Abortus

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

14 Nov 2011, 00:08

daze » wrote:
Ovo je isto nekakva logička pogreška, nazovimo to generalizacijom da ne kompliciramo. Ovo uopće ne opravdava zašto se nisu zaštitili prije ulaska u spolni odnos. Preuzmi odgovornost, jebem mu miša. Zašto bi netko drugi plaćao tvoju pogrešku?

Osim toga, zar samo muškarci ubijaju? Ja sam inače i protiv smrtne kazne i bilo kakvog ubojstva, ali o tome u nekoj drugoj temi.
A što ako su se zaštitili, a kontracepcija podbacila?
Pukao kondom, npr.? A pilula za dan poslije nije djelovala?
Ili još bolje, možda smatraš da se ne smije popiti niti ta pilula, jer na neki način i to je pobačaj?


Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

14 Nov 2011, 00:08

ex_anais » wrote:
Ako meni ispadne vaza na nečiju glavu, nisam namjerno, jebiga. No, ipak će mi suditi za ubojstvo iz nehaja. Time sam htjela podcrtati neodrživost izjava da je pobačaj ubojstvo. Jer zagovornici toga lako mogu doći na ideju da je ta žena možda ipak nešto napravila što je izazvalo, nehotice, pobačaj. Tko tu može podvući crtu?
ili zena koja se nije pridrzavala savjeta lijecnika pa je "rodila" dijete koje ne moze prezivjeti van maternice. ni ne prezivljava. pardon, pobacila. do 28. tjedna je pobacaj.
ili se to samo dogodilo. jel se samo dogodilo. ili je izvrseno ubojstvo?

naprosto, to je jedna petlja u koju je jako opasno uci jer su male sanse da se ne zapetlja u cvoru.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

14 Nov 2011, 00:09

ex_anais » wrote:
Ja sam htjela to prokomentirati, ali sam se suzdržala. Naježila sam se na neke postove, pogotovo što stalno ponavlja "tatica"- u jednom mi je trenu proletjela nimalo ugodna misao glavom, brr. I žao mi je cure, istinski žao. Za njeno psihičko zdravlje bi pobačaj ipak bio bolje rješenje. A jasno je da svu snagu svoje odluke o rađanju bazira na "tatici" i da nije "tatice" vjerojatno to ne bi psihički izdržala. Da je tip ostavi, ne znam kako bi reagirala. S druge strane, to je taj isti tip o kojem je otvarala temu o zajedničkom ljetovanju. Užas.
Nisam vidjela druge postove koje je pisala, ali ovaj me šokirao. Ta jadna cura ima totalni kaos u glavi. Po mom mišljenju najbolje bi bilo da rodi i da na posvajanje. Ne znam zašto ljudi toliko rijetko uzimaju posvajanje u obzir.

Cura ne bi psihički izdržala abortus, to vjerojatno stoji, no ne znam baš kako će se u ulozi majke snaći osoba koju 'tatica' :eek: mora podsjetiti da se otušira i da jede.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

14 Nov 2011, 00:11

Éowyn » wrote:
Nisam vidjela druge postove koje je pisala, ali ovaj me šokirao. Ta jadna cura ima totalni kaos u glavi. Po mom mišljenju najbolje bi bilo da rodi i da na posvajanje. Ne znam zašto ljudi toliko rijetko uzimaju posvajanje u obzir.

Cura ne bi psihički izdržala abortus, to vjerojatno stoji, no ne znam baš kako će se u ulozi majke snaći osoba koju 'tatica' :eek: mora podsjetiti da se otušira i da jede.
Nisam čitala originalnu temu, ali - jeste li upalile radare za trolove? :ne zna:
Ne znam, meni smrdi na trola prema svemu što ste napisale.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

14 Nov 2011, 00:13

Beta ženka » wrote:
Nisam čitala originalnu temu, ali - jeste li upalile radare za trolove? :ne zna:
Ne znam, meni smrdi na trola prema svemu što ste napisale.
Vrlo vjerojatno, odnosno iskreno se nadam da joj je samo bilo dosadno pa je izmislila sve skupa.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
daze
Posts: 819
Joined: 10 Nov 2011, 22:43
Location: Karlovačko društvena mreža

