Životinje, ljudi i njihovi nagoni

Matematika, fizika, kemija, biologija, geologija...
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

16 Mar 2012, 20:26

Postovi izdvojeni s LJIS-a, s teme Zašto poželite imati potomka upravo s tom osobom?
Pješčana » wrote:ne mogu sad naći link, imala sam ga u fejvoritsima prije trojanca, bio je veliki članak o samohranim majkama. ženama koje nisu našle partnera s kojim bi mogle imati stabilnu vezu i djecu, pa su si zatrudnile i odgojile dijete, a nakon par godina zaželjele su još jedno, pa su opet zatrudnile. cijeli članak je samohranim majkama više djece, očevi nisu uključeni u priču.
Al te žemske su poželjele dijete, a ne 'dijete s tim i tim'. Da ne bidne zabune, ne mislim da je to loše, neg sam mislila da o nečem drugom pričamo. Jebga, većina ljudova u neko doba želi djecu, to su ipak neke urođene stvari.
Pješčana » wrote:ne mislim da je dijete nastavak dvoje ljudi, ali ja planiram posvojiti, pa možda nisam prava osoba za davat komentar ovdje.
Ali...jest nastavak. I posvojeno dijete je nastavak. Ono, jebeno želimo nastavljat sebe :zubo: , ako ne ide (i) kroz gene, onda može i samo kroz odgoj.
To nam daje smisao i, na koncu konca, omogućuje nekakvu besmrtnost. A to nam treba, taka smo sorta, šta sad.
Last edited by Tea Tree on 20 Mar 2012, 22:22, edited 1 time in total.


User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

16 Mar 2012, 20:33

nina williams » wrote:
Al te žemske su poželjele dijete, a ne 'dijete s tim i tim'. Da ne bidne zabune, ne mislim da je to loše, neg sam mislila da o nečem drugom pričamo. Jebga, većina ljudova u neko doba želi djecu, to su ipak neke urođene stvari.
Znam i ja jednu, super je žena. :)

Ali...jest nastavak. I posvojeno dijete je nastavak. Ono, jebeno želimo nastavljat sebe :zubo: , ako ne ide (i) kroz gene, onda može i samo kroz odgoj.
To nam daje smisao i, na koncu konca, omogućuje nekakvu besmrtnost. A to nam treba, taka smo sorta, šta sad.
Pih, neš ti besmrtnosti i posebnosti - ostaje nešto iza mene među milijardama drugih. I onda i taj moj nastavak, tj. potomak, umre. Za 3-4 generacije nitko se više ne sjeća kako se zvala prababa, vjerojatno niti gdje mi je grob.

A jedan Tesla nije imao potomke - i zajebao obične razmnožavajuće se smrtnike.
Njega i danas spominju, njegovu ostavštinu i danas koristimo, dapače, pridonijela je uvelike napretku i svijetu kakav danas znamo. I za njega su čule stotine milijuna ljudi, i svaka nova generacija će imati stotine milijuna koji će čuti za njega i pričati/pisati o njemu.
Nda. :kava:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

16 Mar 2012, 21:54

Beta ženka » wrote: Pih, neš ti besmrtnosti i posebnosti - ostaje nešto iza mene među milijardama drugih. I onda i taj moj nastavak, tj. potomak, umre. Za 3-4 generacije nitko se više ne sjeća kako se zvala prababa, vjerojatno niti gdje mi je grob.

A jedan Tesla nije imao potomke - i zajebao obične razmnožavajuće se smrtnike.
Njega i danas spominju, njegovu ostavštinu i danas koristimo, dapače, pridonijela je uvelike napretku i svijetu kakav danas znamo. I za njega su čule stotine milijuna ljudi, i svaka nova generacija će imati stotine milijuna koji će čuti za njega i pričati/pisati o njemu.
Nda. :kava:
Nije to baš tako jednostavno, nemojmo trivijalizirat. Svaka religija, ma i najmanja sektica, razvila se na strahu od smrti tj. nestajanja nas.
Dobro, malo i na tom što nisu znali zašto grmi i slične fore.
Besmrtnost se treba za života osigurat, a, ruku na srce, to ni Tesli nije baš bajno uspjelo, da i ne spominjemo kako Tesle ne niču na svakom ćošku.

Misliš da kršćanstvo/judaizam s uskrsnućem/rajem, islam s dženetom il budizam/hinduizam s reinkarnacijom tako dobru svjecku prođu imaju slučajno? Ma daj, pa imaju najbolju ponudu, nemojmo se zamajavat.

Mi smo stvoreni takvi da vapimo za besmrtnošću. (A tek ondak smo religije nakalemili da se uklope u to. Dobro, malo mi, a malo njiov marketing.) Djeca su najjednostavniji način da dosegnemo neki njen oblik, za njih nam čak ni duša ne mora bit lakša od pera.

