Novosti iz svijeta oko nas: Znatiželja

Matematika, fizika, kemija, biologija, geologija...
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

07 May 2014, 23:13

Euklid » wrote:Pripremite se za svemirski spektakl! Stiže dosad neviđena i nepoznata meteorska kiša!

Zemlju bi 23. i 24. svibnja trebala doslovno zasuti dosad nepoznata kiša meteora.

Prema nekim najavama stručnjaka, naš bi planet tada trebao proći kroz oblak djelića kometa 209P/LINEAR, a postoji mogućnost da bi broj zvijezda padalica na nebu mogao dosegnuti čak 1.000 na sat.
E, to bi mogao biti spektakl za današnje društvo. Klinci nikako da dočekaju budni suze sv. Lovre...
Valjda ne bude oblačno i mračno k'o u dupetu... :zubo:


Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

08 May 2014, 17:16

Znači ništa spektakularno za nas :zubo:

"Ako će kod nas tada biti dan, nećemo ih moći vidjeti. U predviđanju dolaska meteorskih potoka mi smo još uvijek dosta loši. Postoji mogućnost za tako nešto, lijepo je da se te stvari mogu predviđati, no vjerojatnost da uletimo u gusto vlakno oblaka meteora ipak nije velika. Također treba imati na umu da će oni koji će potok gledati iz Zagreba, čak i ako meteora bude 1.000 na sat, zbog svjetlosnog zagađenja moći vidjeti mnogo manje. Veći broj meteora može se vidjeti u prirodi, u krajevima u kojima nema struje i rasvjete. "
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

22 May 2014, 22:54

Ovo mi je fantastično...baš fantastično...a istovremeno i tužno jer vjerojatno neću nikada vidjeti nešto od toga u praktičnoj primjeni niti kupiti u trgovini...
http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx? ... &id=749045

Jebote, kakve mi sve ideje padaju... :rofl:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

04 Jan 2016, 13:04

'Kada postanem predsjednica otkrit ću istinu o NLO-ima'

:kokice:


ma sere ko i mnogi prije nje, neće nam nikada ništa otkriti... al opet, nikad se ne zna...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

06 Jan 2016, 18:14

Euklid » wrote:'Kada postanem predsjednica otkrit ću istinu o NLO-ima'

:kokice:


ma sere ko i mnogi prije nje, neće nam nikada ništa otkriti... al opet, nikad se ne zna...
Ta laže ko da je bila učiteljica Kokolindi.

Al mogla bi dobit pun kurac glasova na račun toga, nakotilo se frikova...
Post Reply