Je li kartoniranje na forumima loša i antiuređivačka praksa?

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

12 Jan 2014, 16:36

:rofl:


Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

12 Jan 2014, 16:39

Beau, oni konkretno teško da će izbaciti kartone, ali samo zato što ogroman otpor tome dolazi iznutra od strane ljudi koji su navikli na "upravljanje" te vrste. Ali imam novost za njih :zubo:: TO nije pokazatelj moći ni sredstvo reda ni upravljanje (a ponajmanje sadržajima).

Način rada s podjelom na one koji sankcioniraju i na one koji su predmet svakodnevne mogućnosti sankcioniranja stvara i efekt da se ne vide činjenice ni očite stvari o onome što korisnici žele i trebaju, nego dobar dio posla odlazi na mantranje u skladu s usvojenom "ideologijom" koja na taj način godinama preživljava kao "nezamjenjiva".

S drugačijim načinom uređivanja pola ljudi bi otpalo s moderature (na kojoj neki stoje i godinama bez pomaka) jer više ne bi znali raditi. A PŽK (da, Euklide, PŽK) sektor bi morao imati ljude osposobljene za rad s korisnicima. Možda bi trebalo i uložiti u edukaciju, i platiti veći broj ljudi, najprije stručn(ij)e po podforumima, a zatim psihologe, sociologe i ostale koji razumiju nove medije i mogu uskladiti potrebe i želje korisnika s interesom foruma.

:E

E sad, ima nešto što me zanima - Facebook u usporedbi s forumima. Znam koje su opcije na raspolaganju administratorima stranica (uređivanje sadržaja, moderiranje, uvid u statistike...) i uočila sam da na nekim stranicama gdje ima puno komentara nakon nekog vremena nestaju posebno vrijeđalački komentari (ona glupa razina komentara) i govor mržnje. Eto, to je po prilici taj recept. Ako meni nije problem pročitati komentare ispod nekog Indexovog posta ili onom Jutarnjeg, i hideati one koje naknadno kad se vratim ne želim ponovo pregledavati, nije problem ni (plaćenom) administratoru.
Last edited by Whereabout on 12 Jan 2014, 16:42, edited 1 time in total.
.
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

12 Jan 2014, 16:41

miky0 » wrote:Pa sta ce nam vrli moderatori politike radit bez kartona? :zubo:
Što rade administratori Indexove ili bilo koje druge Facebook stranice na kojoj sve vrvi politikom?
.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

12 Jan 2014, 16:54

Whereabout » wrote:
Što rade administratori Indexove ili bilo koje druge Facebook stranice na kojoj sve vrvi politikom?
Zar nisi osjetila ironiju :misli:

Meni su te budale dale parcijalu tamo, tako da u potpunosti podrzavam nekartoniranje :)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

12 Jan 2014, 16:56

Éowyn » wrote:Mislim da mu je novogodisnja odluka otici s foruma :ne zna:
Znaci, otisa je i on u ilegalu...
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

12 Jan 2014, 16:58

miky0 » wrote:
Zar nisi osjetila ironiju :misli:

Meni su te budale dale parcijalu tamo, tako da u potpunosti podrzavam nekartoniranje :)
Ma jesam, samo odgovaram na takav način razmišljanja koji si i sam uočio.
.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

12 Jan 2014, 17:02

Whereabout » wrote:
Ma jesam, samo odgovaram na takav način razmišljanja koji si i sam uočio.
Vec vidim The edgeu i rezonatoru krvave oci kad bi im iskljucili kartone. I striletu, makar vise nije moderator.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

12 Jan 2014, 19:40

Ma neće tamo ukinuti kartone, a ne bi ni trebali. Dosta je jedan Index. I previše. :gaah:

Al da su u kurcu, u kurcu su i to sam im i napisala. Ali dobro, i ovdje smo u kurcu, preciznije kurčiću. Sloboda govora je precjenjena, a facebook je njesra.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

12 Jan 2014, 22:31

Kartoniranje je produživanje penisa za osobe koje nemaju muda :zubo:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

12 Jan 2014, 23:13

ali wrote:Kartoniranje je produživanje penisa za osobe koje nemaju muda :zubo:
:s
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