14 Nov 2011, 00:14

dimnjak » wrote:
@daze, imas jednu gresku u recenici: Ali to je činjenica, da nije učinjen abortus nastao bi novi život.
nedostaje ti vjerojatno, postoji mogucnost itd.
jer ako tako vjerujes u znanost i onda si i upucena u statistiku spontanih pobacaja.

nadalje, jos jedna greska koja ti se prikrala: Kažu da poslije jebanja nema kajanja. Slažem se.
a sta kada se ne zelis jebat, ali te ipak pojebu?
brutalno mi je koristiti takav vokabular za odredjene situacije, ali kad je teza postavljena s istim.

i za kraj: Abortus ne postoji u prirodi, to je ljudska sebična izmišljotina.
u prirodi postoji silovanje, postoji i brutalnost. samo nemaju izbora. ljudi, hvala bogu, imaju.

i za kraj, pitanje: majcin zivot ili zivot zametka koji mozda postane covjek?

edit: ubacen quote
Pa odmah sam spomenuo potencijal života. Rekao sam da taj proces vodi životu ako se ne dese komplikacije. Spontani pobačaj je prirodni proces i bilo bi suludo takvo nešto osuditi.

Što se ovog drugog tiče, nisam uspio sve obuhvatiti u jednom postu. I baš si spomenula ta dva slučaja što mi je drago da mogu razjasniti.

Kod silovanja, očito nije došlo do nemara. Dijete naravno ništa nije krivo, ali mogao bih razumiti motive takvog čina. Sigurno ne bih osuđivao. To je od osobe do osobe da odluči, evo ja iskreno ne znam kako bih postupio. Mogu sad reći da ne bih bio za pobačaj, ali da se tako nešto dogodi tko zna što bih mislio.

Drugo su te komplikacije koje mogu ugroziti život majke. To ne bih nikad zamjerio, svatko ima pravo na svoj život. Ovo je zapravo obuhvaćeno onim komplikacijama koje sam naveo, ali opet se neke majke odluče roditi unatoč opasnosti. To je na svakom osobno i suludo bi bilo tako nešto osuditi.
0 new messages
User avatar
daze
Posts: 819
Joined: 10 Nov 2011, 22:43
Location: Karlovačko društvena mreža

14 Nov 2011, 00:17

dimnjak » wrote: ali u tom trenutku on je u svakom pogledu izjednacen sa zametkom u maternici.
razlika je samo u okolisu, zar ne?
Nije izjednačen jer nema taj potencijal. Ne znam kako se znanstveno kaže, ali mislim da me razumiješ. :)
0 new messages
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

14 Nov 2011, 00:18

daze » wrote:

Drugo su te komplikacije koje mogu ugroziti život majke. To ne bih nikad zamjerio, svatko ima pravo na svoj život. Ovo je zapravo obuhvaćeno onim komplikacijama koje sam naveo, ali opet se neke majke odluče roditi unatoč opasnosti. To je na svakom osobno i suludo bi bilo tako nešto osuditi.
Ali onda i embrio/fetus ima pravo na život, i šta ćemo sad? :ne zna:

I opet prirodni procesi... Nije sve od prirode dobro, a kao što rekoh - svi koji se pozivaju u prirodu i sami ne žive prirodno, tako da ne vidim nikakav argument u tome.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

14 Nov 2011, 00:19

Éowyn » wrote:
Vrlo vjerojatno, odnosno iskreno se nadam da joj je samo bilo dosadno pa je izmislila sve skupa.
Nažalost, mislim da nije. Ako pretražiš postove možeš vidjeti temu sa ŽuD-a.

Beta, znam, naravno, ali tko bi dokazao lovcima na vještice-ubojice da je taj pobačaj uistinu bio potpuno neuzrokovan nekim ženinim činom? Na to ciljam. Ako prihvatimo terminologiju ubojstva onda se dešava da to može otići jako daleko i ima milijun rupa u logici.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

14 Nov 2011, 00:20

daze » wrote:
Nije izjednačen jer nema taj potencijal. Ne znam kako se znanstveno kaže, ali mislim da me razumiješ. :)
Ima ako se "ubaci" u maternicu. Dakle, postoji mogućnost, a time i potencijal. :D
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

