Ne mogu nas patentirati

Matematika, fizika, kemija, biologija, geologija...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

14 Jun 2013, 09:58

aj fala kurcu jedna smislena presuda. i to još u Ameriki :)
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
azizi
Posts: 217
Joined: 08 Nov 2011, 16:19

14 Jun 2013, 13:09

'NE MOŽETE PATENTIRATI LJUDSKE GENE!'

Povijesna presuda američkog Vrhovnog suda je pobjeda zdravog razuma

Moram priznati da me ovaj tekst, kao ni sama presuda, nije ni malo obradovali, jer, zapravo, govore o sumraku drušvene zajednice u globalu, a sve zbog ozakonjene pohlepe. Nisu samo geni ti koje je netko pokušao patentirati, odnosno, prisvojiti. Pogledajte što samo rade s vodom po cijelom svijetu! Uskoro neću smjeti ubrati ni stolisnik ili majčinu dušicu na livadi, jer će biti zabranjeno nekim zakonom/pravilnikom ili bez dozvole neću smjeti kročiti ni na koju livadu, jer će neki već staviti svoje šape na nju.

Puno je prirodnih resursa koji su tisućama godina bili neupitno pravo svake osobe. Onda su nam ih, mic po mic, krenuli otimati, a mi, kao ovce, pušimo objašnjenja liberalizacije, slobodnog tržišta... pa bismo i rođenu mater prodali jer smo i sami postali i glupi i gramzljivi. Nije kriva riječ. Otimati! Da bi se na kraju stvar dotjerala do apsurda - pokušaj patentiranja gena :bang:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

14 Jun 2013, 13:25

Meni je super sto za branje gljiva i sparoga moras prvo platiti dozvolu.

Stvarno fali jos samo 1 korak do naplate zraka...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

14 Jun 2013, 13:35

Euklid » wrote:Meni je super sto za branje gljiva i sparoga moras prvo platiti dozvolu.
Ovo nisam znao. Kriminalac. :zubo:
Post Reply