TORNADOELEKTRANA!

Matematika, fizika, kemija, biologija, geologija...
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

11 Aug 2015, 00:36

haram » wrote:
Tebi vjerojatno je.
A covjecanstvu :ne zna:


User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Aug 2015, 00:42

Dosadnijeg trolanja odavno nisam vidio. Aj' bok, uživajte dalje u tome koliko ste si fora i guba i cool i macho... tipkamo se sutra, vjerojatno u istom tonu, kad ne može bolje...
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

11 Aug 2015, 00:45

Ciao- noc i mnogo mokrih snova :S
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

11 Aug 2015, 04:14

Miki, evo ja bia sad vani, moguće da san se baš u tvoj vrtal popiša na odlasku. :D
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

11 Aug 2015, 06:49

MightyMe » wrote:Miki, evo ja bia sad vani, moguće da san se baš u tvoj vrtal popiša na odlasku. :D
Ako moze i moj pas koji se zove majti ka i ti, ne vidim razlog zasto se i ti ne bi pisao kao i on :ne zna: na pse se ne ljutim ;)
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

12 Aug 2015, 18:33

Niti ja se ne ljutim na peseke, macice, piceke, pajceke i sva ona stvorenjca koja nemaju evolucijom razvijeni aparat za razmišljanje zvan cerebralni korteks -naprotiv, trudim se da im pomognem koliko je u mojoj moći, jer se nalaze u situaciji za koju su evolucijski potpuno neprilagođena i pate zbog toga, što mene osobno ne ostavlja ravnodušnim.
Ljutim se na parazitske morone koji imaju sve te bogomdane preduvjete ali nisu niti za pavijanov nokat odmakli od zapišavanja teritorija zato jer spletom po njih sretnih okolnosti žive u diznilendu gdje za preživljavanje ne treba lopatati niti se klati zubima na život i smrt, nego samo iskoristiti sezonu lova na furešte, ne shvaćajući da bez inteligentne regulacije prvo/drugo-spomenutog ne bi bilo niti te njihove zemlje dembelije.

Možda naivno zavaran nazivom ovog podforuma, ja sam ovu temu otvorio da informiram zainteresirane i prodiskutiram o realnosti ostvarenja ovakvih ideja, nisam ju otvorio da bi ju neki forumski Loleki i Boleki pretvorili u još jedan svoj razgovor ugodni. Ako dotični nemaju toliko inteligencije ili makar dovoljan stupanj socijalizacije, zvan kućni/društveni odgoj, da shvate kako ne mogu sami birati vrijeme i mjesto s kime se i kako mogu zajebavati -njihov problem. Za zajebanciju ima 777 drugih tema, a ako netko ovdje vidi priliku za još jedno retardirano zapišavanje teritorija, moj savjet mu je da odjebe u troskoku, jer u suprotnom ću mu bez pardona otkriti njegova očito ne baš mala mentalna ograničenja.

Dakle: ima li netko što tematski smisleno komentirati ovdje?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

12 Aug 2015, 18:46

miky0 » wrote:Pero, dok termoelektrane ne krenu u rusilacke pohode, ako imas vrimena a i volje, nadjemo se na kavi/picu slijedecih dana u splitu ka pravi muski :ne zna: :cerek:

edit: tornadoelektrane :facepalm:
Bajdvej, moj deda je bio ložač u termoelektrani, al ti ne mogu prenijeti iskustva iz prve ruke jer je umro puno prije nego što sam se ja rodio. Al ćeš zato barem ti svojim unucima prenijeti svoja po život opasna iskustva u iznajmljivanju apartmana. Ako prije toga oni neće pokrepati zbog životnih realnosti koje njihovi starci obilato ignoriraju -za što postoje dobre šanse.
Last edited by haram on 12 Aug 2015, 19:01, edited 1 time in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

12 Aug 2015, 18:59

haram » wrote:
Bajdvej, moj deda je bio ložač u termoelektrani, al ti ne mogu prenijeti iskustva iz prve ruke jer je umro prije nego što sam se rodio. Al ćeš zato barem ti svojim unucima prenijeti svoja po život opasna iskustva u iznajmljivanju apartmana. Ako prije toga oni neće pokrepati zbog životnih realnosti koje njihovi starci obilato ignoriraju -za što postoje dobre šanse.
Objasni boldano.

