Da imam para, vozio/la/lo bih...

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
Chiro
Posts: 693
Joined: 10 Nov 2011, 21:34

24 Feb 2012, 22:24

Image

Ko dvije sestre blizanke, jedna rođena prije, a druga kasnije. :confused:


Skinheadsi, takav si!
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

25 Feb 2012, 11:29

blaze » wrote:izgleda mi kao hibrid un-a i star warsa
judolino wrote: Ma nije greda, al fakat vuče na stormtrupere iz star vorsa,kaj ne?
Na ovom situsu sve sama djeca. :hroboatos:
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

12 Mar 2012, 21:57

Oho, vozila!
Ja bih si uzeo puno različitih, jer jedan bi mi dosadio kao i jedna žena.
Recimo, neki novi veći francuski karavan za van grada. Laguna ili C5 karavan.
Onda za grad nova Fiat Panda, s više opreme od Vojkyeve.
Onda hrpa postarijih francuskih i talijanskih vozila po kojima bih čačkao. Stara Giulietta i Giulia, GTV-ica, 156-ica, pa neki stari brzi Pežoi, pa hidraulički Citroeni.
Svi sa šiberom.
Ne bih vozio ništa japansko ili korejsko, to je za štrebere, ništa njemačko, to je za frustrirane ljude (osim BMW-a, aj, to bi došlo u obzir), i ništa terensko, jer imam penis normalne veličine.
Samo francuska i talijanska vozila su za neluzere.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

12 Mar 2012, 22:06

Aupičku, eto sam posto štreber. Mislio sam sutra ić dovršit krov, al sad bogami neću. Fino ću sjest u svoju kiu pride i zapičit u Tehnički muzej, jebeš štafle, letve i crepove. :durica:
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

12 Mar 2012, 22:08

judolino » wrote:Aupičku, eto sam posto štreber. Mislio sam sutra ić dovršit krov, al sad bogami neću. Fino ću sjest u svoju kiu pride i zapičit u Tehnički muzej, jebeš štafle, letve i crepove. :durica:
Dvostruki štreber. Kia pride je podgrijani japanski automobil (Mazda 121). :vidiga:

Iako, sram me je priznat, ali vozim vozilo iz švapske korporacije. U moju obranu, odabrao sam ga u vremenima kad mi nije bilo baš dobro. Sljedeće vozilo bit će normalno.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

13 Mar 2012, 07:39

Gazda » wrote: Dvostruki štreber. Kia pride je podgrijani japanski automobil (Mazda 121). :vidiga:

Iako, sram me je priznat, ali vozim vozilo iz švapske korporacije. U moju obranu, odabrao sam ga u vremenima kad mi nije bilo baš dobro. Sljedeće vozilo bit će normalno.
No, da. Tko o čemu, kvisling o poštenju. :raspa:
Mrzim te ko Nemca! :E
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Mar 2012, 08:35

Gazda » wrote:Oho, vozila!
Ja bih si uzeo puno različitih, jer jedan bi mi dosadio kao i jedna žena.
Recimo, neki novi veći francuski karavan za van grada. Laguna ili C5 karavan.
Onda za grad nova Fiat Panda, s više opreme od Vojkyeve.
Onda hrpa postarijih francuskih i talijanskih vozila po kojima bih čačkao. Stara Giulietta i Giulia, GTV-ica, 156-ica, pa neki stari brzi Pežoi, pa hidraulički Citroeni.
Svi sa šiberom.
Ne bih vozio ništa japansko ili korejsko, to je za štrebere, ništa njemačko, to je za frustrirane ljude (osim BMW-a, aj, to bi došlo u obzir), i ništa terensko, jer imam penis normalne veličine.
Samo francuska i talijanska vozila su za neluzere.
Si ti obični mazohist ili samo hobist koji se voli zabavljati poprilično nerješivim zadatcima kao npr. natjerati citroene, fiate i alfe da voze?? :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

