Žene bolje voze!

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

27 Feb 2012, 23:05

blue » wrote: Znam da dijelovi njemačkih autocesta nemaju ograničenja, jel to fakat vrijedi i za 320?
Da vrijedi. Na autocestama uglavnom nema ogranicenja. Ali. Ako vozis toliko i skrivis nesrecu, bolje da te nema.

320 :eek: Bilo bi me strah i za auto (taj je osnovni model preko sto tisuca jel) i za mene. Ali mora da je super osjecaj.
I moj domet je bio oko 230. Auto je mogao vise, ali ja nisam. :zubo:


User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

28 Feb 2012, 00:43

Ja nisam nikad išao preko 160. :tuzni: Nije da nisam htio, ali siroto vozilo ne može više. :tuzni:
Skinheadsi, takav si!
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

28 Feb 2012, 00:58

Ima li tuđe koje može?
Moje isto nije moglo preko 200, ali je moglo ono do šefa. :zubo:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 Feb 2012, 08:54

Ja sam najbrže vozila oko 180, a najbrže ikad što su me vozili je bilo 260.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

28 Feb 2012, 08:55

blue » wrote:I ja. Ali valjda je bio toliko pri sebi da mogućnosti auta isprobava sam :ne zna:
Naravno da sam bio bez onih koje volim i nikada, ama baš nikada, nisam vozio preko 140 sa djetetom u autu. Kad je princeza u autu nema šanse vidjeti ikoga za volanom osim uzornog i discipliniranog te nadasve defanzivnog vozača. :)

Supruga je svašta sa mnom isprobala, od raznih vozilica do stilova i načina kako sam je vozio, ali u tim ekstremnim situacijama sam bio sam ili s nekim od kolega ili frendova tko mi može biti suvozač.

Nisam luđak s autoceste, ali kad imam neku priliku dati si gušta, podići si adrenalin, a da mi ne prijeti zatvor, psihijatrijski pregled ili debela novčana kazna, učinim to. Dakle, rijetko...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

28 Feb 2012, 11:21

Ja sam najbrže išla 140 :mirko: na praznoj, suhoj autocesti, super vidljivost; a onda je slabašni tutač počeo drmat kao turbulencije i proizvodit glasne zvukove, kazaljka se micala naočigled, a osjećaj je bio kao da se sprema poletiti :rofl: Morala sam smanjit dakako :tuzni:
Kad vozim tuđe aute ne pada mi na pamet isprobavanje granica :kava:

I driftah ovu zimu, bilo je zabavno :D Također - prazna cesta i prazan parking, mogla sam se stumbat u nanose snijega, rinzol ili stup rasvjete, pa ono, sama pala, sama se ubila :ne zna:
karambol » wrote:
Naravno da sam bio bez onih koje volim i nikada, ama baš nikada, nisam vozio preko 140 sa djetetom u autu. Kad je princeza u autu nema šanse vidjeti ikoga za volanom osim uzornog i discipliniranog te nadasve defanzivnog vozača. :)

Supruga je svašta sa mnom isprobala, od raznih vozilica do stilova i načina kako sam je vozio, ali u tim ekstremnim situacijama sam bio sam ili s nekim od kolega ili frendova tko mi može biti suvozač.

Nisam luđak s autoceste, ali kad imam neku priliku dati si gušta, podići si adrenalin, a da mi ne prijeti zatvor, psihijatrijski pregled ili debela novčana kazna, učinim to. Dakle, rijetko...
Kužim. I ako su ti prijatelji dovoljno samoubilački nastrojeni, da ih ne smeta da možda poginu od tuđe ruke - isto ok :ne zna:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

28 Feb 2012, 11:27

I ja sam najbrže išao 140 - ali u jugiću! :mirko:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

28 Feb 2012, 14:00

Sto je to driftanje?
Ja isprobavam rent a car aute, a tome i sluze, da isprobas sve pa poslije znas sto vrijedi.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

28 Feb 2012, 14:09

ombia » wrote:Sto je to driftanje?
Ja isprobavam rent a car aute, a tome i sluze, da isprobas sve pa poslije znas sto vrijedi.
Eto ti Balkanaca na Zapadu.
Ti bi da te mi učimo kako se uništava tuđe privatno vlasništvo? A Juga ti nije valjala?
Kupi si auto pa ćemo te naučit. :unda:
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

28 Feb 2012, 15:23

blue » wrote:
I driftah ovu zimu, bilo je zabavno :D
:rofl:
Ja od tebe ni ne očekujem ništa manje.:D
ombia wrote:Sto je to driftanje?
To se sad zove drifting a nekad smo to zvali “po boku”. :zubo:
Ukratko, to je ono kad pustiš da ti u zavoju pobjegne zadnji kraj (prokliže) i onda prednjim kotačima udariš kontru kako bi vratila kontrolu nad autom i izvukla se iz zavoja kližući po boku.
Naravno, to se ne radi na javnim prometnicama niti kad u autu voziš dijete, stariju osobu ili veliko antikno ogledalo.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

28 Feb 2012, 15:59

judolino » wrote: Eto ti Balkanaca na Zapadu.
Ti bi da te mi učimo kako se uništava tuđe privatno vlasništvo? A Juga ti nije valjala?
Kupi si auto pa ćemo te naučit. :unda:
Koji ti je? Sta si ti bolji jer si Balkanac na Balkanu? :bicedobro: Da mi je vlastiti auto trebao, zadrzala bih ga.

