Velike svjecke urote

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

27 Feb 2014, 21:33

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx? ... &id=731170

ovo sve oslo ukurac :tuzni: , jeli, mi balkanci i ostala sranja, a ovo?


User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

27 Feb 2014, 23:43

Miki, aj reci pravo jel ti žena ljubomorna na Index?

Ti više misliš o Indexu, Milanoviću, Karamarku i pitajboga kome nego o seksu. Jebi ga, to već nije u redu.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

28 Feb 2014, 02:34

E, jebo ja mater onom idiotu koji je izmislio internet.
Da ja dođem na vlast, Hrvati bi bili najbogatiji narod Evrope. Mislim na onih 5 - 10 % koji bi ostali živi nakon mojih čistki...

Jebote, kaj sve ženska pizda okoti, pa to nije normalno...
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

28 Feb 2014, 09:37

Nisam pročitala cijeli članak, ali je od starta veselo s masonima. Pa sam pogledala kakav je to uopće portal, nepoznat mi je.
Iz pozdravne poruke impressuma:
Srdačno vas pozdravljamo i želimo dobrodošlicu na stranice novog hrvatskog informativnog portala HRsvijet.net.

Glavni razlog zbog kojeg smo pokrenuti portal, proizlazi iz našeg nezadovoljstva sadržajem i informativnošću već postojećih hrvatskih portala, sadržajno prepunih tzv. "žutog tiska" i neprovjerenih informacija, kojima se samo želi privući jednokratna pažnja čitatelja i povećati broj "klikova" u marketinške svrhe. Naš je cilj upravo suprotan; čitateljima donijeti istinitu i provjerenu informaciju.
Pa se malo vratim na članak iz karambolovog linka:
Sukladno Protokolima sionskih mudraca postavila si je tri cilja: preuzetu apsolutnu kontrolu nad politikom, odgojem i novinarstvom, za početak na britanskom govornom području, a potom i nad cijelim svijetom;
Ne da mi se sad pretraživati portal, ali ako još nisu napisali da Tito zapravo nije bio Tito nego onaj podmetnuti Rus, hoće sigurno.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

28 Feb 2014, 23:42

Niš od toga. :D
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

28 Feb 2014, 23:54

Ali WT nije 24sata, a ni onaj agent nije karamarko :ne zna:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

01 Mar 2014, 00:00

Ma e, al' članak je iz 2012. godine koliko vidim, a osim toga trenutni trendovi su povoljni.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

01 Mar 2014, 00:12

Sjarel » wrote:Ma e, al' članak je iz 2012. godine koliko vidim, a osim toga trenutni trendovi su povoljni.
A vidi stvarno :brukica: ,al ne znam bas koliko su trendovi promjenjeni, vidis da je u nas stanje gore nedo ikad prije :cerek:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

01 Mar 2014, 00:47

Miki, kad postanem kralj, promovirat ću te u dvorsku ludu... :rofl:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

01 Mar 2014, 09:53

Kakve veze ima sto je clanak iz 2012.? Slom je ionako predvidjen za 2014.

Jedini je problem sto se slomovi ne desavaju kad ih neko predvidi nego bas suprotno.

Recimo, 2008. niti jedan svjetski ekonomski casopis nije nagovjestavao krizu. Stovise, ekonomski su strucnjaci predvidjali nezadrzivi rast... :rofl:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

01 Mar 2014, 10:18

2008. je kriza već počela.

Predviđana je kriza, samo što to nisu bile udarne vijesti nego članci u časopisima, eventualno kolumne analitičara ili tako nešto.

Ne da mi se sad tražiti linkove, vjeruj mi na riječ. :D Ovako napamet se mogu sjetiti da je kod nas Tedeschi govorio o tome prije nego što je Sanader 2008. ispalio ono o stezanju remena. Mislim da je to bilo u onom burzovnom izviješću Željka Karduma, ali nisam ziher.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

01 Mar 2014, 10:30

Tea Tree » wrote:2008. je kriza već počela.

Predviđana je kriza, samo što to nisu bile udarne vijesti nego članci u časopisima, eventualno kolumne analitičara ili tako nešto.

Ne da mi se sad tražiti linkove, vjeruj mi na riječ. :D Ovako napamet se mogu sjetiti da je kod nas Tedeschi govorio o tome prije nego što je Sanader 2008. ispalio ono o stezanju remena. Mislim da je to bilo u onom burzovnom izviješću Željka Karduma, ali nisam ziher.
Znaci da ipak vjerujes u krah kojeg navjescuje ovaj amer-agent :ne zna:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

01 Mar 2014, 10:37

Tea Tree wrote:2008. je kriza već počela.