Inace, ako mislis ostat na ovom forumu (a iskreno zelim da ostanes nas clan) ces morati itekako promjeniti nacin komunikacije s nama jer smo mi itekako lezerni i normalni ma koliko god tebi izgledali nenormalni. Nama su sve teme za ve i svasta, i to na ovom forumu prolazi. Ti si zadnji koji moze ovdje uvjetovat nesto jer si zadnji dosao.

Inace, o ovoj tvojoj temi, ako imaju sto rec ostali forumasi ce i rec, ili nece, a to ovisi o njima ;)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

12 Aug 2015, 19:04

haram » wrote:
Bajdvej, moj deda je bio ložač u termoelektrani, al ti ne mogu prenijeti iskustva iz prve ruke jer je umro prije nego što sam se rodio. Al ćeš zato barem ti svojim unucima prenijeti svoja po život opasna iskustva u iznajmljivanju apartmana. Ako prije toga oni neće pokrepati zbog životnih realnosti koje njihovi starci obilato ignoriraju -za što postoje dobre šanse.
Objasni boldano.

Inace, ako mislis ostat na ovom forumu (a iskreno zelim da ostanes nas clan) ces morati itekako promjeniti nacin komunikacije s nama jer smo mi itekako lezerni i normalni ma koliko god tebi izgledali nenormalni. Nama su sve teme za ve i svasta, i to na ovom forumu prolazi. Ti si zadnji koji moze ovdje uvjetovat nesto jer si zadnji dosao.

Inace, o ovoj tvojoj temi, ako imaju sto rec ostali forumasi ce i rec, ili nece, a to ovisi o njima ;)
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

12 Aug 2015, 19:25

miky0 » wrote:
Objasni boldano.
I nacrtat ću ti ako treba, jer očito si u svojoj samodopadnoj troladi previdio znanstvenu studiju koju sam linkao o tome kako nam se svima skupa crno piše ako se nastavimo ponašati kao do sada. Dakle; koji točno dio ti nije jasan, turistički djelatniče sa trećim stupnjem od strane jedne banana države verificiranog obrazovanja koji trolaš jednu striktno znanstvenu temu?
Inace, ako mislis ostat na ovom forumu (a iskreno zelim da ostanes nas clan) ces morati itekako promjeniti nacin komunikacije s nama jer smo mi itekako lezerni i normalni ma koliko god tebi izgledali nenormalni. Nama su sve teme za ve i svasta, i to na ovom forumu prolazi. Ti si zadnji koji moze ovdje uvjetovat nesto jer si zadnji dosao.


Ajde? Ti si se ovdje prije mene virtualno popišao, zbog toga si "ležeran i normalan", i možeš uvjetovati način komunikacije, a ja trebam promijeniti način komuniciranja u skladu s time?
Don't think so, Bozo. Ako i moderatori ovog foruma dijele tvoje mišljenje -OK. Mogu poljubiti my solid butt za rastanak. Samo nisam još vidio verifikaciju da ti pišeš u njihovo ime.
Inace, o ovoj tvojoj temi, ako imaju sto rec ostali forumasi ce i rec, ili nece, a to ovisi o njima ;)
Neka govore, ali neka to ima i smisla, a ne da se svodi na razgovor iz magareće klupe pod odmorom u o.š. Banana Josipa Jelačića.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

12 Aug 2015, 21:46

Ej,aj fermaj malo, moja najveca zivotna greska je pripadat narodu koji kontinuirano bira jednu te istu politiku vec 25 godina. Tako da mi nemoj solit pamet da ne znam sto slijedi. Znam. Jako dobro znam sto slijedi.

A to sta si ti otvorija temu o tornadoelektranama je super, samo sto ju je otvorit na forumu bezznacajno. Sto si ti ucino za covjecanstvo, predlozio svoj prijedlog vlad(i/ama)? Sta su ti rekli na to?
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

12 Aug 2015, 22:55

miky0 » wrote:Ej,aj fermaj malo, moja najveca zivotna greska je pripadat narodu koji kontinuirano bira jednu te istu politiku vec 25 godina. Tako da mi nemoj solit pamet da ne znam sto slijedi. Znam. Jako dobro znam sto slijedi.
Masi ljudi je životna greška što su se našli u krivo vrijeme na krivom mjestu, ali to ipak nije opravdanje za odbijanje razumnih spoznaja.
Mislim da ipak ne znaš što slijedi, malo tko zapravo je svjestan toga, jer da su ljudi svjesni, vrištali bi od užasa dok trče u krug iz petnih žila, i prolijevali bi krv da promijene nešto, umjesto što se uljulkuju u opravdanja kako su stvari najbolje ovakve kakve jesu.
A to sta si ti otvorija temu o tornadoelektranama je super, samo sto ju je otvorit na forumu bezznacajno. Sto si ti ucino za covjecanstvo, predlozio svoj prijedlog vlad(i/ama)? Sta su ti rekli na to?
Na razložan i komunikativno prihvatljiv način (manje-više :zubo: ) objašnjavam ljudima o čemu se radi i kuda idemo. A što su mi rekli? Isto što i vi ovdje.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

