojna sam ja i to, na pravom mjestu u pravo vrijeme i tako, ali kad sam svoja i opuštena ne trudim se a nit sam ležernaza biti damskom stajlu..
Kako se vi nosite s tim?
Kako dečki doživljavaju žene bez izraženih damskih manira...?


kurvanjski avatar, a
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

03 Apr 2014, 15:25

Chilimama » wrote:Kako dečki doživljavaju žene bez izraženih damskih manira...?
Kao lako dostupnu :zubo: a ne neku damu/umisljenui kravu :cerek:
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

03 Apr 2014, 16:21

jesi ti pisala da si gledala blue jasmine nedugo?
e, meni je cate tamo dama, čak i kad je propala :D
po meni je do držanja
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

03 Apr 2014, 23:18

miky0 » wrote:
Kao lako dostupnu :zubo: a ne neku damu/umisljenui kravu :cerek:


Kako misliš lako dostupnu?
kajla » wrote:jesi ti pisala da si gledala blue jasmine nedugo?
e, meni je cate tamo dama, čak i kad je propala :D
po meni je do držanja
Gledala sam, da. Jasmine se držala poput dame ... Uvukla se u kostimiće, dotjerivala se, imala je novca (dok je imala) ..
kurvanjski avatar, a
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

04 Apr 2014, 00:39

Ujme meni, zašto ti oš bit dama? Nu šta je dama: http://hjp.novi-liber.hr/index.php?show ... yword=dama
Znači, ti oš bit prihvatljiva po mjerilima građanskog života. Pih!
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

04 Apr 2014, 09:02

Ne volim prenasminkane zemske.

Ostavljaju previse tragova po meni...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

04 Apr 2014, 09:45

Chilimama » wrote:


Kako misliš lako dostupnu?
Lipo, jednostavnoscu si dostupnija potencijalnim jebacima. Dok ta neka dama, jebacu oduzme jebacku sposobnost, te takav takvoj ni ne pristupa :cerek:
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

04 Apr 2014, 09:51

miky0 » wrote:
Dok ta neka dama, jebacu oduzme jebacku sposobnost, te takav takvoj ni ne pristupa :cerek:
Znala sam da sam dama. :raspa:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

04 Apr 2014, 10:07

visekratni klon » wrote:
Znala sam da sam dama. :raspa:
Ma ti samo jos nisi naletila na jebaca :cerek:
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

04 Apr 2014, 12:06

Niš ovi trkeljaši ne znaju... :rolleyes:

Naziv dama izvorno implicira status, a ne toliko ponašanje i nošenje. Dama je gospodarica doma, supruga gospodara, ili pak plemkinja u rangu viteza.

Današnji pojam samo je iz toga izveden. Dakle, možeš žvakati duhan, pljuvati uokolo, bacati oglodane kosti kroz prozor i podrigivati se, a svejedno biti dama u izvornom smislu.

U današnjem smislu, službeni status više ne igra najvažniju ulogu. Zapravo, jedva da više ima ulogu. Taj se naziv prije svega zarađuje ponašanjem, a tek onda odijevanjem, s time da odijevanje ne smije previše odudarati od diskretne norme.

Pravila ponašanja za damu praktički su jednaka kao za gentlemana.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

04 Apr 2014, 12:28

Emericzy » wrote:Niš ovi trkeljaši ne znaju... :rolleyes:

Naziv dama izvorno implicira status, a ne toliko ponašanje i nošenje. Dama je gospodarica doma, supruga gospodara, ili pak plemkinja u rangu viteza.

Današnji pojam samo je iz toga izveden. Dakle, možeš žvakati duhan, pljuvati uokolo, bacati oglodane kosti kroz prozor i podrigivati se, a svejedno biti dama u izvornom smislu.

U današnjem smislu, službeni status više ne igra najvažniju ulogu. Zapravo, jedva da više ima ulogu. Taj se naziv prije svega zarađuje ponašanjem, a tek onda odijevanjem, s time da odijevanje ne smije previše odudarati od diskretne norme.

Pravila ponašanja za damu praktički su jednaka kao za gentlemana.
Nas dvoje smo jednom na zloglasnom MK utvrdili to što kažeš.
Nego, veliš da se i uz podrigivanje ili/i žvakanje duhana može biti dama..vjerojatno i može uz napomenu da takvo ponašanje
nije u skladu s damskim ponašanjem.
Ovog trenutka mene zanima koliko se damsko ponašanje tolerira u određenim okolnostima kad žena može bit žena bez titule.Da ne brboćem , konkretno da priupitam da je birati damu i nedamu u intimnim trenucima , koja je draža? Ne bi o njiovoj odjeći, ni šminki, pa ne bi ni o manirima...

