Gradovi u regiji

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

26 Apr 2012, 00:11

Još jednom: u usporedbi s Osijekom. Čini se da ti povrijeđeni osjećaji onemogućavaju čitanje s razumijevanjem. Ajd još jednom, polako, i bez učitavanja onoga čega u tekstu nema. Možeš ti to. :p


gonj špadi
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

26 Apr 2012, 00:46

Ima puno zelenila i otvorenih prostora, u redu, ima ih i Zagreb, ali Osijek ih ima po centru, a Zagreb je tu zagušen prometom i zgradama.
Meni sujetnoj to znači- Zagreb ima zelenila, no ne kao Osijek po samom centru gdje ga Zagreb nema.


I dalje mi nije jasno zašto bi se izjava o neimanju razgloga za odlazak na Tuškanac morala vezati na usporedbu s Osijekom. Da uspoređuješ sa Siskom onda bi se isplatilo ići?

Stvarno je nevjerojatno kako nikad i nikako ne postoji varijanta da bi recimo mene stvarno zanimalo šta ti misliš koji je to sadržaj potreban na Tuškancu, već postoji isključivo varijanta svađanja.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

26 Apr 2012, 00:50

klonka » wrote:Još jednom: u usporedbi s Osijekom. Čini se da ti povrijeđeni osjećaji onemogućavaju čitanje s razumijevanjem. Ajd još jednom, polako, i bez učitavanja onoga čega u tekstu nema. Možeš ti to. :p
Bilo ti je bolje ono needitirano.
I kakvi mrtvi osjećaji? Misliš da me vrijeđa da ti je Osijek ljepši od Zagreba? :rofl:

Iako moram priznati da me zbunjuje ovo uspoređivanje, Osijek ne poznajem, posjetila sam ga par puta i ne sjećam se zelene đungle igdje.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

26 Apr 2012, 09:01

klonka » wrote:... Europska avenija je jedna od najljepših aleja u Hrvatskoj. ...
jest :cerek:
u zagrebu mi je možda najljepša ona na ulazu u ludaru vrapče
vrrrlet wrote:Pogle samo divne prozore na tim kućama. Takvi su im trebali jer baš ne obiluju svjetlom. Iz istog razloga je takva boja. Ne pada ništa s neba, sve ima svoju svrhu.

E, a u Vinkovcima je palo s neba, ravno na glavu. Štoviše, u oko. :D
krasni prozori :zubo:
ozbiljno, mislim da kužim što hoćeš reći ali nije to do boja nego do toga da uz te boje ponegdje ide lavić na ulazu, pokoji pseudoantički stup u vrtu, fontane da i ne spominjem :D
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

26 Apr 2012, 09:04

Tea Tree » wrote:U regiji znači otprilike na Balkanu, može i nešto šire, ali ne bih dalje od Beča. :D
Temu sam postavila ovako da izbjegnemo London, Amsterdam i slično, jer bi konkurencija bila barem nepravedna.

Koji vam se najviše urezao u pamćenje, koji vam se najviše svidio, koji najmanje i zašto?

Veže li vas neka uspomena za neki grad, možda kakvo, milo vam, pijanstvo, dobra hrana, da ne kažem nešto prostije?
:zubo:

Gradovi u kojima ste rođeni, posebno ako u istima i živite, se ne računaju zbog lokalpatriotizma. :D
Pitanje je postavljeno u revijalnom tonu. Samo čisti subjektivni doživljaji gradova u kojima smo bili... :)
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

26 Apr 2012, 09:24

klonka » wrote:
:misli:
Zašto te svrbi glava :ne zna:

Trst (tal. Trieste) - grad i luka u talijanskoj Furlaniji.

Edit: ¸riječ "Furlaniji" zamijeniti rječima "Julijskoj krajini" :brukica:
Last edited by ali on 26 Apr 2012, 09:32, edited 1 time in total.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

26 Apr 2012, 09:26

A tko je taj Ljubo iz Siska? :confused:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

26 Apr 2012, 09:26

judolino » wrote:A tko je taj Ljubo iz Siska? :confused:
To ste ili ti ili Beta :zubo:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Apr 2012, 09:30

judolino » wrote:A tko je taj Ljubo iz Siska? :confused:
:rofl: :rofl:

:o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

26 Apr 2012, 09:57

klonka » wrote: Primjedba o mercedesu ti je glupa, plitka i uvredljiva. Ne znam što ti je to trebalo.
Glup sam, plitak i uvredljiv.
blue » wrote: vrrrlet, misliš na onu poznatu cigansku kuću s glupostima po vrtu, arkadama i ostalim kičerajem, što je vrlo popularna na forumima? Pa nije valjda većina kuća u Vinkovcima takva :ne zna:
Ne, jedna kuća ne čini proljeće. Mislim na cjelinu, odnos prema baštini, prema novome. Recimo to ovako, da na Vinkovce prospeš 100.000 tona ugljena, postao bi ljepši.
zeleni zub » wrote:
U Sokolu godinama trešte narodnjaci. Samo par metara podzemnog prolaza dijeli narodnjake od HNK tako da...
Sokol je opskurno mjesto koje se srećom ne čuje na cesti. Zaboravila si spomenuti i Ludnicu i Pashu i ostale ako ih još ima. Ali u Zagrebu još nisam čuo cajke iz kafića u centru, a u Osijeku sam ih čuo i prije cajkomanije.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

26 Apr 2012, 10:07

baja » wrote: krasni prozori :zubo:
ozbiljno, mislim da kužim što hoćeš reći ali nije to do boja nego do toga da uz te boje ponegdje ide lavić na ulazu, pokoji pseudoantički stup u vrtu, fontane da i ne spominjem :D
Ne, lavići su bonus :cerek:, radi se o boji. Boja ima svoja pravila i zakonitosti, to znaš jer se oblačiš u njih svaki dan.


@Klonka, ako te Zagreb guši svojim uskim ulicama, kako si preživjela Split? Odlazak u Geto je bio kao odlazak u minsko polje?

Ova genetska mržnja prema Zagrebu je odvratna. Sretan sam što mi žena nije Splićanka ni Židovka.

Židove još i kužim, Zagreb ih je lijepo potamanio, ali toliko novaca, ljubavi, škole, pišica i sisa je Zagreb podario Splitu, a vraća nam se prezir i mržnja. Ne da nas se uspoređuje s Osijekom, nego se tvrdi da je ljepši od Zagreba. Valjda je i Tirana ljepša od Zagreba. :ne zna:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

26 Apr 2012, 10:16

zeleni zub » wrote: I kakvi mrtvi osjećaji? Misliš da me vrijeđa da ti je Osijek ljepši od Zagreba? :rofl:

Iako moram priznati da me zbunjuje ovo uspoređivanje...
Za nekoga tko se nije našao uvrijeđenim mojim riječima, prilično si žestoko reagirala. Da si pogledala thread samo malo bolje, vidjela bi da je moja usporedba odgovor na vrrrletovo pitanje.


Vrrrleče, zar stvarno ne mogu reći da mi je Osijek ljepši od Zagreba (i od Karlovca i od Varaždina i od Čakovca, da, Osijek mi je najljepši grad u kontinentalnoj Hrvatskoj) a da se u to ne krene, pa makar u i šali, upisivati nekakva moja mržnja prema Zagrebu? Koji vam je kurac?

Rijeka mi je ružna kao ponoć, ali je iznimno šarmantna, čak sam razmišljala o tome da se tamo odselim. Zar bi se sad Mortiša smrtno uvrijediti što mi je grad fizički ružan? Zar bi trebala krenuti kenjkati o tome kako ima krasne plaže do kojih samo treba doći i prekrasan vidik na Kvarner kad se spuštaš s brdovitih dijelova? U ukusima se ne razgovara, svatko ima svoje estetske kriterije, ali božesačuvaj da kažeš da neki grad nije lijep, odmah se nađe pet nafunjenih faca koje krenu dokazivati suprotno.

I daj reci da se za ovo s uskim ulicama šališ. Dubrovnik mi je najljepši grad na obali pa u usporedbi sa Zagrebom nema ni zelenila ni širine ulica, ali Mediteran je skroz nešto drugo od kontinenta i za njega ne vrijede isti kriteriji. Znaš to.
gonj špadi
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

26 Apr 2012, 10:53

klonka » wrote: Za nekoga tko se nije našao uvrijeđenim mojim riječima, prilično si žestoko reagirala. Da si pogledala thread samo malo bolje, vidjela bi da je moja usporedba odgovor na vrrrletovo pitanje.


Vrrrleče, zar stvarno ne mogu reći da mi je Osijek ljepši od Zagreba (i od Karlovca i od Varaždina i od Čakovca, da, Osijek mi je najljepši grad u kontinentalnoj Hrvatskoj) a da se u to ne krene, pa makar u i šali, upisivati nekakva moja mržnja prema Zagrebu? Koji vam je kurac?

