Komentiranje, žaljenje i hvaljenje pdf-a i moderature

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

19 Sep 2011, 15:57

Dragi svi,
dobro došli za Okrugli stol!

S obzirom na mladost-ludost ovoga foruma, ovdje se možete raskomotiti i porazgovarati o područjima koja ovdje još nemaju svoj stalni dom - psihlogija, filozofija, zdravlje, obitelj, djeca, kućni ljubimci, školovanje i ostale zanimacije modernoga forumaša :D S vremenom, kako bude rastao broj tema i interesenata, vaše će se teme brižljivo pospremiti na odgovarajući podforum kad i ako se otvori.

Cijenimo sugestije, i svaku možete ostaviti ovdje, kao i kritike i/ili prigovore na moderaturu, mi ionako svaki dan visimo na internetsima i volimo pričati, pa ćemo vam rado odgovoriti na sve što vas zanima.

Vjerujem da je ovo vrijeme i mjesto da vas uputimo i na light dio ovog podforuma - Trkeljanje. Tamo vam je birc, a ondje će završavati i teme koje zachatate do ludila u one rijetke petke kad nema tko vrebati ko kobac na ozbiljnim temama :zubo:

Stojimo na usluzi,
K&J :cerek:

klonka wrote:Poktemazo, pa ja sam modulator! :eek:


Mulica je opet bila na ćenifi kad su se dijelile funkcije? :zubo:
I ima da tu funciju obavljaš savjesno! K'o pravi pijonir! :o


MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
jevgenija
Posts: 2606
Joined: 17 Sep 2011, 22:02
Location: Virtualni Vidovci

19 Sep 2011, 15:57

ma čekaj bre da se dogovorim sa su-moderatoricom. u istim smo govnima, neću ja sve radit :morticia:
:raspa:
You can only be young once. But you can always be immature. (dejzino MD <3)
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

19 Sep 2011, 16:07

jevgenija wrote:E, klonče, a da se ne zajebavamo s pravilima - ovo je ionako gomila bundžija i preseratora, nego da im odma ovo ostavimo da se žale? :zubo:
Čekaj, prvo moramo zatvoriti temu. :zubo:
gonj špadi
User avatar
jevgenija
Posts: 2606
Joined: 17 Sep 2011, 22:02
Location: Virtualni Vidovci

19 Sep 2011, 16:08

klonka wrote: Čekaj, prvo moramo zatvoriti temu. :zubo:
joj... da.
Oprosti.
Oćeš je ti zatvorit, a ja popravit uvodni ili ću je ja zatvorit a ti popravit uvodni? :zubo:

Edit - i kako do kurca da baniram klona od nogatinog muža? ili barem sebe ili se?!?!?
You can only be young once. But you can always be immature. (dejzino MD <3)
User avatar
djevojka
Posts: 31
Joined: 17 Sep 2011, 23:42

19 Sep 2011, 16:30

Pok modulatori! :w

:D

Ovaj, ja bih htjela da imamo podforum Kozmetika jer imam mnogo pitanja. Čak imam i mnogo savjeta.
Ja ću otvoriti sve teme tamo ako je vama teško i lijepo ću moliti Melody da mi ponekada daje savjete. :o :D

Mogu se i druge babe uključiti, jedino što molim je da Gazdi zabranite pisanje na Lakovima za nokte. :lux:
I'm disturbed, I'm depressed, I'm inadequate, I've got it all!
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

19 Sep 2011, 16:32

Koliko ja vidim, Lakovi su završili na Modi. Gazda ti je sudbina. :D
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

19 Sep 2011, 16:32

djevojka wrote:Pok modulatori! :w

:D

Ovaj, ja bih htjela da imamo podforum Kozmetika jer imam mnogo pitanja. Čak imam i mnogo savjeta.
Ja ću otvoriti sve teme tamo ako je vama teško i lijepo ću moliti Melody da mi ponekada daje savjete. :o :D

Mogu se i druge babe uključiti, jedino što molim je da Gazdi zabranite pisanje na Lakovima za nokte. :lux:
Pa otvaraj topike na modi. Ako bude potrebe, lako se odvoji. :ne zna:

I imaš gore topih Pitanje - hitno, tamo ti idu ovakve stvari. :o
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

22 Sep 2011, 08:52

Dok se ne otvore lokalni PDF-ovski PŽK-ovi, vjerojatno je ovo najbolje mjesto za upitati: kakva je svrha smetlišta? Na moderatorskom se spominje prebacivanje offtopic postova koji su duhoviti (tako nekako). Tu imam dva problema: ako se cijeli PDF zove "Trkeljajmo!", što zapravo znači biti offtopic (osim eventualno na sticky temama)? Ne bi li bilo bolje pustiti ljude da se ovdje razmašu svim i svačim, a da se na drugim PDF-ovima pokušava (u granicama razuma :)) držati ontopičnost?