NIje dama ni lako bit.
Nekad mi se čini da su neke žene uvjerene da je ponašanje mrtvog puhala ( nadam se da ne moram objašnjavat što bi to bilo) dovoljno da se uzdignu nad ženama koje su spremne odvalit cjepanicu da bi naložile vatru ili uvatile koju ribu . Isto tako mislim da je odsustvo psovki sporedan faktor u odnosu prema spremnosti udovoljavanju okolini.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

04 Apr 2014, 13:03

Chilimama » wrote:
Nas dvoje smo jednom na zloglasnom MK utvrdili to što kažeš.
Nego, veliš da se i uz podrigivanje ili/i žvakanje duhana može biti dama..vjerojatno i može uz napomenu da takvo ponašanje
nije u skladu s damskim ponašanjem.
Ovog trenutka mene zanima koliko se damsko ponašanje tolerira u određenim okolnostima kad žena može bit žena bez titule.Da ne brboćem , konkretno da priupitam da je birati damu i nedamu u intimnim trenucima , koja je draža? Ne bi o njiovoj odjeći, ni šminki, pa ne bi ni o manirima...

NIje dama ni lako bit.
Nekad mi se čini da su neke žene uvjerene da je ponašanje mrtvog puhala ( nadam se da ne moram objašnjavat što bi to bilo) dovoljno da se uzdignu nad ženama koje su spremne odvalit cjepanicu da bi naložile vatru ili uvatile koju ribu . Isto tako mislim da je odsustvo psovki sporedan faktor u odnosu prema spremnosti udovoljavanju okolini.
Pa, ako gledaš ta pravila za džentlmene, i primijeniš ih na dame, vidiš da mrtvo puhalo ne može biti dama. (Osim eventualno po tituli.)

Ne znam jesi li pratila Downton Abbey. Nedavno je bila jedna epizoda u kojoj se jedna mlada dama (u svakom smislu te riječi) slučajno s jednim mladim džentlmenom nađe u svinjcu usred neke svinjske krize, ne sjećam se više što je bilo. Da bi spasili hrpu svinja, oni se bacaju na posao i u svojim finim mondurama u kojima su izašli na ladanjsku šetnju love praščiće, napajaju neraste i to. Do duboko u noć. Izlaze van prljavi kao svinje. Eto, to je damsko i džentlmensko ponašanje.

Dama je moralno biće.

U intimnim trenucima je onakva kakva već jest; kako ju strast vodi. Seksualna intima nema puno veze s moralom. Ali teško mi je zamisliti ženu koja je inače u cjelokupnom svom habitusu dama, a da je u krevetu hladna cjepanica. To mi ne ide skupa. Nekaj tu ne štima.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

04 Apr 2014, 13:32

Emericzy » wrote:

Dama je moralno biće.

Seksualna intima nema puno veze s moralom. Ali teško mi je zamisliti ženu koja je inače u cjelokupnom svom habitusu dama, a da je u krevetu hladna cjepanica.

Znala sam da sam dama. Znala sam. A mrtva mi puhala kvare doživljaj. Nego, nek im bude, ipak sam ja dama pa ne zamjeram. :cerek:
kurvanjski avatar, a
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

04 Apr 2014, 14:26

Evo samo u ovoj definiciji br. 2 na HJP-u mogu bit dama, i to samo ako kavalir zna dobro voditi Image

Chilli kako misliš dama bez manira?
Emericzy kako misliš moralno biće? Može i ne-dama biti moralno biće :ne zna:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

04 Apr 2014, 15:14

blue » wrote:Evo samo u ovoj definiciji br. 2 na HJP-u mogu bit dama, i to samo ako kavalir zna dobro voditi Image

Chilli kako misliš dama bez manira?
Emericzy kako misliš moralno biće? Može i ne-dama biti moralno biće :ne zna:

a)Ne znam na što misliš, kvotaj mi..tražim u kontekstu al ne nalazim..

b)A nedama može bit moralno biće, naravno, al po nekom plemenitom (u smislu plemenitom ne plemićkom) poimanju, dama mora bit, nije da joj je izbor...
kurvanjski avatar, a
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

04 Apr 2014, 18:35

blue » wrote:Emericzy kako misliš moralno biće? Može i ne-dama biti moralno biće :ne zna:

Hmmm... zanimljivo pitanje. Nisam o tome razmišljao. Pokušavam se dosjetiti nekog takvog slučaja pa da po njemu prosudim.

