..opet ja..

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

09 Apr 2015, 13:25

ali » wrote:
Znači ovakav isti je tvoj taj uložak (pardon, električni uložak :zubo: ) ?
A da nije da treba ovaj mali zub pritisnut, ovo točno na sredini bijele plastike po boku :ne zna:

I onda istovremeno sa inbusom oplest po toj drugoj vidi na kućištu?


Prema svemu viđenom do sad, ovu vidu br. 6 bi trebalo.....

ODVIDAT!!! :gaah:

Image

Disklejmer: samo za one s velikim ekranima :mudri:
imam dobru vijest i losu vijest. :kokice:

dobra vijest je da sam uspio skinut ono sto iz auta dolazi na eletricni-fakin ulozak-brave. i, nije bas tesko. :zubo: sad znam kako ide. ako nekom bude trebalo, mijenjam uloske brava po kucama.. :D
..losa vijest je da to naravno nije taj ulozak brave koji su mi prodali. :kokice:

onaj koji su mi prodali sam linkao vec, onaj koji mi ustvari treba jest ovaj.. Image

..i naravno da nije htio izac kad sam ga skidao tamo gdje ne treba. mislim, mogao sam tako i od fapa uzet taj ulozak i onda po njemu gledat gdje sta ide i kako. :kokice:

..dakle, napetica traje. sad.. ok, ne bas sad, ali sto prije nekako ic to zamijenit ili vratit. u tokica. bem li ti duvno, tokicu, zajedno s arzanom. rekli su mi tamo da je to to, gledali kataloge, brojeve, sasije, aj pije i da za ovo auto nema drugi nego taj. e, pa ima.
ali, da budem iskren, uzeo sam taj i zato jer je bio jeftin, tj na drugom mjestu su trazili tri puta vise, za taj zamjenski, neoridjiji dio, a oridjiji, ako se uopce i moze nac navodno da kosta iljadu kuna skoro.
a ko zna, mozda je i taj tri puta skuplji isti kao i ovaj.
enivej, sad znam koji ide, koji treba i pocinje filmska potjera za uloskom brave. elektricnim, jel.
tipfelerko, pravi zaplet tek pocinje.. :kokice:

:D

..eto, hvala svima na pomoci, sto ste se istlacili, ali stvarno nije toliko do mene. ono sto do sada najvaznije jest da smo svi bili u pravu.. :D

..osim tokica, jel. :kokice:


User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

09 Apr 2015, 13:40

Nije do tebe, to je najvažnije :grli: :zubo:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

09 Apr 2015, 15:38

Gud lak majstore s mora. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

09 Apr 2015, 15:54

..a unda » wrote: ..osim tokica, jel. :kokice:
Ja mogu sve najbolje reć o Tokiću. Prije jedno 4 mjeseca Margaritin auto iznenada neće upaliti. Očito akumulator. Ima kao 5 godina garancije i ja smislio - idemo u ovlašteni servis. Dođemo tamo - prvo pitanje - koliko auto ima kilometara. Mi se pogledamo - ja kažem jedno 20.000km. Ovaj razmišlja kratko. Jel može prometna? Može. E vidite, auto vam je registriran pred više od dvije godine, a za akumulator je garancija 2 godine ili 40.000km. Gdje to piše? Evo tu u servisnoj knjižici. I što ću sad? Pa možemo ga upaliti na booster i dovesti u servis. Hvala lijepo, akumulator znam promijeniti i sam. I tako odšarafim one dvije kleme, izvadim omotač oko akumulatora i ne mogu izvaditi sam akumulator jer ga u dnu drži vijak 13 za kojeg nemam dovoljno dugačke Gedore. I ja s omotačem u Tokića - stvar je takva i takva - evo imamo jedan Bosch istih dimenzija i većeg kapaciteta, al nemamo Gedore, imamo u trgovini vlastite - al ljudima u principu ne posuđujemo - hoćete vratiti? Hoću, oćete da vam ostavim osobnu? Ma ne treba, evo, kad ste već rekli vratiti. I tako ja veselo uzeo i zamijenio akumulator i poslije se vratio odnijeti Gedore. :zubo:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

10 Apr 2015, 10:38

karambol » wrote:Gud lak majstore s mora. :zubo:
Maj sto ri sa mo ra o ve no ći pje vajuu... :D

Ajde neka je skinuo to bez intervencije profesionalca (i bez airbag praha po faci :S ), mene stvarno veseli (čak možda i previše :rofl: ) kad se uspije riješit neki problem.