Uostalom, pustimo i religiju po strani, seks jest primarna ljudska potreba. I to ne u onom čisto jebačko-orgazmičnom smislu kako ga se često, i pomalo krivo, tumači, neg u smislu produžetka vrste.
Takvi smo, čemu bježanje od tog?
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

16 Mar 2012, 23:16

Meni je to najobičniji nagon za razmnožavanjem i produženjem vrste koji imaju i sva druga bića na planeti, a ne samo mi - to je jednostavno prirodni mehanizam. Je li dio velikog plana ili ne - pojma nemam (iako bih voljela znati jer mi se to reproduciranje unedogled čini besmislenim). Sigurno da kod ljudi tu ima udjela i strah od smrti, ali da je tipično za ljude - nije. Malo smo prekratko svjesni i razmišljamo o apstrakcijama, a predugo živine, da bi se to manifestiralo kao odvojena stvar od životinjskog i biljnog svijeta - koji se razmnožava nesvjestan svoje smrtnosti.

Seks kao primarna potreba - da, ali se izmislila i kontracepcija, tako da u velikoj većini slučajeva nije u svrhu začeća.

A prema religijama besmrtan si nakon smrti pa onda opet nema smisla ostavljati nešto na ovom svijetu, zar ne?
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 Mar 2012, 01:35

Beta ženka » wrote: A jedan Tesla nije imao potomke - i zajebao obične razmnožavajuće se smrtnike.
Njega i danas spominju, njegovu ostavštinu i danas koristimo, dapače, pridonijela je uvelike napretku i svijetu kakav danas znamo. I za njega su čule stotine milijuna ljudi, i svaka nova generacija će imati stotine milijuna koji će čuti za njega i pričati/pisati o njemu.
Nda. :kava:
A bi li se ti mijenjala s Teslom, danas?

Naime, da budeš slavna - i mrtva - kao on? :rofl:


Enivej, kad kažeš kako za Teslu znaju milijuni ljudi, nekako mi to promašuje poantu - ne bih rekao da je Tesla radio to što je radio upravo iz tog nekog bezveznog taštog razloga 'da bude zapamćen'. Koje točno koristi ima čovjek od toga da bude zapamćen? :rofl: Ili da se 'produži'?
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 Mar 2012, 01:41

Beta ženka » wrote:Meni je to najobičniji nagon za razmnožavanjem i produženjem vrste koji imaju i sva druga bića na planeti, a ne samo mi - to je jednostavno prirodni mehanizam.
Ja ne vjerujem da je 'želja za djecom' prirodni mehanizam, tj. prirodni nagon.


Naime, 'nagon' koji se 'brine' za održavanje vrste zove se 'spolni nagon' - to je onaj nagon koji nas 'tjera' da se parimo (a i onaj nagon koji se kasnije probudi, da se 'brinemo' za potomke). No, 'nagon' da želimo potomke *svjesno* - skoro sigurno ne postoji, jer nijedna životinja osim nas, nije 'shvatila' da seks služi za razmnožavanje niti je sposobna uopće razmišljati o budućnosti. Dakle, kad pas naskače na kuju, sigurno nema u glavi misao 'joj kako ću sad dobiti lijepu štenad i tako osigurat nastavak vrste, ili svoj vlastiti produžetak'. :rofl:


Ergo, ne postoji nagon 'za imanjem djece'. Želja da imaš djecu je kulturološka, intelektualna, emocionalna - strogo specifično ljudska, a ne 'prirodna' (u smislu, 'animalna').
User avatar
blackcoffee
Posts: 189
Joined: 24 Feb 2012, 16:22

17 Mar 2012, 02:15

nodens » wrote:Enivej, kad kažeš kako za Teslu znaju milijuni ljudi, nekako mi to promašuje poantu - ne bih rekao da je Tesla radio to što je radio upravo iz tog nekog bezveznog taštog razloga 'da bude zapamćen'. Koje točno koristi ima čovjek od toga da bude zapamćen? :rofl: Ili da se 'produži'?
Beta je pisala o tome da ljudi uprkos deci i unucima bivaju zaboravljeni, dok su Teslu, kao i Šekspira, kao i mnoge druge naučnike i umetnike, njegova dela zadržala u sećanju potonjih generacija.
Naravno da svi na neki način živimo kroz svoje potomke, ali i ti potomci su smrtni.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

17 Mar 2012, 10:11

nina williams » wrote:
Ali...jest nastavak. I posvojeno dijete je nastavak. Ono, jebeno želimo nastavljat sebe :zubo: , ako ne ide (i) kroz gene, onda može i samo kroz odgoj.
To nam daje smisao i, na koncu konca, omogućuje nekakvu besmrtnost. A to nam treba, taka smo sorta, šta sad.
naravno da je nastavak. htjela sam reći da dijete nije nužno nastavak dvoje određenih ljudi, može biti i tuđe, meni je bitno što se uloži u njega a ne čiji su geni.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