Rijeka mi je ružna kao ponoć, ali je iznimno šarmantna, čak sam razmišljala o tome da se tamo odselim. Zar bi se sad Mortiša smrtno uvrijediti što mi je grad fizički ružan? Zar bi trebala krenuti kenjkati o tome kako ima krasne plaže do kojih samo treba doći i prekrasan vidik na Kvarner kad se spuštaš s brdovitih dijelova? U ukusima se ne razgovara, svatko ima svoje estetske kriterije, ali božesačuvaj da kažeš da neki grad nije lijep, odmah se nađe pet nafunjenih faca koje krenu dokazivati suprotno.

I daj reci da se za ovo s uskim ulicama šališ. Dubrovnik mi je najljepši grad na obali pa u usporedbi sa Zagrebom nema ni zelenila ni širine ulica, ali Mediteran je skroz nešto drugo od kontinenta i za njega ne vrijede isti kriteriji. Znaš to.
Aha. Za gospodu ne vrijede isti kriteriji. :kava: :rofl:

I Rijeka valjda nije na Mediteranu. (BTW, uopće nije ružna, a okolica grada je najbolja u zemlji, jedino je usran odnos s morem)

Karlovac živi rijeku, i krasan je. Puno manje Turske nego u Osijeku.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

26 Apr 2012, 10:56

..jel ovo strucna svadja ili vrle samo hoce rec da mu se klonka svidja. ali, ono..svidja. :kokice:
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

26 Apr 2012, 11:02

vrrrlet » wrote: I Rijeka valjda nije na Mediteranu.
Čak i ako zanemarimo činjenicu da je taj Mediteran gore malo diskutabilan, Rijeka sigurno nije mediteranski grad. Ono je tipična austrougarska.


Unda, kakva stručna svađa, zar ne vidiš da Vrrrlet pokazuje razočaravajuće nisku razinu stručnosti? :tuzni:
gonj špadi
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Apr 2012, 11:03

:kokice:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

26 Apr 2012, 11:03

Pusti ti kokice, reci jel te ljuti što mi je Rijeka, ahem, ružnjikava? :D
gonj špadi
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Apr 2012, 11:06

Pa i meni je. :ne zna: :zubo:
Mi imamo dva lijepa kvarta koja su progutali nemarno i čobanski parkirani auti, jedan nenjegovan park i još jedan po kojem je ordinirao Relja pa u njega nitko ne svraća, Mrtvi kanal koji smrdi po kanalizaciji i najbitnije od svega, zgradu Croatia Linea :o koji više ne postoji.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

26 Apr 2012, 11:06

klonka » wrote:..

Unda, kakva stručna svađa, zar ne vidiš da Vrrrlet pokazuje razočaravajuće nisku razinu stručnosti? :tuzni:
..ne bih se htio pacat u struku, ali..ne znam. kurba je vrle. mozda se on samo pravi, oce bit poucen, oce da se prema njemu ponasa profesorski, ono..cvike, strogoca, poslusnost i to..pa onda provocira, tantaje. :kokice:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

26 Apr 2012, 11:08

..jelda, jelda da nisam ja bas tolko blesav, a? :kokice:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Apr 2012, 11:10

..a unda » wrote: ..jelda, jelda da nisam ja bas tolko blesav, a? :kokice:
Ma nisi, samo kasno pališ, odavno sam ja njih oženila. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

26 Apr 2012, 11:26

..a unda » wrote:.... vrle samo hoce rec da mu se klonka svidja. ali, ono..svidja. :kokice:
i sviđa mu se više u zagrebu neg' u osijeku :D
vrrrlet wrote:Ne, lavići su bonus :cerek: , radi se o boji. Boja ima svoja pravila i zakonitosti, to znaš jer se oblačiš u njih svaki dan.
dakle, za moje renoviranje kuće predlažeš laviće, nikako boju? :cerek:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Apr 2012, 11:27

Moram priznati da se meni povraća od tih šarenih "šaka u oko" kućerina s lavekima i fontanama. :puke:

A ja sam Ljubo iz Siska. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

26 Apr 2012, 11:31

Eeee, sad sam se sjetila da sam u Osijeku (!) vidjela jednu kuću s kamenim dodacima na uglu, lavovima, kičastom fontanicom i opkopom s pomičnom mostom što možda samo po sebi ne bi bilo čudno da se ne radi o jednoj od kuća u nizu. :rofl:
gonj špadi
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Apr 2012, 11:32

Jel' imaju i zmaja? :facepalm:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Post Reply