Elektronička cigareta

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

15 Jul 2014, 19:51

Beau » wrote: :lol:

Ma kako e-skrtulja kad sam ti je rekla dat na sedmicu dana? A st abi ti bogati?

Za dva tjedna putujem, i dotad je imas testirat ako zelis :durica:
Pa viš koliko je tebi trebalo da se saživiš s njom, šta ću za e-tjedan?! Dobro, nađemo se na na e-kafi, paš mi donit e-plastiku. :zecorolleyes:

Nego, meni to malo fuj šta se oto cucla, pa se onda e-bakterije seksaju tamo di cuclaš otu plastiku. Jel se to šta minja ili cuclaš uvik isti komad?


User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

15 Jul 2014, 19:55

Zekoslawa wrote: Pa viš koliko je tebi trebalo da se saživiš s njom, šta ću za e-tjedan?! Dobro, nađemo se na na e-kafi, paš mi donit e-plastiku. :zecorolleyes:

Nego, meni to malo fuj šta se oto cucla, pa se onda e-bakterije seksaju tamo di cuclaš otu plastiku. Jel se to šta minja ili cuclaš uvik isti komad?
Imas za kupit e-domestos da pocistis nakon cuclanja :rofl:

Imam je tacno tjedan dana danas :kava:

Ok, e-kava onda slijedi..
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

15 Jul 2014, 19:57

Pa e, ko je vidija ne prati ono što cuclaš. E-šporkuljo! :zecorolleyes:
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

15 Jul 2014, 20:55

Beau » wrote: E da, tu sam i ja kupila.
Al ta je nazalost debelo najlosija :(
Najslabija baterija i premalo tekucine stane. Neprakticna je kad odlucis samo to pusit.
Pa za koliko e-pušenja radi s jednim punjenjem struje i tekućine? Ko da ispušiš pola kutije, jednu, dvije?
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

15 Jul 2014, 22:41

Margarita » wrote: Pa za koliko e-pušenja radi s jednim punjenjem struje i tekućine? Ko da ispušiš pola kutije, jednu, dvije?
E, da. Kaj se to mora negdje uštekat? Ono, na kolko mi je pljuga. A na 23posto. A mobitel? Na 70.
A u kurac. Imam pljuge za jednu kavu, bez pelina...
Ma dajte najte. Ja gubim stvari poput kablova, u es beova, upaljača, sitne love...
Mislim da bi tu e-dimilicu ostavio ili razbio u dan, dva najviše...
Meni to izgleda kao fina gnjavaža.
:zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

15 Jul 2014, 23:20

Margarita wrote: Pa za koliko e-pušenja radi s jednim punjenjem struje i tekućine? Ko da ispušiš pola kutije, jednu, dvije?
Tesko mi je usporedit s kolicinom cigareta jer ovo drukcije pusis.
Al tekucinu moras dodavat svako par par sati. Recimo, dva tri sata.
Sto nije samo po sebi nimalo komplicirano nego moras cesto mijenjat, tj kupovat te refilove jer su jednokratni. Osim toga, ne vidis kolko jos imas tekucine, dok u drugima vidis.

Bateriju moras punit recimo dva puta dnevno, al dugo se puni pa je to nekako puno brige. S ovim drugima je neusporedivo manje posla i brige.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

15 Jul 2014, 23:22

karambol wrote:
E, da. Kaj se to mora negdje uštekat? Ono, na kolko mi je pljuga. A na 23posto. A mobitel? Na 70.
A u kurac. Imam pljuge za jednu kavu, bez pelina...
Ma dajte najte. Ja gubim stvari poput kablova, u es beova, upaljača, sitne love...
Mislim da bi tu e-dimilicu ostavio ili razbio u dan, dva najviše...
Meni to izgleda kao fina gnjavaža.
:zubo:
:rofl:

To malo je. Sad osim kljuceva, mobitela i novcanika svakodnevno panicno trazim i cigaretu :horor: :D
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

15 Jul 2014, 23:24

Zekoslawa wrote:Pa e, ko je vidija ne prati ono što cuclaš. E-šporkuljo! :zecorolleyes:
Pa ocistis ju fino, da. Cuclanjem :D
Salim se :rofl:

A i pazis di je meces.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

16 Jul 2014, 02:01

Beau » wrote: Tesko mi je usporedit s kolicinom cigareta jer ovo drukcije pusis.
Al tekucinu moras dodavat svako par par sati. Recimo, dva tri sata.
Sto nije samo po sebi nimalo komplicirano nego moras cesto mijenjat, tj kupovat te refilove jer su jednokratni. Osim toga, ne vidis kolko jos imas tekucine, dok u drugima vidis.