Teško to razdvajam. Biti dama po meni apsolutno zahtijeva moralnost. Ali znači li moralnost automatski i 'damstvo'? Je li to isto? Kakva bi to bila moralna ženska koja nije dama? Baš si me zatekla s time.

Joj kak volim kad naletim na ovakav tvrdi orah! :D
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

07 Apr 2014, 10:45

Emericzy » wrote: Kakva bi to bila moralna ženska koja nije dama?
Moralna tvrdolinijašica.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

07 Apr 2014, 23:33

Chilimama » wrote:Danas sam se uvatila proljetnog čišćenja ormara i robe , pa sam se tako dovatila i krpanja i šivanja..i peglala sam čak, al to nije tema...
U dubokoj meditaciji pri radu pale su i napamet kojekave misli, pa tako jedna na drugu brzinom munje i ko zna kakvim tijekom misli dođe mi ideja kako bi ja postala neka dama..ono jelte , finjak, klasika , šanel odjelca, frizurice, šanel parfemi, šanel sve...
Nije da niam nikad pokušala pa odustala..nije da sam na svom terenu...
Ja sam više ono drvosječa, đipsi.. od francuske mode prije kloš nego šanel ...

Pa se , eto tako i priupitam , jel se s tim rodiš ili se naučiš?
Naucis sve.
Nitko se nije naucen rodio! :mudri:

Mislim, ja sam od onih koji će rađe janjetinu s kapulicom nego file od lista u umaku od mente, ako me berete...

Mislim , znam ja bit fina, pristojna sam ja i to, na pravom mjestu u pravo vrijeme i tako, ali kad sam svoja i opuštena ne trudim se a nit sam ležernaza biti damskom stajlu..
Fina, pristojna i to je odlika damskog stila. Bez obzira u kakvoj se situaciji nalazila.
Stovise, prilagodba na odredjenu situaciju i okolnosti u kojima se nalazi dama na nacin da ne izaziva nelagodnost kod drugih ljudi je, po meni, jedna od osobina damskog stila.

Sto ce rec...ne traziti noz i viljusku u nekom selu u Africi ako tamo ljudi jedu prstima. :D

Oblacenje bi takodje trebalo odgovarati okolnostima i situaciji. Dakle, ako se ide u kazaliste, na neku svecaniju veceru, prijem ili vec nesto a nije dan dress code, meni je receno da je bolje bit overdressed nego underdressed. Jer se i na taj nacin iskazuje postovanje domacinu ili mjestu gdje ides.
Iako, tu je dosta i do osobnog stila koji bi ipak trebao biti prilagodjen prilici. :D
Kako se vi nosite s tim?
Pa ono....dobro se nosim. :ne zna:
Sto sam starija, bolje se osjecam u onome sto imam na sebi. I manje se opterecujem time kako izgledam. :D
Volim kad se unutrasnji i vanjski dozivljaj mene i irvasa poklope. :zubo:
Kako dečki doživljavaju žene bez izraženih damskih manira...?
Mislim si o ovome i nekako mi se cini da ni ne bih voljela znati kako bi me decki mogli dozivjeti. Cak ni ne moraju biti decki, bilo tko.
Valjda me strah negativnih misljenja. :D
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

09 Apr 2014, 15:46

Chilimama » wrote:
Ovog trenutka mene zanima koliko se damsko ponašanje tolerira u određenim okolnostima kad žena može bit žena bez titule.Da ne brboćem , konkretno da priupitam da je birati damu i nedamu u intimnim trenucima , koja je draža? Ne bi o njiovoj odjeći, ni šminki, pa ne bi ni o manirima...
Chili, ovo boldano mi je zapelo za oko.
Zato što je moj neki osobam doživljaj dame, upravo maniri, čak ne ni ponašanje, to mi je preopćenit pojam, nego baš maniri. Ono, dama se ne ponaša nego ima manire :D
Emericzy wrote: Teško to razdvajam. Biti dama po meni apsolutno zahtijeva moralnost. Ali znači li moralnost automatski i 'damstvo'? Je li to isto? Kakva bi to bila moralna ženska koja nije dama?
Postoje moralne, a muškobanjaste žene, zatim moralne, a seljanke - oboje po ponašanju. Prva slika - pada mi na pamet jedna lezbijka koju znam, druga slika - zamišljam neku fajn pijanu cajku, u minjaku i razmuljane šminke kako nabada na stolu i pjeva neki narodnjak. Eto, nije mi njihovo ponašanje "damsko", posljedično, one mi nisu mi dame.


