Velika smrtonosna epidemija

Matematika, fizika, kemija, biologija, geologija...
User avatar
jevgenija
Posts: 2606
Joined: 17 Sep 2011, 22:02
Location: Virtualni Vidovci

12 Nov 2011, 15:32

Na trenutak ostavimo po strani da inače volim filmove o epidemijama, i da se smrtno bojim bolesti poput ebole i sličnih sranja koje te uživotinje u roku keks, pa čak i činjenicu da su nas pokušavali nasmrt isprepadat raznim životinjskim gripama, te da živimo u umjerenoj klimi, nutricionistički smo i zdravstveno relativno dobro "pokriveni" što se regije tiče, pa da vas priupitam - bojite li se dramatičnog izbijanja neke goleme boleštine sa stopom smrtnosti od nekih 60-ak posto?

60 navodim jer stopostotna i te blize stope znače samo eksploziju i brzu smrt bolešćine, jer potroši sve ljude, oko 60% je optimalno da postane svjecka epidemija.

Ili se ipak više bojite podmuklica poput aidsa i karcinoma?

I ne manje važno, a vjerujem da će se jednom ispostaviti da je ovo od ključne važnosti, kakve sam ja sreće ( :rolleyes: ) - kakva i koja vrsta karantene tu pomaže? Kud pobjeć?!?!!? Pošto nemamo nuklearnog oružja ni previše američkih republikanaca, sumnjam baš da ćemo to moć riješit bacanjem neke bombe, samo da upozorim odmah.


(ne, nemam pojma koji mi je kurac da takve teme postavljam subotom popodne )


You can only be young once. But you can always be immature. (dejzino MD <3)
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

12 Nov 2011, 15:39

:gaah: :gaah: :gaah:

Ovo nisam smjela pročitati :hipohondar i paranoik: Ne znam koliko bi nuklerano oružje imalo smisla u borbi protiv zaraze. Samo bi dokrajčilo ono malo preživjelih ljudi.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

12 Nov 2011, 15:42

Ne zabrinjavaju me takve stvari. Možda zato jer nemam djece, pa ne moram previše brinuti ni za čije preživljavanje uključujući svoje. :ne zna:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
jevgenija
Posts: 2606
Joined: 17 Sep 2011, 22:02
Location: Virtualni Vidovci

12 Nov 2011, 15:42

ako ga baciš dovoljno rano, pobiješ sve u tom nekom gradu, al se ne širi dalje. ključno je prije toga zatvorit sve izlaze, tunele i aerodrome :raspa:
i bit oprezan, ako je uzročnik zaraze sulphure based, onda to ne pali jer jede radijaciju. tako sam vidla u Andromeda Strain. :raspa:
You can only be young once. But you can always be immature. (dejzino MD <3)
User avatar
jevgenija
Posts: 2606
Joined: 17 Sep 2011, 22:02
Location: Virtualni Vidovci

12 Nov 2011, 15:44

ElliQuinn » wrote:Ne zabrinjavaju me takve stvari. Možda zato jer nemam djece, pa ne moram previše brinuti ni za čije preživljavanje uključujući svoje. :ne zna:
pa nemam ni ja djece, ali svakako namjeravam preživjeti. Želim biti sigurna da će mene kasnije u filmu igrat Jodie Foster, a ne neka glupača koja pojma nema o eboli :o
You can only be young once. But you can always be immature. (dejzino MD <3)
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

12 Nov 2011, 15:44

Zapravo se ne bojim. Bolest, potres, kaboom - sve to može doć i sad, i sutra i nikad. Kad dođe onda ću se bojat, žalovat, strahovat za druge, a možda i za sebe. I nadat se da sam taj dan obukla gaće koje mi pašu uz grudnjak ako nekim slučajem preživim i završim u bolnici.
Happy Easter!
User avatar
jevgenija
Posts: 2606
Joined: 17 Sep 2011, 22:02
Location: Virtualni Vidovci

12 Nov 2011, 15:45

aisling, mislim da bi u slučaju epidemije treballa izbjegavat bolnice.
You can only be young once. But you can always be immature. (dejzino MD <3)
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

12 Nov 2011, 15:45

jevgenija » wrote:aisling, mislim da bi u slučaju epidemije treballa izbjegavat bolnice.
Kaboom.
Happy Easter!
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

12 Nov 2011, 15:46

Bojim se "realnih" stvari - srčanih bolesti (od toga mi je umrlo pola bliže familije u ne prevelikoj starosti) i kojekakvih karcinoma i nasljednih poteškoća koje su mi u obitelji.
Bojim se prometa više nego smrtonosnih virusa. Recimo, svinjska gripa i SARS i ostalo me stvarno nisu tangirali ni dva posto.
Također se vrlo bojim za zdravlje bliskih ljudi.