Drugo, važnije pitanje: trenutno je tamo nakupina postova koji jedan s drugim nemaju veze. Ako su neki i duhoviti, oni su duhoviti u kontekstu - izvađeni iz konteksta, onako sami samcati, gube svoje osnovne razloge za duhovitost.

Mislim da bi se moderiranje "Trkeljajmo!" trebalo svesti samo na zahvate koji su nužno zlo (tehničke popravke i rješavanje eventualnih svađetina).

Što misle drugi?
User avatar
jevgenija
Posts: 2606
Joined: 17 Sep 2011, 22:02
Location: Virtualni Vidovci

22 Sep 2011, 09:45

Lord Byron » wrote:Dok se ne otvore lokalni PDF-ovski PŽK-ovi, vjerojatno je ovo najbolje mjesto za upitati: kakva je svrha smetlišta? Na moderatorskom se spominje prebacivanje offtopic postova koji su duhoviti (tako nekako). Tu imam dva problema: ako se cijeli PDF zove "Trkeljajmo!", što zapravo znači biti offtopic (osim eventualno na sticky temama)? Ne bi li bilo bolje pustiti ljude da se ovdje razmašu svim i svačim, a da se na drugim PDF-ovima pokušava (u granicama razuma :)) držati ontopičnost?

Drugo, važnije pitanje: trenutno je tamo nakupina postova koji jedan s drugim nemaju veze. Ako su neki i duhoviti, oni su duhoviti u kontekstu - izvađeni iz konteksta, onako sami samcati, gube svoje osnovne razloge za duhovitost.

Mislim da bi se moderiranje "Trkeljajmo!" trebalo svesti samo na zahvate koji su nužno zlo (tehničke popravke i rješavanje eventualnih svađetina).

Što misle drugi?
Tamo sam prebacila postove s admina, i tamo će eventualno završavati offtopic s komentiranja moderature. Slažem se s tobom da ostale topike ovdje nije potrebno moderirati na takav način, ovakve kakvi jesu. Možda se s vremenom pojavi neki "ozbiljan" topic koji će možda biti potrebno očistiti, al kako sad stvari stoje, toga ćemo se načekati. :zubo:

Klonče?
You can only be young once. But you can always be immature. (dejzino MD <3)
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

22 Sep 2011, 10:42

Ja sam mislila da nam je ovaj topic lokalni forumski PŽK. :ne zna: Idem to dodati u naslov.
(Hm. Kokoš, di se to raaadi? :zubo:)

Što se Trkeljanja tiče, i na chatu može postojati offtopic. Dobar primjer ti je ona o Christini Hendrix, sisama i špeku koja se jučer izrodila na izbjegličkom topicu. Kad to bio smjer u kojem bi svi forumaši voljeli odvesti temu koja nas još uvijek donekle muči, ostavila bih ga tamo, ali s obzirom na to da svako malo netko dođe jadikovati o f.hr-u, računam na to da su sise ipak digresija. Kako je digresija dosegla 4 stranice, zaslužila je temu.

Da se razumijemo, protiv sam toga da se traže postovi koji su offtopic i da se revno brišu ili prebacuju. Ne vidim kome ni čemu bi to služilo. Ali recimo, ovaj tu naš PŽK kutak bih voljela ostaviti bez trkeljanja koja ne doprinosi raspravi o moderaturi kako bismo se svi skupa u njemu lakše snalazili, a "offtopic" postove mi se onda čini smislenije premještati da se chat može nastaviti tamo nego da ih brišem. Znači, ovo što je i Kokoš rekla.

Kako ti se to čini?


p.s. Možda je problem u nazivu. Uvijek ga možemo nazvati, štajaznam, Restlovi.
gonj špadi
User avatar
jevgenija
Posts: 2606
Joined: 17 Sep 2011, 22:02
Location: Virtualni Vidovci

22 Sep 2011, 10:49

klonka » wrote:Ja sam mislila da nam je ovaj topic lokalni forumski PŽK. :ne zna: Idem to dodati u naslov.

