Susjedi

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

19 Nov 2014, 14:00

Margarita » wrote:
Ja sam drugačija. Ne volim da me se čuje niti želim čuti druge jer mislim da je to važan uvjet za suživot, za gradski život. Da urbano življenje zahtijeva od stanovnika ograničavanje vlastitog prostora, fizičkog i zvučnog. Prevelika je tu koncentracija ljudi i uzurpiranje tuđeg prostora, ne samo da je nepristojno, nego bi onemogućavalo funkcioniranje zajednice. Kad bi svi ljudi vikali, niko nikoga više ne bi čuo. Zato viku smještam u brda, gdje je bilo potrebno derati se da bi te čuo prvi susjed par kilometara daleko ako te napadne vuk. :zubo:
Okviri koje si namećemo su nužni. Kao na parkingu, uglavi se između svoje dvije crte, a ako to nisi u stanju, nego se onako raskrečiš preko dva mjesta, onda brate idi parkiraj na vlastitu livadu kako god ti drago.
Buka je neželjeni zvuk, smeće. Ako čujem susjede kako krešte ili drndaju s glazbom, imam osjećaj kao da mi ubacuju svoje smeće kroz prozor. Ono, ako ne znaš gradski i demokratski, sjedi u sojenici bogu iza nogu i bacaj oglodane kosti kroz prozor u vlastito blato.
Ne volim čujnost ni između soba u vlastitom stanu. Ja u svojoj sobi slušam svoju glazbu kroz svoje slušalice. Klinac u svojoj sobi igra igrice također sa slušalicama na ušima. Ako imaš svojih desetak kvadrata, raširi se u njima i ne guraj se u tuđe. Ako ti je malo, onda je grad preskučen za tebe, priroda te zove. :zubo:
uh...

ne znam uopće kako da to zamislim. takav tihi život.
pa nije to nikakva problematična buka. to su zvukovi. zvukovi života u gradu.

da zamislim da svi vičemo?
pa ja mislim da svi mi i vičemo, evo iskreno. tj, velika većina.
ne postoji u gradu tišina, ne postoji.
pitanje je, dakle, što smatramo bukom.
ovo o čemu pričamo meni nije buka. to su zvukovi. zvukovi s ceste, zvukovi iz stanova, zvukovi iz dječjeg parka, zvukovi s nogometnog igrališta, lavež pasa, kamioni, tramvaji, auti.
buka je kad netko u mom stanu, ili stanu ispod, buši nešto bušilicom. to je buka zbog koje ja moram vikat da bi me sugovornik čuo.
a sve ostale naše "buke življenja" preko dana se utope u gradskoj buci.
navečer kad se sve stiša onda tek uspijem čut dole ženu kako viče na ćer. to meni nije buka, ja ju čujem, al to je buka možda njenoj maloj, meni je u mom stanu samo zvuk. da li mislim da ne smije nikad popizdit i vikat na dijete? ne, ne mislim.
iznad mene su nekad živjela dva buraza koja su u stanu igrala nogomet svaki dan. ponekad sam mislila da će mi strop past na glavu.
pa nije mi ni to smetalo. onako, čudila sam se koji bog rade da se tako trese, al nije mi smetalo na način da im idem uskratit tu njihovu zabavu. mozda sam ja luda :misli:
onako, shvaćam da stan nije za nogomet, i da to nije najpristojnije ponašanje, ali računam da im je valjda to jako super kad često rade. bilo bi mi iskreno žao da zbog mene te dvije budale nemaju više svoje veselje :rofl:
ma mislim mogla bih nabrajat do preksutra što sve čini život mojih komšija :o

ne znam suludo mi je da se tolko sustežemo i ograničavamo.
znači, otvorit ću prozor, čut ću aute kako bruje, pase kako laju, djecu kako skviče i onda ću popizdit jer čujem u stanu do i muziku kako svira i smatrat ću susjedu nepristojnom.
ne, neću. smatrat ću da ženska voli slušat radio malo glasnije. ono, posprema stan i uživa u glasnoj glazbi.
kad sad zamislim kako bi izgledao moj dosadašnji život da sam uvijek bila točno onoliko tiha da me nitko van moje sobe ne može čut, to je život upola siromašniji.
ma šta upola.
znači sva ona druženja kad su mi dolazile frendice da slušamo nove albume zajedno i uz to bi spontano usred bijela dana pjevale iz sve snage nirvanu, cranberriese, maraju keri kenli :rofl: - sve to da izbacim iz života.
pa onda sva ona druženja do dugo u noć po tuđim stanovima i žučne rasprave o politici, muzici, pederima i ostalo. to isto van?
svakodnevne tučnjave i svađe sa sestrom?
glasno smijanje?

tulumi i fešte obiteljske?

