..opet ja..

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

07 Apr 2015, 16:51

..dakle, imam auto, imam ulozak brave.. i sta cu sad? sist i plakat?

karambole, imas neku ideju kako promijenit ulozak brave? vorksop manual ne pomaze, forumi slabo pomazu.
jel mogu ja to sam nekako dekonstruirat obzirom da imam jastuk zracni u volanu, pa da me ne nokautira dok prckam? :kokice:
..ma nek me i nokautira, ali skup je..ko tri auta taj jastuk..


User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

07 Apr 2015, 18:39

..a unda » wrote:..dakle, imam auto, imam ulozak brave.. i sta cu sad? sist i plakat?

karambole, imas neku ideju kako promijenit ulozak brave? vorksop manual ne pomaze, forumi slabo pomazu.
jel mogu ja to sam nekako dekonstruirat obzirom da imam jastuk zracni u volanu, pa da me ne nokautira dok prckam? :kokice:
..ma nek me i nokautira, ali skup je..ko tri auta taj jastuk..
Sta brava, koja brava? Ulazna od vrata? Pa uzmi pajser bokte ;)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

07 Apr 2015, 18:52

Jao...koji defekt imaš jebemu...Strpljen spašen, to je recept. Jednom sam to radio na kadetu mom starom i plavom i htio odgristi volan jer je izgledalo dosta jednostavno...i je, valjda, kad ih skineš stotine...
Neam pojma. Kako izgleda sa stražnje strane? Ili si je već skinuo? Neće airbag puknuti samo tako.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

07 Apr 2015, 19:09

http://www.astraownersnetwork.co.uk/arc ... 18544.html

http://88answers.com/forum/39428595

Ne mogu bolje. Vani sam na mobitelu i s priručnim očima... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

07 Apr 2015, 19:31

..tnx na linkovima i aribag utjehi. :D

prosao uglavnom sve te linkove i opet ne ide.

naime, imas ono s kabelima i to ide na ulozak brave, a ulozak brave ide, jel, na bravu. i sad.. ok, skinuo sam one gore dole plastike oko volana, sve se relativno dobro vidi, vidi se taj kontakt, kako li se vec zove, vidi se ulozak brave, ali ne mogu skinut nista.

tj, jel se taj kontakt s kabelima, taj plasticni dio, samo izvuce iscupa s uloska brave? na novom ulosku brave ima kao neki plasticni utor, neki kao valjda osigurac plasticni, bajonet kao neki, jezicak neki plasticni koji valjda klikne klikne u taj utor na ulosku, ali kako doc do toga kad je spojeno?
..ili to nema veze, samo iscupat i aj ca?

a za skinut ulozok s brave ( i bravu), pise uglavnom da imaju dva vijka, kod mene je jedan. pise jos da se negdje gurne neki komad zice u neku rupu i nesto cacka, pa se onda to nesto otkoci, ali kod mene toga nema ili ja ne vidim.
nadalje, jel za skinut taj kontakt isto trerba kljuc stavit u neku poziciju ili je to samo za skidanje brave i uloska brave?
mislim, jel morem skidat volan za to? ako moram, to vec mi ono, ne znam, ne bih. i, jel moram i kleme odspojit ili to nema veze?

kako sam vidio i razumio, kod mene je slicno kao kod kadeta, a izgleda da je isti i ulozak brave.
bilo kako bilo, izgleda jednostavno, ali ocito ima neki sistem, neki kec kojeg nikako ne uspjevam shvatit..

trenutno mi je najveci problem skinut taj kontakt s uloska brave, onda cu vec nekako dalje se snaci valjda.

ili da skinem najprije ulozak brave s brave, pa da onda na miri skidam taj ulozak s ovog kontakta gdje su kabeli? :kokice:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