Za kojekakve epidemije koje te brzo pokose mi puca kurac, ionako će me pokosit brzo i bit ću mrtva :raspa:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

12 Nov 2011, 15:47

jevgenija » wrote:ako ga baciš dovoljno rano, pobiješ sve u tom nekom gradu, al se ne širi dalje. ključno je prije toga zatvorit sve izlaze, tunele i aerodrome :raspa:
i bit oprezan, ako je uzročnik zaraze sulphure based, onda to ne pali jer jede radijaciju. tako sam vidla u Andromeda Strain. :raspa:
Da, ali širi se zračenje dalje. Gama zrake imaju jako velik domet. Ne bi išlo s nuklearnim naoružanjem. Moja ideja je da svi zdravi emigriraju na neki odgovarajući planet, ali tu bi opet nastao problem s brojem raspoloživih mjesta u letjelicama i ne znam kako bi se procijenilo tko je zaista zdrav :misli:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
jevgenija
Posts: 2606
Joined: 17 Sep 2011, 22:02
Location: Virtualni Vidovci

12 Nov 2011, 15:50

Éowyn » wrote:
Da, ali širi se zračenje dalje. Gama zrake imaju jako velik domet. Ne bi išlo s nuklearnim naoružanjem. Moja ideja je da svi zdravi emigriraju na neki odgovarajući planet, ali tu bi opet nastao problem s brojem raspoloživih mjesta u letjelicama i ne znam kako bi se procijenilo tko je zaista zdrav :misli:
jedini način da budu zdravi ti koji će otić je da budu što dalje od prvog žarišta izbijanja bolesti. Recimo, ako je to u evropi, da idu ovi iz australije. odma, isti dan.
al mislim da australija nema ni jedan planet bezeciran. sad da sam bezobrazna, rekla bih ti da ti je plan malo bezveze. al neću bit bezobrazna iz dva razloga - prvi je što ne smijem, a drugi što možda znaš nešto što ja ne znam, a zvučiš kao osoba koja je još paranoidnija od mene po tom pitanju pa si se možda bolje raspitala o tim stvarima.
You can only be young once. But you can always be immature. (dejzino MD <3)
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

12 Nov 2011, 15:53

Kako god, trebala si otvorit ovaj topic na engleskom. Američkom engleskom.
Happy Easter!
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

12 Nov 2011, 15:53

Gdje me nađe. :kava:
Svinjska gripa me bacila u težu hipohondriju, zadnju takvu sam imala valjda u trinaestoj. Ne znam kako sam se sabrala i izašla u zatvorene prostore. :zubo:

Odnedavno se opet bojim karcinoma jer svaki mjesec čujem bar za dva slučaja i ne mogu to više slušati, to je postala kao zarazna bolest. Bliska osoba mi je umrla od karcinoma i nakon što sam to ogledala promet (kojeg se također bojim jer sam davno imala žešću prometnu) je milosrdniji način umiranja.

Jebene bolesti. :kava:
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

12 Nov 2011, 15:54

A kad bi padao taj neki meteor na Zemlju koji bi pobio sav život, biste li htjeli da se informacija objavi čovječanstvu mjesec-dva prije udara ili ne? I zašto?

Ja ne. Zato. :zubo:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

12 Nov 2011, 15:54

Bogo vas pomogo, pa jel vi to ozbiljno? :misli:
Uopće ne razmišljam o takvim stvarima. :zubo: A i šta bi ja mogla napravit da nas 60% krepne?
User avatar
jevgenija
Posts: 2606
Joined: 17 Sep 2011, 22:02
Location: Virtualni Vidovci

12 Nov 2011, 15:55

zašto? misliš da je domoljubno privlačit teoretičare zavjere globalno u trenutku kad imamo jednog jedincatog desničara?!?!?! ja mislm da nije. Osim toga, čut će za hrvatsku i bacat biološko oružje ovuda ako im privučemo pažnju, a s obzirom na nedavna događanja, doista privlačimo neočekivano puno pažnje :o

edit: @aisling
You can only be young once. But you can always be immature. (dejzino MD <3)
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

12 Nov 2011, 15:55

nina williams » wrote:A i šta bi ja mogla napravit da nas 60% krepne?
Htjela si reć vas, valjda.
Happy Easter!
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

12 Nov 2011, 15:56

aisling » wrote: Htjela si reć vas, valjda.
Ustvari, nisam. Nas, ko čovječanstva. Volim mislit da spadam u taj krug. :zubo:
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

12 Nov 2011, 15:57

Nikolajevna » wrote:A kad bi padao taj neki meteor na Zemlju koji bi pobio sav život, biste li htjeli da se informacija objavi čovječanstvu mjesec-dva prije udara ili ne? I zašto?