17 Mar 2012, 10:58

Ovako, seks služi zbližavanju i parenju. Parenje je ono osnovno. Sad, budući da se žena ne tjera, nego seksa kad želi (kao i kad ne želi, u slučaju silovanja), pitanje je zašto se žena ne seksa samo kada joj je ovulacija? Zato što se želi zbližiti s svojom partnerom. I kako bi imali djecu, ali zbližavanje je u fazi kada nema ovulacije osnovno, jer ako se partner nije zbližio s ženom, možda neće htjeti odgajati svoje dijete, a ako se mjesec dana ili više zbližavao sa ženom, veća je šansa da će partner htjeti se brinuti o dijetetu.
Silovatelj obično siluje jer su mentalno slomljeni, imaju iskrivljeni pojam ljubavi, seksa, pa je osnovni motiv njihova napada pokušaj zbližavanja sa žrtvom, koja je uvijek njegov tip, ono što hrani njegovu bolesnu dušu. Ne moram govoriti da njegov pokušaj nikad ne upali. Osim kod žrtava s Stockholmskim sindromom.

Govorim o predbračnim odnosima, ali ponekad bračni supružnici se žele zbližavati, a ne pariti.


Želim reći da činjenica da se ljudi seksaju da bi opstali kao vrsta nije baš toliko točna.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

17 Mar 2012, 15:07

A ja sam rekla što sam imala na tu temu, mislila sam da ne trebaju pojašnjenja, ali nekima očito trebaju. Blackcoffee, hvala! :)
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

17 Mar 2012, 21:50

Beta ženka » wrote:Meni je to najobičniji nagon za razmnožavanjem i produženjem vrste koji imaju i sva druga bića na planeti, a ne samo mi - to je jednostavno prirodni mehanizam. Je li dio velikog plana ili ne - pojma nemam (iako bih voljela znati jer mi se to reproduciranje unedogled čini besmislenim). Sigurno da kod ljudi tu ima udjela i strah od smrti, ali da je tipično za ljude - nije. Malo smo prekratko svjesni i razmišljamo o apstrakcijama, a predugo živine, da bi se to manifestiralo kao odvojena stvar od životinjskog i biljnog svijeta - koji se razmnožava nesvjestan svoje smrtnosti.
(Ne razumijem te baš što misliš pod tim prekratko svjesni. :misli:
Ono, oduvijek smo svjesni, sviješću i jesmo postali ljudi, dok je nismo imali bili smo majmunčad.)
Biljni i životinjski svijet se, uglavnom, samo razmnožava. Puno rjeđe se brine za potomstvo. Ponekad se brine za prve potomke, za unučad nikad (ima nešto u krdima, al to je stvar krda, ne roda). Kod nas su stvari bitno drugačije.
Beta ženka » wrote:Seks kao primarna potreba - da, ali se izmislila i kontracepcija, tako da u velikoj većini slučajeva nije u svrhu začeća.
Pa da, nije. Al to mu jest primarna svrha. Aj vako: zamisli da si ti jedna Evolucija. :zubo: I cilj ti je da neka vrsta opstane, pa i napreduje. Da li ćeš jedino sredstvo opstanka (jebavanje) učinit ugodnom ili neugodnom radnjom?
Nećemo sad "krivit" ljude radi toga što se i rekreativno jebu, kad su već sami sebi omogućili tu bezbrižnost u rekreativnosti. (Izumili su kondome i peniciline i još svašta nešto.)
Beta ženka » wrote:A prema religijama besmrtan si nakon smrti pa onda opet nema smisla ostavljati nešto na ovom svijetu, zar ne?
Jesi, al prema religijama tu besmrtnost zaslužuješ tijekom života. I najčešće se malo trebaš i pomučit za to. (Jebomećuko, nikad neću shvatit što se nako odustalo od otkupa grijeha, pa to je izvrsna stvar bila. Samo su trebali snizit cijene.) Puno je lakše napravit djecu.
Osim toga, moraju i oni s nečim privuć raju. Djecu može imat svako, al, recimo, u raj moš samo ako si kršten.

Aurora » wrote: Želim reći da činjenica da se ljudi seksaju da bi opstali kao vrsta nije baš toliko točna.
Probaj krenut odnatrag: nek se svi prestanu jebavat. :zubo: Vićeš da je točna.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

18 Mar 2012, 10:02

nina williams » wrote: (Ne razumijem te baš što misliš pod tim prekratko svjesni. :misli:
Ono, oduvijek smo svjesni, sviješću i jesmo postali ljudi, dok je nismo imali bili smo majmunčad.)
Misliš li da je napredna majmunčad koja koristi oruđe, može naučiti komunicirati s ljudima itd., svjesna vlastite smrtnosti? Ako jest, ok.
Biljni i životinjski svijet se, uglavnom, samo razmnožava. Puno rjeđe se brine za potomstvo. Ponekad se brine za prve potomke, za unučad nikad (ima nešto u krdima, al to je stvar krda, ne roda). Kod nas su stvari bitno drugačije.
Da ponekad? :confused:
Svaka vrsta je razvila svoje mehanizme, neka riba ili žaba će proizvesti veliki broj jajašaca jer će neka propasti, neka će biti pojedena, neki mladunci će biti pojedeni ili preslabi da prežive... pa da se poveća šansa da neki i prežive i odrastu. Ptice se brinu o mladima, sisavci se brinu o mladima... :ne zna:

Pa da, nije. Al to mu jest primarna svrha. Aj vako: zamisli da si ti jedna Evolucija. :zubo: I cilj ti je da neka vrsta opstane, pa i napreduje. Da li ćeš jedino sredstvo opstanka (jebavanje) učinit ugodnom ili neugodnom radnjom?
Nećemo sad "krivit" ljude radi toga što se i rekreativno jebu, kad su već sami sebi omogućili tu bezbrižnost u rekreativnosti. (Izumili su kondome i peniciline i još svašta nešto.)
Kako onda objašnjavaš da je evolucija učinila mačji seks vrlo neugodnim po mačku?
I ne samo to, mačka se pari s više mužjaka u sezoni, umjesto da nakon prvog zatvori dućan i odjebe i tog prvog i sve ostale koji čekaju u redu. :D
Ne radi evolucija sve po jednoj šabloni, metode i uzorci su različiti, ali cilj, tj. rezultat je isti.
Jesi, al prema religijama tu besmrtnost zaslužuješ tijekom života. I najčešće se malo trebaš i pomučit za to. (Jebomećuko, nikad neću shvatit što se nako odustalo od otkupa grijeha, pa to je izvrsna stvar bila. Samo su trebali snizit cijene.) Puno je lakše napravit djecu.
Osim toga, moraju i oni s nečim privuć raju. Djecu može imat svako, al, recimo, u raj moš samo ako si kršten.
No dobro, ja tih problema nemam :ateist koji simpatizira budizam: :zubo:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

18 Mar 2012, 14:45

nina williams » wrote:Ponekad se brine za prve potomke, za unučad nikad (ima nešto u krdima, al to je stvar krda, ne roda). Kod nas su stvari bitno drugačije.
Sisavci i ptice brinu za mladunčad. Čak i poneki gmazovi (krokodili) brinu o mladuncima.

Što se unučadi tiče, onako na brzinu mi padaju na pamet kitovi, lavovi, merkati, neki majmuni, slonovi...
I nije stvar krda, već isključivo roda. Npr. kod lavova će novi lav (što je razumljivo jer tako potiče ženke na tjeranje) pobiti sve mladunce koje zatekne u leglu, no isto će učiniti ili pokušati učiniti i nova lavica ako se pridruži čoporu (iako su pridruživanja ženskih mačaka postojećem čoporu iznimno rijetka)
Kod slonova, kod kojih vlada matrijarhat, cijelo krdo brine o mladuncu, ali veza mladunac-majka-(pra)baka-tetke je izraženija od veza sa slonovima onih koje tako bliskom srodstvu.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

18 Mar 2012, 15:43

nina williams » wrote:


Probaj krenut odnatrag: nek se svi prestanu jebavat. :zubo: Vićeš da je točna.

Uuuuuu... nemoj srat, kako to prije nisam znala. :p


Ajmo ponovno. Činjenica da se 100% seksa događa zbog ljudske želje za potomstvom (čak i nesvijesne) nije točna jer se žene seksaju čak i kada nemaju ovulaciju.

Ljudi se seksaju zbog zbližavanja, prokreacije i užitka. Več sam ti napisala, samo sada dodajem užitak, koji sam zaboravila.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

18 Mar 2012, 18:55

Beta ženka » wrote:
Misliš li da je napredna majmunčad koja koristi oruđe, može naučiti komunicirati s ljudima itd., svjesna vlastite smrtnosti? Ako jest, ok.
Smrtnosti ne. Ni besmrtnosti. Smrti je "svjesno" gotovo svaka životinja, al nema baš smisla govoriti o svijesti, to je razina instinkta.
Ne možemo mi bit prekratko svjesni smrtnosti, kad smo od trenutka kad smo je postali svjesni-postali i ljudi. Ono, upravo tad.
Da ponekad? :confused:
Svaka vrsta je razvila svoje mehanizme, neka riba ili žaba će proizvesti veliki broj jajašaca jer će neka propasti, neka će biti pojedena, neki mladunci će biti pojedeni ili preslabi da prežive... pa da se poveća šansa da neki i prežive i odrastu. Ptice se brinu o mladima, sisavci se brinu o mladima... :ne zna:
Aha, ponekad.
Govorila si o biljnom i životinjskom svijetu. Biljni već u startu možemo eliminirat. A sve ribe, žabe, tice, sisavci...ikad, su skroz naskroz zanemarivi s jednom rodnom dekadom recimo...vinskih mušica.
Da, generalno se malo životinjki brine za potomstvo. Biljke su, božemeprosti, još i gore. :zubo:
Kako onda objašnjavaš da je evolucija učinila mačji seks vrlo neugodnim po mačku?
I ne samo to, mačka se pari s više mužjaka u sezoni, umjesto da nakon prvog zatvori dućan i odjebe i tog prvog i sve ostale koji čekaju u redu. :D
Ne radi evolucija sve po jednoj šabloni, metode i uzorci su različiti, ali cilj, tj. rezultat je isti.
Nemam pojma šta je s mačkama. Al većinom živine nemaju problema sa seksom. A i Evolucija-primjer odnosio se na ljude. Možda je mačcima jako ugodno, a veliki su siledžije? Štajaznam.
Tupelo wrote:
Sisavci i ptice brinu za mladunčad. Čak i poneki gmazovi (krokodili) brinu o mladuncima.