Bateriju moras punit recimo dva puta dnevno, al dugo se puni pa je to nekako puno brige. S ovim drugima je neusporedivo manje posla i brige.
Ček, šta si rekla, koliko košta taj refil? Jerbo, mislim, ja tolko pušim da mi više ni škija nije jeftina za pušit. Ja kad vidim da mi je jeftinije, onda više pušim dok mi ne postane preskupo. :zubo: E pa sve me strah ne bi li meni ti refili i struja i e-domestos i tako to sve na kraju ispali jednako skupi. :zubo:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

16 Jul 2014, 08:57

Zekoslawa » wrote: Ček, šta si rekla, koliko košta taj refil? Jerbo, mislim, ja tolko pušim da mi više ni škija nije jeftina za pušit. Ja kad vidim da mi je jeftinije, onda više pušim dok mi ne postane preskupo. :zubo: E pa sve me strah ne bi li meni ti refili i struja i e-domestos i tako to sve na kraju ispali jednako skupi. :zubo:
a znam, tako nekako i ja :zubo:
meni je jedna ženska rekla da potroši maksimalno 50 kn mjesečno, a da cucla non stop.
moja računica je odmah izgledala: aha, dakle ja ću popušit sigurno 200 kn - al i to je odlično :o

refile kupuješ i mijenjaš često samo kod ove koja izgleda kao cigareta. i nisu čak ni jeftini (10 komada 80 kn; 1 komad traje par sati). s tim da ne moraš ti koristit te refile često ili uopće, jerbo tekućinu moš livat i direkt u taj atomizer, kako sam ja najčešće i radila. evo viš kako je komplicirana, ispizdi me odma :mad:

al realno gledano, nema šanse potrošit 100 kn mjesečno (ako ne kupuješ refile. zato sam i kupila ove nove cigarete di ne trebaju). osim kad tu i tamo moraš promijenit neki dio, jer treba to i servisirat :mad:, al dijelovi nisu skupi :o
isuse kako zvučim :rofl:

ne pitajte me više ništa, postajem sektašica, mogla bih o tome pričat i pričat :Pop:

još samo poruka za kraj: živjet život pušača, a bez pepeljare je :S :S :zubo:
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

16 Jul 2014, 10:56

Beau » wrote:ne pitajte me više ništa, postajem sektašica, mogla bih o tome pričat i pričat :Pop:

još samo poruka za kraj: živjet život pušača, a bez pepeljare je :S :S :zubo:
Ajd, pričaj nam još.
Sad o tim tekućinama. Vidim da ima različite jačine. Kako su meni od cigareta najbolje odgovarale bijeli Kent s 0,1 mg nikotina (a više ga nigdje ne mogu kupiti :gaah: ), ne znam ima li tako laganih tekućina. Voće i cvijeće i ostale kerefeke okusa me ne zanimaju.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

16 Jul 2014, 11:33

Ko se zeli ostaviti cigareta nek ih ostavi kod mene...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

16 Jul 2014, 11:42

Margarita » wrote: Ajd, pričaj nam još.
Sad o tim tekućinama. Vidim da ima različite jačine. Kako su meni od cigareta najbolje odgovarale bijeli Kent s 0,1 mg nikotina (a više ga nigdje ne mogu kupiti :gaah: ), ne znam ima li tako laganih tekućina. Voće i cvijeće i ostale kerefeke okusa me ne zanimaju.
tekućina koju dobiješ u tim refilima je prefina, najsličnija duhanu.
ona koju kupiš u bočicama, a isto s okusom duhana, nije baš tako dobra i 'duhanska'.
ova ženska kaže da nikad više nije našla baš takvu tekućinu kao tu tvorničku. al tko to zna, ima ih milion.

