Koliko često perete auto?

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

21 Feb 2012, 13:23

Ovaj vikend auto je dobio pranje prozora, trljanje snijegom i refil onog mirišavog visuljka.
Nemam pojma kad ću to ponoviti. Da, morat ću ga odvest na temeljito pranje prije tehničkog.

Koliko često glancate svoje kantice?


Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

21 Feb 2012, 13:24

Ne sjećam se kad smo ga zadnji put oprali. :misli:
Prošlo je više od pola godine, to sigurno. :brukica:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

21 Feb 2012, 13:57

Poslije zime obavezno i još jednom kad mi bude ćeif. Nutra čistim puno ćešće, mrzim keljav volan i prašinu, a često smo na izletima, pa bude pun blata i lišća. I duhana, pepela, droge, konzervi, pijanaca....
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

21 Feb 2012, 14:06

ja sam auto zadnji puta oprala tamo negdje u ljeto 2008. - ili '07.? :misli:
onda je moj tadašnji dečko a sadašnji muž vidio kako sam to traljavo (za njegov okp pojam) obavila, i oprao mi ga on. pa sam ga ja pohvalila kako je to divno napravio, a kako on voli prati aute (nekad mislim da bi mu posao iz snova bio u autopraonici...), prepustila sam mu ga u potpunosti.
i prije toga nisam bila nešto ažurna u autoperućim poslovima, draže mi je bilo odvesti auto u praonicu i dok ga čika-slavko u praonici lijepo pere za 50 kn, ja odem tri kuće dalje baki na ručak/kolače/što se već nudi uz ili prije kave :mig: i imam čist auto i najela sam se. :zubo:

zaboravih napomenuti, otkako više ne perem svoj auto, auto je opran bar dva puta mjesečno :D
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

21 Feb 2012, 14:07

U životu nisam oprala auto svojim rukama, što je vama?! :eek: :trk:

Autopraona ili ništa. :durica:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

21 Feb 2012, 14:12

Morticia » wrote:U životu nisam oprala auto svojim rukama, što je vama?! :eek: :trk:

Autopraona ili ništa. :durica:
Pa kad si sirotinja i nemaš vrt i šlauf za vodu. Pranje auta doma je statusni simbol. Srećom se ne volim kurčit', pa ne perem često.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

21 Feb 2012, 14:14

Jednom do dvaput godišnje. U autopraoni naravno, i to ručno izvana i iznutra.
Na četke ne idem nikad, jer me za izvana zaboli.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

21 Feb 2012, 14:15

Postavi ti to kako god želiš, al' ja sam i do autopraone lijena otić, kamoli da prljam ruke. :eek:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

21 Feb 2012, 14:21

Vidim ja da bi vi i sebe najrajše u praonicu dale. Da vas ručno izvana i iznutra.

Neke stvari su zaboga intimne.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

21 Feb 2012, 14:36

ja odem na one samoopslužne autopraone i za 10ak minuta sam gotova
dok sam živjela na selu prala sam ga češće, a sad ga toliko rijetko vozim da se ni ne mogu sjetiti kad sam ga zadnji put oprala
volem kad odjedanred zablista :cerek:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

21 Feb 2012, 14:41

vrrrlet » wrote:Neke stvari su zaboga intimne.
Mi žene nemamo intiman odnos s autima.
Zato vi i jeste tako ludi za volanom :cerek: :rofl:
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

21 Feb 2012, 15:23

Pa auto se pere kad se čovjek poželi njegove originalne boje. :ne zna:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

21 Feb 2012, 15:47

Čist auto produkt je bolesnog mozga.
Potpisi su za budale.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

21 Feb 2012, 16:04

nikad nije bio na onom cjelokupnom čišćenju.
valjda je dvaout bio u autopraoni.
sve drugo sama :mirko:
samo, nekako uvijek završim radeći nešto drugo, a ne čisteći auto.
operem stakla. iznutra istresem one tepihe i operem plastiku ispred šajbe. i to je to
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

21 Feb 2012, 16:09

Sad me zaista zanima zašto je tako teško oprati auto koji je tvoj?? Pa i investirati nekoliko kuna, ako ti se ne da baš drljati spužvom u hladnoj vodi ili na cesti/u dvorištu gdje te susjedi gledaju? Da ne pomisle kako si zaljubljen/a u svoju vozilicu pa se preseravaš tako što ga lickaš?? Ono, gle kako se malograđanski pakšu pravi važan, seljo koji licka auto - svoj statusni simbol, a je mu simbol i status, e!!
Kako to da kupaonica mora blistati, kreveti biti složeni k'o u vojsci, roba ispeglana i suđe oprano, a autek koji, isto tako, svaki dan koristiš može biti svinjica??
:ne zna:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

21 Feb 2012, 16:12

karambol » wrote: Kako to da kupaonica mora blistati, kreveti biti složeni k'o u vojsci, roba ispeglana i suđe oprano, a autek koji, isto tako, svaki dan koristiš može biti svinjica??
:ne zna:
možda je stvar u tome da ni ovo gore spomenuto ne stoji u mom životu
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