07 Apr 2015, 20:41

Nisam skidao volan. To mora ići bez toga dolje tj. van..Jebada je iako je naoko lagano...Ne znam, jebaji ga, postupak. Ove sam momke našao s vrlo tvojim problemom, ali nisam čitao jer vozim....još... :zubo:

https://cbc.rs/threads/18864-Vadjenje-u ... rave-astra
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

08 Apr 2015, 08:20

ne znam za uložak, al ako prčkaš oko air baga obavezno odspoji kleme akumulatora. dovoljno je i jednu, mislim.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Apr 2015, 08:58

Meni je ovo jako napeto i jedva čekam nastavak, ali pojma nemam o čemu je riječ. Najprije, što je uopće uložak brave? :ne zna:

P. S. I da, kad se već stavljaju linkovi, neka to ne budu nekakvi... štajaznam... sumnjivi... Pa da mi ih fajervol neće propustit... :D
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

08 Apr 2015, 09:32

MmeTipfeler » wrote:Meni je ovo jako napeto i jedva čekam nastavak, ali pojma nemam o čemu je riječ. Najprije, što je uopće uložak brave? :ne zna:

P. S. I da, kad se već stavljaju linkovi, neka to ne budu nekakvi... štajaznam... sumnjivi... Pa da mi ih fajervol neće propustit... :D
Ma to nas sef zeli sve pootrovat ;)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

08 Apr 2015, 10:06

A ovo?

ili ovo...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

08 Apr 2015, 10:19

Ovo, ovo :cheer:




Ne zaboravi otpojit akumulator 2 sata ranije!
http://www.wikihow.com/Replace-an-Ignition-Switch
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

08 Apr 2015, 10:32

Ok, ovo djeluje prejednostavno :misli:



Ili se regaj tu, ovi su pametniji od nas :D
https://www.opelclub.hr/forum/viewtopic ... 18&t=41083


p.s. Volim ovakve akcije . Dajmo da guglaju :lux: :zubo:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

08 Apr 2015, 22:28

MmeTipfeler » wrote:Meni je ovo jako napeto i jedva čekam nastavak, ali pojma nemam o čemu je riječ. Najprije, što je uopće uložak brave? :ne zna:

P. S. I da, kad se već stavljaju linkovi, neka to ne budu nekakvi... štajaznam... sumnjivi... Pa da mi ih fajervol neće propustit... :D
..da ti ne slajem slije i linkove, ko zna mamo ces ti to shvatit, radje cu opisivat. :D

imas onu kontakt bravu u autu gdje stavis kljuc i okrenes ga i onda auto upali. e, a s druge strane te brave je jedan dio odakle idu neke zice na akumulator, anlaser, ovo, ono.
e, izmedju tog dijela sa zicama i brave je nesto sto se zove, kako su meni rekli, ulozak brave.
nisam bas siguran cemu tocno sluzi, nekako pretpostavljam, ali me puno i ne znaima. meni sluzi tome da bi se kljuc, kad upalis auto, vratio u neki normalni kao polozaj. meni se kljuc ne vraca nego ga moram sam vratit inace mi je auto u stanju da stalno pali, a to nije dobro, nije nikako.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

08 Apr 2015, 22:38

karambol » wrote:A ovo?

ili ovo...
..bojim se da ce auto ic u elektricara ili koga vec.

lako je meni za bravu, meni treba skinut ono s druge strane te brave.

ej, i pls, daj.. jel ti to vozis i ides na net i forumaris? sta ti to vozis, brod? :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

08 Apr 2015, 22:40

ali » wrote:Ovo, ovo :cheer:




Ne zaboravi otpojit akumulator 2 sata ranije!
http://www.wikihow.com/Replace-an-Ignition-Switch
..2 sata? ocu, dva dana prije, da se dobro ohladi.. :D

je, tnx, ali ono sto meni treba je s druge strane brave, tj volana. to su namjerno naprvailitako, znali su da cu ja to htjet skidat i onda su rekli, a nes, ne.. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

08 Apr 2015, 22:49

ali » wrote:Ok, ovo djeluje prejednostavno :misli:



Ili se regaj tu, ovi su pametniji od nas :D
https://www.opelclub.hr/forum/viewtopic ... 18&t=41083


p.s. Volim ovakve akcije . Dajmo da guglaju :lux: :zubo:
kako je krenulo, mislim da cu postat strucnjak za obijanje brava na autu. :D
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

08 Apr 2015, 23:15

..a unda » wrote: ..bojim se da ce auto ic u elektricara ili koga vec.

lako je meni za bravu, meni treba skinut ono s druge strane te brave.

ej, i pls, daj.. jel ti to vozis i ides na net i forumaris? sta ti to vozis, brod? :D
Auto vozim. Znam s lijevom i desnom i bez ruku koljenom na volanu. Znam otvoriti sendvič, držat kavu i pušit i ravno vozit...znam i okrenut pod ručnom i da mi gume zaciče u trećoj. Često sam u autu, a u ovo novije doba već znam i tipkati bez gledanja. Dobro...serem...bacim pogled tu i tamo i ispred sebe. :zubo:

Nego, ček...jel taj dio kvadratni? Onako kao mala kutijica?
I je u pravu si - naprave to namjerno kako bi zajebavali pošten, znatiželjan, praktičan i šparan narod...uvale neku caku koja preskače logiku i moraš se zajebavat danima...

:gaah:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

09 Apr 2015, 00:21

karambol » wrote:
Auto vozim. Znam s lijevom i desnom i bez ruku koljenom na volanu. Znam otvoriti sendvič, držat kavu i pušit i ravno vozit...znam i okrenut pod ručnom i da mi gume zaciče u trećoj. Često sam u autu, a u ovo novije doba već znam i tipkati bez gledanja. Dobro...serem...bacim pogled tu i tamo i ispred sebe. :zubo:

Nego, ček...jel taj dio kvadratni? Onako kao mala kutijica?
I je u pravu si - naprave to namjerno kako bi zajebavali pošten, znatiželjan, praktičan i šparan narod...uvale neku caku koja preskače logiku i moraš se zajebavat danima...

:gaah:
nemoj ti sad meni ovo ono, rucna, cvile gume, sapucu mravi.. ja kad vidim iza sebe nekog takvog, rucnom mu kocim.. :D

i da, lako mi je sa dvije tri iljade kubika cicat gumama u trecoj. a isparkiram se na rucnoj samo tako. prednji pogon, jel. smotam volan, dignem rucnu i ajde moja, po gasu. jest, onako, fino je vidjet kako to ide, ali tri puta tako i mijenjas prednje gume i lamelu, tako da mi je jeftinije ovog naprijed i ovog izad malo pogurnut ako nemam mjesta za izac.. :D

nije kvadratni. kruzni pa odsjecen. evo ovo.. Image

e, pa to imam. ali kao i da nemam. :D
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

09 Apr 2015, 11:07

Ahaaaaa, dakle mijenjamo ( :D ) ELEKTRIČNI uložak brave a ne uložak brave :S

Evo, zna ovaj LADmachining tip kako i šta:
http://www.astraownersnetwork.co.uk/arc ... 18544.html
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

09 Apr 2015, 11:25

ali » wrote:Ahaaaaa, dakle mijenjamo ( :D ) ELEKTRIČNI uložak brave a ne uložak brave :S

Evo, zna ovaj LADmachining tip kako i šta:
http://www.astraownersnetwork.co.uk/arc ... 18544.html
..ne znam, po ovim mojim selima gdje postoji citav jedan poseban automehanicarski govor (gulda, mulda, fulda, piksna, zonza, bolcen.. ), to svi zovu ulozak brave i svi znaju sto je to.
valjda je brava, brava.. kljuc je kljuc, a ulozak brave je ovo, valjda se podrazumjeva da ide na struju. :D

e, taj tip mozda zna kako i sta, ali su mu objasnjenja super..