14 Nov 2011, 00:24

Beta ženka » wrote:
Ima ako se "ubaci" u maternicu. Dakle, postoji mogućnost, a time i potencijal. :D
ili u bliskoj buducnosti, u inkubator. i on ce doci, toga smo svi svjesni :)

naprosto, ne mogu ici sa tom varijablom potencijala, jer gdje povuci granicu?
i svaka jajna stanica ima potencijal da ju se oplodi. kao i svaki spermij da oplodi jajnu stanicu.

ne mogu... :ne zna:
Last edited by dimnjak on 14 Nov 2011, 00:26, edited 1 time in total.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
daze
Posts: 819
Joined: 10 Nov 2011, 22:43
Location: Karlovačko društvena mreža

14 Nov 2011, 00:24

ex_anais » wrote:

Ljudskog i inteligentnog života ipak jest. Zato je neukusno i neistinitno govoriti ni manje ni više nego o ubojstvu. A vanmaterična trudnoća? Tebi je isto kad odstrane nakupinu stanica (jer u početku to zaista jest) ili kad netko ubije novorođenče?



Potencijal. Potencijal ne znači sam po sebi ništa. Ima onaj vic o drkanju kao genocidu. Svaka propala jajna stanica i svaki propali spermatozoid su bili jedan potencijal. Možda zato žene plaču za vrijeme pms-a? :D Na temelju potencijala bi svašta mogli proglasiti zločinom.
Eto, i sam kažeš, kad koristiš zaštitu, određuješ da nećeš iskoristiti potencijal. Smatraš li da si time nekoga ubio? Jer gle, po tvojoj logici, spriječio si da se potencijalno jednom rodi tvoje dijete. Ako govorimo već o potencijalu onda si ti ubojica svakim stavljanjem kondoma.
A znači ako se još uvijek nije razvio mozak, onda ni neće. Ne kužim. Ja u kope, ti u špade. Možemo se ne slagati, ali ovo je cjepidlačenje. Rekao sam odmah da nisam stručan u ovom području. Nemam pojma kako funkcionira vanmaterična trudnoća. Ako me educiraš, možda ti budem mogao dati odgovor.

---

Što se tiče masturbacije, to je prirodni proces. Ako ne masturbiraš, dobit ćeš poluciju. A i spermiji nemaju neki potencijal života. Koliko je to ono, jedan na 100 milijuna, miljardu? Dok oplođena stanica itekako ima. Ne znam točno statistike. Ali ako je preko 50%, taj potencijal je onda neupitan. Ne možeš mi uspoređivat spermij sa oplođenim jajetom. Jednostavno ne možeš. :D
0 new messages
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

14 Nov 2011, 00:27

ex_anais » wrote:
Nažalost, mislim da nije. Ako pretražiš postove možeš vidjeti temu sa ŽuD-a.

Beta, znam, naravno, ali tko bi dokazao lovcima na vještice-ubojice da je taj pobačaj uistinu bio potpuno neuzrokovan nekim ženinim činom? Na to ciljam. Ako prihvatimo terminologiju ubojstva onda se dešava da to može otići jako daleko i ima milijun rupa u logici.
Da, moguće je i to i onda stvarno nismo nigdje.
dimnjak wrote:ili u bliskoj buducnosti, u inkubator. i on ce doci, toga smo svi svjesni :)
In the year 2525 :)
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
daze
Posts: 819
Joined: 10 Nov 2011, 22:43
Location: Karlovačko društvena mreža

14 Nov 2011, 00:28

Silajn » wrote:Daze, molba: znanstveno mi objasni zašto je važno da se svako začeto dijete rodi.
Pa nije znanstveno važno, već moralno. Po znanstvenim načelima, ono bi se vrlo vjerojatno rodilo. Možda smo ti i ja bili u takvoj dilemi života. Da je kocka pala drukčije, sad ne bi ovdje pričali i nitko ne bi saznao naše stavove o abortusu i Biliću. A možda se ne bi rodio ni Tesla da nas nauči struji, pa bi diskutirali poštom. Puno je tu varijabla. :zubo:
0 new messages
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

