Što ste sve u životu radili za lovu?

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

15 Jan 2014, 20:51

Evo, koliko se ja mogu sjetiti:

1. Prvu lovu sam zaradil s devet let, kad su otkupljivali flaše - 3 dinara s etiketom, 4 bez.
Namakal sam flaše koje sam našel i otfural ih u tačkama, a zaradil sam nešto manje od crvenog konja (100 din iliti deset hiljadarki).
2. Otišo reć susjedu da ga treba ljubavnica, Dobio ravno 100 din za stripove. Mislim da sam bio 10 - 11, nisam siguran.
3. Raskapao visoku peć. Krvav posao, ali lova do krova. Za mjesec dana šljake gramofon, obleka (rifle, tenisice, neke majice, ne sjećam se) i nekih dva tjedna na moru u viksi s jaranima.
4. Čuvar plaže. Sitna lova, ali krađa do neba. Iznajmljivao ležaljke i sportske rekvizite, pola love trpao u džep. Radio smjene 12 - 24. U noćnim smjenama dovlačio komade da mi ne bude dosadno. Naučio vozit kajak koji mi je povjerio neki tip - dobro da se nisam udavio...
5. Banka. Najprije unosio podatke u računala, onda prešao na šalter. Poslije toga rješavao probleme s računima.
6. Šef informatičkog sektora. Poslije probnog rada reko da imamo dovoljno kopjuktora, ali previše drkadžija. Dobio nogu.
7. Plac- majstor, odnosno kondukter na tržnici. Naplaćivao krijumčarima, švercerima, babama i seljacima. Sitna plaća, tringelt u pičku materinu...
8. "Bigao" fascikle. Ubacuješ kartone za fascikle u stroj i pjevaš jebeni bluz, štaš drugo.
9. Ulični svirač. Nešto najbolje na svijetu, bar dok se nije spustila jebena gusta magla i svaki kurac zarađivo na tri ustaške pjesme... :madkava:
10. Pisac. Zaradio kurac.
11. Crnac i blagajnik u diskontu. Koma. Ajde, bar sam imo mišiće ko Švarcika, kurčio se tako što bih najednom nosio po 4 gajbe pive. Četiri puta manje bih popio za dan. Gazda kreten. Htio me sjebat za lovu, ali ja se sam naplatio.
12. Konobar kod gazde pedera. Htio me sjebat za lovu, ali ja se sam naplatio.
13. Grafička priprema & komercijalist za leve novine. Pušiona do neba.
14. Švercer na placu. Šverco kavu & džidže. Bulšit.
15. Grafičar u tiskari. Gazda glupi Hercegovac, pas mater...
16. Grafički dizajner (opa!). Smuljo, slago, isfoliro, dobio posel, lova do krova, radio u komadu skoro dva mjeseca bez slobodnog dan i stero sve u kurac.
17. Tajnik u građevinskom nadzoru. Išo na ručkove i večere s hadezejskim mudonjama, dobra lova, popizdio zbog terena u pički materinoj đe nema pičke maleđe od 70 let.
18. Zaboravih da sam bio i kotloporter, prodavo novine pred rat kad sam presto svirat na cesti. Mrak lova, ali onda sam zaratio, jebiga.
19. Programer i administrator baze podataka. To kad sam odjebo teren. Ošla firma ukurac, ja zbriso na vrijeme.
20. Profač u informatičkoj školi. Katastrofa, predaješ nezainteresiranim majmunima koje je firma poslala da nauče nešto za što im živo puca kurac...
21. Analitičar tiska. Čito novine za lovu. I sve bi bilo super da nisam poludio od konstantne noćne smjene, pet dana u tjednu. Sranje.
22. Jope konobar & šanker. Od 22 do 6. Cijelo vrijeme piči tehno tak da sam moral popit minimalno 10 pivi u smjeni da preživim. Fuj.
23. Prevoditelj. Upo pod mus. Skoro sam umro od straha, a onda skužio da imam talenta.
24. Urednik. Uređivo. Dok firma nije ošla u kurac.
25. Pišem za novine od šesnaeste, ali povremeno, nikad za stalno.
26. E, da, radio sam i ko krovopokrivač kad nije bilo prijevoda.

Sad opet nešto prevodim, a želja mi je bacit se u malo jaču poljoprivredu & stočarstvo.