12 Aug 2015, 23:19

Aj sta ce se dogodit a da ja to ne znam, aj sta???
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

12 Aug 2015, 23:41

Last edited by haram on 12 Aug 2015, 23:55, edited 1 time in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

12 Aug 2015, 23:54

A da za pocetak ti prvo prevrtis nase teme i procitas nase razgovore? Kad to ucinis, onda ces shvatit da ovo sto si sad linkao nije nikakva novost za nas s ovog foruma :facepalm:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

12 Aug 2015, 23:57

miky0 » wrote:A da za pocetak ti prvo prevrtis nase teme i procitas nase razgovore? Kad to ucinis, onda ces shvatit da ovo sto si sad linkao nije nikakva novost za nas s ovog foruma :facepalm:
Ako nije, u čemu je onda problem sa ovom temom?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

13 Aug 2015, 00:22

haram » wrote:
Ako nije, u čemu je onda problem sa ovom temom?
U tom da je manje-vise sve prozvakano.

Uglavno smo ja i euklid uvijek u pravu, a svi ostali su u krivu ;)

Eto npr ako ti tvrdis da tornadoelektrane sabotiraju amerikanci, slazem se s tobom 100% :top:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

15 Aug 2015, 16:19

miky0 » wrote:
U tom da je manje-vise sve prozvakano.
Što je prožvakano i gdje, o ovoj temi, na ovom forumu ili šire? Meni se čini da si ti prvi puta čuo za ovako nešto, a spomenuta radnja (žvakanje) opisuje samo sadržaj tvojih postova ovdje.
Uglavno smo ja i euklid uvijek u pravu, a svi ostali su u krivu ;)
Euklid? Tko je Euklid i je li u pravu samo zato što se ti slažeš s njime? Nisam vidio da se ikako argumentirano izjasnio ovdje, dok ti samo žvačeš...

@Euklide, što ti misliš na ovu temu; je li tornadoelektrana kao masovni izvor električne energije moguća?
Eto npr ako ti tvrdis da tornadoelektrane sabotiraju amerikanci, slazem se s tobom 100% :top:
Ti kurca ne kužiš što ja tvrdim, a logika, posebno dedukcija, ti je na katastrofalno jadnom nivou, dok i dalje pokušavaš biti frajer -što ti ide sa jednakim uspjehom.

Napisao sam da se stoljeće-dva ustaljeni društveno-političko-ekonomski odnosi i tokovi ne mogu preko noći mijenjati, radi gubitaka koji pogađaju mnoge dotične strukture, i da postoje jaki lobiji koji aktivno rade na očuvanju svojih interesa, što se na primjer jako dobro vidi kroz utjecaj u vojnopolitičkom angažmanu jedne supersile. I to su uzroci neprihvaćanja mnogih poboljšanja za ljudsko društvo generalno, a ne to što ih Kinezi ne mogu proizvodit jeftinije.

Jebote, priznaj bar sam sebi da nisi intelektualno dorasao ovakvim raspravama.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

15 Aug 2015, 19:02

haram » wrote: Jebote, priznaj bar sam sebi da nisi intelektualno dorasao ovakvim raspravama.
Jebote'pas, ti stvarno ni kurca nerazumis da ja uopce nepricam o znanstvenim aspektima ove teme. Javio sam se na ovu temu iz jdnog jedinog razloga, a to je jer sam vidija Peru da ga pitam za pice. I to je to. Isto tako je mogla bit tema o pcelici maji, isti kurac bi bio. Dok si se ti uvatija mene i ne pustas me ko muva govno :facepalm:
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

15 Aug 2015, 21:52

Dobro, šta je toliko loše u nuklearkama? Je da svako malo neka odleti u zrak, al čini mi se da su najsigurnije. Ionako nećemo još dugo, pa se bez veze zajebavat s ovakvin stvarima. Proizvodnja energije je šporka, štaš sad. :kokice:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

