Osjećaj stalnog stajanja na mjestu nasamo sa sobom

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

12 Nov 2012, 18:46

I zato, da ne stojim na mjestu, upravo pravim lazanje i fileke na firentinski.


"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

12 Nov 2012, 22:30

Margarita » wrote:I zato, da ne stojim na mjestu, upravo pravim lazanje i fileke na firentinski.
Auuuuuuu....boktemolovo, al' to fino zvuci...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

13 Nov 2012, 06:36

Margarita » wrote:I zato, da ne stojim na mjestu, upravo pravim lazanje i fileke na firentinski.
I zato, da ne stojim na mjestu,
fileke kuham, pravim lazanje,
u podatnom svojem tražim tijestu
način da dvojbe postanu manje.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

13 Nov 2012, 13:01

karambol » wrote:Ovo je depresivni topic?
Pisati cemo nas troje ovdje kad svi isele, kaj se tu moze...
Ja sam oko 15 godina proveo u inozemstvu i uvijek sam se zelio vratiti doma... Nisam dozivio bolji i ugodniji svijet od ovoga ovdje. Ali to je sve point of view , ne?
Zašto si se vratio?
Jel to inozemstvo bila neka razvijena zapdna europska država ili neka druga razvijena država? Razumijem npr. da se ljudi požele vratit iz Rumunjske (vukojebina također) ili Katara (drugačija kultura), al za Njemačku, recimo, mi je već teže shvatiti :zubo:

U Hrvatskoj se vidi besperspektivnost i osjeća beznađe, jasno mi je da ljudi žele otići - meni je za naše prilike dobro, ali budućnost, u ovoj državi, mi se ne čini vesela i ponekad isto razmišljam o odlasku.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Nov 2012, 15:55

blue » wrote: Zašto si se vratio?
Jel to inozemstvo bila neka razvijena zapdna europska država ili neka druga razvijena država? Razumijem npr. da se ljudi požele vratit iz Rumunjske (vukojebina također) ili Katara (drugačija kultura), al za Njemačku, recimo, mi je već teže shvatiti :zubo:

U Hrvatskoj se vidi besperspektivnost i osjeća beznađe, jasno mi je da ljudi žele otići - meni je za naše prilike dobro, ali budućnost, u ovoj državi, mi se ne čini vesela i ponekad isto razmišljam o odlasku.
Vratio sam se zbog "zova srca"... Bio sam najviše vremena u Češkoj i Belgiji, htio sam saznati tajne pivske industrije... :zubo:
Ma, kaj da ti kažem? Sve je to point of view. Meni je bilo zanimljivo prve dvije godine. Upoznaješ grad, ljude, zemlju, a kasnije vidiš da je to sve isto samo si ti stranac...
Ima to svojih čari, ali ja nisam nikada izgubio nadu da će ova zemlja jednoga dana biti lijepa i ugodna za život svima, a ne samo njima... :zubo:
Je, malo mi je poljuljana ta nada, jebo nadu...ali i u ostalim zemljama gdje sam zadržavao kraće vrijeme nije me moglo zadržati stanje demokracije, blagostanje ili primanja. Jednostavno, ovdje mi je najljepše i jedino čega mi je žao je spoznaja kako su ljudi ovdje toga slabo svjesni...ili su prokleti ili je nešto treće... :ne zna:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