Što se unučadi tiče, onako na brzinu mi padaju na pamet kitovi, lavovi, merkati, neki majmuni, slonovi...
Jašta. :zubo:
I šta sad? Mahovine se ne brinu. :tuzni:
Mislim, ono, jebga, riječ je bila o cijelom biljnom i životinjskom svijetu.
I nije stvar krda, već isključivo roda. Npr. kod lavova će novi lav (što je razumljivo jer tako potiče ženke na tjeranje) pobiti sve mladunce koje zatekne u leglu, no isto će učiniti ili pokušati učiniti i nova lavica ako se pridruži čoporu (iako su pridruživanja ženskih mačaka postojećem čoporu iznimno rijetka)
Kako je ovo primjer brige za potomstvo? Ne kužim.
To mi više zvuči ko preživljavanje il nešto deseto tipa dominacija u čoporu. Kako se taj lav/lavica ubijanjem tuđe mladunčadi brine za svoje potomstvo u trenutku dok ono još nije došlo na svijet? :misli:
Kod slonova, kod kojih vlada matrijarhat, cijelo krdo brine o mladuncu, ali veza mladunac-majka-(pra)baka-tetke je izraženija od veza sa slonovima onih koje tako bliskom srodstvu.
Aha, al isto tako će slonovi prihvatit i kakvog, silom prilika, napuštenog slonića, iz drugog krda. I brinut se ful za malog Dambu. Gledala ja, bilo na nekom programu. Daklem, opet-krdo.
Aurora wrote:

Uuuuuu... nemoj srat, kako to prije nisam znala. :p


Ajmo ponovno.
Hm da. Ajmo ponovo.
Činjenica da se 100% seksa događa zbog ljudske želje za potomstvom (čak i nesvijesne) nije točna jer se žene seksaju čak i kada nemaju ovulaciju.

Ljudi se seksaju zbog zbližavanja, prokreacije i užitka. Več sam ti napisala, samo sada dodajem užitak, koji sam zaboravila.
Niko nije ni tvrdio suprotno ovom pocrtanom. Ono, baš niko. Ja sam govorila o tom da jest primarna potreba. To ne znači da će se ljudi uvijek jebavat samo radi potomstva. Ono, fakat ne znači, dapače jako malo govori o frekventnosti jebavanja.
Aj probaj pročitat šta piše, jebogaja.
I ondak probaj pročitat šta ti pišeš. (Već ga dvaput iđeš s tom formulacijom činjenica nije točna.)
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

18 Mar 2012, 19:37

Ma OK nina. Ja sam pročitala što si ti rekla, samo nisi bila jasna.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

18 Mar 2012, 19:38

Pa možda nisam u pravu, ali uzimati nešto kao prekretnicu i nastanak čovječanstva... Je li to bilo kad su skužili kako upaliti vatru, ili kad su napravili prvo kameno koplje, ili kad... :ne zna:
Svi imamo instinkt da izbjegavamo potencijalne opasnosti, ali koliko je to svijest o smrtnosti?
Kad lopta leti na mene, ili vidim da juri auto, zbrisat ću u zaklon ne zato što razmišljam da ću biti ozlijeđena ili poginuti, već to radim neplanski, refleksno.

Lav ubijanjem TUĐE mladunčadi čini 2 stvari:
1) nagoni ženku da se opet pari jer je ostala bez mladunaca - s njim, naravno
2) osigurava svoje potomstvo te istima resurse koje neće trošiti nečiji tuđi geni


Mačori imaju bodljikav ud koji nije nimalo ugodan.

I da se osvrnem na brigu o potomstvu - rekla si da se životinje jako rijetko brinu o potomstvu, a kod nas je drugačije.
No ako uzmemo sisavce, kao što i sami jesmo - onda slika postaje zanimljivija.
Zar je tako strašno priznati sebi da smo te nagone dobili kao i ostale nama srodne živine, i da nisu ništa uzvišeno i specifično samo za ljude?
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

18 Mar 2012, 19:53

nina williams » wrote:Kako je ovo primjer brige za potomstvo? Ne kužim.
To mi više zvuči ko preživljavanje il nešto deseto tipa dominacija u čoporu. Kako se taj lav/lavica ubijanjem tuđe mladunčadi brine za svoje potomstvo u trenutku dok ono još nije došlo na svijet? :misli:
Napisala si da životinje ne brinu o unucima, a da one rijetke koje to čine, to čine zbog "krda, a ne roda".
Pokušavam ti objasniti da to baš i nije tako.
Dala sam ti primjer lavova koji mladunce čuvaju po principu majki-baka-tetki-sestara isključivo zbog roda, a ne pripadnosti čoporu, jer novi lav ili lavica koji se tom čoporu pridruži te iste mladunce će potamaniti bez da trepne.


