Nabijem Zagreb

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Frulica
Posts: 213
Joined: 05 Oct 2015, 03:01

03 Nov 2015, 20:59

Ja mislim da je ok da se djeci nekako pomogne. :o Nije mi žao novaca ni ako svi propadnu ni ako baš svi nisu zaslužili da im se pomogne.

Možda se nekom djetetu otvori neki vidik i osjeti se odgovornijim i zahvalnijim jer mu se izišlo u susret pa bude bolji i uspješniji čovjek. Neš' ti da djeca od 14 godina trebaju patiti pa da su i nagora na svijetu. Onak' milijun kuna nije neki novac i sretan sam da 18% prireza može i za tako nešto poslužit, lakše mi i smislenije onda što se toliki novac izdvaja od plaća za grad. :D


User avatar
gđa Karambol
Posts: 404
Joined: 20 Jun 2013, 08:44

04 Nov 2015, 10:36

blue » wrote:http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/za-ne ... le-1034817 :serek:
Ne plaća "grad", ja na primjer plaćam :buum:
Da, i meni je na pamet palo nekoliko misli. Doduše, ne tako uljudnih.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

06 Nov 2015, 15:19

Frulica, smatram i ja da je ok da se djeci nekako pomogne. To nekakvo rješenje nije platit im privatne gimnazije :serek:
Recimo, rješenje bi bilo subvencionirat im busnu kartu za Ivanić Grad ili Zaprešić ili gdje već mogu bit primljeni. Ako se mogu upisat jedino za tokara u Delnicama, onda subvencionirati im đački dom u Delnicama.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

07 Nov 2015, 11:12

Ja bih se rado vratio živjet u Zege, ali ne u stari dio.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

07 Nov 2015, 11:18

haram » wrote:Ja bih se rado vratio živjet u Zege, ali ne u stari dio.
A di si sad :ne zna:
User avatar
Frulica
Posts: 213
Joined: 05 Oct 2015, 03:01

07 Nov 2015, 16:28

blue » wrote:Frulica, smatram i ja da je ok da se djeci nekako pomogne. To nekakvo rješenje nije platit im privatne gimnazije :serek:
Recimo, rješenje bi bilo subvencionirat im busnu kartu za Ivanić Grad ili Zaprešić ili gdje već mogu bit primljeni. Ako se mogu upisat jedino za tokara u Delnicama, onda subvencionirati im đački dom u Delnicama.
Iskreno meni svejedno i ako već plaćamo onda mislim da je bolje što bolju školu za njih odabrati. Ako su glupa ovakva onakva ovak i onak će popadat i ić u primjerenije škole. Opet ako jedno dijete "progleda", a nema razloga da ne u boljoj okolini, zbog drukčije nastrojene okoline itd. meni je milijun kuna prihvatljiva cijena za to. I to je tak' što se mene tiče. :D Djeca od 14 godina ne bi trebala zbog 4 godine svog života ili 2 od 10. oformiti si cijeli život. Ako je ovo prilika da se isprave teški grijesi razigranog desetogodišnjaka. Super. :D

Da ne bi sad žalio teške muke nekoga tko je upisao ne znam XV. gimnaziju jer eto njemu to što neki Pero ide u prvu prvatnu zagorčava život ili će njegovi roditelji platiti višu cijenu školovanja svog djeteta.