13 Nov 2012, 16:23

karambol » wrote:
Vratio sam se zbog "zova srca"... Bio sam najviše vremena u Češkoj i Belgiji, htio sam saznati tajne pivske industrije... :zubo:
Ma, kaj da ti kažem? Sve je to point of view. Meni je bilo zanimljivo prve dvije godine. Upoznaješ grad, ljude, zemlju, a kasnije vidiš da je to sve isto samo si ti stranac...
Ima to svojih čari, ali ja nisam nikada izgubio nadu da će ova zemlja jednoga dana biti lijepa i ugodna za život svima, a ne samo njima... :zubo:
Je, malo mi je poljuljana ta nada, jebo nadu...ali i u ostalim zemljama gdje sam zadržavao kraće vrijeme nije me moglo zadržati stanje demokracije, blagostanje ili primanja. Jednostavno, ovdje mi je najljepše i jedino čega mi je žao je spoznaja kako su ljudi ovdje toga slabo svjesni...ili su prokleti ili je nešto treće... :ne zna:
A mislim da ljude ovdje baš brine stanje demokracije, potencijalno blagostanje i primanja. Od ljepote Plitvičkih jezera neće se isplatiti krediti, tj. možda bi se i mogli, samo izgleda da država ne zna kako :ne zna: Ja bi mijenjala pogled s prozora za financijsku izvjesnost ili barem za mogućnosti - čini mi se da to ovdje neću dočekat, a ne planiram umrijeti uskoro :zubo:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Nov 2012, 16:50

blue » wrote: A mislim da ljude ovdje baš brine stanje demokracije, potencijalno blagostanje i primanja. Od ljepote Plitvičkih jezera neće se isplatiti krediti, tj. možda bi se i mogli, samo izgleda da država ne zna kako :ne zna: Ja bi mijenjala pogled s prozora za financijsku izvjesnost ili barem za mogućnosti - čini mi se da to ovdje neću dočekat, a ne planiram umrijeti uskoro :zubo:
Ne znam kako se određuje stanje demokracije, ali mislim da to nije glavni problem. Problem je u percepciji budućnosti, odnosno o potencijalnom blagostanju (koje čim dosegne određeni nivo želi za nivo više sve do dekadencije...)...
Vjeruj mi, sve u Europi i Americi brine jedno te isto. Pogodila nas je ona kletva - dabog da imao pa nemao...tako nekako...
Netko će se iz tog st(r)anja izvući prije, netko kasnije, a netko puno kasnije... Baden-Württemberg će prije... :zubo:
Meni neke stvari znače više nego tebi dok su tebi važnije stvari kojima ja ne pridajem veliki značaj...
Ovo boldano je, uz tu našu percepciju blagostanja, najveća prepreka koju trebamo prijeći. Izgleda da država, tj. vlastodršci, nemaju pojma kako svoje ideje provesti u djelo, ako imaju provedive ideje... :misli:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

13 Nov 2012, 17:34

karambol » wrote: kako su ljudi ovdje toga slabo svjesni...ili su prokleti ili je nešto treće... :ne zna:
Nesto trece. Cini se da im je glad koju su zadnjih dvadeset godina dobili kao kaznu, utjecala na stanje elementarne ljudskosti. Bez obzira na sve prirodne i neprirodne ljepote stanje duha nacije je nelijepo.

I, kakva je to zemlja, drzava, nacija i narod iz koje zeli otici njena mladost? No, ono sto su trazili to su i dobili.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

14 Nov 2012, 08:33

Chilimama wrote: Čeka me jedan put, ne jako daleko a ne ni blizi, preko granice. U slijedećih desetak dana vjerujem da će se neki momenti popraviti ili pogoršati ali da će to biti ono čišćenje situacije i da će mi to ukazati na novi smjer koji me u isto vrijeme plaši a jedva ga čekam. Nije lako kad prevališ pedesetu i dobiješ ponudu koja ti život mijenja stubokom, a jedini temelj novim promjenama je ljubav... :cerek: zastrašuje, plaši , a grije i napaja...što sad?
Ponekad su greske najljepse uspomene :top:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

14 Nov 2012, 09:00

Aristocat » wrote:
I, kakva je to zemlja, drzava, nacija i narod iz koje zeli otici njena mladost? No, ono sto su trazili to su i dobili.
Ha, čuj...mislim da je to pitanje na koje se može iz mnogo kuteva promatrati i nuditi odgovore.
Puno je tu stvari koje su utjecale i još utječu na zbivanja koja se preslikavaju na ljude u društvu...
Ne mislim da su dobili što su tražili. I na koga to konkretno misliš? :misli:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Aaron Burr
Posts: 97
Joined: 19 Oct 2012, 17:18
Location: Pseudodržava na neodređeno