Vjerojatno sam ponešto i zaboravio, al jebiga.

Kak stoji stvar s vama?


User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

15 Jan 2014, 21:06

nisam nikad ništa radio... :ne zna:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

15 Jan 2014, 21:41

Pisac tekstova za automobilistički magazin
Prodavač lutrije
Prodavač oglasnog prostora u poljoprivrednom magazinu
Pratitelj i vodič turističkih grupa
Prodavač ulaznica za koncerte
Komercijalist u turističkoj agenciji
Kritičar i kolumnist u kulturnom magazinu
Prevoditelj i tumač
Posrednik u zapošljavanju na švicarskim bauštelama
Lakirer u drvotokariji
Dizajner igračaka
Izdavač knjiga
Izdavač novina
Hotelski recepcionar
Stringer za strane novine
Proizvođač sitne opreme za vojnu industriju
Urednik dječjeg magazina
Referent u uredu nabave za međunarodni NGO
Medijski analitičar

Jako loše mi je išlo s lutrijom i prodajom oglasnog prostora. Ostalo dosta dobro. Najbolje mi je od svega išlo ovo zadnje i to sam najdulje i najuspješnije radio. Najviše sam uživao kao dizajner igračaka. Najviše love sam imao (i najdivljačkije trošio) od švicarskih bauštela. Najviše sam jebo kao turistički vodič. Najgori posao fizički bio je lakirerski. Ispuhneš nos u maramicu i dobiješ pedersku zastavu. Najdosadnije je bilo raditi ovu sitnu opremu za vojsku. Super-jednostavno ali milijuni istovetnih jednostavnih komadića dvanaest sati dnevno mjesecima, sve dok se ne počneš osjećati kao histerična gljiva.
Last edited by Emericzy on 15 Jan 2014, 21:51, edited 1 time in total.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

15 Jan 2014, 21:45

Ka mulac od 10 godina sam babi punija sobe vicuci cimer fraj, a zauzvrat sam dobija proviziju u vidu cokolade zivotinjsko carstvo, i tako jos dvi godine iza, ali provizija je bila u vidu nekoliko dinara. Onda je dosa rat, i moje tuoperatorske sposobnosti su propale...dugo nisam nista radija, jerbo mi nije bilo potribe, jer sam bio uzasno lijen, sve do faxa kad sam konobarija s 18 po splitskim kaficima, a paralelno sam izradjiva nakit od srebra, prodavajuci ih zlatarima po splitu, i onda otvorio na zadnjoj godini faxa obrt za tu proizvodnju i krenio profi u te vode, u kojoj sam zapravo i danas, kao potpuni amater.

Sada me puca zelja bavljenje poljoprivredom, a sve u svrhu proizvodnje nekog eko soka, a uputio sam i sluzbeno pitanje na velikom forumu

http://www.forum.hr/showthread.php?t=811975

Pa eto ako ko zna kakav savjet, dobro bi mi dosa :)
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

15 Jan 2014, 22:19

Hura, Emera i mene trista milijona... :Pivo:

A eto i Mikija, mlad je on, stići će nas... ko kornjača zeca... :rofl:

Mikić, bukmarkiro sam ti temu. Moja žema proučava sličnu problematiku pa ti javim ako kaj doznam, ja bum sljedeće godine možda išel u OPG.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

15 Jan 2014, 22:34

Naprosto si degutantan ovako pristojan... :mad:
'if you fall, i'll be there' (floor)
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

15 Jan 2014, 22:41

Radila sam u filmskom laboratoriju kao dezurni potrcko. Radila sam prakticki sve sto nitko drugi nije htio (nosenje rola filmova, ciscenje i sl ), ali vecinu vremena sam gledala filmove.

Dalje... Radila sam u luna parku, u skladistu, kao turisticki animator, na recepciji hostela, u raznim call centrima, kao pomocnica jednom profesoru, na gradilistu i u banci :zubo:

Osim zadnja dva je sve bilo za vrijeme studiranja.

I davala sam instrukcije i radila troskovnike ta građevinske radove.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

16 Jan 2014, 01:00

Éowyn » wrote:Radila sam u filmskom laboratoriju kao dezurni potrcko. Radila sam prakticki sve sto nitko drugi nije htio (nosenje rola filmova, ciscenje i sl ), ali vecinu vremena sam gledala filmove.