Ovo što si napisala o posvajanju slona siročića nema veze s krdom, već ženkom iz krda koja posvoji mladunče, a krdo tj. njezina majka, baka, sestre... će ga najvjerojatnije prihvatiti. Ne završe svi Oliver Twistovi životinjkog svijeta sretno. Neke krdo/čopor ne prihvati unatoč volji određene ženke da ih uzme pod svoje.
Inače posvajanja su kod sisavaca dosta česta i nisu nužno ograničena na istu vrstu. Kuja će prihvatiti mačiće, mačka će prihvatiti bebe štakora, leopard će prihvatiti majmuna, a u nekoliko navrata je dokumentirano i da lav posvoji antilopu.
Kod sisavaca je roditeljski nagon jak i nije nužno posljedica lažne trudnoće ili izgubljenog legla.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

19 Mar 2012, 04:06

Beta ženka » wrote:Pa možda nisam u pravu, ali uzimati nešto kao prekretnicu i nastanak čovječanstva... Je li to bilo kad su skužili kako upaliti vatru, ili kad su napravili prvo kameno koplje, ili kad... :ne zna:
Svijest je ono što nas razlikuje od životinja. I vatru i koplje smo naučili (i nastavili) koristiti samo radi svijesti.
Svi imamo instinkt da izbjegavamo potencijalne opasnosti, ali koliko je to svijest o smrtnosti?
Kad lopta leti na mene, ili vidim da juri auto, zbrisat ću u zaklon ne zato što razmišljam da ću biti ozlijeđena ili poginuti, već to radim neplanski, refleksno.
Ni najmanje. Instinkt je upravo suprotan od svijesti, on se ne javlja voljno. Niži je nivo, recimo to tako.
Lav ubijanjem TUĐE mladunčadi čini 2 stvari:
1) nagoni ženku da se opet pari jer je ostala bez mladunaca - s njim, naravno
2) osigurava svoje potomstvo te istima resurse koje neće trošiti nečiji tuđi geni
To je također instinkt-onaj za preživljavanjem.
Mačori imaju bodljikav ud koji nije nimalo ugodan.
Hoćeš reći da je i mački i mačku seks bolan? Hm. Jesi ziher? Nekako mi je teško vjerovat u to, nema mi baš smisla.
I da se osvrnem na brigu o potomstvu - rekla si da se životinje jako rijetko brinu o potomstvu, a kod nas je drugačije.
No ako uzmemo sisavce, kao što i sami jesmo - onda slika postaje zanimljivija.
Zar je tako strašno priznati sebi da smo te nagone dobili kao i ostale nama srodne živine, i da nisu ništa uzvišeno i specifično samo za ljude?
Pa ne bi uopće bilo strašno priznati...kad bi imalo smisla :zubo: , odnosno kad bi to bila cijela priča. Nije stvar samo u početnoj brizi za potomstvo, to nam jest svima zajedničko. Mislim, zar te ne bode ništa u oči kad izdvojiš samo sisavce iz skupine životinja?
Ono, svi (na sisavce mislim) odreda rađamo mladunčad nesposobnu za samostalan život, kad bi bebač-sisavac preživio bez drugih?
U drugom je poanta, u tom kolko se čovjek brine za djecu (a poslije i unuke, praunuke...) nakon što ih osposobi za samostalan život. Bokte, pa mi zakone formuliramo u tom smjeru, oporuke pravimo...jebemo ježa u leđa čim kap svoje krvi ugledamo u nekom za kog nismo znali da je ima.
Pa jebemu svaka kultura, bez obzira koliko dugo je bila izolirana od drugih, pokazuje neke iste znakove, jedan od njih je i nasljeđivanje raznih stvari/prava po krvnoj liniji, to je poznato i jasno ko pekmez...ne kužim čemu sumnja u takve stvari.


Tupelo wrote:
Napisala si da životinje ne brinu o unucima, a da one rijetke koje to čine, to čine zbog "krda, a ne roda".
Pokušavam ti objasniti da to baš i nije tako.
Dala sam ti primjer lavova koji mladunce čuvaju po principu majki-baka-tetki-sestara isključivo zbog roda, a ne pripadnosti čoporu, jer novi lav ili lavica koji se tom čoporu pridruži te iste mladunce će potamaniti bez da trepne.