13 Jan 2014, 02:08

Whereabout » wrote:Čujem da se na najvećem forumu, forum.hr-u, aktualizira pitanje ukidanja kartona. Barem od strane nekih pametnih korisnika. Iz dupeta u glavu i slično... stoga nije samozadovoljstvo nego duboka žalost što se tako očite stvari, da forumaše nije moguće ni potrebno preodgajati kartonima osim upozoravati onima za kaznena djela i grubo vrijeđanje, ne može jednostavno shvatiti i operacionalizirati. Ali ima kvaka - onda ne bi bilo podjele na "mi" i "oni", ne bi bilo regrutiranja i socijaliziranja, ali bi bilo više potrebe za kompententnim uređivanjem i pravila i sadržaja. S kartonima svatko može uređivati - naučiš, interpretiraš si pravilo, gledaš druge primjere i primjenjuješ. Bez kartona - malo tko. :giggle: :)
Otkini si glavu, crkotino nemrtva, i poštedi ovaj napaćeni narod svojih spletki, urota & zavjera!
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

13 Jan 2014, 02:14

judolino » wrote: Otkini si glavu, crkotino nemrtva, i poštedi ovaj napaćeni narod svojih spletki, urota & zavjera!
Ovo ti je bilo jako dezorijentirano, nastoj se fokusirati na ono što stvarno piše i što riječi zaista znače. U tome ti je poanta s ovim oko kartona, za sad su svi mogli doći na temu i normalno razgovarati i razmjenjivati mišljenja što znači da je među pametnim ljudima moguće održavati nivo rasprave bez da se išta kartonira, pogotovo ako se uvodom i drugačije pokaže da je NAMJERA razgovarati smisleno i bez gluparija. Ali ti si sad posrnuo osim ako naknadno uspiješ povezati to što si napisao s temom.
.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

13 Jan 2014, 02:19

ali » wrote:Kartoniranje je produživanje penisa za osobe koje nemaju muda :zubo:
Slažem se da je to tako dosta puta. Ali katkada je kartoniranje poput ograde oko Vrapča - znaš na kaj mislim...
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

13 Jan 2014, 02:23

Whereabout » wrote:
Ovo ti je bilo jako dezorijentirano, nastoj se fokusirati na ono što stvarno piše i što riječi zaista znače. U tome ti je poanta s ovim oko kartona, za sad su svi mogli doći na temu i normalno razgovarati i razmjenjivati mišljenja što znači da je među pametnim ljudima moguće održavati nivo rasprave bez da se išta kartonira, pogotovo ako se uvodom i drugačije pokaže da je NAMJERA razgovarati smisleno i bez gluparija. Ali ti si sad posrnuo osim ako naknadno uspiješ povezati to što si napisao s temom.
Ja tebe uopće ne bih kartonirao, ja bih te odveo na jebeni Blajburg. Ili Katinsku šumu.
Jebo te onaj ko te pomilovao.
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

13 Jan 2014, 02:27

judolino » wrote: Ja tebe uopće ne bih kartonirao, ja bih te odveo na jebeni Blajburg. Ili Katinsku šumu.
Jebo te onaj ko te pomilovao.
Ok. Nađi si, molim te, neku prikladnu temu za takvo razgovaranje. Ili si otvori svoju ili nešto.

Inače, ne, ne radi se o meni, radi se o tebi - tvoje ponašanje je primjer onog za što ipak trebaju postojati kartoni. Ne zalažem se ovdje ni ja ni itko drugi za stanje bez ikakvih kartona. Pročitaj slobodno temu od početka ako te zanima.
.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

13 Jan 2014, 10:39

Svaka ti cast na ovom postu

www.forum.hr/showpost.php?p=48345269&postcount=3 :S

Koji je on Nicin dupelizac :facepalm:
User avatar
The_Gael
Posts: 2
Joined: 30 Nov 2013, 21:56
Location: Zg/NZg

14 Jan 2014, 07:47

Beau » wrote:Prije cemo mi uvest kartone, nego oni izbacit :D
Da skratimo priču te da neki ovdje ne gube vrijeme na nemoguće, ova sažetost ubija istinom i svaka daljnja rasprava je suvišna. :S :D
User avatar
Natlitug
Posts: 42
Joined: 05 Sep 2013, 10:19
Location: Tajni grad

14 Jan 2014, 10:37

Ne znam sad nać prikladniju temu, no htjela sam samo reć da vam pomalo zavidim na ovom trkeljastičnom forumu.
Sjeda k'o ljetno osvježenje.. to toples, kremice, brudet, hurmašice, nabijanja tu i tamo većinom po plićaku, jugoslovene niko ne handri.. ma No pasaran!