Nego, ima ko za vešmašine :o


edit: Pero, zašto gedore velikim slovom :misli:
Tako napisano me podsjeća na lijepa romska imena tipa Remiza :D
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

10 Apr 2015, 10:56

ali » wrote: edit: Pero, zašto gedore velikim slovom :misli:
Tako napisano me podsjeća na lijepa romska imena tipa Remiza :D
Zato što su bile velike. Neš ti malim gedorama odvijat akumulator.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Apr 2015, 11:39

ali » wrote: Maj sto ri sa mo ra o ve no ći pje vajuu... :D
sad mi je palo na pamet..ajme da italija igra u splitu na praznom stadionu, a torcida se skupi van stadiona i navija.. forca italija.
..i onda da italija nakanta hrvatsku jedno pet sest komada i onda posvecuju golove, npr..pirlo.. jel jos igra pirlo? :zubo: ..ono, ovaj gol posvecujem sukeru. onda abate, da gol abate i posveti ga mamicu..a torcida vanka stadiona pjeva.. dzovinecaaa, dzovinecaa, kolindaaa, kolindaaa.. eja, eja, kolindala.. ajme sta bi ja to volio vidit. :cheer:
:D
Ajde neka je skinuo to bez intervencije profesionalca (i bez airbag praha po faci :S ), mene stvarno veseli (čak možda i previše :rofl: ) kad se uspije riješit neki problem.
..ti mislis da bi to u servisu skidali profesionalci? to skidaju oni sto su na praksi iz popravnog doma. :zubo:
i kakav prah, koji prah.. jes ti citala da je lako da aeirbeg moze ubit kad je nekom glava blizu volana.. a ja sam doslovno lizao tamo di stoji eirbeg. :D

..e, i problem nije rijesen. dijelom manjim samo, tek pocinju problemi.. :cheee:
Nego, ima ko za vešmašine :o
..sta treba? :kokice:

edit: Pero, zašto gedore velikim slovom :misli:
Tako napisano me podsjeća na lijepa romska imena tipa Remiza :D
prvo, nikad necu moc rec gedore, nikad. to su gedori i slus. to pero velikim slovom pise iz postovanja prema kolicini posla. ono, izvadit akumulator.. pa ko jos to danas radi? to se kupi novo auto.
isto kao i sto se auto ne pere. ofarba ga se. :kokice:

:D
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

10 Apr 2015, 13:06

ali » wrote: edit: Pero, zašto gedore velikim slovom :misli:
Tako napisano me podsjeća na lijepa romska imena tipa Remiza :D
Pa vjerojatno zato što bih isto tako i Mercedes napisao velikim slovom. Ti praviš razliku ako alat pišeš kao gedore, a firmu koja ga je smislila pišeš kao Gedore? :zubo:
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

10 Apr 2015, 13:10

..a unda » wrote: to pero velikim slovom pise iz postovanja prema kolicini posla.
:D
Pišem iz poštovanja genijalnosti uložene u tako oblikovan komad metala. :zubo:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

10 Apr 2015, 13:19

Pero » wrote: Pišem iz poštovanja genijalnosti uložene u tako oblikovan komad metala. :zubo:
..je, nes ti genijalnosti. najprije su napravili vidu sa strojnom glavom i onda dumali, dumali.. stacemo, stacemo, kako cemo ovo odvidat, kako.. a haaa, pa napravimo gedore. genijalno, nema sta.. :kokice:

:D
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

10 Apr 2015, 13:27

..a unda » wrote: ..je, nes ti genijalnosti. najprije su napravili vidu sa strojnom glavom i onda dumali, dumali.. stacemo, stacemo, kako cemo ovo odvidat, kako.. a haaa, pa napravimo gedore. genijalno, nema sta.. :kokice:

:D
Pa da, ja se npr. u svom životu nisam sjetio smisliti ništa tako originalno, jednostavno i praktično. Ti jesi? :zubo: Ili postove računaš kao doprinos napretku čovječanstva? :zubo:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

10 Apr 2015, 14:46

Margarita » wrote: Zato što su bile velike. Neš ti malim gedorama odvijat akumulator.
A zašto sam se sad sjetila onog kad Fata pita šta je to penis :zubo:

..a unda wrote: ..i onda da italija nakanta hrvatsku jedno pet sest komada

.. ajme sta bi ja to volio vidit. :cheer:
:D
Znamo to već, znamo :D

(mene je ta vijest o praznom stadionu baš razveselila :cheer: :hns lopovi: :šukeru pičko:)
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

10 Apr 2015, 15:06

..a unda » wrote:
..ti mislis da bi to u servisu skidali profesionalci? to skidaju oni sto su na praksi iz popravnog doma. :zubo:
U biti da :rofl:

Šta me podsjetilo da je vrijeme za skinut zimske gume :gaah: (ponekad se bojim da mi kotači nisu dobro zašerafljeni :zubo: )
i kakav prah, koji prah.. jes ti citala da je lako da aeirbeg moze ubit kad je nekom glava blizu volana.. a ja sam doslovno lizao tamo di stoji eirbeg. :D

..e, i problem nije rijesen. dijelom manjim samo, tek pocinju problemi.. :cheee:
Prah :ne zna:
Možda si lizao oko volana (i svaka ti čast na tome, do sada uopće nisam čula da se netko i time bavi :D ) ali izgleda da nisi bio blizu airbaga kad se koji put otvorio.
Trebalo bi zapravo čim upališ auto odmah stavit neku masku, kako se u slučaju da nakon udara još dišeš, ne bi na kraju ugušio od te prašine :S
To je nekakvo sredstvo za konzerviranje tog zračnog balona :ne zna:
..sta treba? :kokice:
A ne znam, da znam ne bi pitala :zubo:

(nać ću neku prikladnu temu pa ću tamo)
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

10 Apr 2015, 15:23

Pero » wrote: Pa vjerojatno zato što bih isto tako i Mercedes napisao velikim slovom. Ti praviš razliku ako alat pišeš kao gedore, a firmu koja ga je smislila pišeš kao Gedore? :zubo:
Evo, nisam znala da je Gedore u stvari firma. Mislila sam da je to nekakav njemački naziv za odvijač koji smo mi usvojili.
Nešto poput dizne, luftmadraca i čušpajza :rofl:

Ali opet ne kužim.
Posudili su ti baš original gedore koje je proizvela tvrtka Gedore Tool Center GmbH & Co. KG?
Ako nisu, nego su imali alat drugog proizvođača onda ne mogu bit Gedore :ne zna:


To mi je kao ono šta neki ljudi pastu za zube općenito zovu kalodont. Kalodont s velikim slovom bi mogao bit samo ako je stvarno Kalodont u pitanju, ako je neka druga pasta onda je kalodont :ne zna:

(inače takve ljude sam kao dijete smatrala nepismenim seljacima i užasno bi mi takav pao u očima, kakav Kalodont ako ti lijepo piše Zirodent :bonk: )
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

10 Apr 2015, 15:58

Na kutiji koju je Tokićev prodavač izvadio ispod pulta je pisalo Gedore. Zapravo, točnije GEDORE :D . A ja doma imam svoje gedore :zubo: - sorry - no name - nisu originalne, pa su vjerojatno zato i nastavci kraći i ne mogu dosegnuti do dna akumulatora. Vjerojatno neko kinesko smeće. Možda sam u prethodnom postu trebao napisati i gedore i Gedore. :zubo:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

11 Apr 2015, 16:23

Pa da.
Išla sam pogledat u nadi da na gedorama piše Gedore :rofl: Nažalost ne, Proxxon neki.