Ustvari, nisi. I ja sad ne kužim jel ti mene, da prostiš :zubo: ,zajebaješ il ne kužiš da taj primjer ništa ne govori o utjecaju van čopora. Mislim, ono, ne možeš eliminirati utjecaj nečega ŽNj na skupinu Š dok je promatraš isključivu pod tim utjecajem ŽNj, pa to su osnovne stvari u svakom istraživanju, bilo da je riječ o sociologiji il fizici il ko zna čemu. :ne zna:

Ajmo vako...lavica iz čopora A će, ako se pridruži čoporu B, također ubiti mladunce lavice iz čopora B čak i ako su joj to od sestre mladunci. (Bilo i to na teveju, jedna se sestra zvala nešto kao Klia (ma neko ime što je ličilo na onaj Renaultov bibin), za drugu nemam pojma kako se zvala. Uostalom, nije ni bitno.) Uglavnom, podmladak-majka-tetka-baba sistem funkcionira samo dok su u istom čoporu. Ono, kod lavova, fakat samo dok su u istom čoporu.

I šta se iz tog dade zaključit, jel to odgajanje do čopora il do roda?
Ovo što si napisala o posvajanju slona siročića nema veze s krdom, već ženkom iz krda koja posvoji mladunče, a krdo tj. njezina majka, baka, sestre... će ga najvjerojatnije prihvatiti. Ne završe svi Oliver Twistovi životinjkog svijeta sretno. Neke krdo/čopor ne prihvati unatoč volji određene ženke da ih uzme pod svoje.
Inače posvajanja su kod sisavaca dosta česta i nisu nužno ograničena na istu vrstu. Kuja će prihvatiti mačiće, mačka će prihvatiti bebe štakora, leopard će prihvatiti majmuna, a u nekoliko navrata je dokumentirano i da lav posvoji antilopu.
Kod sisavaca je roditeljski nagon jak i nije nužno posljedica lažne trudnoće ili izgubljenog legla.
Jest, jak je. Niko ni ne tvrdi suprotno.
U mog bivšeg komšije Zlatka krmača posvojila štenca Mikija. Eno su i Tarzana gorile posvojile. Di je problem?
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

19 Mar 2012, 15:15

Gdje je meni nestao post?! :gaah:
Ajmo opet...

nina williams » wrote: Svijest je ono što nas razlikuje od životinja. I vatru i koplje smo naučili (i nastavili) koristiti samo radi svijesti.
Vrane su poznate po tome da se služe svakojakim "alatima" i oruđem kojim npr. vade hranu iz nečeg - čak dok jedna smisli način, recimo malčice savije (tj. slomi) grančicu da bude kukasta za lakše kačenje nečega - druga koja to gleda odmah će početi koristiti tu metodu koju je smislila prva.
Ni najmanje. Instinkt je upravo suprotan od svijesti, on se ne javlja voljno. Niži je nivo, recimo to tako.
To i ja kažem, ali za mnogo toga si umišljamo da svjesno upravljamo, a zapravo nije tako.
Škicni onu knjigu na koju sam stavila link.
Hoćeš reći da je i mački i mačku seks bolan? Hm. Jesi ziher? Nekako mi je teško vjerovat u to, nema mi baš smisla.
Za mačka ne znam, ali mačku boli.
Pa ne bi uopće bilo strašno priznati...kad bi imalo smisla :zubo: , odnosno kad bi to bila cijela priča. Nije stvar samo u početnoj brizi za potomstvo, to nam jest svima zajedničko. Mislim, zar te ne bode ništa u oči kad izdvojiš samo sisavce iz skupine životinja?
Ono, svi (na sisavce mislim) odreda rađamo mladunčad nesposobnu za samostalan život, kad bi bebač-sisavac preživio bez drugih?
U drugom je poanta, u tom kolko se čovjek brine za djecu (a poslije i unuke, praunuke...) nakon što ih osposobi za samostalan život. Bokte, pa mi zakone formuliramo u tom smjeru, oporuke pravimo...jebemo ježa u leđa čim kap svoje krvi ugledamo u nekom za kog nismo znali da je ima.
Pa jebemu svaka kultura, bez obzira koliko dugo je bila izolirana od drugih, pokazuje neke iste znakove, jedan od njih je i nasljeđivanje raznih stvari/prava po krvnoj liniji, to je poznato i jasno ko pekmez...ne kužim čemu sumnja u takve stvari.
I to tebi nije dokaz?
Tipično ponašanje plemena, krda, kako oćeš - moja krv, moje srodstvo, moj genetski materijal, kome ćeš kuću ostavit', greota je da pripadne nekim ciganima, općini, da tu bude ubožnica/muzej/dućan/da zaraste u korov i bršljan - jer bitno je kad se krepucne kamo će nasljedstvo, valjda da se ne bismo okretali u grobu.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

19 Mar 2012, 16:00

Meni nije jasno oko čega se vi prepirete, tj. što tvrdi jedna, a što druga. :zubo:

Je l' može ukratko, što je čiji argument? :rofl:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

19 Mar 2012, 21:26

Beta ženka » wrote:Gdje je meni nestao post?! :gaah:
Ajmo opet...