Dalje... Radila sam u luna parku, u skladistu, kao turisticki animator, na recepciji hostela, u raznim call centrima, kao pomocnica jednom profesoru, na gradilistu i u banci :zubo:

Osim zadnja dva je sve bilo za vrijeme studiranja.

I davala sam instrukcije i radila troskovnike ta građevinske radove.
O-ho-ho, za mladu drugaricu - nije lošo, nije lošo...

Da si radila u filmskom laboratoriju braće Lumier, sad bi se Emer zacopo u tebe...

A da si u lunaparku ubirala lovu za verglaša, zaljubio bi se Gliša... :rofl:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

16 Jan 2014, 01:20

a, baš mi i nije nešto
Mislim da sam od osme godine počela s nekom ispomoći u dućanćiću a to sam nastavila još godinama i kad sam paralelno radila i ostale koje ću pokušat nabrojat ako se sjetim...
vidim da se sve računa
prodavala u kiosku,
u slastičarnici;
u kafiću;
radila na recepciji,
pa kao žurnalist iza recepcije ,
davala instrukcije iz jezika susjedskoj djeci
tajnica,
kalkulant,
prevoditeljica,
akviziter tekstilnih proizvoda,
anketar za neku eu organizaciju protiv droge;

organizatorica raznih evenata sve profi za solidan honorar,
bila sam statistica u nekim filmovima strane proddukcije,
prateći glas na snimanju nekog cd, voditeljica na radiju...

sad sam upisala još jedan tečaj i prekvalificirat ću se :lux:
kurvanjski avatar, a
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

16 Jan 2014, 01:56

pizdu materinu, Čili, fala kaj si me setila!
I ja sam bil trafikant!
Sad idem spavat, a drugi put bum povedal sjajnu zgodu iz tih slavnih vremena!
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

16 Jan 2014, 06:01

Ja nisam kao Čili i Judo bio trafikant ali sam s 11 godina opljačkao trafiku. Trebala im je godina dana da me pronađu, jebote. Al me jesu našli, mamu im njihovu... Prvo hapšenje s dvanaest godina, ha? Kaj ti je talent.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

16 Jan 2014, 07:17

Emericzy » wrote:Ja nisam kao Čili i Judo bio trafikant ali sam s 11 godina opljačkao trafiku. Trebala im je godina dana da me pronađu, jebote. Al me jesu našli, mamu im njihovu... Prvo hapšenje s dvanaest godina, ha? Kaj ti je talent.
..eto, uvijek si bio..element. :zubo: ..unistavao drustvenu imovinu. :zubo:

..jebiga, nikad nista nisam ukrao. ono, konkretno. ok, barem dok sam bio u tim danima. bila je to neka faza, neko vrijeme, kad su sva dica krala po samoposlugama. ja nikad nista. ok, valjda iz prilagodljivosti jednom sam ukrao zvake, bili u grupi i ono, ajd.
kad sam prosao blagajnu, neotkriven kao razbojnik, onda sam se vratio na blagajnu i vratio zvake, kao ono, neko mi ih stavio u dzep sto su znala dica jedan drugom radit i to ne samo zvake stavljat po tudjim dzepovima, nego bi se poslije toga istresalo masu.

kazem, jebiga, jer valjda treba proc i tu fazu, treba valjda krast i treba mozda cak i bit uhvacen, jer se onda valjda izivis, tj.. ispada da sad vec dugo, dugo godina kradem, moze se to slobodno i tako nazvat, a sve mozda zato jer nisam krao dok mi je bilo vrijeme.. sto god to znacilo i na koje god se vrijeme odnosilo.

ustvari, jebeno je radit za lovu, a nema nam druge, uglavnom. ispada da uvijek ili ti nekog krades ili neko tebe krade. jos uvijek se na tu rutinu kompromisa nisam pomirio, zato valjda i nemam love.
zato valjda i ne zelim pricat sto sam radio za lovu.

veselije mi je razmisljat sto sam pokusavao radit za lovu ili sto sam radio bez love, a odradio ono, cak i svojski, temeljito i stekao nemalo mozda iskustvo koje nicemu, ali bas nicemu i nikome ne sluzi, dovodio se u situacije za koje zaista nisam smatrao da cu tako upoznavat samog sebe..tj, barem sada mi tako to izgleda. :zubo:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

16 Jan 2014, 08:37

jel ima iko na ovom forumu da nije bio prevoditelj... :misli:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

16 Jan 2014, 09:05

Euklid » wrote:jel ima iko na ovom forumu da nije bio prevoditelj... :misli:
Ja, al sam bio voditelj. :zubo:

Za lovu sam htio raditi, ali nije lova uvijek bila imperativ. Daklem, ček...odakle ću početi...?