Predviđana je kriza, samo što to nisu bile udarne vijesti nego članci u časopisima, eventualno kolumne analitičara ili tako nešto.

Ne da mi se sad tražiti linkove, vjeruj mi na riječ. :D Ovako napamet se mogu sjetiti da je kod nas Tedeschi govorio o tome prije nego što je Sanader 2008. ispalio ono o stezanju remena. Mislim da je to bilo u onom burzovnom izviješću Željka Karduma, ali nisam ziher.
Kakav Kardum, kakav Sanader?
Govorim o svjetskim izdanjima.
Uoci sloma u SAD-u nitko nije spominjao ni k od krize pocetkom 2008. Sve dok nije puklo. A onda su se natjecali u crnim prognozama i usporedbama s 1929.
Koje se takodjer nisu obistinile...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

01 Mar 2014, 10:56

Tea Tree » wrote:Miki, aj reci pravo jel ti žena ljubomorna na Index?

Ti više misliš o Indexu, Milanoviću, Karamarku i pitajboga kome nego o seksu. Jebi ga, to već nije u redu.
Tek sad vidjeh ovo :giggle: ,a vajda to tako dodje nakon 11 god braka :misli: :ne zna: sta ti kazes? :cerek:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

01 Mar 2014, 10:58

Euklid » wrote: Kakav Kardum, kakav Sanader?
Govorim o svjetskim izdanjima.
Uoci sloma u SAD-u nitko nije spominjao ni k od krize pocetkom 2008. Sve dok nije puklo. A onda su se natjecali u crnim prognozama i usporedbama s 1929.
Koje se takodjer nisu obistinile...
Nisam znala govoriš li o tim svjetskim izdanjima ili o efektu krize kod nas pa sam zato i napisala tko je to rekao kod nas.
Govorili su i po bijelom svijetu, ali opet, slično kao i kod nas, bilo je ljepše imati glavu u balonu. Ne razlikujem se ni ja od toga, i meni je bilo ljepše zanemarivati takve ideje i misliti kako će biti sve bolje i bolje.
Ali bilo je govora o tome, stvarno jest. :D
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

01 Mar 2014, 11:00

miky0 » wrote:
Tek sad vidjeh ovo :giggle: ,a vajda to tako dodje nakon 11 god braka :misli: :ne zna: sta ti kazes? :cerek:
Ne znam, nisam nikad bila 11 godina u braku, niti ću biti. :zubo:

Ipak procjenjujem, ovako na daljinu, da ti to nije u redu. :ckzubo:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

01 Mar 2014, 11:07

Tea Tree » wrote: Ne znam, nisam nikad bila 11 godina u braku, niti ću biti. :zubo:
Zasto ovakva odlucnost? :ne zna: Muskarci su manje vrijedni :misli: :durica:
Tea Tree » wrote:
Ipak procjenjujem, ovako na daljinu, da ti to nije u redu. :ckzubo:
Ma je, nes'ti prc prc i gotovo :ne zna: ,dok politicke teme nikako da svrse :lol:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

01 Mar 2014, 14:29

Euklid » wrote:Kakve veze ima sto je clanak iz 2012.? Slom je ionako predvidjen za 2014.
Pa očito neće biti nikakvog sloma 2014. Članak je pisan 2012. kad je kriza trajala i tipično je američko strašenje. U međuvremenu događali su se problemi s njihovim proračunom i njihovim odbijanjem da povećaju svoj deficit itd. što se sve politički riješilo bez obzira na suprostavljenost politika, EU je pomagala kome je trebalo, države su promjenile regulativu, djelom ušle u vlasništvo velikih sustava... dakle politički se neće dopustiti nekakav slom tržišta dok tržište ponovno ne profunkcionira kako treba, makar na zapadu, a to je čini se blizu.
Jedini je problem sto se slomovi ne desavaju kad ih neko predvidi nego bas suprotno.
Znaju se otprilike ciklusi slomova, ali nitko ne može reći gdje će nešto točno zakazati. Ovaj puta je to bilo tržište nekretninama, mogla je biti kriza zbog lošeg uroda banana čime bi vrijednosti vezane za njih propale i povukle ostalo za sobom. Moglo je biti godinu prije, godinu poslije da se netko dovoljno velik ne može naplatiti i sruši se sve.
Recimo, 2008. niti jedan svjetski ekonomski casopis nije nagovjestavao krizu. Stovise, ekonomski su strucnjaci predvidjali nezadrzivi rast... :rofl:
Samu krizu ne, jer kako da znaju gdje će puknut, ali da se govorilo o naopakim financijskim modelima, pretjeranim profitima koji su neodrživi jesu. Mislim makar to sad naknadno znamo da jesu... prije su se slabije čuli, da ne straše ulagače. :D