Nikolajevna, zvuci zabavno. To kad odem na selo. :zubo:
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

28 Feb 2012, 16:29

judolino » wrote: Eto ti Balkanaca na Zapadu.
Hm, pa i nije baš, Balkanac na Zapadu mora imati Mrcedesa. :ne zna:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

28 Feb 2012, 17:05

ombia » wrote:Sto je to driftanje?
Ja isprobavam rent a car aute, a tome i sluze, da isprobas sve pa poslije znas sto vrijedi.
Driftat ti nece biti lako niti ce biti neki gust na autu koji je pod kontrolom elektronike. Bmw, mercedes kao straznjepogonasi bi bili odlicni,ali ih koci elektronika. Ako nadjes koji nema elektroniku koja kontrolira trakciju ili da se moze iskljuciti onda ces gustati. Mozda i kakav americki primjerak,ali njih je tesko krotiti zbog, uglavnom, viska snage i flintstones tehnologije ovjesa...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

28 Feb 2012, 17:33

karambol » wrote:
Driftat ti nece biti lako niti ce biti neki gust na autu koji je pod kontrolom elektronike. Bmw, mercedes kao straznjepogonasi bi bili odlicni,ali ih koci elektronika. Ako nadjes koji nema elektroniku koja kontrolira trakciju ili da se moze iskljuciti onda ces gustati. Mozda i kakav americki primjerak,ali njih je tesko krotiti zbog, uglavnom, viska snage i flintstones tehnologije ovjesa...
A dje da ja nadjem te bez elektronike oko sebe? :zubo: Ovdje sve starije od pet godina prodaju za East Europe.
User avatar
blackcoffee
Posts: 189
Joined: 24 Feb 2012, 16:22

01 Mar 2012, 13:17

Da se vratim na temu. Naravno da su žene bolji vozači koliko god to muški negirali. Kako da dozvole da su žene u nečemu bolje od njih. :cerek:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

01 Mar 2012, 13:21

A moj tata je najjači. :kava:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

01 Mar 2012, 13:32

ombia wrote:
A dje da ja nadjem te bez elektronike oko sebe? :zubo: Ovdje sve starije od pet godina prodaju za East Europe.
Idi na karting. To ti je najbolja škola. Nakon toga možeš početi s većim autima. I ovi s elektronikom se daju vrtjeti....
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

01 Mar 2012, 17:59

Ne znam da li bolje voze ali usudila bih se reci po dosadasnjem iskustvu da voze opreznije.

Ako pod boljom voznjom smatramo brze i spretnije parkiranje onda su ( u tome) bolji muskarci. :D
User avatar
blackcoffee
Posts: 189
Joined: 24 Feb 2012, 16:22

02 Mar 2012, 12:08

Pa opreznost i jeste jedan od važnijih faktora ponašanja u sobraćaju a parkiranje je individualno, nevezano za pol. Ja znam gomilu muškaraca(i moj muž je među njima) koji ne znaju da se uparkiraju kako valja a isto tako žena koje to rade perfektno. Brza vožnja i nije neka odlika dobrog vozača.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

02 Mar 2012, 12:13

Brza vožnja jest, a ne prebrza. Nema mi gorega nego kad me netko koči na ravnoj cesti i tako me tjera da ga pretičem, a samim time se nepotrebno izlažem riziku.
Govorim o situacijama kad je npr. ograničenje 70, a idiot ispred mene vozi 55 - 60.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

02 Mar 2012, 12:36

judolino » wrote:Brza vožnja jest, a ne prebrza. Nema mi gorega nego kad me netko koči na ravnoj cesti i tako me tjera da ga pretičem, a samim time se nepotrebno izlažem riziku.
Govorim o situacijama kad je npr. ograničenje 70, a idiot ispred mene vozi 55 - 60.
Da, djeolvanje koje opisuješ kao nepotrebno izlaganje riziku, a koje je svojevoljno i rezultat je nervoze je karakteristika jebački dobre vožnje :kava:

Inače, i meni nekad ide ne živce ako se netko teli ispred mene, nekad me ne tangira, svejedno čekam kada mogu zaobići :p

Inače subjektivno, a svaka vožnje iznad ograničenja to jest - svako brzo postaje prebrzo tek kad se netko stumba :D
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

02 Mar 2012, 13:20

Daj ne jebi po tavanu. Naravno da i ja čekam priliku kada mogu preteći kilavca, ali ne bih ga ni preticao da vozi primjerenom brzinom.
Kako čovjek ne bi popizdio kad ga neka budala bezrazložno koči?
Ili kad se dvije kokoši zatrkeljaju u autu, za njih cijeli svijet prestane postojati... :facepalm:
Jednom su se takve vozile lijevom trakom 40 na sat od VG do Zagreba. Katastrofa, ja bih takvima uzeo vozačku na doživotno.
Što se tiče ograničenja brzine, ko da ih je slijepac postavljao.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

02 Mar 2012, 13:32

Ne jebi ti :daz:

U prvom postu si napisao da se izlažeš nepotrebnom riziku, sad pišeš da da ipak čekaš priliku kada možeš preteći. Onda - jel se nepotrebno izlažeš riziku ili ne? Dogovori se prvo sam sa sobom :p
judolino wrote:Kako čovjek ne bi popizdio kad ga neka budala bezrazložno koči?
Slažem se.
I vožnja od 40 kmph na Velikogoričkoj je glupost - također se slažem. A onda ili ih obiđeš s desne strane ili blendaš :ne zna: Što si radio iza njih cijeli put?
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

02 Mar 2012, 13:36

Obići s desne strane. :horor:
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

02 Mar 2012, 13:41

Pa ako je puž u lijevoj - premjestiš se u desnu, ideš desnom dok kolona ne pretekne puža i opet se prestrojiš u lijevu :ne zna: Da, znam da se ne smije.

Pardon - ne obiđeš s desne, nego se prestrojiš u desnu, ideš ravno, pa se opet prestrojiš u lijevu :o
Post Reply