Chromos, pigmenti. Bojao sam pelinkovce, amara i vlahov crnom bojom.
Ina, pazio da se ne zapali kemijska industrija. Savladao vožnju zglobnog traktora s prikolicom prema naprijed, u rikverc i offroad s nakvačenom kosilicom i prikolicom... :D
Bio blagajnik. Baratao s puuuno tuđe love, a ništ nisam maznuo... :gaah:
Ilustrirao plakate i naslovnice, ostao nepoznat i neshvaćen. :zubo:
Sezonski berač jagoda i sortirač krumpira. Inozemni staž. :D
Skakao s padobranom i letio avionima koje je sastavio Grunfov buraz. Dobro, to je bilo za sitnu lovu, ali uz dobar šut adrenalina.
Vodio lajbeke po gudurama, besplatno, ne bi li ih naučio kako preživjeti jedući puževe, ježeve, gliste, koprive i korijenje...
Bio sam i mornar nekoliko mjeseci. Jeben posal...
Ulični svirač.
Klaun.
To je iz gušta bilo.
Bodigard i profesionalni luđak za volanom.
Uzgajivač bukovača i shiitake-a...
Tajni agent. :rofl:
Putopisac i avanturist. U manjim količinama. :zubo:
Zadnji posao je posao koji radim iz čistog gušta. Trudim se biti dobar muž i otac.
I ljubazan sam susjed.

:D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

16 Jan 2014, 09:13

..a unda » wrote:
..eto, uvijek si bio..element. :zubo: ..unistavao drustvenu imovinu. :zubo:

..jebiga, nikad nista nisam ukrao. ono, konkretno. ok, barem dok sam bio u tim danima. bila je to neka faza, neko vrijeme, kad su sva dica krala po samoposlugama. ja nikad nista. ok, valjda iz prilagodljivosti jednom sam ukrao zvake, bili u grupi i ono, ajd.
kad sam prosao blagajnu, neotkriven kao razbojnik, onda sam se vratio na blagajnu i vratio zvake, kao ono, neko mi ih stavio u dzep sto su znala dica jedan drugom radit i to ne samo zvake stavljat po tudjim dzepovima, nego bi se poslije toga istresalo masu.

kazem, jebiga, jer valjda treba proc i tu fazu, treba valjda krast i treba mozda cak i bit uhvacen, jer se onda valjda izivis, tj.. ispada da sad vec dugo, dugo godina kradem, moze se to slobodno i tako nazvat, a sve mozda zato jer nisam krao dok mi je bilo vrijeme.. sto god to znacilo i na koje god se vrijeme odnosilo.

ustvari, jebeno je radit za lovu, a nema nam druge, uglavnom. ispada da uvijek ili ti nekog krades ili neko tebe krade. jos uvijek se na tu rutinu kompromisa nisam pomirio, zato valjda i nemam love.
zato valjda i ne zelim pricat sto sam radio za lovu.

veselije mi je razmisljat sto sam pokusavao radit za lovu ili sto sam radio bez love, a odradio ono, cak i svojski, temeljito i stekao nemalo mozda iskustvo koje nicemu, ali bas nicemu i nikome ne sluzi, dovodio se u situacije za koje zaista nisam smatrao da cu tako upoznavat samog sebe..tj, barem sada mi tako to izgleda. :zubo:
Bez love... tj. bez očekivanja plaćanja... e, tu sam radio samo lijepe stvari. Za dušu i tijelo. Lutao, pisao, crtao, slikao, jebavao, sadio biljke, lajao s pasima.