Što se Trkeljanja tiče, i na chatu može postojati offtopic. Dobar primjer ti je ona o Christini Hendrix, sisama i špeku koja se jučer izrodila na izbjegličkom topicu. Kad to bio smjer u kojem bi svi forumaši voljeli odvesti temu koja nas još uvijek donekle muči, ostavila bih ga tamo, ali s obzirom na to da svako malo netko dođe jadikovati o f.hr-u, računam na to da su sise ipak digresija. Kako je digresija dosegla 4 stranice, zaslužila je temu.

Da se razumijemo, protiv sam toga da se traže postovi koji su offtopic i da se revno brišu ili prebacuju. Ne vidim kome ni čemu bi to služilo. Ali recimo, ovaj tu naš PŽK kutak bih voljela ostaviti bez trkeljanja koja ne doprinosi raspravi o moderaturi kako bismo se svi skupa u njemu lakše snalazili, a "offtopic" postove mi se onda čini smislenije premještati da se chat može nastaviti tamo nego da ih brišem. Znači, ovo što je i Kokoš rekla.

Kako ti se to čini?


p.s. Možda je problem u nazivu. Uvijek ga možemo nazvati, štajaznam, Restlovi.
:cerek:
Na kraju ćemo ga ipak nazivati svaki tjedan drugačije :zubo:

poDpisujem drugaricu Klonku u pogledu nastavka chata. Tehnički je forum podešen tako da se kod premještanja postovi slažu kronološki, i sva je prilika da će se pri redovitom čišćenju i tamo poslagati jedan iza drugog, pa se neće gubiti previše konteksta, s tim da je tamo i omogućen nastavak chata.
You can only be young once. But you can always be immature. (dejzino MD <3)
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

22 Sep 2011, 22:04

Mda. Imamo problem s Trkeljajmo!
Upravo sam otvorila pdf u namjeri da chatam, i pola sata sam razmišljala na kojoj temi ću chatati :zubo: Možda će se na Trkeljajmo! sliti grupice sa svojih pdf-ova, otvoriti svoje teme za chat, čak možda i pod nazivom svog matičnog pdf-a?

Dakle, nekako je premali forum da počnem razmišljati u smjeru: svako će chatati na svom matičnom pdf-u, kad ja ne mogu odrediti koji je to pdf, a želim chatati sa svima vama, jer smo nekoć jedan ili dva pdf-a na ex forumu dijelili. Znači, puno je bolje imati jedan pdf sa chatovima svih pdf-ova, nego po jedan chat na svakom pdf-u. Pogotovo ako ne znamo ni koliko će i kad forum rasti.

Što znači da neću 70% svog forumskog vremena provesti chatajući na 10 tema. A ja sam kvalitetan forumaš, i želim malo i raspravljati :D

Em aj konfjuzing or em aj konfjuzing? :D
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
jevgenija
Posts: 2606
Joined: 17 Sep 2011, 22:02
Location: Virtualni Vidovci

22 Sep 2011, 22:08

Melody » wrote:Mda. Imamo problem s Trkeljajmo!
Upravo sam otvorila pdf u namjeri da chatam, i pola sata sam razmišljala na kojoj temi ću chatati :zubo: Možda će se na Trkeljajmo! sliti grupice sa svojih pdf-ova, otvoriti svoje teme za chat, čak možda i pod nazivom svog matičnog pdf-a?

Dakle, nekako je premali forum da počnem razmišljati u smjeru: svako će chatati na svom matičnom pdf-u, kad ja ne mogu odrediti koji je to pdf, a želim chatati sa svima vama, jer smo nekoć jedan ili dva pdf-a na ex forumu dijelili. Znači, puno je bolje imati jedan pdf sa chatovima svih pdf-ova, nego po jedan chat na svakom pdf-u. Pogotovo ako ne znamo ni koliko će i kad forum rasti.