:tuzni:

znam da ima ljudi koji paze na svaki šum.
sjećam se prije smo dolazili kod jedne frendice navečer na cugu i čim bi u raspravi postali malo glasniji i žučniji ona nas je panično stišavala i umirvala. ajme kako mi je to kvarilo doživljaj :mama:

ne znam, margarita. nije to buka 24/7. već kako kome dođe s vremena na vrijeme. mislim da bi stišavanjem načina života napravili više štete nego koristi.

i još sam htjela nešto reć. tihi ljudi glasnije ljude uvijek smatraju nepristojnima i neodgojenima, brđanima.
ne slažem se s tim. kako se netko rodi, bubam sad, plašljiv, a netko neustrašiv, tako je i naša osobna bučnost dijelom i dio našeg urođenog temperamenta, naravi, nervnog sustava :zubo:
dajmo im da se čuju :usama: :rofl:
zezam se malo. i ja sam s godinama sve tiša. al tko mi je kriv što mi je život sve dosadniji :ne zna:


User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

19 Nov 2014, 14:22

Ah, mene probudi ako Pero noću ustane i žvače žvaku u kuhinji. Tri sobe dalje od moje čujem žvak, žvak, žvak. :zubo:
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

19 Nov 2014, 14:31

:rofl:
mene probude zvukovi iz moje sobe, čak i najtiši.
al za vanjske buke sam totalni autist :zubo: :kuckucudrvo:
neberobatno je kolko sam u stanju isključiti se...
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

19 Nov 2014, 14:34

Beau » wrote::rofl:
mene probude zvukovi iz moje sobe, čak i najtiši.
al za vanjske buke sam totalni autist :zubo: :kuckucudrvo:
neberobatno je kolko sam u stanju isključiti se...
A kakvi su to zvukovi u tvojoj sobi, kad si sama sa sobom :misli:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

19 Nov 2014, 14:36

miky0 » wrote:
A kakvi su to zvukovi u tvojoj sobi, kad si sama sa sobom :misli:
komarac :o :rofl: :mad:
mobitel :ne zna:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

19 Nov 2014, 14:39

Beau » wrote: komarac :o :rofl: :mad:
mobitel :ne zna:
A mozda je jos neko, ka neki duh ili nesto tako :misli:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

19 Nov 2014, 14:43

miky0 » wrote:
A mozda je jos neko, ka neki duh ili nesto tako :misli:
:rofl:
moguće. nadam se da je zgodan...nekad bio :duh:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

20 Nov 2014, 00:07

Zekoslawa » wrote: O, ne brini, babu već pozdravljam srdačnim glasnim "Dobar dan!" s dvjesta metara kad taman krene zatvoriti vrata i misli da je ne vidim. Pa sam par puta dobila "Dobar dan, evo ja malo otvorila da brže osušim pod" ili "Dobar dan, evo ja se malo luftam, jel vama vruće?" i tako to. :zubo: Ali mislim da nije stvar u babi, to je stan di žive majka i sin od 50 godina, mislim da sin lupa. :zecorolleyes:

U ostalim vijestima, moje zlato skače baš tamo gdje nema tepiha i uspješno izbjegava doskok na tepih. :facepalm:
Pa jebate, daj snimi sinčiću Psiho od Hičkoka, možda se dosjeti jadu...
Uz DVD mu kao slučajno pokloni čakiju, haljinu i periku...

A ti Gliša, kad te ja za uši navučem, novi će ti nick biti il Dambo ili Leteći... :raspa:
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

25 Nov 2014, 11:05

Zekoslawa » wrote: Pa onako, i nije to nemoguće, s obzirom na to da ja uglavnom nikog ne čujem, osim što me nedjeljom zna probuditi kad netko raspali misu na TV-u. ...
:durica:
Kakva osjetljiva ateistička dušica!
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

25 Nov 2014, 11:06

Beau » wrote::rofl:
mene probude zvukovi iz moje sobe, čak i najtiši.
al za vanjske buke sam totalni autist :zubo: :kuckucudrvo:
neberobatno je kolko sam u stanju isključiti se...
Od života?
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

25 Nov 2014, 15:00

Smokljane, sta sutis, koji ti je kurac? Cili dan se vrtis a sutis ka zaliven. Aj kreni vise da se ima sta citat :zubo:
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

25 Nov 2014, 15:11

Nema se tu šta više reći. Radi se o POS gradnji, ili preteči takve. Dakle, loša izvedba, slab i manjkav materijal, tanki zidovi, vizualno i audio zagađanje, loša izolacija, niže klase namještaja i ljudi, samoća, depresija, čekić, ekser i uže...
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

25 Nov 2014, 15:18

schmokljan » wrote:Nema se tu šta više reći. Radi se o POS gradnji, ili preteči takve. Dakle, loša izvedba, slab i manjkav materijal, tanki zidovi, vizualno i audio zagađanje, loša izolacija, niže klase namještaja i ljudi, samoća, depresija, čekić, ekser i uže...
Pa nije vajda tako lose :ne zna: uvik sam se cudija suicidalnim ljudima da sa sobom nikad nisu zeljeli povuc i odgovorne za stanje koje ih je zadesilo...
Post Reply