menadžeri

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

13 Jul 2013, 16:26

jebote, koja smo mi nacija. imam znanicu koja navodno traži posao, ja joj pošaljem link na natječaj za radno mjesto tajnice u maloj i jako dobrostojećoj firmi, a ona se uvrijedi. tajnica?! na dosadašnjem poslu potpisivala se kao menadžerica, iako je primljena bez ikakvog formalnog obrazovanja (sss) i iskustva. u međuvremenu je dovršila neki smjer na hrvatskim studijima, ali je firma počela propadati. i još joj pokučavam objasniti da je moju kolegicu štrebericu vrbovao head hunter za tajničko mjesto, da prvi čovjek un-a nije glavni menadžer nego glavi tajnik, ali ne, ja joj želim podvaliti kuhanje kave. ako vidite negdje natječaj za direktoricu svemira, nabacite mi link, molim, da joj pošaljem, da se odvrijedi


danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

13 Jul 2013, 17:33

Pricekaj dva, tri mjeseca... molit ce te za pozao pomocnice tajnici :kava:

btw. otkud ti po ovom pljusku???
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

13 Jul 2013, 17:49

a eto, moj euklide, kako bi rekao moj susjed, dosađivam se :o
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

13 Jul 2013, 18:05

onda nek te dosada vata sto cesce ;)
'if you fall, i'll be there' (floor)
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

13 Jul 2013, 20:36

Blaze posalji meni link, ja nisam uvredljiva :zubo:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

14 Jul 2013, 11:28

jednom davno bila sam Product Manager :zubo:
kurac od ovce, eto što je menađerstvo :kava:

to valjda jedino na našem jeziku zvuči gospodski.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

14 Jul 2013, 11:59

blaze » wrote:jebote, koja smo mi nacija. imam znanicu koja navodno traži posao, ja joj pošaljem link na natječaj za radno mjesto tajnice u maloj i jako dobrostojećoj firmi, a ona se uvrijedi. tajnica?! na dosadašnjem poslu potpisivala se kao menadžerica, iako je primljena bez ikakvog formalnog obrazovanja (sss) i iskustva. u međuvremenu je dovršila neki smjer na hrvatskim studijima, ali je firma počela propadati. i još joj pokučavam objasniti da je moju kolegicu štrebericu vrbovao head hunter za tajničko mjesto, da prvi čovjek un-a nije glavni menadžer nego glavi tajnik, ali ne, ja joj želim podvaliti kuhanje kave. ako vidite negdje natječaj za direktoricu svemira, nabacite mi link, molim, da joj pošaljem, da se odvrijedi
:rofl:

Pricala mi jednom jedna menadjerova zena kako ona kad hoce muzu nesto rec i biti sigurna da je dobio informaciju, da onda ona napise pismo i stavi mu ga u kofer kad ide na put.

Jer da je on nervozan kad dodje doma i da hoce mira i ne da mu se nju slusat i zamarat s takvim stvarima pa ga onda ni ne zamara nego na taj nacin rijesi problem. :D

Onda sam ja pitala da zasto mu ne posalje mail, da sam ja zaboravila i pisat rucno koliko se malo sluzim olovkom zadnjih desetak godina.
Na sto je rekla da on ne cita svoje mailove nego to radi njegova tajnica umjesto njega i onda mu samo prosljedi ono sto je bitno. A da ona ne zeli da njihove privatne stvari cita tajnica.
Pa onda pise pismo a ne mail. :zubo:
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