14 Nov 2012, 11:57

Sreća je putovanje.Učiniti nešto za sebe danas je nešto važno.Kao i neka neodvagnuta riječ ovdje.
Nasamo sa sobom mogu biti ovdje ili u Patagoniji..No kada me uhvati sjeta,sumor me vuče u vjetrovite,oblačne predjele..To je ljepota samoće.
Post hoc ergo propter hoc
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

14 Nov 2012, 12:56

blue » wrote:
U Hrvatskoj se vidi besperspektivnost i osjeća beznađe, jasno mi je da ljudi žele otići - meni je za naše prilike dobro, ali budućnost, u ovoj državi, mi se ne čini vesela i ponekad isto razmišljam o odlasku.
+1
mada ovo " meni je dobro za naše prilike" uzmite u jako rastegnutom obliku.
da, imam redovitu plaću i završavam mjesec bez minusa. pokrivam si sve osnovne potrebe
mene muči, mada pristajem na to jer još uvijek ne odlazim iz države, koliko ću spuštati tu granicu "normalnosti i prihvatljivosti". ja bih rado da mogu više u svojim tridesetima, a ne moći platiti režije i hranu, jebemu. htjela bih živjeti, a ne preživljavati
razmišljam često kako će biti za 20 godina, hoću li završiti kao današnji penzići dok će moji prijatelji, koji su prošli van, živjeti bolje.
problem je što nikad nisam gledala život jedino kroz vizuru novaca.


@aristocat- sele se mladi iz Hrvatske, Bosne, jako puno iz Srbije, jako jako puno iz Portugala i Španjolske, nije baš da je Hrvatska razočarala mlade a ostatak Evrope je med i mlijeko :mig:
Portugal je dobio tapšanje od MMF ili Svjetke banke jer se smanjio broj nezaposlenih, a ne spominju broj onih koji je emigrirao u Brazil. mislim da u slični problemi svuda u Evropi. Kako je tebi u Americi?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

14 Nov 2012, 20:27

Pješčana » wrote:


@aristocat- sele se mladi iz Hrvatske, Bosne, jako puno iz Srbije, jako jako puno iz Portugala i Španjolske, nije baš da je Hrvatska razočarala mlade a ostatak Evrope je med i mlijeko :mig:
Portugal je dobio tapšanje od MMF ili Svjetke banke jer se smanjio broj nezaposlenih, a ne spominju broj onih koji je emigrirao u Brazil. mislim da u slični problemi svuda u Evropi. Kako je tebi u Americi?
Materijalno jako dobro. Osnovne stvari su ovdje lako rijesive i sekundarne su za vecinu gradjana.
Ne gleda se na cijene hrane, rezija, garderobe. Zaista se ljudi ovdje preporode, ne samo ekonomski vec i duhovno. Nije zivljenje izvan Hrvatske samo bolja ekonomija. To je ono sto pokusavam reci puno puta i na ovom forumu i van njega.
Cjelokupan nacin zivota od postovanja, uvazavanja drugih, recikliranja otpada, neopterecenosti robnim markama, primitivizma kojeg nema, to je razlika zivota u Hrvatskoj i van nje.
Prvi put sam ovdje vidjela uvazavanje ljudi bez obzira na spol rasu obrazovanost. Prvi put. Nevjerovatno zvuci ali je istina.
U Hrvatskoj ce se pod prividim uvazavanja iza ledja reci ili : Dobra pi..a ili Kako je glup ili Jesi li vidio kako se obukao/obukla... i tako dalje.

Mi smo propalo drustvo. I vrlo primitivno. Ni ja to nisam znala dok nisam zivjela i u Zapadnoj Europi i u Sj. Americi.

