Susjedi

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Splenda
Posts: 1963
Joined: 30 Sep 2011, 00:58

08 Nov 2013, 23:31

judolino » wrote: Zato sam ja otišo iz nebodera u kuću, pa sad bučim sam sebi i baš mi je ljepo!

kurac. i ja sam u kući. da sam u neboderu mislim da bi ih odreda odavno zatukla lopatom. :zecoD:


Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

16 Nov 2013, 16:56

Ja isto živim sama navrh brda. Susjeda skoro da i nemam :zubo: doduše, laka sam meta za razne provalnike i psihopate, ali to je mala cijena koju plaćam za mir.

Ja bih susjedi na svaku plahtu ili deku zakačila pribadačom poruku u kojoj je molim da to više ne radi.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

18 Nov 2013, 20:10

Éowyn » wrote:Ja isto živim sama navrh brda. Susjeda skoro da i nemam :zubo: doduše, laka sam meta za razne provalnike i psihopate, ali to je mala cijena koju plaćam za mir.

Ja bih susjedi na svaku plahtu ili deku zakačila pribadačom poruku u kojoj je molim da to više ne radi.
Ideš - pa ti si fakat luda u pičku materinu! :S

Bilježim se sa štavljenjem! :top:

Od sad te zovem Ksena Em... :giggle:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Nov 2013, 21:09

Oprostite mi, ali vasi prijedlozi su nista naspram onom sto bi trebalo uradit, a to je:

svaki put kad je lancun/plahta pokrila prozor, isti uzet i prisvojit, a kad susida zatrazi svoj komad krpe nazad, rec da je to zapljena u svrhu dobrosusjedskih odnosa, i napomenut joj da ti fale jos nekoliko komada za nadopunu kolekcije, i da se da u ponovno pranje i vjesanje cim prije....
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

14 Nov 2014, 12:06

Dakle, ja sam grozna susjeda koja maltretira pošten svit. Sinoć su mi ovi ispod mene lupali po cijevima radijatora da se stišam. A ono, nismo radili ništa. Došla mi je frendica s dečkom na par dana i par puta smo zaškripili stolicama dok smo sjedili u malo kasnije doba, oko 1. Prije koji dan su pak ovi iz stana pokraj moga lupali po zidu da se stišamo jer sam razvukla kauč u gluho doba noći. Koji je tim ljudima vrag? Uznemiruju me. :mama:
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

14 Nov 2014, 13:48

Zekoslawa wrote:Dakle, ja sam grozna susjeda koja maltretira pošten svit. Sinoć su mi ovi ispod mene lupali po cijevima radijatora da se stišam. A ono, nismo radili ništa. Došla mi je frendica s dečkom na par dana i par puta smo zaškripili stolicama dok smo sjedili u malo kasnije doba, oko 1. Prije koji dan su pak ovi iz stana pokraj moga lupali po zidu da se stišamo jer sam razvukla kauč u gluho doba noći. Koji je tim ljudima vrag? Uznemiruju me. :mama:
e, al u njihovim očima ti to sve namjerno radiš. ono, čekaš da se opuste, pa kad se najmanje nadaju, a ti lup, škrip.. ti si ta koja uznemirava.
samo ne upadaj u zamku da se izvinjavaš, ono, sjetiće se svakog tvog usputnog pozdrava, smiješka ili čega već, al u tome će vidjeti loše, hinjsko.. ne hrani im paranoju. tvoj obzir bi samo pojačao njihov osjećaj ugroženosti.