Sjetila sam se ove teme neki dan u lokalnom marketu :rofl: Neka žena i ja. Ona - sva ukusno sređena, decentan nakit, sjajna raspuštena kosa, drži torbu na pregibu lakta, sva neka odmjerena u pokretima, obje ruke nekako stoje začuđeno u zraku (vjeverica stav) i trepće okama prema frižideru s jogurtima. Ja - jako razbarušene kose u nekom repu, trenirci, uspuhana, upadam žurno (bilo je par minuta do zatvaranja), uzimam pivo od litre u plastičnoj boci, kopam po ruksaku do novčanika među prljavim čarapama i tenisicama.
Nekako, damu se moglo prepoznati bez beda, takva ne nosi q pack po cesti :D
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

09 Apr 2014, 16:46

blue » wrote:Postoje moralne, a muškobanjaste žene, zatim moralne, a seljanke - oboje po ponašanju. Prva slika - pada mi na pamet jedna lezbijka koju znam, druga slika - zamišljam neku fajn pijanu cajku, u minjaku i razmuljane šminke kako nabada na stolu i pjeva neki narodnjak. Eto, nije mi njihovo ponašanje "damsko", posljedično, one mi nisu mi dame.
Ono prvo -- mislim da izgled nema veze s damstvom. Ministrica Mrak-Taritaš je, recimo, izrazito ne-atraktivna žena, ali ne vidim zašto ne bi bila dama. Po meni, seljanka isto tako može biti dama. Osobno sam upoznao najmanje jednu takvu, u Krilu Jesenicama, par kilometara od Splita. Jedva osnovna škola, ali za kapu skinut po svemu.

Ono drugo ne. Cajka nije dama. Dama neće u minjaku biti pijana i plesati po stolu. A sasvim sigurno neće pjevati nekakvu turbo-kuruzu, jer ju i ne zna.

Damstvo podrazumijeva biranje kad ćeš konzumirati alkohol, a uglavnom i koliko. Određuje naginješ li javnom spektaklu ili ne. I tako dalje. Dama od sebe ne radi centar javnosti niti spektakl, ako joj to nije profesija. A ako jest, radi to pretežno profesionalno, a ne privatno.

Isto to važi i za džentlmene.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

10 Apr 2014, 17:07

Ma slažem se s tvojim zadnjim postom.
Moja hipoteza je da je damstvo ponašanje i da je nevezano uz moral.

Muškobanjasto ne znači isključivo izgled, nego, ok izgled, ali i vibra. Nisam mislila na seljanku kao ženu sa sela nego u pejorativnom smislu, opis ponašanja.

I ako je ona iz Pygmaliona mogla naučiti biti dama, očito se može i u kasnijoj dobi, pa tko hoće :ne zna: :D
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

10 Apr 2014, 17:42

Ja sam dama jedino u kuhinji, cekam da me se posluzi :D :zubo:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

10 Jul 2017, 12:00

Htjedoh otvoriti novu temu o golotinnji i erotskoj fotografiji, o selfijima, naslikavanju sa/bez odjeće pa vidim da bi baš ovdje sjela.

Dobila sam "nemoralnu" ponudu.
Naime, jedan me fotograf oće slikat . Erotska fotografija. Dvojim.
Htjela bih imati profi sliku , lagano umjetničku, erotsku i tako to, ali nešto se mislim jel to priliči dami, tj ženi u pedesetima? Jel važno uopće to? Više naginjem NE slikati se. Iz banalnih razloga a to je što nisam nešto fotogenična. Ima li to veze s vezom, kakvom vezom i treba li se biti fotogeničan za lijepu umjetničku fotografiju?

Imam par slika, neke su čak i zgodne i da se ne zna da sam to ja bilo bi vrlo prihvatljivo da ih objavim i van fejsovskih okvira.

Ne pitam vas za savjet oću li se slikat ili neću, nego pitam ima li to slikavanje s vrlo malo ili bez odjeće veze s godinama, izgledom ili je i to larpurlarizam? Ili štojeveć ...:zubo: Ili budalastost?

Jesam li pukla?
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Jul 2017, 15:27

Hoćeš ti dobiti kakve pare kao model? Meni bi to bio glavni kriterij.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

10 Jul 2017, 15:38

:rofl: Čisto sumnjam. Nije to playboyev fotograf nego....a štajaznam,fotograf.Ima doduše objavljenu monografiju druge tematike. Nije to bitno.
kurvanjski avatar, a
Post Reply