Tata forum.hr je inficiran po svim porama, zreo za eutanaziju. Bolje bi mu bilo da je up'o u zamku za medvjede i završio u nekom konkretnom cirkusu, a ne da nam vako šugavo guta ljudskost.
No nije mi žao... jer ja sam skitnica, ne drži me mjesto....
"Da znate da je ukusan ovaj Pantelija."
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

14 Jan 2014, 10:52

Od Azre do Jasne Zlokic u 2 koraka... :facepalm:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Natlitug
Posts: 42
Joined: 05 Sep 2013, 10:19
Location: Tajni grad

14 Jan 2014, 11:10

Zar je ovo bila Zlokićka? Ma ponijelo me pa malo baljezgam.
Nemoj da te moja pojava zaslijepi.
"Da znate da je ukusan ovaj Pantelija."
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

14 Jan 2014, 15:45

Natlitug » wrote: Tata forum.hr je inficiran po svim porama, zreo za eutanaziju. Bolje bi mu bilo da je up'o u zamku za medvjede i završio u nekom konkretnom cirkusu, a ne da nam vako šugavo guta ljudskost.
No nije mi žao... jer ja sam skitnica, ne drži me mjesto....
A na forumu sa svake strane
partizani, ustaše...
kartone dijele birokrati
jao ljudi pa ja se bojim....
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

14 Jan 2014, 16:48

Tek sada znam
što je krah
što je krah, krah, krah...

Uuuuuuuu, ala gnojim...
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

14 Jan 2014, 20:38

The_Gael » wrote:
Da skratimo priču te da neki ovdje ne gube vrijeme na nemoguće, ova sažetost ubija istinom i svaka daljnja rasprava je suvišna. :S :D
Ako želite reći da je ideja glupa, objasnite. To hoće li neki forum nešto napraviti ili neće je samo stvar shvaćanja i vizije, ne i izvedivosti. U jednoj od svojih moderatura nisam gotovo uopće dijelila kartone, samo na specijalnim mjestima (na jednu takvu temu sam nabasala nedavno i baš mi se opet sviđa to što sam vidjela od sebe i od teme), što ne znači da nisam i radila. ;)

To bi najbliže bilo valjda pitanju principa kojim se netko rukovodi i stila. Nekome jednostavno nije dio stila da objašnjava matematičku točnost i opravdanost kartona za "trolanje", "offtopic" ili "srednju razinu vrijeđanja", radije nego da za to vrijeme radi nešto drugo.

I ponavljam, najmanje je bitno hoće li se takva ideja usvojiti na nekom desetom mjestu. Bilo bi bitno kad bi Trkeljanja počela koristiti kartone za bilo što osim onog najkritičnijeg navedenog u Pravilima (a trenutno se ni to ne kartonira).
.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

14 Jan 2014, 21:19

O, sirota, nema s kim trolat pa se razmožava bespolnom segregacijom il kak se to zove, jao, kuću, štaću... : pravoslavna narikača po naruđbi:
Pa daj bre siđi do reke i udavi se... :bonk:

O kakvim ti kurčevim kartonima raspravljaš OVDJE? KAKVE SU TO JEBENE HALUCINACIJE? HALO?

Idi bre u Kinu i buni se protiv onog vladajućeg krmeta, sjaši više s kurca...
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

14 Jan 2014, 21:52

judolino » wrote:O, sirota, nema s kim trolat pa se razmožava bespolnom segregacijom il kak se to zove, jao, kuću, štaću... : pravoslavna narikača po naruđbi:
Pa daj bre siđi do reke i udavi se... :bonk:

O kakvim ti kurčevim kartonima raspravljaš OVDJE? KAKVE SU TO JEBENE HALUCINACIJE? HALO?

Idi bre u Kinu i buni se protiv onog vladajućeg krmeta, sjaši više s kurca...
Da, o kartonima kao sredstvu moderiranja na forumima OVDJE i samo ovdje raspravljam od 19. svibnja, kada sam otvorila temu. Do danas ti nije sinulo da tema tobože ne pripada ovdje i nisi imao prigovora; sad bismo malo trolali o meni na mojoj temi kad nemamo gdje drugdje, o siroto? Kuš više.
.
Post Reply