Da se mene pita svi bi tek s 18. ili makar 16. odlučili što će i kako s životom. Jel' to za zajedničku budućnost bolje da je 56 gimanzijalaca ili 56 tokara i frizera u društvu za 4 godine? Ovo vidim kao super eksperiment da se vidi jel' ta "glupa" djeca mogu i bolje ako im se da bolja okolina, bolji ciljevi, viši zahtjevi. Zaš' ne bi na temelju njih svoj djeci za 10 godina omogućili da jednostavno idu u gimnazije, a onda 2 godine tko oće za tokara, frizera i slično. Za bit se debil uvijek ima vremena, bez obzira na obrazovanje. :o
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

07 Nov 2015, 17:06

miky0 » wrote:
A di si sad :ne zna:
U Špičkovini Donjoj. :D
Eto, ja ne živim u Zg sada (preselio sam u malo mjestašce) ali dugo vremena jesam, i priznajem da ne razumijem one kojima je Zagreb tako antipatičan, a dolaze u njega iz nekakvih prčvarnica koje se gradovima zovu. Kao prvo, smiješno je proglasit mjesto koje nema nit srednju školu, vlastiti javni prevoz, starački dom, bolnicu ili bar kakav veći dispanzer nekakvim gradom, ali s takvom politikom grad Zagreb nema ništa. Niti je Zagreb kriv što je državni standard i ekonomija u šturcu, pa stanovanje u Zg radi školovanja ili posla migrantima teško pada. Je li to ljubomora, zavist, kompleksi, ili šta... ne razumijem... :ne zna:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

12 Nov 2015, 01:19

Zagrebek! :cerek:
Aj em bek. :cerek:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

12 Nov 2015, 11:32

Ajmo, deco, odvedite babu na kavu...
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

12 Nov 2015, 16:40

Baro welcome back :)
To na engleskom da se imaš vremena aklimatizirat :D


Frulica, subvencioniranje upisa u privatne gimnazije - kakva je to poruka djeci koja jesu radila tijekom školovanja pa izvisila za zercu?
Da sam mater klincu koji je za bod izvisio iz gimnazije, pa morao upisati srednju ekonomsku ili upravnu, tražila bi Bandića pajserom po Bužanovoj. Svinja populistička :puke:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

01 Dec 2015, 00:14

Držte mi fige da ga nabijam. :o :zubo:
Netko mora preuzet zamrlu temu. :hekla:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

01 Dec 2015, 07:03

Eks » wrote:Držte mi fige da ga nabijam. :o :zubo:
Netko mora preuzet zamrlu temu. :hekla:
Dođi na Zrinjevac. Lakse je nabijati uz kuhano vino i rakiju. :zubo:
I naravno, javi se. Nismo svi Miky. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

01 Dec 2015, 07:36

Eks » wrote:Držte mi fige da ga nabijam. :o :zubo:
Netko mora preuzet zamrlu temu. :hekla:
A sta ces u ZGu :ne zna:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

01 Dec 2015, 22:32

miky0 » wrote:
A sta ces u ZGu :ne zna:
Zagrabit, Mando!
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

07 Nov 2016, 22:27

na radiju javljaju da su hoteli i smještaji u vrijeme adventa popunjeni.
:tulum:
samo nam još gužva turista fali u ovom ruglu od grada u dane oko najkomercijaliziranijeg blagdana. :facepalm:

onda domaća stoka sitnog zuba. hodaš ulicom i ako se ne uštekaš na glazbu ne možeš ne čuti te bijedne razgovore.

priželjkujem odseliti negdje gdje ćeš s uslužnim djelatnicima govoriti engleski, a što se priča na ulici ne razumiješ niti da želiš. s obzirom da natucam nešto i francuskog,tj bolje rečeno vratilo bi mi se zaboravljeno ubrzo, bolje da to nije zemlja frankofonog govornog područja.
švabski isto, a i totalno je glupo da uz pola hrvatske još im se i ja pridružim. :kava:

već dugo nisam pisala na ovoj temi, uglavnom, nabijem ovaj smrdljivi zagreb i njegove žitelje. gadite mi se. većina.
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

08 Nov 2016, 00:58

ima jedan problem kod ovog gore. gdje god otišao, i bez imalo volje i želje i namjere za učenjem domicilnog jezika ući će ti u uho. .:(
spovezat ćeš značenje intuitivno. :(

ovo bolje da sam na lord byron temi napisala.
Post Reply