Fiskalna neodgovornost :brukica:

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

01 Oct 2013, 22:20

Starfish wrote:
oće, oće. :o
:rofl:
Pobrini se da opeljesi kara do koske :no: :o


User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

01 Oct 2013, 22:20

Beau » wrote: :lol:
Pa ne pitam zbog sebe :D
Nisam ni mislio zbog toga. :o Tek mi sad pade u pamet. Mislio sam zbog toga što je on mlađi i zarađuje, a ja sam jebivjetar. :tuzni:
Nego sam samo htjela potvrdit da smo mi mladji razmazene bestije :o
Pa da mislim da postoji ta tendencija. OK, kontrataktika je, nemojte nikom reć, da ja ne tražim ama baš ništa, ali ama baš ništa. Onda im bude žao pa možda budu i dobrohotniji prema meni. :zubo: :o :mirko:
I jos ako te horoskop nece, gotovo ti je..
Neće. :tuzni:
Nego, jel ozenjen? :o :rofl:
Nije. :D
Starfish
Posts: 1327
Joined: 17 Jun 2013, 00:05

01 Oct 2013, 22:20

Beau » wrote: Pobrini se da opeljesi kara do koske :no: :o
:usama:
dobro da ne može banati. :rofl: :o
Starfish
Posts: 1327
Joined: 17 Jun 2013, 00:05

01 Oct 2013, 22:24

Pa da mislim da postoji ta tendencija. OK, kontrataktika je, nemojte nikom reć, da ja ne tražim ama baš ništa, ali ama baš ništa. Onda im bude žao pa možda budu i dobrohotniji prema meni.
misliš, starci? diskutabilno. :mudri: mene su prije doslovno nagovarali da uzmem novce ili da idemo nešto kupiti, sad su odustali, pa onaj tko najviše traži, najviše dobije. pa sam i ja morala početi tražiti. :o trebalo bi otvoriti neki bratsko-sestrinski topik. :zubo:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

01 Oct 2013, 22:32

Nismo se mislim dobro skuzili, kar.
Al nema veze.
Htjedoh reci da su mladji razmazeniji i neodgovorniji s lovom.
Al znam i dosta obrnutih primjera, tako da...kako ti padne grah :D
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

01 Oct 2013, 22:32

blue :S kako jebote uspijevaš štediti? evo, ja bi to naučila.
meni je fiskalna odgovornost 2.0

višekratna, koliko para ti ode na bedastoće, onak, okvirno? četvrtina para? polovina?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

01 Oct 2013, 22:36

Starfish » wrote: misliš, starci? diskutabilno. :mudri: mene su prije doslovno nagovarali da uzmem novce ili da idemo nešto kupiti, sad su odustali, pa onaj tko najviše traži, najviše dobije. pa sam i ja morala početi tražiti. :o trebalo bi otvoriti neki bratsko-sestrinski topik. :zubo:
Ae tako nekako. Pa da i mene znaju nagovoriti da uzmem nešto... on stalno žica pa su suzdržaniji.
Beau wrote: Htjedoh reci da su mladji razmazeniji i neodgovorniji s lovom.
Skužih... poslije. :zubo: A i ne smijem ja potvrditi taj stereotip. :o :zubo:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

01 Oct 2013, 22:40

:rofl:
Zasto ne smijes potvrdit?
Nista te ne kuzim :(
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

01 Oct 2013, 22:43

Beau » wrote: Zasto ne smijes potvrdit?
Nista te ne kuzim :(
Ima ovdje mlađe braće pa da ih ne naljutim. :o
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

01 Oct 2013, 22:48

U redu je, ne ljutim se :mladja sestra: :bicedobro:

Bit ce sve dobro :starfish:
Starfish
Posts: 1327
Joined: 17 Jun 2013, 00:05

01 Oct 2013, 22:49

Beau » wrote: Bit ce sve dobro :starfish:
:koka:

:rofl:
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

02 Oct 2013, 12:08

Starfish » wrote:
misliš, starci? diskutabilno. :mudri: mene su prije doslovno nagovarali da uzmem novce ili da idemo nešto kupiti, sad su odustali, pa onaj tko najviše traži, najviše dobije. pa sam i ja morala početi tražiti. :o trebalo bi otvoriti neki bratsko-sestrinski topik. :zubo:
Podrzavam inicijativu. Uvijek sam se brinula kako moji nemaju dovoljno za nas, trazila sam samo za najnuznije dok nisam skuzila da me vise nitko ne obadaje cak i kad trebam/ zelim nesto, a braci se redovito daje za stvari koje si ja sama kupujem. E nemere vise. :durica:

Trosim malo, najvise za kave i druzenja, shopping ne volim, skrta sam davati za slatkise i grickalice ako nije neka posebna prigoda.
Sad sam malo zabrinuta jer nemam velik budzet, a moram ga rasporediti na 4 mjeseca, usto moram misliti na hranu i stanarinu sto kod kuce nije bila moja briga. Hvala Bogu da nemam i rezije. :S Drugi problem je sta mi ni kuhanje ne ide, tj. nisam bas ni probavala. Vecinu dana sam na faksu, morala bih nositi nesto sa sobom da ne trosim na sendvice i grickalice, ionako me ne zasite. A i menza je triput skuplja nego u Zagrebu, ova na faksu je i odurna. :crying:
Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

02 Oct 2013, 17:22

Pješčana » wrote:blue :S kako jebote uspijevaš štediti? evo, ja bi to naučila.
Prihodi su mi oke :zubo: Mislim, štedila sam i sa manje, ali manje; doduše tad su mi i izdaci bili manji :zubo:



Višekratni, što se tiče DM-a, ja to ovako - idem u nabavu jednom mjesečno, imam listu, s obzirom da kupujem uglavnom iste stvari, znam im cijenu, pa mogu zbrojiti unaprijed koliko me dođe ceh, tako da nema iznenađenja na blagajni. Koristim dosta njihovih robnih marki - jednostavno su dobre :top: Ako sam ekstra šparna onda kupujem i one proizvode u DM robnim markama, a koje inače ne kupujem (to rijetko doduše :zubo: ). Također koristim i knjižice s popustima, ali samo za one stvari koje mi trebaju ili one koje inače koristim, a trenutno su na sniženju.

Ako želiš biti sigurna da nećeš potrošiti mimo predviđenog, napravi listu, zbroji koliko košta i otiđi u dućan s iznosom par desetaka kuna više od toga, možeš kupiti točno što ti treba, a za ostatak uzeti nešto za gušte. Kartice pusti kući :D

Postoje programi za upravljanje osobnim financijama, ne bi ti znala preporučiti, jer ja to već imam složeno u glavi pa mi ne treba.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

02 Oct 2013, 17:27

blue » wrote: Za sad mi je ovo najbolji post na temi :D
Care :S Ja nisam taj tip (toliko), ali sviđa mi se princip :D

Sad idem dalje čitat :kokice:
:shy:


to je samo bila parafraza čuvene izjave Georga Besta...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

03 Oct 2013, 10:15

Euklid » wrote:
:shy:


to je samo bila parafraza čuvene izjave Georga Besta...
Nogometaša? :misli:
Nikad čula :zubo:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

03 Oct 2013, 12:23

blue » wrote: Nogometaša? :misli:
Nikad čula :zubo:
Ne bih ni ja. On je igrao prije nego sam se ja rodio.
Ali je ostao upamćen po jednoj sličnoj izjavi :zubo:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

03 Oct 2013, 15:40

Euklid » wrote: Ne bih ni ja. On je igrao prije nego sam se ja rodio.
Ali je ostao upamćen po jednoj sličnoj izjavi :zubo:
Umro je, kao je to jednom rekao jedan moj prijatelj liječnik, "od svega". Koliko se dalo zaključiti iz reportaža, prilično zadovoljan. Nije davao dojam da išta žali.

http://www.georgebest.com/
Post Reply