13 Mar 2012, 08:56

karambol » wrote:
Si ti obični mazohist ili samo hobist koji se voli zabavljati poprilično nerješivim zadatcima kao npr. natjerati citroene, fiate i alfe da voze?? :zubo:
Hijao :rofl:

Štreber jesam, to je istina, ali ovo za mali penis mu ne mogu oprostiti. :durica:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

13 Mar 2012, 08:59

Herp » wrote:
Hijao :rofl:

Štreber jesam, to je istina, ali ovo za mali penis mu ne mogu oprostiti. :durica:
A, ne. Prvo, ti si žensko (kažu), a drugo, ti se pališ na terenska vozila, ne gejpederske suv-ove. Dakle, nemaš penis, ali ga ni ne pokušavaš nabaviti. Sve je u redu. :grli:

A ovaj tu iznad..ne treba ni trošiti riječi..vjerojatno mu je jedini kriterij kod odabira vozila da Auto Bild napiše da je pouzdano. :)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Mar 2012, 09:20

Gazda » wrote: A, ne. Prvo, ti si žensko (kažu), a drugo, ti se pališ na terenska vozila, ne gejpederske suv-ove. Dakle, nemaš penis, ali ga ni ne pokušavaš nabaviti. Sve je u redu. :grli:

A ovaj tu iznad..ne treba ni trošiti riječi..vjerojatno mu je jedini kriterij kod odabira vozila da Auto Bild napiše da je pouzdano. :)
Ja nemam dovoljno novaca da bih bio "alfist"...toliko dijelova, servisa i živaca ne mogu platiti...niti želim.
francuzi su napravili 2 (dva) auta koji su obilježili povijest auto proizvodnje - spačeka i žabu. Poslije toga...ništa više. Čisti prosjek i ispod prosjeka. Mehanički, tehnološki i dizajnerski....Tu i tamo neke inovacije koje su slabo upotrebljive. Ah...ma, kakav auto bild...Top gear. :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

13 Mar 2012, 09:36

:kokice:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

13 Mar 2012, 09:43

Herp » wrote::kokice:
Ma nema potrebe za hrskanjem.

Tko vozi njemačko vozilo, ne zna niš o autima, to ti je suština.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

13 Mar 2012, 09:49

Gazda » wrote: Tko vozi njemačko vozilo, ne zna niš o autima, to ti je suština.
Ovo je prilično popularno mišljenje među znalcima. Gazda, jesi li i ti znalac?
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

13 Mar 2012, 09:49

Gazda » wrote: Ma nema potrebe za hrskanjem.

Tko vozi njemačko vozilo, ne zna niš o autima, to ti je suština.
Samo žuti i Rusi rade dobra kola. :mudri:

:zubo:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Mar 2012, 09:52

Gazda » wrote: Ma nema potrebe za hrskanjem.

Tko vozi njemačko vozilo, ne zna niš o autima, to ti je suština.
Zapravo su kineski, rumunjski, indijski i iranski automobili jedini isplativi i praktični, ali ih ovi kapitalistički smutljivci dobro smišljenim marketinškim pristupom denunciraju kao nesigurne, tehnološki štetne, zastarjele i jeftine poluproizvode nedostojne životnog standarda jednog uzornog europćanina... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

13 Mar 2012, 09:57

ElliQuinn » wrote: Ovo je prilično popularno mišljenje među znalcima. Gazda, jesi li i ti znalac?
Jasno. Vozio sam, posjedovao, unajmljivao ili uzimao kao službeno vozilo automobile svih relevantnih nacionalnosti (osim švedske i američke). Francuska vozila pokazala su se najbolja sveukupno. Sva vozila su se kvarila, njemačka najgore, japanska naravno najmanje. Problem s japanskim vozilima je da su neudobna, no još uvijek su bolja od njemačkih, koja su dno dna po svemu osim površinskoj obradi unutrašnjosti, kako bi se naivne i neupućene kupce zavaralo dojmom kvalitete. Dodatni problem je da je ponuda boja unutrašnjosti u njemačkim vozilima: crna, crna i tamnocrna. Strahota.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Mar 2012, 10:32

Po logici kupuj jeftino, malo i ne bacaj lovu tamo gdje ne trebaš, kupovali bi ovo...