Karambol - ti se sa mnom neces sloziti ja to znam unaprijed. Tesko mi je izlagati svoj stav u neprijateljskom okruzju, jer ces me napasti ali pokusaj razumjeti da rusenje jednog sistema - pogotovo onako brutalno i krvavo - nije donijelo dobro Hrvatskoj. Zato kazem sto su trazili to su i dobili. Pogledaj fb grupu Mladi napustimo Hrvatsku.
Zasto?
Da se nije islo na unistavanje vec na razumjevanje, uvazavanje, dogovor, mi smo mogli biti Amerika danas.
Ili ipak ne. Isuvise smo primitvni. Sirov i surov narod....
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

14 Nov 2012, 22:16

Aristocat » wrote:
Karambol - ti se sa mnom neces sloziti ja to znam unaprijed. Tesko mi je izlagati svoj stav u neprijateljskom okruzju, jer ces me napasti ali pokusaj razumjeti da rusenje jednog sistema - pogotovo onako brutalno i krvavo - nije donijelo dobro Hrvatskoj. Zato kazem sto su trazili to su i dobili. Pogledaj fb grupu Mladi napustimo Hrvatsku.
Zasto?
Da se nije islo na unistavanje vec na razumjevanje, uvazavanje, dogovor, mi smo mogli biti Amerika danas.
Ili ipak ne. Isuvise smo primitvni. Sirov i surov narod....
Ne slazem se s tvojim ocjenama jer sam ja sve drukcije vidio, ali to ne znaci da sam tvoj neprijatelj ili da cu te natjeravati da vidis stvari poput mene.
Meni se cini da tebe bole neki konkretni postupci koje si osjetila i lose dozivjela i prozivjela...
Ja sam takodjer razocaran stvarnoscu u Hrvatskoj, ali sto je bilo, jebiga, bilo je i pametan je nesto naucio.
Tvoja zapazanja su vrlo selektivna i vrlo neobjektivna jer mi se cini kako idealiziras drustvo i drzavu u kojoj si sada. Ja sam dozivio u zapadnoj Europi i lijepih, ocaravajucih iskustava bezbriznog zivota u blagostanju kakvo ti opisujes, ali nije to svuda tako, niti je to pravilo...
U jednom Berlinu, Londonu, Parizu ili Bruxellesu moci prozivjeti sve carolije homifobije, sovinizma, rasizma, fasizma, mrznje, nasilja i sve ljepote zapadne kulture i civilizacije u bezbriznom financijskom i spokojnom okruzenju, zavisi samo u kojem si kvartu, par kilometara simo ili tamo...
U New Yorku je uvijek bilo nevazno koje si boje i odakle si, ali kad sam posjetio Georgiju, Ohio, Texas... Frendova baka u kolicima je bijesno mahala stapom na svakog crnca u njenoj blizini dok se bjelcad cerekala... Da sad ne nabrajam sliku za sliku...
Mislim da ces si jednoga dana dopustiti odmak i sagledati sve jos koji put, bez suvisnih emocija. Po meni, nema ti neke razlike medju ljudima na svijetu.
Narodi nisu glupi, pojedici jesu. Svuda. Nekima grah cudno padne i postaju vladari, a neki ostanu lokalni cudaci...
Tako ti to meni izgleda....
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

15 Nov 2012, 10:49

Osim Tomića čini se da i Dežulović nalazi inspiraciju na Trkelju:

Hrvati napuštaju Hrvatsku
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

15 Nov 2012, 11:16

- Hi. Were are you from?
- Hi. I'm from Bosnia. And you?
- I'm from Germany.
- Sereš?
- Majke mi!
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Aaron Burr
Posts: 97
Joined: 19 Oct 2012, 17:18
Location: Pseudodržava na neodređeno

15 Nov 2012, 11:54

Margarita » wrote:- Hi. Were are you from?
- Hi. I'm from Bosnia. And you?
- I'm from Germany.
- Sereš?
- Majke mi!
:lol: Zakon.
Post hoc ergo propter hoc
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

15 Nov 2012, 13:35

Na plaži:

-Šaci, kom hier!
Klinac ne trza.

-Šaci, kom hier!
Mali se pravi da ne čuje.

-Šaci, kom hier!
Mali ne jebe staru ni pol posto.