14 Jul 2013, 14:41

blaze » wrote:jebote, koja smo mi nacija. imam znanicu koja navodno traži posao, ja joj pošaljem link na natječaj za radno mjesto tajnice u maloj i jako dobrostojećoj firmi, a ona se uvrijedi. tajnica?! na dosadašnjem poslu potpisivala se kao menadžerica, iako je primljena bez ikakvog formalnog obrazovanja (sss) i iskustva. u međuvremenu je dovršila neki smjer na hrvatskim studijima, ali je firma počela propadati. i još joj pokučavam objasniti da je moju kolegicu štrebericu vrbovao head hunter za tajničko mjesto, da prvi čovjek un-a nije glavni menadžer nego glavi tajnik, ali ne, ja joj želim podvaliti kuhanje kave. ako vidite negdje natječaj za direktoricu svemira, nabacite mi link, molim, da joj pošaljem, da se odvrijedi
Mislim da se paralelno s ovim problemom - izmišljenih pridavanja vrijednosti izmišljenim radnim mjestima - događa(lo) to da neka "tradicionalnija", konkretnija zanimanja rapidno gube vrijednost jer ih po još jednoj, sad već uvriježenoj, novotariji počinju raditi ljudi koji a) nemaju iskustva, b) nemaju ni približno obrazovanje za taj posao (veći problem od ovog pod slovom a), c) ne kuže što rade i koje dimenzije im ima posao. Što je najgore, slično kao s tvojom prijateljicom, dešava se da ljudi potpuno podcjenjuju ulogu kontinuiranog i višegodišnjeg grijanja stolice i rada s knjigom, konkretnim materijalima, što te kasnije priprema da ipak imaš nekakvu širinu kad se zatekneš na nekom mjestu.

Ti procesi su nekako imali maha nešto prije recesije (u onom uzletu kad je Zavrtnica postala neka vrst pojma za mentalnu industriju i novi menadžment), a u recesiji mislim da se počelo dovoditi do apsurda - doslovno je postalo dovoljno prodati se pod nešto i "uspješno se nametnuti". Ljudi su naviknuti na takav sistem rada i napredovanja pa im je tajnica odjednom ispod nivoa - svojedobno je to bilo čak poželjno zanimanje, a i sinonim je (pa i danas, negdje) za odgovornu osobu.
.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

15 Jul 2013, 10:58

Da zanimljivo, kod nas su se uglavnom izgubila zanimanja voditelja, nadzornika, direktora, upravitelja, sad su svi menadžeri. I tajnica nije tajnica, nego osobni asistent, molit ću :zubo:
Iako meni naziv menadžer ima smisla tamo gdje ima smisla kod nas. Na engleskom, ovo što je Pješčana navela je ok, tako se kaže :ne zna:

I da slažem sa da je problem u ovom što Whereabout piše :top:
Čitam jutros neki članak na portalima (zaboravila sam do sad već koji :zlatnaribica: :o ) komentari u stilu - šta će ti škola, treba biti street wise :facepalm:
Boktemazo, ok, poslije u životu uz obrazovanje dobro dođe probitačan duh, ali "street wise" i ništa iza toga je za ići u zatvor, ne ponosit se time :flop:


edit: Da mislim da je članak bio o upisu u srednje, tj. o pojedinim srednjim školama u koje je i odlikašima problem upasti jer je konkurencija prevelika.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

16 Jul 2013, 15:06

blaze » wrote:jebote, koja smo mi nacija. imam znanicu koja navodno traži posao, ja joj pošaljem link na natječaj za radno mjesto tajnice u maloj i jako dobrostojećoj firmi, a ona se uvrijedi. tajnica?! na dosadašnjem poslu potpisivala se kao menadžerica, iako je primljena bez ikakvog formalnog obrazovanja (sss) i iskustva. u međuvremenu je dovršila neki smjer na hrvatskim studijima, ali je firma počela propadati. i još joj pokučavam objasniti da je moju kolegicu štrebericu vrbovao head hunter za tajničko mjesto, da prvi čovjek un-a nije glavni menadžer nego glavi tajnik, ali ne, ja joj želim podvaliti kuhanje kave. ako vidite negdje natječaj za direktoricu svemira, nabacite mi link, molim, da joj pošaljem, da se odvrijedi
Još samo u Zagrebu. Uskoro, kad nastupi glad, svi će ti šatro-menadžeri i menadžerice govoriti - daj šta daš.

