Teorije gluposti

Matematika, fizika, kemija, biologija, geologija...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

29 Mar 2012, 22:06

Sad sam naletila na ovo:
http://www.index.hr/like/clanak/zemlja- ... 07019.aspx
znači, postoji Flat Earth Society, koji su ubijeđeni da je Zemlja ravna ploča.
Ovdje slobodno navodite teorije i činjenice za koje ste saznalei o čovjeku i svijetu oko nas. glupo mi je nazvati ih teorijama zavjere, ovo su zaista teorije gluposti.


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

30 Mar 2012, 09:41

Gušteri iz paklova i svemirska flota. :S :S :S
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

30 Mar 2012, 11:28

Poznati zagrebački iscjelitelj Braco, koji liječi pogledom :facepalm: :rofl:
I onaj koji je đedove i babe natjerao da se kupaju u potoku usred zime, jer je to dobro protiv reume :facepalm: :rofl:
Teorija da je ijedno od ovo dvoje iscjelitelj je glupost :D
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

30 Mar 2012, 11:33

Pješčana » wrote:Sad sam naletila na ovo:
http://www.index.hr/like/clanak/zemlja- ... 07019.aspx
znači, postoji Flat Earth Society, koji su ubijeđeni da je Zemlja ravna ploča.
Ovdje slobodno navodite teorije i činjenice za koje ste saznalei o čovjeku i svijetu oko nas. glupo mi je nazvati ih teorijama zavjere, ovo su zaista teorije gluposti.
:cerek:

Čitao sam malo njihov forum i ima tamo vrhunskih zajebanata. :rofl:

Ono, likova koji očito ne vjeruju u flat earth, ali im je zabavno ljude iritirati tako što traže 'dokaze' da je zemlja okrugla i onda se sprdaju tim dokazima. :rofl:
User avatar
Ruralna
Posts: 686
Joined: 20 Sep 2011, 18:36

02 Apr 2012, 21:21

Jači su mi oni koji vjeruju da je zemlja šuplja :zubo: I skrivene civilizacije u njenoj dubini i alternativnu povijest i svašta nešto.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

02 Apr 2012, 21:42

Ruralna » wrote:Jači su mi oni koji vjeruju da je zemlja šuplja :zubo: I skrivene civilizacije u njenoj dubini i alternativnu povijest i svašta nešto.
Kako je ono išla teorija jednog lika iz Švejka? Unutar Zemljine kugle postoji još jedna kugla, ali je ta veća od vanjske. Ili tako nekako. Stvarnost se ipak ne može mjeriti s literaturom. :raspa:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Apr 2012, 19:02



ljudi i dinosauri suživjeli su, dapače, moguće su im dinosauri bili živad :kava:
beat this
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

10 Apr 2012, 23:29

Pješčana » wrote:

ljudi i dinosauri suživjeli su, dapače, moguće su im dinosauri bili živad :kava:
beat this
Pa to zna svako ko je ikad gledal Kremenka, ne? :cerek:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

11 Apr 2012, 14:23

Evo još jedan doprinos :facepalm: :rofl: :facepalm: :S :facepalm: :lol:

Gospodar prstenova
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

11 Apr 2012, 15:06

blue » wrote:Evo još jedan doprinos :facepalm: :rofl: :facepalm: :S :facepalm: :lol:

Gospodar prstenova
:facepalm: :rofl:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

13 Apr 2012, 21:28

Au, sad sam se sjetila nečeg što sam nedavno pročitala: http://www.tportal.hr/sport/nogomet/183 ... ruzje.html
Fala nebesima da se saznalo, jer uskoro će 12.12.2012. a bilo bi loše umrit u neznanju.
Occam
Posts: 26
Joined: 07 Jan 2012, 11:43

10 Sep 2012, 19:28

Evo jedna zanimljiva nova studija, nakon koje su se oni koji su se u njoj prepoznali bijesno pjene:

http://websites.psychology.uwa.edu.au/l ... piracy.pdf

Paralleling previous work, we find that endorsement of a laissez-faire conception of free-market economics predicts rejection of climate science (r ' :80 between latent constructs). Endorsement of the free market also predicted the rejection of other established scientific findings, such as the facts that HIV causes AIDS and that smoking causes lung cancer.

We additionally show that endorsement of a cluster of conspiracy theories (e.g., that the CIA killed Martin-Luther King or that NASA faked the moon landing) predicts rejection of climate science as well as the rejection of other scientific findings, above and beyond endorsement of laissez-faire free markets. This provides empirical confirmation of previous suggestions that conspiracist ideation contributes to the rejection of science.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

10 Sep 2012, 19:32

opa! :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Aaron Burr
Posts: 97
Joined: 19 Oct 2012, 17:18
Location: Pseudodržava na neodređeno

11 Nov 2012, 18:30

Zemlja poput diska..?
Post hoc ergo propter hoc
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

12 Nov 2012, 08:23

Ma ima tih vjerovanja puno. Mnogi ljudi ih i ne prepoznaju.