Što znači da neću 70% svog forumskog vremena provesti chatajući na 10 tema. A ja sam kvalitetan forumaš, i želim malo i raspravljati :D

Em aj konfjuzing or em aj konfjuzing? :D
pa, mene si zbunila skroz :D
zasad je dinamika takva da skoro svi ćetaju na uniđite, a babe na gutanjima. Ovi ostali ćetovi su tematski - ono, za pozdravit, odzdravit, čestitat božić i to. ovisno u koje doba dana i/ili života dodžeš.

ovo s ćetovima sa svih pdfova ne razumijem. Okvirno, za sad, (vidi moderatorski) je dogovor da pdf-i još nemaju ćetovlje. Valjda.

iskreno se nadam da je ovo odgovor na tvoje pitanje. :zubo: :rofl:
You can only be young once. But you can always be immature. (dejzino MD <3)
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

22 Sep 2011, 22:14

Hvala, u određenim aspektima odgovara :rofl:
Ali zbilja se na Trkeljajmo! užasno loše snalazim, ne znam zašto?
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
jevgenija
Posts: 2606
Joined: 17 Sep 2011, 22:02
Location: Virtualni Vidovci

22 Sep 2011, 22:16

Melody » wrote:Hvala, u određenim aspektima odgovara :rofl:
Ali zbilja se na Trkeljajmo! užasno loše snalazim, ne znam zašto?
zato što si odrasla na strukturiranim forumima, a ne na spamu ko neke pojedinke ovdje :(

Ak te to tješi, brzo ćeš se navić. A ne moraš ni puno skrolat :grli:
to što se pdfa trkeljajmo tiče. Ostali će vrlo skoro bit sasvim normalni. Već jesu.
You can only be young once. But you can always be immature. (dejzino MD <3)
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Sep 2011, 10:19

Reci kako želiš da nazovemo pdf, tj. kako da ga opišemo. :)
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
jevgenija
Posts: 2606
Joined: 17 Sep 2011, 22:02
Location: Virtualni Vidovci

26 Sep 2011, 10:20

Izluđuje me automatska promjena naslova po zadnjem postu :mad: :mad: :mad:
You can only be young once. But you can always be immature. (dejzino MD <3)
User avatar
jevgenija
Posts: 2606
Joined: 17 Sep 2011, 22:02
Location: Virtualni Vidovci

26 Sep 2011, 10:24

Morticia » wrote:Reci kako želiš da nazovemo pdf, tj. kako da ga opišemo. :)
Nešto poput "chat, druženje i opće teme".
Samo da ne odaje dojam da se ovdje samo spama. Tako bismo dobili mjesto za topike za koje još ne znamo di bismo s njima, koje se može malo očistit i pospremit kad ih bude dovljno za novi pdf.

Ako se i korisniki&klonče slažu.
You can only be young once. But you can always be immature. (dejzino MD <3)
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Sep 2011, 10:27

Korisniki i klonče!!!!

Jel' se slažete?!

:zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

26 Sep 2011, 10:28

Meni zvuči dobro. :)
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
jevgenija
Posts: 2606
Joined: 17 Sep 2011, 22:02
Location: Virtualni Vidovci

26 Sep 2011, 10:34

Uopće nije popularno biti popustljiv, moderan moderator širokih pogleda i sporog shvaćanja :tuzni:

Da sam nekog banirala sad bi svih 12 aktivih korisnika bilo ovdje i odgovaralo na BITNA PITANJA!!!!! :mad:
You can only be young once. But you can always be immature. (dejzino MD <3)
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

26 Sep 2011, 10:36

Meni se sviđa Trkeljajmo!, ali slažem se da bi promjena naslova bila dobra. Samo, ako već spominjemo chat u naslovu, radije bih da ga stavimo na zadnje mjesto. Čisto psihološki, iako chat čini najveći dio ovog podforuma, voljela bih da se odmah vidi da nije samo on u pitanju i da tu ima mjesta i ozbiljnijim temama za koje ne postoji odgovarajući podforum.
gonj špadi
User avatar
jevgenija
Posts: 2606
Joined: 17 Sep 2011, 22:02
Location: Virtualni Vidovci

26 Sep 2011, 10:38

klonka » wrote:Meni se sviđa Trkeljajmo!, ali slažem se da bi promjena naslova bila dobra. Samo, ako već spominjemo chat u naslovu, radije bih da ga stavimo na zadnje mjesto. Čisto psihološki, iako chat čini najveći dio ovog podforuma, voljela bih da se odmah vidi da nije samo on u pitanju i da tu ima mjesta i ozbiljnijim temama za koje ne postoji odgovarajući podforum.
ti uvijek sve kažeš pametnije i dovršenije od mene.
mrš :mad:


X na post :zubo:
You can only be young once. But you can always be immature. (dejzino MD <3)
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Sep 2011, 10:49

Dakle, hoćete i da preimenujem pdf?
Pa kako ćemo ga nazvati?
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

26 Sep 2011, 10:52

"Opće teme, druženje i trkeljanje"
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
Post Reply