ja imam najjaču, najnikotinskiju. to dobiješ gratis u paketu (1 bočicu). meni je ta najjača mljac.
al sljedeći ću put svejedno probat lakšu.
vidim da ima po 24,18,12,9 i 0 mg.
znači, tebi bi pasala 0 ili 9. ili ti kupi obe, pa smućkaj :zubo:

ni mene nisu zanimale arome i raznorazni okusi. ono, mičigen to od mene.
al sad mogu reć, nakon što sve više kužim različitosti u pristupu cigareti i e-cigareti, već se vidim kako kroz par mjeseci uživam u konzumaciji svih mogućih egzotičnih okusa :sektašica: :cerek:

dođi s nama na kavu, paš probat od mene.
zeka će ponit e-domestos, ja toga nemam :e-šporkulja: :o
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

16 Jul 2014, 13:45

Beau » wrote:[znači, tebi bi pasala 0 ili 9. ili ti kupi obe, pa smućkaj :zubo:

ni mene nisu zanimale arome i raznorazni okusi. ono, mičigen to od mene.
al sad mogu reć, nakon što sve više kužim različitosti u pristupu cigareti i e-cigareti, već se vidim kako kroz par mjeseci uživam u konzumaciji svih mogućih egzotičnih okusa :sektašica: :cerek:

dođi s nama na kavu, paš probat od mene.
zeka će ponit e-domestos, ja toga nemam :e-šporkulja: :o
Vidim da ima i 6 mg/ml.
http://www.e-cigarete.net/elektronske_c ... arete.html

10ml e-tekućine PG/VG 6mg (LOW)

Baza: Propilen glikol PG + biljni glicerol VG
Jačina nikotina: 6mg/ml

Okusi: M&B, Wasteland, Blueberry, Cappuccino, Forest Fruit, Wild Cherry, Vanilla


A to s vama na kavu mi je skroz čudno. Već sam Zečicu triput zvala na kavu i nikad nije imala vremena.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

16 Jul 2014, 14:08

Vidim da sam na temi 2012. pisala o fujtosti e-cigarete :rofl: No, bilo je to davno, ja sam zaboravna i spremna opet probati :lux:

Margarita, što je tebe navelo da kreneš na e-dimilice? :)
Koliko vidim pušiš slabe cigarete i pretpostavljam, ne puno :misli: I ja sam tu negdje, pa nemam veliku motivaciju, jer kao nisam veliki ovisnik, s druge strane da mi netko kaže da nikad više ne smijem zapaliti cigaretu, ne bi mi bilo svejedno, blago rečeno :zubo:

Beau, super da ima dobrih primjera :cheer:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

16 Jul 2014, 14:37

Margarita » wrote: Vidim da ima i 6 mg/ml.
http://www.e-cigarete.net/elektronske_c ... arete.html

10ml e-tekućine PG/VG 6mg (LOW)

Baza: Propilen glikol PG + biljni glicerol VG
Jačina nikotina: 6mg/ml

Okusi: M&B, Wasteland, Blueberry, Cappuccino, Forest Fruit, Wild Cherry, Vanilla
aj, super.

inače, imaš i na drugim stranicama svega i svačega.
meni se ne da sve to pregledavat. ja sam jedna od onih koja sve voli kupit u prvom dućanu :D
A to s vama na kavu mi je skroz čudno. Već sam Zečicu triput zvala na kavu i nikad nije imala vremena.
tolko je nabijala da nije bidna ni kavu stigla popit :o
sad je nezaposlena, pa joj možda nije više do nabijanja. od kruljenja u želucu :rofl: :rofl: :rofl:
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

16 Jul 2014, 14:44

E-jebemu, pa ovo je nauka veca od one o posljedicama stetnosti pusenja.
Gledala linkove, guglala, sve mi se zmotalo :zvrko: i nisam nis pametnija. :gaah:

Da cujem konkretne rezultate nakon ubacivanja u proceduru. :D


Dakle....osjecaj je kao kod prave pljuge samo bez popratnog smrada koze, kose, daha i ostalog?
Parenje na mjestima gdje je zabranjeno pusenje ....kako te gledaju?
Osjecas li pozitivne posljedice jednotjednog nepusenja?
Osim osobne e e-uforije izazvane novitetom. :D
Nisi nijednom zgrijesila u tih tjedan dana?
jesi li dosla u iskusenje da zgrijesis? Sa pravom stvari. :unda:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

16 Jul 2014, 14:57

pa pričala sam ti već sve o grešnosti :mama:
griješila jesam u početku i kajem se sad :o
više ne griješim, osim iz nužde. nužda je kad nisam u mogućnosti e-pušit (zbog baterije, doze..). onda pušim, jer pušenje je bolje od nepušenja. al nije bolje od e-pušenja :D

i znam da zvuči bajkovito, al prava cigareta mi je sad preružna :o
neberobatno.
to mi se nije događalo ni kad sam prestala pušit. štoviše, prve cigare koje sam zapalila nakon prestanka, bile su najslađe.

osjećaj nije ko kod prave pljuge, al dovoljno sličan da daš šansu e-cigareti.

meni je trebalo svega tri dana da skužim kolko mi je e-pušenje slađe od pušenja.

stvar je u cjelokupnom dojmu, ukupnom doživljaju.
recimo, kao da te netko iz kreveta s čistim i mirišljavim lancunima stavi u prljavi smrdljivi krevet da spavaš.
evo točno tako. odjednom postaneš svjestan kolko je smeće to što si nekad obožavao.

osjećam pozitivne pomake nakon tjedan dana.
baš iste kao i kad sam prestala pušit.
imam viška energije, osjećam da su mi pluća laka ko perce.
čak me ujutro ne poćera na zahod :o
al to se sad popravlja pomalo, fala na pitanju :D
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

16 Jul 2014, 15:09

blue » wrote:Margarita, što je tebe navelo da kreneš na e-dimilice? :)
25 kn dnevno.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

16 Jul 2014, 15:36

Margarita » wrote: 25 kn dnevno.
I koliko te sad košta?
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

16 Jul 2014, 15:48

karambol » wrote:
I koliko te sad košta?
Pa, toliko me sad košta. A vidi što Beau kaže.
Beau » wrote:al realno gledano, nema šanse potrošit 100 kn mjesečno (ako ne kupuješ refile. zato sam i kupila ove nove cigarete di ne trebaju). osim kad tu i tamo moraš promijenit neki dio, jer treba to i servisirat :mad:, al dijelovi nisu skupi
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

16 Jul 2014, 16:18

Margarita » wrote: Pa, toliko me sad košta. A vidi što Beau kaže.
Aha, dakle još nisi prešla na e-čik. Jesam dobro skonto? :D

Gledam ovu linkanu stranicu kaj je Beaueauova stavila i vidim tu puuuno sitnih djelova i opreme. To je preveč komplicirano i zahtijevalo bi strpljenje i još jednu torbicu za vuć tu aparaturu po svijetu, a jedva držim ove žice za mobitel i mobitel na okupu... :zubo:
I sve si mislim koliko bi puta zavitlao u šturc e-pljugu kad završim s pušenjem...ne bih bogme ništ uštedio. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

16 Jul 2014, 17:27

Ae, ne svidi se svakom ta cigareta.
Ako nemas ovecu zelju rijesit se pusenja i ako ti se pravo pusenje nije ogadilo nikad - mislim da je tesko prihvatit e-cig. Valjda :misli:

Ne znam ni kolki je lova motiv. Je, ako bas jako lose financijski stojis...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

16 Jul 2014, 17:31

Kao bivsi pusac mogu reci da mi je falila pljuga, narocito u nekim situacijama... recimo, nakon tucanja.

S e-cigaretom opet veselo ispuhujem dim...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

16 Jul 2014, 17:34

:rofl:

Evo jos jednog iz sekte.

Tako je, sirimo Istinu :Pop: :usama:
Post Reply