14 Nov 2011, 00:29

daze » wrote:
A znači ako se još uvijek nije razvio mozak, onda ni neće. Ne kužim. Ja u kope, ti u špade. Možemo se ne slagati, ali ovo je cjepidlačenje. Rekao sam odmah da nisam stručan u ovom području. Nemam pojma kako funkcionira vanmaterična trudnoća. Ako me educiraš, možda ti budem mogao dati odgovor.
Nisi mi odgovorio smatraš li "ubojstvo" zametka istim kao ubojstvo novorođenčeta? Odgovori na to, možda ti bude jasnije što želim reći.
Vanmaterična trudnoća je kao što i sam naziv kaže- izvan maternice. Obično oplođena stanica odluta u jajovod. Ako se ne prekine, žena će umrijeti. E sad, misliš da je ta žena do kraja života svjesna da je ubila svoje dijete da ona preživi?
Što se tiče masturbacije, to je prirodni proces. Ako ne masturbiraš, dobit ćeš poluciju. A i spermiji nemaju neki potencijal života. Koliko je to ono, jedan na 100 milijuna, miljardu? Dok oplođena stanica itekako ima. Ne znam točno statistike. Ali ako je preko 50%, taj potencijal je onda neupitan. Ne možeš mi uspoređivat spermij sa oplođenim jajetom. Jednostavno ne možeš. :D
A što misliš o običnoj jajnoj stanici kojoj svakog mjeseca propadne potencijal? Potencijal za što je neupitan? Misliš da će preživjeti? Ne preživi svaka oplođena stanica. A neke, kao što rekoh gore, ugroze i majčin život.
User avatar
daze
Posts: 819
Joined: 10 Nov 2011, 22:43
Location: Karlovačko društvena mreža

14 Nov 2011, 00:30

Silajn » wrote:
Znam da je logička greška, zanimao me odgovor. Više me zanimalo kak zamišljaš da preživljava rođeno dijete kojeg nitko neće, to si, vidim, preskočio.
Survival of the fittest. Snašao bi se čovjek, pa zašto smo dobili mozak. Sve sam odgovorio, samo treba pažljivo selektirati iz postova. I ove postove što sam propustio quotati, imaju odgovor.
0 new messages
User avatar
daze
Posts: 819
Joined: 10 Nov 2011, 22:43
Location: Karlovačko društvena mreža

14 Nov 2011, 00:33

Beta ženka » wrote:
A što ako su se zaštitili, a kontracepcija podbacila?
Pukao kondom, npr.? A pilula za dan poslije nije djelovala?
Ili još bolje, možda smatraš da se ne smije popiti niti ta pilula, jer na neki način i to je pobačaj?
A tko je kriv ako kontracepcija podbaci? Nije dijete.

Ako se baš desi da nešto popusti, onda toleriram pilulu jutro poslije. Ne toleriram ono prođe 10 dana bez menge, ajmo u pokolj. Šta nisi mislio/la prije onda...
0 new messages
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

14 Nov 2011, 00:34

daze » wrote:
A tko je kriv ako kontracepcija podbaci? Nije dijete.

Ako se baš desi da nešto popusti, onda toleriram pilulu jutro poslije. Ne toleriram ono prođe 10 dana bez menge, ajmo u pokolj. Šta nisi mislio/la prije onda...
Kako, kako? Kad točno postaje pokolj? Ako je oplođena te noći zašto bi deset dana nakon bio pokolj, a tog jutra ništa?
User avatar
daze
Posts: 819
Joined: 10 Nov 2011, 22:43
Location: Karlovačko društvena mreža

14 Nov 2011, 00:37

Beta ženka » wrote: Ali onda i embrio/fetus ima pravo na život, i šta ćemo sad? :ne zna:

I opet prirodni procesi... Nije sve od prirode dobro, a kao što rekoh - svi koji se pozivaju u prirodu i sami ne žive prirodno, tako da ne vidim nikakav argument u tome.
Sebično je ubiti dijete jer još nisi završio školu, nisi diplomirao, nisi našao posao itd.

Ljudski život je svetinja, nitko ti ne može oduzeti pravo da sam odlučuješ o svom životu. Ako abortiraš u takvim uvjetima, to je zapravo borba za opstanak svog života.

Ali koliko je ovo uopće često sa današnjom medicinom? Rekao bih zanemariv postotak.
0 new messages
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

14 Nov 2011, 00:41

daze » wrote:
Sebično je ubiti dijete jer još nisi završio školu, nisi diplomirao, nisi našao posao itd.