16 Aug 2015, 15:54

miky0 » wrote: Jebote'pas, ti stvarno ni kurca nerazumis da ja uopce nepricam o znanstvenim aspektima ove teme. Javio sam se na ovu temu iz jdnog jedinog razloga, a to je jer sam vidija Peru da ga pitam za pice. I to je to. Isto tako je mogla bit tema o pcelici maji, isti kurac bi bio. Dok si se ti uvatija mene i ne pustas me ko muva govno :facepalm:
Jebote, sad ja ne razumijem o čemu ti pričaš... :facepalm:

Pitao bi ga ti na PM da se nisi htio priključiti njegovom provociranju i isprdavanju mada blage veze o ničemu spomenutom nemate.
I dokle misliš spamat ovdje? Ne zanimaju svakoga tvoji infantilni doživljaji u 36toj godini -mene, u prvom redu. Zato, šalji si ljubavne poruke kome god hoćeš, ovu temu ostavi za sadržaj kojem je namijenjena, a to nije Miki the Faca drka na sto načina -imaš još gomilu podforuma i tema za to.

Sjaši -capisci?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

16 Aug 2015, 15:55

MightyMe » wrote:Dobro, šta je toliko loše u nuklearkama? Je da svako malo neka odleti u zrak, al čini mi se da su najsigurnije. Ionako nećemo još dugo, pa se bez veze zajebavat s ovakvin stvarima. Proizvodnja energije je šporka, štaš sad. :kokice:
Možemo i o nuklearkama, ima puno toga lošeg za reć :D , ali što bi bilo loše sa ovakvim elektranama?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

16 Aug 2015, 17:15

haram » wrote:
Sjaši -capisci?
Ti si taj koji skace za mnom, a ne ja ;)
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

16 Aug 2015, 22:55

haram » wrote:
Možemo i o nuklearkama, ima puno toga lošeg za reć :D , ali što bi bilo loše sa ovakvim elektranama?
Ma ništa, ja guštan razmišljajući na kakve sve načine iskoristit sve moguće obnovljive izvore energije i kako tu energiju uskladištit, ali na velikoj skali mi se to čini ko velika zajebancija. Kad imaš nuklearku, točno znaš čime raspolažeš. Bilo lito, bilo zima ona ti daje xyz watta struje i mirna Bosna. Takvi izvori energije bi bili baza, dok su ostali nadgradnja. Iako, čitam da su u Danskoj imali 100% pokrivenost obnovljivim izvorima pred neko vrijeme. Pa ti budi pametan. Nekako mi je to nesigurno, razumiš me valjda.*


*Sva ta moja nesigurnost potiče od nedovoljne informiranosti o temi, da se odma razumimo. :D
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 Aug 2015, 16:22

MightyMe » wrote:
Ma ništa, ja guštan razmišljajući na kakve sve načine iskoristit sve moguće obnovljive izvore energije i kako tu energiju uskladištit, ali na velikoj skali mi se to čini ko velika zajebancija. Kad imaš nuklearku, točno znaš čime raspolažeš. Bilo lito, bilo zima ona ti daje xyz watta struje i mirna Bosna. Takvi izvori energije bi bili baza, dok su ostali nadgradnja.
Pa svrha postrojenja kao solarna uzgonska (kakve su već eksperimentalno u pogonu) ili tornadoelektrana (kakva je tek u projektnom razvitku) i jest to da stvaraju konstantna zračna strujanja, da se ne ovisi o hirovima atmosfere ili dnevnim ili godišnjim ciklusima (ili da se barem minimalizira njihov utjecaj). Ako malo bolje pogledaš što ti sve treba za sagraditi nuklearku koja će barem neko vrijeme sigurno raditi, sa bilo kakvom generatorskom vjetromlatilicom je u svakom pogledu daleko manje zajebancije nego sa razbijanjem atoma u svrhu zakuhavanja vode.

A niti nuklearne i fosilne elektrane ne mogu raditi vršnom snagom sve vrijeme (recimo NE Krško ili TE-TO Zagreb zbog redovitih godišnjih remonta uopće ne rade po mjesec-dva), i njima treba podrška -zato postoji nešto što se zove elektroenergetska mreža, za koju ne vrijede regionalne ili državne granice.