Unda, koje imaš ti :zubo:
Jesi živ?
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

13 Apr 2015, 14:15

..napravio, spojio, a kad ono.. sve radi. :kokice:

:D

ocete detalje? bilo je frke. tipfelerko, bilo je frke, drama skoro.. :kokice:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

13 Apr 2015, 14:28

ali » wrote:Pa da.
Išla sam pogledat u nadi da na gedorama piše Gedore :rofl: Nažalost ne, Proxxon neki.

Unda, koje imaš ti :zubo:
Jesi živ?
..imam neke stare gedore, rade jos, trebao bih nove nabavit, ali to cemo za bolja vremena ostavit. volio sam komplete alata.. tj jos ih uvijek volim, ali nekako sve vise, ono, uzet jedan kljuc koji ti zatreba, ali dobar.
npr, svi ti kompleti, a da ne kostaju ono, miljun necega, nemaju ili rijetko imaju te neke gedore oko 32.. 34..
eto, neke nisam u zivotu mozda koristio ili rijetko, ali bez kljuca 32 ja mogu nista.. :D
osim toga, cini me nervoznim kad se iz tog kompleta neki dio izgubi, a izgubi se. uvijek. :D
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

13 Apr 2015, 16:05

velik kalibar.. meni obično fali 12/13 vilasti :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

16 Apr 2015, 18:05

Zmaj021 » wrote:velik kalibar.. meni obično fali 12/13 vilasti :D
..a tek meni. tih bi kljuceva u kompletima trebalo bit barem tri ista.. :D


..a sad, samting komplitli diferent. naime, pred pola godine auto mi nije grijalo, tj ona ventilacija je puhala samo hladno, uglavnom.
ok, to je rijeseno, termostat promijenjen, grijanje radi, ali sad, sad se ne da ugasit. kako se gasi, kako se gasi..

tj, ok, nije da bas puse stalno vruce, ali kad stavim na hladno, puse toplo, ono, ok, znam da nije klima nego samo ventilacija, ali trebalo bi mislim, puhat hladnije.

je lima ko ideju neku? nekad su bile neke, nesto, nesto bi se povuklo tamo gdje je filter zraka ili negdje, bio je neki polozaj za zimu i ljeto, pa se pitam jel i sad postoji nesto slicno ili nesto drugo.. :kokice:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

16 Apr 2015, 19:46

Taj tvoj auto i ti oživljavate uspomene koje su na dnu ladice stajale godinama... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

16 Apr 2015, 20:02

karambol » wrote:Taj tvoj auto i ti oživljavate uspomene koje su na dnu ladice stajale godinama... :zubo:
:zubo:

..a eto, cuj, za sad jos uvijek vozim auto, a ne elektricni mikser koji ima tablet umjeto volana.. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

24 Apr 2015, 15:30

..rijeseno hladjene grijanje. tj, skoro je rijeseno ili sto se mene tice, rijeseno je. sad samo hladi, tj ne grije uopce.. :kokice:

sta sad? sad je na redu, sad je na redu.. jel sam spominjao rezervoar? ulupljen je i stane deset litara manje cca. kako cu to rijesit? ocu li uopce rjesavat? :kokice:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

24 Apr 2015, 15:50

..a unda » wrote:..rijeseno hladjene grijanje. tj, skoro je rijeseno ili sto se mene tice, rijeseno je. sad samo hladi, tj ne grije uopce.. :kokice:

sta sad? sad je na redu, sad je na redu.. jel sam spominjao rezervoar? ulupljen je i stane deset litara manje cca. kako cu to rijesit? ocu li uopce rjesavat? :kokice:

Toplo hladnom terapijom? :zubo:

Onako fest zagrijat (fenom, brenerom, nečim...) i onda zalit ledenom vodom ili onim sprejom nekim pošpricat...iako, voda i led su jeftinija varijanta.

Ako upali - dobro, ako ne - jebaji ga. Šta ima veze 10 litara manje ili više... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Post Reply