..opusti se, nema to veze s tobom. :)
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

14 Nov 2014, 13:51

zecice u kakvoj ti to zgradi zivis kad se sve cuje, od papira? :misli:
posebno me nerviraju takve spodobe kojima svaki kurac smeta, nek idu u sumu da zive ako hoce grobnu tisinu.

nemam neki pametan savjet, osim da ti se jebe sto lupaju :zubo: neka lupaju a ti radi sto bi radila i da ne lupaju i pravi se da ne cujes kad lupaju :o
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

14 Nov 2014, 14:01

Stavi ih na ignore. To su nardkani, nesretni i grintavi ljudi kojima nikakvo obrazloženje ne igra. Dobro kaže Zmaj - nema to veze s tobom.
:)
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

14 Nov 2014, 14:36

Krasne joj savjete nudite...zar nije dosta jedna Ex sa svojim susjedima :misli:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

14 Nov 2014, 14:57

Ne mogu ni zamisliti na sta bi licilo da su ex i zec susjede, jedna ispod druge.

Zapravo, mogu... :ckzubo:
'if you fall, i'll be there' (floor)
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

14 Nov 2014, 15:04

Euklid » wrote:Ne mogu ni zamisliti na sta bi licilo da su ex i zec susjede, jedna ispod druge.

Zapravo, mogu... :ckzubo:
:rofl: :rofl: :rofl:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

15 Nov 2014, 21:57

Zekoslawa » wrote:...Sinoć su mi ovi ispod mene lupali po cijevima radijatora da se stišam...
Prije koji dan su pak ovi iz stana pokraj moga lupali po zidu da se stišamo jer sam razvukla kauč u gluho doba noći. Koji je tim ljudima vrag? Uznemiruju me. :mama:
Svi oko tebe ludi, samo ti normalna, a? :zubo:






Prestani zajebavat ljude. :hek:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

16 Nov 2014, 14:42

nina williams » wrote:
Svi oko tebe ludi, samo ti normalna, a? :zubo:

Pa onako, i nije to nemoguće, s obzirom na to da ja uglavnom nikog ne čujem, osim što me nedjeljom zna probuditi kad netko raspali misu na TV-u. Ili ako čujem, to nije nešto zbog čega bih ljudima lupala po zidu. Ako želim grobnu tišinu, da se ništa živo ne čuje baš kad ja hoću, onda recimo ne živim usred grada, i to je opcija. A jesam li spomenula da iz jednog od tih stanova koji lupaju ljudima po zidovima jedna baba otvara vrata da vidi tko prolazi?

Investirala sam u tepihe i u čepiće za stolice. Ako im i dalje nešto smeta, neka a) izvole investirati u zvučnu izolaciju, b) zovu policiju, pa će im krepat o smija kad zateknu mene samu s mačkom od po kila kako sjedim u tišini, c) zovu Sanitarnu da obave mjerenje buke, na što ću se ja rado odazvati, ali na njihov trošak, d) idu u šumu. :durica:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

16 Nov 2014, 21:49

Bolje b t bilo da razmisliš o investiciji u kake dobre zvučnike. Pa će vidit da je razvlačenje kauča tih poso. :zubo:

I zajebavaj špijunirajuću babu, obavezno.
Ispočetka na finjaka, recmo s 'jel trebate štogod'. :raspa:
Ako ne odustane počmi razgovarat sama sa sobom o tom gdje sve neki guraju svoj pogani nos.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

17 Nov 2014, 12:50

Zekoslawa » wrote:d) idu u šumu. :durica:
Odjebi! :madkava:

Nisam ja svoj disfunkcionalni bunar kopal za tvoje susjede, nego za poreznike & inspektore! :E
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

17 Nov 2014, 23:12

nina williams » wrote:Bolje b t bilo da razmisliš o investiciji u kake dobre zvučnike. Pa će vidit da je razvlačenje kauča tih poso. :zubo:

I zajebavaj špijunirajuću babu, obavezno.
Ispočetka na finjaka, recmo s 'jel trebate štogod'. :raspa:
Ako ne odustane počmi razgovarat sama sa sobom o tom gdje sve neki guraju svoj pogani nos.
O, ne brini, babu već pozdravljam srdačnim glasnim "Dobar dan!" s dvjesta metara kad taman krene zatvoriti vrata i misli da je ne vidim. Pa sam par puta dobila "Dobar dan, evo ja malo otvorila da brže osušim pod" ili "Dobar dan, evo ja se malo luftam, jel vama vruće?" i tako to. :zubo: Ali mislim da nije stvar u babi, to je stan di žive majka i sin od 50 godina, mislim da sin lupa. :zecorolleyes:

U ostalim vijestima, moje zlato skače baš tamo gdje nema tepiha i uspješno izbjegava doskok na tepih. :facepalm:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

18 Nov 2014, 14:08

Zekoslawa » wrote: Pa onako, i nije to nemoguće, s obzirom na to da ja uglavnom nikog ne čujem, osim što me nedjeljom zna probuditi kad netko raspali misu na TV-u. Ili ako čujem, to nije nešto zbog čega bih ljudima lupala po zidu. Ako želim grobnu tišinu, da se ništa živo ne čuje baš kad ja hoću, onda recimo ne živim usred grada, i to je opcija. A jesam li spomenula da iz jednog od tih stanova koji lupaju ljudima po zidovima jedna baba otvara vrata da vidi tko prolazi?

Investirala sam u tepihe i u čepiće za stolice. Ako im i dalje nešto smeta, neka a) izvole investirati u zvučnu izolaciju, b) zovu policiju, pa će im krepat o smija kad zateknu mene samu s mačkom od po kila kako sjedim u tišini, c) zovu Sanitarnu da obave mjerenje buke, na što ću se ja rado odazvati, ali na njihov trošak, d) idu u šumu. :durica:
I to je to. Sve si rekla.

Ne kužim te ljude. Jasno mi je da ne biramo sami oće li nam takve pizdarije kidat živce ili ne, al tolko valjda moš bit objektivan da si ne uzimaš za pravo utišavat stanare za svaki drek, već da si svjestan da su tvoji živceki malo i tvoj problem.

Ne znam, ja sam bučna osoba.
Glasno pričam, glasno raspravljam, vičem, slušam muziku, pjevam, a bogami čuje me se nadaleko i kad se smijem :o
Imam i redovne tantrume, hvala na pitanju.
Za života su me svega dva puta ljubazno zamolili da se utišam, posve opravdano.
Dva puta od tri miliona puta što sam bila bučnija.
A živim u zgradi s jako puno stanova.
Također sam se naslušala svakojake buke iz drugih stanova.

Tako da...nek se ti tvoji malo saberu :raspa:
Il pođu živit u šumu :ne zna:
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

18 Nov 2014, 14:57

Meni ništa nije smetalo do The Susjeda. Sad želim zbilja živjeti u šumi. Postala sam abnormalno osjetljiva na buku. Ptsp.
Zajeb je što me strah živjeti u kući na osami. Moram se udat.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

18 Nov 2014, 15:00

Statistički, najopasnije ti je da se udaš na osami.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

18 Nov 2014, 15:33

Upravo tako... vidi šta se Letećoj dogodilo... :tuzni:
'if you fall, i'll be there' (floor)
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

18 Nov 2014, 16:09

:rofl: :rofl:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

18 Nov 2014, 16:32

Kolinda Kitarović » wrote:Meni ništa nije smetalo do The Susjeda. Sad želim zbilja živjeti u šumi. Postala sam abnormalno osjetljiva na buku. Ptsp.
Zajeb je što me strah živjeti u kući na osami. Moram se udat.
Imala sam i ja takvu fazu, sad me pomalo prošla. To su "prenapregnuti živci", rekli bi u ruskoj literaturi. :D Tim više kužim da ljudima može svašta zasmetati, ali zna se što je neprimjereno, što nije i to se ne određuje prema individualnim stanjima/preferencijama i tomu slično. U kućnom redu stoji da se noću ne smije bučiti, premještati namještaj, slušati glasnu glazbu i tomu slično. Sve drugo, dakle hodanje po stanu, puštanje vode u WC-u, mačje skakanje i slično, stvar je individualnog dogovora. Moja je dobra volja hoću li povesti računa ili neću, i ako je izolacija loša, onda nije samo moja dužnost da nešto poduzimam. A s ovakvima ispada da jest. Prvo su mi rekli da kupim mekše papuče, sad im mačka i stolice smetaju, samo čekam da dođemo do ponoćnog tuširanja i petanja kose. I onda se mi noćni ljudi po defaultu osjećamo krivima jer kao mi smo ti koji žive obrnuto od normalnog svijeta. To što ne činim ništa nedopušteno i što plaćam režije i zajedničku pričuvu (koja se može investirati i u izolaciju) isto ko i oni, nikom ništa. E pa dosta je terora dnevnih ljudi! :usama: :D
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