Javnosti se često namjerno prikazuje iskrivljena slika kako su obnovljivi izvori nepraktični i ovisni o državnim dotacijama i pogodnostima, a klasični kao funkcioniraju po čisto tržišnim principima. To naprosto nije istina.

"On his Fox News show, Neil Cavuto hosted Chris Horner of the Competitive Enterprise Institute to argue against the effectiveness of federal subsidies for the solar industry and claim that there would be no solar industry but for these subsidies. In fact, solar energy receives significantly fewer subsidies than fossil fuels and nuclear energy."
http://mediamatters.org/research/2011/0 ... ies/175113

"For the first time ever, the EU Commission has mapped out how much public money flows to the energy sector in Europe and where it goes. According to a new report prepared by consultancy Ecofys, Europe spent €113 billion on energy subsidies in 2012. Remarkably, public support for coal is equal to that of onshore wind and total support for renewables is not much higher than for non-renewables. Also remarkably, the estimated “levelised costs” for solar are comparable to those for nuclear and gas-fired power, and lower for onshore wind and geothermal."
http://www.energypost.eu/brussels-revea ... enewables/

Osim toga, u takvim jednadžbama se u pravilu ne računaju troškovi sanacija ekoloških šteta - samo pojedinačna cijena sanacije BP oil spilla u Meksičkom Zaljevu, havarije Exxon Valdeza kod obala Aljaske, INES-7 havarija u Černobilu ili Fukušimi, brojne regionalne gospodarske štete zbog učinaka globalnog zatopljenja (zbog fosilnih jasno)... učinila bi fosilne i nuklearne izvore daleko preskupim i neisplativim. Bez da se računa i koliki su troškovi u zdravstvu zbog lječenja bolesti izazvanih zagađenjima fosilnim energentima. I bez da se spominje stanovništvo u regijama sa rudnicima urana ili ugljena u zabačenim krajevima banana država Afrike i Azije, koje niti ne postoji za ekonomske kalkulacije korisnika dotičnih energenata.
http://www.greenpeace.org/denmark/Globa ... e-dust.pdf

Mislim, ima tu brdo aspekata koje bi trebali stavljati na vagu, kada pričamo o ovim stvarima.

Iako, čitam da su u Danskoj imali 100% pokrivenost obnovljivim izvorima pred neko vrijeme. Pa ti budi pametan. Nekako mi je to nesigurno, razumiš me valjda.*
Tako je; kad prebace 100% svojih potreba, Danci i izvoze tu energiju iz vjetroelektrana u evropsku mrežu, dajući podršku recimo francuskim nuklearkama u remontu :D.
Imaš i primjer danskog otoka Samso, koji je potpuno energetski neovisan.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sams%C3%B8
Njemačka je imala dane kada je energija samo solarnih panela popunjavala preko 50% potreba - jedna industrijska supersila koja i nije baš na geografski jako povoljnom položaju po pitanju sakupljanja sunčeve energije.
Postoje sudije timova iz NASA-e, sa MIT-a, Fraunhofer instituta i sličnih najozbiljnijih ustanova, o načinima i isplativosti korištenja visinskih zračnih strujanja koja ne zahvaćaju ove naše prizemne vjetromlatilice.

Općenito, već postoje dobri tehnološki preduvjeti da naša civilizacija bude pogonjena sunčevom/vjetro/hidro energijom pohranjivanom u formi vodika, ili na neke druge načine. Zapravo, kod obnovljivih ništa nije nesigurno, ako se dobro ukalkuliraju svi parametri -uvijek postoje mjesta sa dovoljnim brojem sunčanih dana, sa pouzdanim zračnim strujanjima, sa godišnjim prosjekom padalina...
Štoviše, obnovljivi mogu ostati izvan interesnih igrica ili iznenadnih tržišnih potresa kao u slučaju sa naftom, i učiniti da se globalnopolitička ravnoteža snaga i ekonomska dobit ravnomjernije rasporedi.

MightyMe » wrote:*Sva ta moja nesigurnost potiče od nedovoljne informiranosti o temi, da se odma razumimo. :D
OK., pošteno je to priznati, ako se misli ozbiljnije raspravljati. Nisam niti ja neki stručnjak, i možda sam u zabludi po nekim pitanjima, samo već dosta godina dublje pratim ovu tematiku, tako da uobičajene floskule kod mene ne pale.
I zato imamo ovakve teme i podforume - da o svemu možemo na razložan način prodiskutirati (nadam se da nisam u zabludi :zubo:).
what we've got here is failure to communicate
Post Reply