Vrane su poznate po tome da se služe svakojakim "alatima" i oruđem kojim npr. vade hranu iz nečeg - čak dok jedna smisli način, recimo malčice savije (tj. slomi) grančicu da bude kukasta za lakše kačenje nečega - druga koja to gleda odmah će početi koristiti tu metodu koju je smislila prva.

To i ja kažem, ali za mnogo toga si umišljamo da svjesno upravljamo, a zapravo nije tako.
Škicni onu knjigu na koju sam stavila link.
Je, škicnula sam knjigu. Ne berem te za ovo s vranama, misliš da imaju svijest radi toga što su u stanju ponavljat viđeni obrazac? Pa ono, ne bih se složila, šta bi onda za dabrove mogli reć, oni jedini, osim čovjeka, mijenjaju okoliš na tako drastičan način. (Praveći brane, jelte.) Pa nećemo ih sad radi tog krstit ko one kako-se-zovu pejzažne arhitekte?
Mislim, svijest jest jedino ljudska karakteristika...pa ne može se tek tako osporavat sve psihologe, sociologe, antropologe i razne druge -oge, pa ono... :ne zna:
Za mačka ne znam, ali mačku boli.
Ejebgasad. Pa za mačka sam te i pitala kad si rekla da mačku boli.
I to tebi nije dokaz?
Tipično ponašanje plemena, krda, kako oćeš - moja krv, moje srodstvo, moj genetski materijal, kome ćeš kuću ostavit', greota je da pripadne nekim ciganima, općini, da tu bude ubožnica/muzej/dućan/da zaraste u korov i bršljan - jer bitno je kad se krepucne kamo će nasljedstvo, valjda da se ne bismo okretali u grobu.
Aj me čitaj. :gaah:
Prvo mačak, sad i ovo.
To mi jest dokaz. Dokaz da se brinemo za potomstvo i nakon što je sposobno za samostalan život. Abogamu.

nodens wrote:Meni nije jasno oko čega se vi prepirete, tj. što tvrdi jedna, a što druga. :zubo:

Je l' može ukratko, što je čiji argument? :rofl:
Ma vid tebe vrijednog. :zubo:
Ima manje od stranice priče, a on bi kratak sadržaj.

42. Eto, jel pomoglo?
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

19 Mar 2012, 21:48

nina williams » wrote: Je, škicnula sam knjigu. Ne berem te za ovo s vranama, misliš da imaju svijest radi toga što su u stanju ponavljat viđeni obrazac? Pa ono, ne bih se složila, šta bi onda za dabrove mogli reć, oni jedini, osim čovjeka, mijenjaju okoliš na tako drastičan način. (Praveći brane, jelte.) Pa nećemo ih sad radi tog krstit ko one kako-se-zovu pejzažne arhitekte?
Mislim, svijest jest jedino ljudska karakteristika...pa ne može se tek tako osporavat sve psihologe, sociologe, antropologe i razne druge -oge, pa ono... :ne zna:
Da te citiram:
Svijest je ono što nas razlikuje od životinja. I vatru i koplje smo naučili (i nastavili) koristiti samo radi svijesti.
Počeli smo koristiti ta oruđa da bismo postali svjesni? :misli:
Ili misliš - zbog svijesti?

A zbog čega druge životinje koriste oruđe?
Pretpostavljam iz nesvijesti, ako je sve to povezano sa sviješću, ali isključivo sviješću ljudi? :rofl:
-------------------

Ejebgasad. Pa za mačka sam te i pitala kad si rekla da mačku boli.
Da te citiram:
Hoćeš reći da je i mački i mačku seks bolan? Hm. Jesi ziher? Nekako mi je teško vjerovat u to, nema mi baš smisla.
A sve stoji u postu iznad. :kava:

---------------------------
Aj me čitaj. :gaah:
Prvo mačak, sad i ovo.
To mi jest dokaz. Dokaz da se brinemo za potomstvo i nakon što je sposobno za samostalan život. Abogamu.
Da, i? A zašto se ne brinemo za sve pripadnike svoje vrste, zašto parovi uporno idu na umjetnu oplodnju jer "nije isto tvoje i tuđe dijete"? Čovjek je poživotinjio na još višu razinu s tolikom brigom za svoje dragocjene gene. :rolleyes:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

19 Mar 2012, 21:52

Nisam znala da je bolan macji seks. Njegov lulic mi je izgledao nebodljikavo. :ne zna:
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

19 Mar 2012, 21:58

ombia » wrote:Nisam znala da je bolan macji seks. Njegov lulic mi je izgledao nebodljikavo. :ne zna:
Uguglaj cat penis, evo i ja sam prvi put vidjela na što liči (a usput i još neke slike koje bolje da nisam :facepalm: ).
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
Locked