- Ma Šaćire, pička ti materina, dolaz ovamo, kičmu ću ti rukama zdrobit!
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

15 Nov 2012, 13:37

Moja su iskustva bliže onima Aristocat nego onima Karambolovim.

Recimo, Amerikance se u nas doživljava maltene kao zločinačku naciju, ali ja nigdje, ama baš nigdje, nisam vidio tako idiličnog međususjedskog života, dobrodušnosti, solidarnosti i topline kao tamo.

Ne, naravno, u svim sredinama, ali ništa pod kapom nebeskom nije istina u svim sredinama.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

15 Nov 2012, 15:05

Pješčana » wrote: problem je što nikad nisam gledala život jedino kroz vizuru novaca.
Nisam ni ja nikad gledala jedino kroz financije, danas mislim da sam tome trebala posvetit više pažnje :zubo:

Ne mislim da su vani ljudi cvijeće - slažem se s Karambolom da su ljudi ljudi i da svugdje ima fašizma, homofobije, nasilja itd.; međutim, u uređenim društvima se ispoljavanje fašističkog, homofobnog ili nasilničkog ponašanja sankcionira - onako, možeš ti mrziti gej populaciju, ali ju ne smiješ gađati kamenjem. Takav stupanj uljuđenosti ( :facepalm: ) meni bi skroz odgovarao :ne zna:
Sigurna sam da se i vani neki tuneli bojaju 6 puta, ali kad se to otkrije ide se u zatvor - ovdje je pojeo vuk magare prešlo iz poslovice u dogmu.
Emericzy wrote:Moja su iskustva bliže onima Aristocat nego onima Karambolovim.

Recimo, Amerikance se u nas doživljava maltene kao zločinačku naciju, ali ja nigdje, ama baš nigdje, nisam vidio tako idiličnog međususjedskog života, dobrodušnosti, solidarnosti i topline kao tamo
Po meni, idiličan međususjedski odnos je nepostojanje istog, osim Dobar dan i Doviđenja u ulazu :zubo:

Život ovdje mi se čini kao maltretirana žena - kada loše postaje preloše i kad je vrijeme za otić?
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

15 Nov 2012, 17:33

blue » wrote:Po meni, idiličan međususjedski odnos je nepostojanje istog, osim Dobar dan i Doviđenja u ulazu :zubo:
Ne. To je odsustvo istog. To je ne-susjedski odnos. Onaj u kojem starčeke nađu mumificirane u fotelji pri pokušaju ovrhe nakon četiri neplaćena računa za struju.

Da se razumijemo, nisam ni slučajno pristalica virenja u tuđi tanjur. Međutim, čovjek jest društveno biće. Međususjedski odnos može postojati i uz međusobni respekt.
Život ovdje mi se čini kao maltretirana žena - kada loše postaje preloše i kad je vrijeme za otić?
Onda kad se to počneš pitati.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

15 Nov 2012, 18:12

Emericzy » wrote:
Onda kad se to počneš pitati.
shit, sad mi je još gore :mad:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

16 Nov 2012, 01:15

Benzinska pumpa u Njemackoj.

Dolazi peder, uzima pistolj za tankiranje i umjesto u otvor rezervoara zgura si ga u supak.

Radnik benzinske lud ko slapa izlazi i vice: Das ist nicht NORMAL.

A veli turoperator njemu: Ja, ja, naturlich, das ist nicht Normal. Das ist SUPER.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

16 Nov 2012, 15:02

Emericzy » wrote: Onda kad se to počneš pitati.
Eh da :zubo:

Možda si u pravu.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

19 Nov 2012, 16:35

Euklid » wrote:Benzinska pumpa u Njemackoj.

Dolazi peder, uzima pistolj za tankiranje i umjesto u otvor rezervoara zgura si ga u supak.

Radnik benzinske lud ko slapa izlazi i vice: Das ist nicht NORMAL.

A veli turoperator njemu: Ja, ja, naturlich, das ist nicht Normal. Das ist SUPER.
:rofl:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Post Reply