Uostalom krize su dobre :o U krizama se pročisti sustav od financijaša kao što su Madoff i slični. Krize su na neki način imunosna reakcija slobodnog tržišta na razne bolesti koje se mogu pojaviti... dakle u suštini sustav s krizama je zdrav sustav. :mudri:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

01 Mar 2014, 20:48

Sjarel » wrote: Pa očito neće biti nikakvog sloma 2014. Članak je pisan 2012. kad je kriza trajala i tipično je američko strašenje. U međuvremenu događali su se problemi s njihovim proračunom i njihovim odbijanjem da povećaju svoj deficit itd. što se sve politički riješilo bez obzira na suprostavljenost politika, EU je pomagala kome je trebalo, države su promjenile regulativu, djelom ušle u vlasništvo velikih sustava... dakle politički se neće dopustiti nekakav slom tržišta dok tržište ponovno ne profunkcionira kako treba, makar na zapadu, a to je čini se blizu.


Znaju se otprilike ciklusi slomova, ali nitko ne može reći gdje će nešto točno zakazati. Ovaj puta je to bilo tržište nekretninama, mogla je biti kriza zbog lošeg uroda banana čime bi vrijednosti vezane za njih propale i povukle ostalo za sobom. Moglo je biti godinu prije, godinu poslije da se netko dovoljno velik ne može naplatiti i sruši se sve.

Samu krizu ne, jer kako da znaju gdje će puknut, ali da se govorilo o naopakim financijskim modelima, pretjeranim profitima koji su neodrživi jesu. Mislim makar to sad naknadno znamo da jesu... prije su se slabije čuli, da ne straše ulagače. :D

Uostalom krize su dobre :o U krizama se pročisti sustav od financijaša kao što su Madoff i slični. Krize su na neki način imunosna reakcija slobodnog tržišta na razne bolesti koje se mogu pojaviti... dakle u suštini sustav s krizama je zdrav sustav. :mudri:
ja fakat ne kužim di je problem s člankom :misli:

članak je pisan 2012. i kaže da će slom biti 4. ožujka 2014.

dakle, ima još par dana fore :zubo:

a 2008. dok nije puklo s drugorazrednim hipotekarnim kreditima ama baš niko nije nagovještavao ovakvu recesiju

krize inače služe da bogati postanu još bogatiji i za sitnu paru dođu do vrijednosti koje su mnogi prisiljeni prodavati budzašto
a ova kriza nije bogzna šta pročistila jer su se ameri izvukli samo zato jer štancaju dolare u 3 smjene a Obama je probio sve dozvoljene deficite uz blagoslov senata
koliko dugo to može držati vodu? do 4. 3.2014.? mislim da ipak malo duže

ali ne puno...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

01 Mar 2014, 21:21

Euklid » wrote:
ja fakat ne kužim di je problem s člankom :misli:

članak je pisan 2012. i kaže da će slom biti 4. ožujka 2014.

dakle, ima još par dana fore :zubo:


koliko dugo to može držati vodu? do 4. 3.2014.? mislim da ipak malo duže

ali ne puno...

Aupišku! Pa kud baš u utorak.... :gaah:



:zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

02 Mar 2014, 00:33

kurac, PIČKA, govno, SISA!!! :gaah:

Pri kraju sam knjige, a masononi, ljudovi gušteri i zlokobne foke od žada su se urotile da mi se ne da radit, majku im jebem!!! :madkava:

A niko mi neće vjerovat kad zakasnim, pička li im materina nevjernička! :snajper:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

14 Mar 2014, 12:25

http://dnevno.hr/vijesti/misteriji/1174 ... -rata.html

Je od dnevno ha era, ali se uklapa u ovaj topic :cerek:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

14 Mar 2014, 13:39

Nego, miky, jesi primjetio urotu protiv tebe u smislu da ti ni jedan link ne radi? :misli:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

14 Mar 2014, 14:03

Euklid » wrote:Nego, miky, jesi primjetio urotu protiv tebe u smislu da ti ni jedan link ne radi? :misli:
Ma jeba im bog mater, pa ni jedan link od dnevno.hr mi ne radi :o

Aj provaj pronac na dnevno od jucer text o nestanku aviona, a sve sa svrhom u upotrebu istog za nuklearni napad. Ako oces, linkaj ti, tebi to barem radi.
Post Reply