Ništa korisno, ako ne računaš ono susjedsko uskakanje kad treba nekome nešto pomoć nosit, popravit, ofarbat, pokosit travu i to. I ako ne računaš ono malo simboličkog ratovanja 1991. Ako je to bilo korisno. Već sam tada žestoko sumnjao, ali neko jebeno domoljublje me tjeralo.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

16 Jan 2014, 09:14

Euklid » wrote:jel ima iko na ovom forumu da nije bio prevoditelj... :misli:
ja nisam bila :D

radila sam kao portir
konobarica
služba za korisnike
učila sam strance hrvatski i Hrvate stranjske jezike
bila sam product manager. tad sam naučila da su engleske titule najveći bullshit u rvackoj. zvuči fensi, naradiš se ko konj, a plaća je isto za radnog konja
prodavala sam hotele
asistirala sam
trenutno se osjećam ko da radim na Hitnoj
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

16 Jan 2014, 10:06

Judolino je informatičar :eek: :eek: :eek:
Iznenađena sam, to je sve :S
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

16 Jan 2014, 11:20

blue » wrote:Judolino je informatičar :eek: :eek: :eek:
Iznenađena sam, to je sve :S
Daaa? :misli:
:confused:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

16 Jan 2014, 12:26

Moj prvi posao bio je trgovina, štand.

Prodavanje stripova i školjki sa 7-8 godina :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

16 Jan 2014, 12:48

Ajme kako sam ja kao klinac dobro zivio od prodaje stripova.

Prvo smo isli po zgradama i pobirali stari papir.
Zatim smo sortirali stripove, erotike i ostale novine.
Novine nosili u Uniju pokupit neku sicu, stripove na trznicu Utrine prodavat
a sta smo s erotikama ne znam vise... :misli:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

16 Jan 2014, 12:54

pih, jeste nemaštoviti.

sa sedam godina ja sam zarađivala izvodeći predstave po vlaškom selu :raspa:
predstave koje smo sami osmislili :raspa:
red glume, red pjevanja, red plesa i pokoji skeč :zubo:

upad je bio 20 dinara. ona jedna ljupičasta, sjećam se ko danas :cerekava:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

16 Jan 2014, 12:56

ja sam sa 7 godina... :misli:

u ulici smo imali odličnu igru, zbog koje smo skoro popili batine par puta.

uzeli bi stari novčanik, napunili travom, svezali nit na njega, i ostavili novčanik nasred ceste.

onda bi u neko doba krenuo povratak s posla, i auti su kočili i ljudi su izlazili pokupiti nabreknut novčanik, a onda bi mi malo i povlačili novčanik po cesti pa su ljudi trčkarali. ne znam što im bilo, nije im bilo smiješno ko nama.

nisu nam platili za ovu predstavu :ne zna:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

16 Jan 2014, 13:13

Nisam mislio nikako zaraditi lovu već postati legenda na selu kod bake i dide, ali...da mi je današnja pamet sigurno bih nastupio barem u Globalnom sijelu. Naime, znam hipnotizirati kokoši...aha! :D
Jedino...kad je baka vidjela hipnotizirane koke poredane na zemlji malo je falilo da se ne istjera vraga iz mene.
Drugi put kad sam se ozbiljno kockao sa svojom reputacijom normalnog i zdravog djeteta bilo je kad sam rukama ulovio zmiju i paradirao s njom omotanom oko moje ruke po tom istom selu...Stričevi su krvavih očiju trčali uz mene s lopatama, pajserima i drvenim oruđem urlučući da je bacim kako bi joj satrali glavu... :zubo:
Na koncu je gmizavi stvor bačen u vatru smrskene tintare kako bi svi vidjeli gdje su mu nekada bile noge koje Bog uze zbog neposlušnosti... :facepalm:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

16 Jan 2014, 13:27

karambol » wrote: Drugi put kad sam se ozbiljno kockao sa svojom reputacijom normalnog i zdravog djeteta bilo je kad sam rukama ulovio zmiju i paradirao s njom omotanom oko moje ruke po tom istom selu...Stričevi su krvavih očiju trčali uz mene s lopatama, pajserima i drvenim oruđem urlučući da je bacim kako bi joj satrali glavu... :zubo:
:rofl: :rofl: :rofl: a daj udaviću se jebote
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

16 Jan 2014, 13:31

jebote, mene uopće nisu zanimale te seoske životinje :confused:
pa kakvo sam ja to bila dijete.

jedino sam volila, kad smo išli čuvat ovce, dobro ih išibat svako malo glumeći da su neposlušne, a uopće nisu bile :tuzni:
Post Reply