21 Feb 2012, 16:28

Pješčana » wrote: možda je stvar u tome da ni ovo gore spomenuto ne stoji u mom životu
Pa, dobro...ne mislim da smo svi tu s nekim OKP-om pa je doma drilanje da se četkicom za zube čisti zahod, ali nije baš ni da ostavljamo suđe tjednima neoprano, niti da mjesecima ne mijenjamo posteljinu, ne? Zašto onda tu dinamiku čišćenja i stanje urednosti ne rabimo kad je u pitanju auto? :ne zna:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

21 Feb 2012, 16:32

karambol » wrote: Zašto onda tu dinamiku čišćenja i stanje urednosti ne rabimo kad je u pitanju auto? :ne zna:
zato što mi nije pri ruci da iskoristim 10-20 minuta praznog hoda što mogu s kupatilom, kuhinjom, krevetom...
k tomu, prljav je čim mi dijete opet uđe unutra... dosta da pecivo pojede
btw, što me sjetilo kako kolega ne dozvoljava da se jede u njegovom autu
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

21 Feb 2012, 16:32

karambol » wrote:
Pa, dobro...ne mislim da smo svi tu s nekim OKP-om pa je doma drilanje da se četkicom za zube čisti zahod, ali nije baš ni da ostavljamo suđe tjednima neoprano, niti da mjesecima ne mijenjamo posteljinu, ne? Zašto onda tu dinamiku čišćenja i stanje urednosti ne rabimo kad je u pitanju auto? :ne zna:
morbit zato što je pranje auta muški pos'o? :misli:
Nek(v)arljiva.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

21 Feb 2012, 16:37

baja » wrote: zato što mi nije pri ruci da iskoristim 10-20 minuta praznog hoda što mogu s kupatilom, kuhinjom, krevetom...
k tomu, prljav je čim mi dijete opet uđe unutra... dosta da pecivo pojede
btw, što me sjetilo kako kolega ne dozvoljava da se jede u njegovom autu
Sve to stoji, da. Ali...auto operem nekoliko puta godišnje. Nekad si uzmem jedan sat pa ga sam u onim boxovima operem za žetone ili kovanice ili se jednostavno provezem kroz četke na nekoj pumpi. Tepihe istresem povremeno jer moje dijete jede u autu i uvijek će moći jesti. Mislim da je ovo drugo vrsta bolesnoće. Ono što me čudi je što sam vidio upise da se auto nije prao od neke godine... :misli:
Zar se i stan ili kuća ne očisti barem jednom, dvaput godišnje??
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

21 Feb 2012, 16:38

kukuriku » wrote:
morbit zato što se pranje auta smatra muškim poslom? :misli:
U Dinaristanu da.


Iz vaših upisa je obvidno da ste kuhale, prale i glačale samo zato što su vas muškarci tukli. Sada kad ste emancipirane, a više nije niti nužno da se udate, pokazuje se da ste jednake svinje kao i muški, ako ne i gore.

Pola vas se ziher ne pere iza uha. :o
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

21 Feb 2012, 16:39

karambol » wrote:
Sve to stoji, da. Ali...auto operem nekoliko puta godišnje. Nekad si uzmem jedan sat pa ga sam u onim boxovima operem za žetone ili kovanice ili se jednostavno provezem kroz četke na nekoj pumpi. Tepihe istresem povremeno jer moje dijete jede u autu i uvijek će moći jesti. Mislim da je ovo drugo vrsta bolesnoće. Ono što me čudi je što sam vidio upise da se auto nije prao od neke godine... :misli:
Zar se i stan ili kuća ne očisti barem jednom, dvaput godišnje??
Stan ili kuća da, ali svinjac ne treba toliko prati.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

21 Feb 2012, 17:08

U mom selu auto se i ne smije prati doma na dvoristu, podzemne vode i to. Pa ti stedi jel. :zubo:
Dok sam imala svoj prala sam ga svakih 2-3 mjeseca (tj. prala ga je praona), ne mogu se zamisliti da ja sredjena ter usminkana izadjem iz ful prljavog auta. Ovi rentani su uvijek cisti.
Iako sam se napsovala svojedobno dodjeljenog mi parking mjesta ispod drveta. Poslije kad sam imala parking u garazi je i auto bio duze cisci.
Najgore je ocistiti bajk kad se vratite blatni s nekog izleta a ne zelite takvi voziti na posao.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

21 Feb 2012, 17:54

Nemam pojma, u nasem autu se ne pusi, ne vozimo zivotinje, ne gomilamo smece, ne idemo bas u blato s njim, a svako toliko istresemo tepihe i prodjem vlaznim maramicama po kokpitu :zubo:. :ne zna:
Nemam dojam da je bas svinjac u autu i nije mi neudobno, a to mi je najbitnije.
Plus sto mi za auto stvarno puca penis, nikad se nisam vezivala za vozila. :ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

21 Feb 2012, 17:55

Smatram da se auto treba prati barem jednom tjedno.
Ne zajebavam se. :o


Muž ne misli tako. Štoviše, misli da sam luda picajzla. :crying:
Kupuje isključivo sive automobile kako bi se prljavština manje vidjela.
Pere ga tek kad ja popizdim neviđeno i odbijem ući u taj svinjac ili neumorno serem tijekom cijele vožnje. Na kraće relacije me odsluša, ali prije duljih putovanja ga obavezno opere. :zubo:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
Post Reply