Upražnjavanje zemlje

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

28 Dec 2012, 15:01

Ja volim miris svoje kuhinje kad sve ide po planu. :lol: Ali, slažem se, kuhinja treba se moći izolirati od ostatka kuće. Pada mi trenutno na pamet raštika koja solidno 'oplemeni' zrak prilikom kuhanja svojim aromama.


User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

28 Dec 2012, 15:02

Ah da, kod stanova me smetaju i zvukovi. Zvukovi koje ne mogu isključiti ili promijeniti. Zvukove koje moram tolerirati.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

28 Dec 2012, 15:04

Potjeh » wrote:Ah da, kod stanova me smetaju i zvukovi. Zvukovi koje ne mogu isključiti ili promijeniti. Zvukove koje moram tolerirati.
Zato se i spavaća soba mora moći izolirati od ostatka kuće. Najbolje neka sjenica s druge strane voćnjaka. Vidiš, sad imam ideju za graditeljske radove za ljeto.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Dec 2012, 19:47

Koji klinac znači "upražnjavanje zemlje"? Natječemo se tko će smisliti najidiotskiji naslov ili...?
Potpisi su za budale.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

28 Dec 2012, 20:13

Stitch » wrote:Koji klinac znači "upražnjavanje zemlje"? Natječemo se tko će smisliti najidiotskiji naslov ili...?
Razmišljala sam o tome i jedino logično mi je bilo da to znači da napraviš rupu (ili ju nađeš), tj. prazno i onda u tu rupu zasadiš voćku, flanac, sebe, što god. Znači staviš nešto u prazno, iliti uprazniš a ako to redovno činiš - upražnjavaš.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

28 Dec 2012, 20:47

Stitch » wrote:Koji klinac znači "upražnjavanje zemlje"? Natječemo se tko će smisliti najidiotskiji naslov ili...?
gle ga sad.
jel bitno što znači? bitno je što ti misliš da znači.
dakle, kako bi ju ti upraznio? :raspa: :mig:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Dec 2012, 09:46

Poševio bih je. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

29 Dec 2012, 12:18

Stitch » wrote:Koji klinac znači "upražnjavanje zemlje"? Natječemo se tko će smisliti najidiotskiji naslov ili...?
..moze svasta znacit. npr, ispuniti zemlju zemljocidom. ili, staviti praznike u zemlju. ili staviti prag u zemlju..pruzni, kucni, ceski..
moze znaciti i baviti se npr dokolicarenjem kopajuci kumplire. kopas, doneses do kolica, upraznis. :ne zna:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

29 Dec 2012, 12:26

Stitch » wrote:Poševio bih je. :raspa:
..e, ti bi posevio. tako i klonka, ona kaze da bi mogla zbarit frajera plavih ociju. ono, zbari se, pa uvjerava sebe da bi mogla zbarit. ono, pasiv aktivne namjere.. :cheer:
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

29 Dec 2012, 17:04

Stitch » wrote:Poševio bih je. :raspa:
Praktično. Jedno pranje bi bilo sasvim dovoljno.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Aaron Burr
Posts: 97
Joined: 19 Oct 2012, 17:18
Location: Pseudodržava na neodređeno

30 Dec 2012, 21:15

..a unda » wrote: ..moze svasta znacit. npr, ispuniti zemlju zemljocidom. ili, staviti praznike u zemlju. ili staviti prag u zemlju..pruzni, kucni, ceski..
moze znaciti i baviti se npr dokolicarenjem kopajuci kumplire. kopas, doneses do kolica, upraznis. :ne zna:
Naslov je sklepan iz kuta upražnjavanja,ne znam kako to objasniti,ali pokušat ću..
Ispod Zagreba imamo gotovo praznu zemlju.Ta zemlja čeka da je napuče ljudi.A s čime se pomaknuti kada nemamo love,kad smo svi praznih džepova..?
I onda rekoh sam sebi,kako će ti ljudi koji gotovo da nemaju ništa,sa praznim džepom uprazniti zemlju.A koja je najbolja riječ nego uprazniti,jer to nije napučivanje kolonije ili doseljavanje na kontinent,nego jednostavno se preseliti na drugu adresu,doći živjeti u ruralnu Hrvatsku.Ne donosimo ništa više do sebe samih,bez golemog kapitala ili ušteđevine s kojom možemo izgraditi samostalnu farmu..To upražnjavanje ide i u smjeru psiho-socijalnog elementa,u vremenu kada će ljudi početi napuštati gradove zbog smoga i gužve,poreza i stiske.To će biti jedan od evolucijskih desetljeća naprednog stoljeća.Uprazniti se riječima nija ništa drugo do pjesničke kategorije..Možemo i tako gledati.
Post hoc ergo propter hoc
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

04 Jan 2013, 15:49

Znaš, za to već postoji izraz. Naseljavanje ili napučivanje.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Aaron Burr
Posts: 97
Joined: 19 Oct 2012, 17:18
Location: Pseudodržava na neodređeno

07 Jan 2013, 21:40

Margarita » wrote: Razmišljala sam o tome i jedino logično mi je bilo da to znači da napraviš rupu (ili ju nađeš), tj. prazno i onda u tu rupu zasadiš voćku, flanac, sebe, što god. Znači staviš nešto u prazno, iliti uprazniš a ako to redovno činiš - upražnjavaš.
To je ok značenje-upražnjavanja.Hvala Margarita.
Post hoc ergo propter hoc
User avatar
Aaron Burr
Posts: 97
Joined: 19 Oct 2012, 17:18
Location: Pseudodržava na neodređeno

07 Jan 2013, 21:50

ElliQuinn » wrote:Znaš, za to već postoji izraz. Naseljavanje ili napučivanje.
Ma kužim..i napučivanje je ok,ali nisu to riječi od unce.
Naseljavanje smo već obavili prije 1800 godina,i napučili smo se također u okviru tih stoljeća,ali ovo sad je upražnjavanje.
Jer pazi,mi nemamo ništa,sve smo prodali,ostali smo kratkih rukava,a onda s druge strane imamo praznu zemlju od koje nemamo neke koristi jer sve to nekonkurentno i preskupo.Pa što nam onda preostaje?
Pa baš-uprazniti.Biti tamo,u prirodi,čeprkati po svojoj zemlji,a od toga ne imati ništa.Živjeti od čiste vode,hraniti se iz svog vrta,ruštiti drveće za ogrjev itd..
Ma nije to neko naseljavanje,to je bijeg iz grada.A onda dolazak u neko pazno selo,ili neku praznu kuću,obnovu za stanovanje itd.
Sve je to upražnjavanje bez nekog kapitala,bez neke dobiti,tek životinjarenje na nekom drugom mjestu,samo zdravije i sa nekom svijesti o čovjeku koji pripada prirodi.
A što drugo..?Sakriti se dok ne prođe kriza,ili se maknuti dok traje prilagodba na nove globalne vrijednosti,negdje daleko,u zeleni prikrajak pored rijeke i brvnare,uz cvrkut ptica i miris cvijeća,uz domaći med,češnjak,ovčice i voće.
Post hoc ergo propter hoc
Post Reply