Image
Image
Image
Image
Image
Image
jer to su reasonably priced cars - jesu li uopće auti, nisam ziher...ali je izvjesno da bi izgledali ovako kad bi naletjeli na prepreku na cesti kao što je grlica u letu... :zubo:
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/65 ... esemm.jpg/]Image[/URL]

Meni se više sviđa ovo...
Image
...a zbog ovoga bih mogao promijeniti stav prema framcuskim cestovnim uradcima, iako sumnjam da će imati muda... :ne zna:
Image
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

13 Mar 2012, 10:35

No ipak, njemačka vozila imaju u zaostalim zemljama poput Hrvatske jednu bitnu prednost - cijena im s vremenom ne pada, pa tako Golfa starog 20 godina možeš prodati za 5000 eura.
Biti i mniti svemiropolisno
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

13 Mar 2012, 10:42

JPK » wrote:No ipak, njemačka vozila imaju u zaostalim zemljama poput Hrvatske jednu bitnu prednost - cijena im s vremenom ne pada, pa tako Golfa starog 20 godina možeš prodati za 5000 eura.
Odlično zapažanje. Problem je da i takav Golf još uvijek uzrokuje gubitak. Naime, slažem se da je optimalni vijek korištenja vozila 20 godina. Novi Golf košta 20.000 eura što znači godišnji trošak amortizacije od 750 eura. Nova Dacia (po pouzdanosti, opremljenosti, i tehnologiji naprednije vozilo od Golfa) će se za 20 godina prodati za 500 eura, ali nova košta 10.000 eura. To znači godišnji trošak amortizacije od 475 eura. Dakle, i uz držanje vrijednosti, jeftino vozilo je isplativije. Osim toga, popravci Golfa po isteku garancije koštat će puno više od popravaka Dacie.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Mar 2012, 10:54

Gazda » wrote:
Ukoliko je učestalost odlazaka na servis ista...a nije...Predviđam da će Dacia ići na servis češće od golfa, kao i svaki francuski original ili njihov potomak. Temeljeno na mom iskustvu s nekoliko desetaka primjeraka od svake vrste (talijanske, francuske, njemačke, švedske, korejske i japanske)... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

18 May 2012, 15:05

Danas sam vidjela ovu krasotu ispred mene :cerek: Samo nije bila ova sportska verzija, znači sve isto samo bez šankića, i boja je bila siva.

Image

Da dobijem na lotu možda bi ga kupila :cerek: Predivan :)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

19 May 2012, 13:11

Osobno, volvo me prilicno razocarao... Nisam vozio ovaj bombon, ali oni primjerci koje sam imao u rukam nisu po nicemu opravdali ustanovljene predrasude o kvaliteti svedskog proizvoda. Oni stariji modeli su u usporedbi sa svojim suvremenicima bili inovativni i napredni, ali ovi kad im je ford postao pomajka ne zasluzuju neke hvalospjeve. Niti za kvalitetu, niti za motorizaciju, a i dizajnom su negdje u medjuprostoru. Iako, vani ga mozes nabaviti za relativno pristojnu cijenu, ali ne znam kakva je servisna mreza kod nas i koliko bi to sve skupa bilo fiskalno odgovorno... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

19 May 2012, 13:29

Novi primjerci su sranje jer vise nisu svedski nego kineski. Razocaro se netko tko 40+ godina mijenja aute samo unutar te firme. Jos nekako dok su pod Fordom bili. Sad su pod Kinezima. Jos gore.
Jos se malo voze na staru slavu ali nece ni to dugo. Steta. :crying:
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

21 May 2012, 19:54

Image

Trenutno mi je ovo na tapeti :D
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

22 May 2012, 09:00

Nice...
Mene ždere kad bi ovo mogao zgrabiti u svoje šake... :D
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL

Citroen fakat pokazuje da su negdje našli izgubljena jaja.... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Post Reply