Recimo:

- Poslije izbora će biti bolje

- Prije je bilo bolje

- Ja nikad, nikad, nikad ne bih mogao učiniti tako nešto
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Nov 2012, 11:38

to ti svi tako rade :kava:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

13 Nov 2012, 12:00

Meni su zapravo najopasniji ljudi poput Krešimira Mišaka i uradci poput njegovih 'Rubova znanosti'. Oni, naime, glupostima daju legitimitet i zamućuju granicu između pameti i gluposti.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Nov 2012, 12:14

meni je njegova emisija ok. ne zato jer su mu (svi) gosti uvjerljivi, nego jer omogućuje prosječnom gledatelju da vidi što neki pojam znači, za koji je možda načuo.
po meni, demistificira masu stvari. ok, ne kažem da tako ljudi misle, oni koji ga gledaju.
ali prije bih rekla da će netko prestati vjerovati u neštop, nego pohrliti u naručje Davida Ickea ili nekog sličnog
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

13 Nov 2012, 15:35

kod njega sve zavisi koja je tema u pitanju i ko su mu gosti,

zna biti i uglednih stručnjaka i ozbiljnih tema
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

14 Nov 2012, 05:54

Euklid » wrote:kod njega sve zavisi koja je tema u pitanju i ko su mu gosti,

zna biti i uglednih stručnjaka i ozbiljnih tema
Na primjer?

Da sam ozbiljan stručnjak u bilo kojoj znanosti, zaobilazio bih mogućnost pojavljivanja u takvoj emisiji u širokom luku. Kontaminaciju Mišakom dozvoljavaju si samo prolupali znanstvenici tipa Paara i Pavune; nitko ozbiljan.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

15 Nov 2012, 14:05

Bilo je zanimljivo pratiti (de)evoluciju Krešimira Mišaka tijekom godina.
U prvim epizodama šarlatane gledao s nekom čudnom mješavinom zainteresiranosti i gađenja , kao što bi netko zurio u drek sa šljokicama. Povremeno bi ih i pomalo prcao. Uglavnom, vidjelo se da ih ne doživljava ozbiljno.

U međuvremenu je nekako počeo vjerovati u cijeli paket anđela, guštera i enerđija. Više ga nemam živaca gledati, čak ni kad snimi nešto potencijalno zanimljivo, npr. onu seriju o Suncu.

A najljepše teorije gluposti pročitala sam na alternativi fhr-a, npr. "Knjiga iz engleskog zapravo poruka Kineza iz buducnosti". Još mi je jača ona o uroti zlih rajčica ali se ne mogu sjetiti kako se zvala.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

15 Nov 2012, 15:18

Leteća » wrote:Bilo je zanimljivo pratiti (de)evoluciju Krešimira Mišaka tijekom godina.
U prvim epizodama šarlatane gledao s nekom čudnom mješavinom zainteresiranosti i gađenja , kao što bi netko zurio u drek sa šljokicama. Povremeno bi ih i pomalo prcao. Uglavnom, vidjelo se da ih ne doživljava ozbiljno.
:rofl:
Emericzy wrote:Meni su zapravo najopasniji ljudi poput Krešimira Mišaka i uradci poput njegovih 'Rubova znanosti'. Oni, naime, glupostima daju legitimitet i zamućuju granicu između pameti i gluposti.
Baš to.

Ja sam ostala paf, kad me jedna pametna i obrazovana osoba uvjeravala "ma je, je, Krešimir Mišak je u svojoj knjizi opovrgnuo teoriju evolucije, stvarno", ostala sam
:confused: :misli: :rofl: :facepalm:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

15 Nov 2012, 17:58

Emericzy » wrote: Na primjer?
Npr. docent dr. sc. Hrvoje Petrić, predaje na FF-u i urednik časopisa 'Ekonomska i ekohistorija'.

Tema je bila utjecaj klimatskih promjena na povijesne događaje s naglaskom na malo ledeno doba od 14. do polovice 19. st.

Nisam čuo niti jednu debilanu u emisiji.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

15 Nov 2012, 18:07

Euklid » wrote:
Npr. docent dr. sc. Hrvoje Petrić, predaje na FF-u i urednik časopisa 'Ekonomska i ekohistorija'.

Tema je bila utjecaj klimatskih promjena na povijesne događaje s naglaskom na malo ledeno doba od 14. do polovice 19. st.

Nisam čuo niti jednu debilanu u emisiji.
Hajde, OK. Ali tema je prilično 'soft'. I to je jedan OK primjer na koliko do sada emisija?

Zapravo je moja poanta u ovome: što bi se izgubilo da te emisije nema? Ne bi li se puno više dobilo nekakvom emisijom u stilu Mythbusters? (Ne mislim konkretno na nju, to je većinom zajebancija, nego na emisiju koja bi rušila popularne a glupe mitove.)
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

15 Nov 2012, 22:26

Euklid » wrote:
Npr. docent dr. sc. Hrvoje Petrić, predaje na FF-u i urednik časopisa 'Ekonomska i ekohistorija'.

Tema je bila utjecaj klimatskih promjena na povijesne događaje s naglaskom na malo ledeno doba od 14. do polovice 19. st.

Nisam čuo niti jednu debilanu u emisiji.
e ovo bih rado pogledala.
znam za malo ledeno doba negdje u 16. stoljeću, znam za trgovinu tog doba u Nizozemskoj, znam da je djelovalo na masu stvari, ali bih baš htjela poslušat nekog mudrog što ima reći.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Post Reply