Qrac im treba dat!
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

17 Jul 2013, 10:20

Najlejm poslovi koje sam do sad radila nazivali su se midlmenadžerskima :zubo: Poslovi najmanje plaćeni u odnosu na uloženi rad, s najviše jebanja u zdrav mozak, s neplaćenim prekovremenima, s 24/7 dostupnošću... Fuj. Poslovi koji su na papiru kurac po današnjim standardima su bili zabavni i adekvatno plaćeni :ne zna:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

18 Jul 2013, 16:05

Silajn » wrote:Najlejm poslovi koje sam do sad radila nazivali su se midlmenadžerskima :zubo: Poslovi najmanje plaćeni u odnosu na uloženi rad, s najviše jebanja u zdrav mozak, s neplaćenim prekovremenima, s 24/7 dostupnošću... Fuj. Poslovi koji su na papiru kurac po današnjim standardima su bili zabavni i adekvatno plaćeni :ne zna:
Mislim da danas ne postoji posao koji isplaćuje prekovremene :zubo: Možda jedino negdje u nekoj vrsti proizvodnje, gdje se odmah vidi učinak po satu :misli:

Ovo boldano - koji to poslovi? Pokušala sam se dosjetit nekog primjera, i nisam došla daleko :zubo:
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

18 Jul 2013, 16:47

Spomenuta tajnica, na primjer. Čim sam postala "asistent direktora" (identičan posao), prekovremeni su se umnožili, a plaća se smanjila :zubo: Onda, poslovođa - to je isto magijom postalo sranje čim sam postala "menadžer poslovnica".
Postoji samo jedna stvar gora od suvišnog tituliranja: kad ti vlasnik firme kaže da ste obitelj :D :D Čim to čujem dajem otkaz, jer znam da plaću neću vidjet više.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

18 Jul 2013, 20:24

Silajn » wrote:Postoji samo jedna stvar gora od suvišnog tituliranja: kad ti vlasnik firme kaže da ste obitelj
:rofl:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

18 Jul 2013, 22:14

Pješčana » wrote:jednom davno bila sam Product Manager :zubo:
kurac od ovce, eto što je menađerstvo :kava:

to valjda jedino na našem jeziku zvuči gospodski.
Mislim da ću zauvijek pamtiti šokirane poglede Hrvata u HZZ-u kad sam im objašnjavala da "manager" na engleskom znači bilo kakvog voditelja bilo kojeg procesa i da se "poslovođa" također prevodi kao "manager". Oni su mislili da ta riječ ima jednaku težinu kao i "direktor" u Jugi. :D
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

18 Jul 2013, 22:43

ElliQuinn » wrote:
Mislim da ću zauvijek pamtiti šokirane poglede Hrvata u HZZ-u kad sam im objašnjavala da "manager" na engleskom znači bilo kakvog voditelja bilo kojeg procesa i da se "poslovođa" također prevodi kao "manager". Oni su mislili da ta riječ ima jednaku težinu kao i "direktor" u Jugi. :D
Ne znam o kojem vremenu pričaš, ali ja se svaki put iznenadim kad shvatim da ih je i danas gomila koji jednako misle. :D
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

19 Jul 2013, 10:27

OK, kužim sad što su bolji poslovi s jednostavnijim nazivima :top:
Silajn » wrote: Postoji samo jedna stvar gora od suvišnog tituliranja: kad ti vlasnik firme kaže da ste obitelj :D :D Čim to čujem dajem otkaz, jer znam da plaću neću vidjet više.
Vjerujem :rofl: :rofl:
Tea Tree wrote: Ne znam o kojem vremenu pričaš, ali ja se svaki put iznenadim kad shvatim da ih je i danas gomila koji jednako misle. :D
Aha, tako su percipirani. A bome je i gomila menadžera i "menadžera" koji tako misle.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

20 Jul 2013, 20:01

Citam Antu Tomica u Jutarnjem i pisam od smijeha (cak sam nevoljko morao uci u more da obavim tu radnju).

Glavni lik danasnje kolumne je jedna od tih menadzerskih zvjezdica sto zaposjedaju sve moguce i nemoguce sinekure unutar drzavnog aparata ili firmi: Goran Krmpotic.

Culi ste o njemu ovih dana u tzv. sex aferi,
gdje je kopao rupu u koju je na kraju sam upao, "...kao jedna od onih nevjerojatnih, opicenih prica brace Coen u kojima se velika pokvarenost sretno spojila s jos vecim idiotizmom."

Zasto pisem ovo ovdje?

Zato jer je lik svojedobno bio na celu "Ureda za koordinaciju sustava procjene ucinka propisa".

:facepalm:
'if you fall, i'll be there' (floor)
Post Reply