Ja ne. Zato. :zubo:
Dobar film o tome. :D

p.s. Ja bih, da se oprostim od svih i to :o
Last edited by A.P. on 12 Nov 2011, 15:57, edited 1 time in total.
User avatar
jevgenija
Posts: 2606
Joined: 17 Sep 2011, 22:02
Location: Virtualni Vidovci

12 Nov 2011, 15:57

Nikolajevna » wrote:A kad bi padao taj neki meteor na Zemlju koji bi pobio sav život, biste li htjeli da se informacija objavi čovječanstvu mjesec-dva prije udara ili ne? I zašto?

Ja ne. Zato. :zubo:
ja bi. da đepika i slafko i lastan stignu konstruirat bježalo i uništavalo za narečeni meteor.
i zato što narod ima pravo znat takve stvari.
i zato što mi trebaju nove adidaske :raspa: :zubo:
You can only be young once. But you can always be immature. (dejzino MD <3)
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

12 Nov 2011, 16:00

jevgenija » wrote: i zato što narod ima pravo znat takve stvari.
Ima, istina. Realno, ne bi se niti moglo sakriti.
Ali... :mudri:
de zamisli kaosa. Tko bi stajao za tezgom i prodavao kruh recimo?
Last edited by Nikolajevna on 12 Nov 2011, 16:01, edited 1 time in total.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

12 Nov 2011, 16:00

jevgenija » wrote: jedini način da budu zdravi ti koji će otić je da budu što dalje od prvog žarišta izbijanja bolesti. Recimo, ako je to u evropi, da idu ovi iz australije. odma, isti dan.
al mislim da australija nema ni jedan planet bezeciran. sad da sam bezobrazna, rekla bih ti da ti je plan malo bezveze. al neću bit bezobrazna iz dva razloga - prvi je što ne smijem, a drugi što možda znaš nešto što ja ne znam, a zvučiš kao osoba koja je još paranoidnija od mene po tom pitanju pa si se možda bolje raspitala o tim stvarima.
Nažalost uhvatila si me totalno nespremnu :tuzni: Nisam do sad uopće razmišljala o tome.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

12 Nov 2011, 16:03

Nikolajevna » wrote:A kad bi padao taj neki meteor na Zemlju koji bi pobio sav život, biste li htjeli da se informacija objavi čovječanstvu mjesec-dva prije udara ili ne? I zašto?
Ja bih. Da mogu par dana prije meteora otići "na svoj način". Puno je, brate buke i prašine da te spiči meteor, ja bih nešto mirnije. Onako, snobovski, sa stilom. :D

Trudim se ne razmišljati o stvarima i zbivanjima na koje ne mogu utjecati. Za razliku od nekih drugih strahova (šta ja znam, zmije, insekti i tako to), strah od bolesti, potresa ili čega već, je strah koji čovjeka, manjim ili većim intenzitetom, puca 24/7.

To mora biti jako zajebano.
User avatar
jevgenija
Posts: 2606
Joined: 17 Sep 2011, 22:02
Location: Virtualni Vidovci

12 Nov 2011, 16:04

Nikolajevna » wrote:
Ima, istina. Realno, ne bi se niti moglo sakriti.
Ali... :mudri:
de zamisli kaosa. Tko bi stajao za tezgom i prodavao kruh recimo?
nitko. svi bi išli po adidaske.
nabavi pekač za kruh. gotovanko :o
You can only be young once. But you can always be immature. (dejzino MD <3)
User avatar
jevgenija
Posts: 2606
Joined: 17 Sep 2011, 22:02
Location: Virtualni Vidovci

12 Nov 2011, 16:07

Éowyn » wrote:
Nažalost uhvatila si me totalno nespremnu :tuzni: Nisam do sad uopće razmišljala o tome.
da. razmisli o selidbi, naša je regija u jednom od najnepovoljnijih područja i klima za širenje tako nekog govna, samo to ću ti reć :raspa:

Ja sam puno naučila iz super filmova u kojima svi na kraju umru ili se ožene, te nekoliko knjiga od onog seronje Cooka, koji je nakon što je napisao par knjižuljaka o korumpiranosti po bolnicama odradio odličan posao što se tiče širenja paranoja oko boleština :o
You can only be young once. But you can always be immature. (dejzino MD <3)
Post Reply