Changing the ignition switch is easy. Steering cowlings off, release locking catch for connector (which is a ?$%! to do), then the connector can be removed. ..
vidio sam taj post. da, vrlo je lako to rialajz loking kec.. kazes magicne rijeci #"?!%&..i, eto, to samo otpadne.. :D :D

jest, pokusao sam i to izgovarat i isto ne ide.. :D
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

09 Apr 2015, 11:39

:gaah: dalje ga čitaj, ima još!

It mounts on the back of the ignition housing. The spindle from the ignition barrel fits into the ignition switch.

This is the cheapest and easiest part to replace in the case of the starter not operating. The other things, apart from this, is either a defective starter motor or a wiring fault (less likely).
------
As I said earlier, changing the switch is easy, apart from getting the connector off. Needs two screwdrivers - one to press in a clip that retains the connector, another to lever the connector off the switch.

The screwdriver to release the clip goes into a hole on the front edge of the switch, sort of pointing at the drivers' seat.
------



Ili da skratimo, jednostavno ugradi botun za paljenje na kontakt od upaljača :ne zna:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

09 Apr 2015, 11:55

ali » wrote::gaah: dalje ga čitaj, ima još!

It mounts on the back of the ignition housing. The spindle from the ignition barrel fits into the ignition switch.

This is the cheapest and easiest part to replace in the case of the starter not operating. The other things, apart from this, is either a defective starter motor or a wiring fault (less likely).
------
As I said earlier, changing the switch is easy, apart from getting the connector off. Needs two screwdrivers - one to press in a clip that retains the connector, another to lever the connector off the switch.

The screwdriver to release the clip goes into a hole on the front edge of the switch, sort of pointing at the drivers' seat.
------



Ili da skratimo, jednostavno ugradi botun za paljenje na kontakt od upaljača :ne zna:
necu ugradjivat botun. :D

citao sam i dalje. dakle, osim sto je to toliko lako da je %&!"#, tj apart from getting the connector off.. :D, ima i ovo..
Needs two screwdrivers - one to press in a clip that retains the connector, another to lever the connector off the switch.
..e, ovaj prvi skrudrajver, ako se ne radi o votki dzus.. ne ide to nikako. osim sto je zeznut pristup pa ne ide ni kratki ni dugi odvijac, a ni nista slicno, nemas bas ni gdje taj odvijac ugurat, a i pretpostavljam da je cackajuci moguce napravit neki kratki spoj pa u najmanju ruku upalit motor ili napravit da me nokautira airbeg.. :D

mislim, to se skida, to je zamjenski dio, da odem u servis to bi tamo skinuli u cas, ima neki nacin, nesto gdje to napravi klik i onda povuces i taj ulozak izadje. ne znam, mozda skidaju volan, rastavljaju glavu motora, okrecu auto naopako da bi izvadili taj ulozak, nemam pojma.. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

09 Apr 2015, 12:25

..ma gledao i to, ali nije to taj.. to.. to je neki drugi auto, brava, ulozak. mislim, ovdje kod mene to moras nekako napamet, ne vidi se bas ili se vidi, ali onda smeta nos i odvijacem se badas po glavi, a da ne govorim ako ti od zara borbe i jezik ispadne, na sto to sve slici.. :D :D

dodje mi da uzmem papagajke i da ja to iscupam van.. pa sta bude. :D
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

09 Apr 2015, 12:56

..a unda » wrote:
Image

e, pa to imam. ali kao i da nemam. :D
Znači ovakav isti je tvoj taj uložak (pardon, električni uložak :zubo: ) ?
A da nije da treba ovaj mali zub pritisnut, ovo točno na sredini bijele plastike po boku :ne zna:

I onda istovremeno sa inbusom oplest po toj drugoj vidi na kućištu?


Prema svemu viđenom do sad, ovu vidu br. 6 bi trebalo.....

ODVIDAT!!! :gaah:

Image



Disklejmer: samo za one s velikim ekranima :mudri:
Post Reply