18 Nov 2014, 16:52

Tu te podržavam. Sačuvaj bože da ne mogu otuširat se noću il osušit kosu. :eek:
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

18 Nov 2014, 18:55

na ovoj temi uviđam koliko sam ja tolerantna i predivna susjeda.
nisam ništa rekla budalama ni onomad dok su me budili nabijanjem u 7 ujutro.
samo sam proklinjala. kako koji dan... dabog da si zakucao čavao u prst. dabog da si pobrusio donji sloj kože tom brusilicom. dabog da ti se urušila greda na tu maloumnu nekulturnu glavu. :madkava:
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

19 Nov 2014, 09:05

Beau » wrote: I to je to. Sve si rekla.

Ne kužim te ljude. Jasno mi je da ne biramo sami oće li nam takve pizdarije kidat živce ili ne, al tolko valjda moš bit objektivan da si ne uzimaš za pravo utišavat stanare za svaki drek, već da si svjestan da su tvoji živceki malo i tvoj problem.

Ne znam, ja sam bučna osoba.
Glasno pričam, glasno raspravljam, vičem, slušam muziku, pjevam, a bogami čuje me se nadaleko i kad se smijem :o
Imam i redovne tantrume, hvala na pitanju.
Za života su me svega dva puta ljubazno zamolili da se utišam, posve opravdano.
Dva puta od tri miliona puta što sam bila bučnija.
A živim u zgradi s jako puno stanova.
Također sam se naslušala svakojake buke iz drugih stanova.

Tako da...nek se ti tvoji malo saberu :raspa:
Il pođu živit u šumu :ne zna:
Ja sam drugačija. Ne volim da me se čuje niti želim čuti druge jer mislim da je to važan uvjet za suživot, za gradski život. Da urbano življenje zahtijeva od stanovnika ograničavanje vlastitog prostora, fizičkog i zvučnog. Prevelika je tu koncentracija ljudi i uzurpiranje tuđeg prostora, ne samo da je nepristojno, nego bi onemogućavalo funkcioniranje zajednice. Kad bi svi ljudi vikali, niko nikoga više ne bi čuo. Zato viku smještam u brda, gdje je bilo potrebno derati se da bi te čuo prvi susjed par kilometara daleko ako te napadne vuk. :zubo:
Okviri koje si namećemo su nužni. Kao na parkingu, uglavi se između svoje dvije crte, a ako to nisi u stanju, nego se onako raskrečiš preko dva mjesta, onda brate idi parkiraj na vlastitu livadu kako god ti drago.
Buka je neželjeni zvuk, smeće. Ako čujem susjede kako krešte ili drndaju s glazbom, imam osjećaj kao da mi ubacuju svoje smeće kroz prozor. Ono, ako ne znaš gradski i demokratski, sjedi u sojenici bogu iza nogu i bacaj oglodane kosti kroz prozor u vlastito blato.
Ne volim čujnost ni između soba u vlastitom stanu. Ja u svojoj sobi slušam svoju glazbu kroz svoje slušalice. Klinac u svojoj sobi igra igrice također sa slušalicama na ušima. Ako imaš svojih desetak kvadrata, raširi se u njima i ne guraj se u tuđe. Ako ti je malo, onda je grad preskučen za tebe, priroda te zove. :zubo:
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
Post Reply