Ljudski život je svetinja, nitko ti ne može oduzeti pravo da sam odlučuješ o svom životu. Ako abortiraš u takvim uvjetima, to je zapravo borba za opstanak svog života.

Ali koliko je ovo uopće često sa današnjom medicinom? Rekao bih zanemariv postotak.
Pretpostavljam da si mislio da nemaš pravo odlučivati o tuđem životu, jer borbom za opstanak svog života naravno da odlučuješ o svom životu.

Sebično je i roditi dijete u takvim uvjetima kad ga ne želiš. Čak i ako ga daš na posvajanje.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
bliss
Posts: 1121
Joined: 18 Sep 2011, 15:26

14 Nov 2011, 00:41

daze » wrote:
A tko je kriv ako kontracepcija podbaci? Nije dijete.

Ako se baš desi da nešto popusti, onda toleriram pilulu jutro poslije. Ne toleriram ono prođe 10 dana bez menge, ajmo u pokolj. Šta nisi mislio/la prije onda...
Što to točno popusti? Misliš pukne kondom pa žena ode po pilulu za dan poslije? A što ako žena pije kontracepcijske pilule i unatoč tome zatrudni? I to se događa, nisu pilule 100% djelotvorne. Ona će doznati da je trudna tek kad joj izostane menstruacija a tad je puno prekasno za pilulu za dan poslije.
User avatar
daze
Posts: 819
Joined: 10 Nov 2011, 22:43
Location: Karlovačko društvena mreža

14 Nov 2011, 00:42

Beta ženka » wrote:
Ima ako se "ubaci" u maternicu. Dakle, postoji mogućnost, a time i potencijal. :D
U maternici ima potencijal. Ali, evo priznajem uhvatila si me na skliskom području. Nemam pojma koliko tih ubačenih stanica uopće uspije, ubacuju li sva jajašca. Bo, stvarno nemam pojma. Rekao sam prihvatit ću sve znanstveno utemeljene stvari, pa i statistike. Ovako sad nemam pojma o čemu točno pričamo. :o
0 new messages
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

14 Nov 2011, 00:43

daze » wrote:
A tko je kriv ako kontracepcija podbaci? Nije dijete.

Ako se baš desi da nešto popusti, onda toleriram pilulu jutro poslije. Ne toleriram ono prođe 10 dana bez menge, ajmo u pokolj. Šta nisi mislio/la prije onda...
Kažeš ti: ovo može, a ono ni slučajno! :D
Da nisi na vlasti ili se spremaš doći?

Izbori idu, čudno mi je to sve! :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

14 Nov 2011, 00:44

daze » wrote:
U maternici ima potencijal. Ali, evo priznajem uhvatila si me na skliskom području. Nemam pojma koliko tih ubačenih stanica uopće uspije, ubacuju li sva jajašca. Bo, stvarno nemam pojma. Rekao sam prihvatit ću sve znanstveno utemeljene stvari, pa i statistike. Ovako sad nemam pojma o čemu točno pričamo. :o
One koje ne ubace su mučki ubijene. :Pop:
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

14 Nov 2011, 00:46

daze » wrote:

Kod silovanja, očito nije došlo do nemara. Dijete naravno ništa nije krivo, ali mogao bih razumiti motive takvog čina. Sigurno ne bih osuđivao. To je od osobe do osobe da odluči, evo ja iskreno ne znam kako bih postupio. Mogu sad reći da ne bih bio za pobačaj, ali da se tako nešto dogodi tko zna što bih mislio.

Drugo su te komplikacije koje mogu ugroziti život majke. To ne bih nikad zamjerio, svatko ima pravo na svoj život. Ovo je zapravo obuhvaćeno onim komplikacijama koje sam naveo, ali opet se neke majke odluče roditi unatoč opasnosti. To je na svakom osobno i suludo bi bilo tako nešto osuditi.
ad 1- da li to znaci da pravo na pobacaj imaju samo one zene koje su uspjele dokazati da su silovane?

ad 2- da li smatras da psihicke posljedice imaju istu tezinu kao i fizicke, odnosno da je zdravlje- zdravlje, bilo dusevno bilo fizicko? ili radis razliku?
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
Post Reply